הרכב נכסים נכון ל-30 ביוני 2026 · תשואה ודמי ניהול: אוגוסט 2026
(רבעון 2 2026) · עודכן באתר: 2026-10-22 · הרבעון הבא (רבעון 3 2026) צפוי להתפרסם בסביבות דצמבר 2026הפניקס פנסיה משלימה משולב סחיר
הפניקס פנסיה וגמל · קרן פנסיה · מספר אוצר 14288
פנסיה כללית משולב (מעורב) רבעון 2 2026 + הוספה לתיק שלי השוואה למסלול אחר
במה מושקע הפניקס פנסיה משלימה משולב סחיר?
תשואה ודמי ניהול
נתון רשמי, לא דירוגהתשואה היא נתון היסטורי ואינה צופה פני עתיד. מסלולים עם חשיפה שונה למניות נושאים סיכון שונה, ולכן כדאי להשוות תשואה רק בין מסלולים בעלי הרכב דומה. התשואה נטו, אחרי דמי הניהול.
מקור: דיווח הגוף המוסדי לרשות שוק ההון (גמל-נט/פנסיה-נט, data.gov.il), נכון לאוגוסט 2026.
הקצאת הנכסים
בנוסף, חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים חשיפה של 17.0% למניות, ולכן החשיפה הכוללת למניות היא 46.5%.
כך מתפלג הכסף שהושקע בפועל: קרן סל על מדד מניות נספרת כמניות ולא כ"קרן".
| אג"ח | 52.0% | 4.1 מיליון ₪ |
| מניות | 29.5% | 2.3 מיליון ₪ |
| מזומנים | 18.2% | 1.4 מיליון ₪ |
| השקעות אלטרנטיביות | 0.3% | 21 אלף ₪ |
| נגזרים | <0.05% | 2 אלף ₪ |
| אחר | <0.05% | 2 אלף ₪ |
כך מדווח המסלול בפועל, קרנות סל וקרנות נאמנות מופיעות כמכשיר נפרד.
| אג"ח ממשלתי | 25.4% | 2.0 מיליון ₪ |
| אג"ח קונצרני | 25.3% | 2.0 מיליון ₪ |
| מניות | 18.5% | 1.5 מיליון ₪ |
| מזומנים ושווי מזומנים | 18.2% | 1.4 מיליון ₪ |
| קרנות סל | 10.6% | 836 אלף ₪ |
| קרנות נאמנות | 1.6% | 126 אלף ₪ |
| אופציות | 1.2% | 97 אלף ₪ |
| קרנות השקעה | 0.3% | 21 אלף ₪ |
| כתבי אופציה | <0.05% | 4 אלף ₪ |
| ניירות ערך מסחריים | <0.05% | 3 אלף ₪ |
| נכסים אחרים | <0.05% | 2 אלף ₪ |
חשיפה למניות: מה נקנה בפועל ומה מגיע מחוזים
29.5% מהמסלול מושקע במניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות. חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים עוד 17.0%, ולכן החשיפה הכוללת למניות, כפי שהקופה מדווחת לרשות שוק ההון (יוני 2026), היא 46.5%. זה המספר שקובע כמה המסלול יושפע מתנודות בבורסה. את התוספת מהחוזים אי אפשר לחשב מדוח הנכסים עצמו, ולכן היא נלקחת מהדיווח הרשמי.
לאן הכסף חשוף
ישראל מול חו"ל
46.6% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל (חשיפה כלכלית, דיווח רשמי, יוני 2026).
למה בפירוט לפי נייר יוצא מספר אחר?
בפירוט לפי מקום הרישום של כל נייר, 28.0% מסווג "חו"ל". הפער נובע ממכשירים שנסחרים בישראל, כמו תעודות סל על מדדים בחו"ל, שנרשמים "ישראל" למרות שהחשיפה שלהם היא לחו"ל.
מטבעות
17.7% מהמסלול חשוף למטבע זר, אחרי גידור (דיווח רשמי, יוני 2026).
פירוט לפי מטבע הנייר, לפני גידור
לפני גידור, 28.6% מהנכסים נקובים במטבע זר. חלק מהחשיפה הזו מנוטרל בעסקאות גידור, ולכן החשיפה בפועל נמוכה יותר.
ענפים מובילים — החזקה ישירה
הענפים מחושבים מהמניות המוחזקות ישירות בלבד. במניות המוחזקות דרך קרנות, הקובץ מדווח את סיווג הקרן ולא את ענפי החברות שבתוכה.
8 האחזקות הגדולות
| ממשלתי צמוד 0529 | אג"ח ממשלתי | 4.15% | 328 אלף ₪ |
| ממשל שקלית 0142 | אג"ח ממשלתי | 3.48% | 275 אלף ₪ |
| בנק הפועלים | מזומנים ושווי מזומנים | 3.20% | 253 אלף ₪ |
| ממשל צמודה 1033 | אג"ח ממשלתי | 2.63% | 208 אלף ₪ |
| ממשלתי צמוד 1131 | אג"ח ממשלתי | 2.61% | 206 אלף ₪ |
| ממשל שקלי 1152 | אג"ח ממשלתי | 2.26% | 179 אלף ₪ |
| ממשל שקלית 1035 | אג"ח ממשלתי | 2.00% | 158 אלף ₪ |
| בנק מזרחי | מזומנים ושווי מזומנים | 1.76% | 139 אלף ₪ |
רכיב החוב — 52.0% מהמסלול
פילוח דירוגים, מתוך רכיב החוב
הדירוג הממוצע מוצג רק כשלפחות מחצית מרכיב החוב מדורגת. אג"ח ממשלתיות ואג"ח מגובות מדינה אינן נושאות דירוג קונצרני ואינן נכללות בו.
לפרופיל החוב המלא: תשואה לפי סוג נכס, פילוח הצמדה וחוב בעייתי ←
מסלולים דומים
אותה קטגוריה וסוג חשיפה, בחברות אחרות| הפניקס פנסיה משלימה משולב סחיר (המסלול הזה) | הפניקס פנסיה וגמל | 0.13% | 11.6% | 46.5% | 8 מיליון ₪ | |
| מיטב פנסיה כללית משולב סחיר | מיטב גמל ופנסיה | 0.14% | 31.9% | 99.4% | 186 מיליון ₪ | השוואה ← |
| כלל פנסיה משלימה משולב סחיר | כלל פנסיה וגמל | 0.19% | 19.5% | 52.9% | 50 מיליון ₪ | השוואה ← |
| מנורה מבטחים משלימה משולב סחיר | מנורה מבטחים פנסיה וגמל | 0.26% | 8.8% | 67.0% | 25 מיליון ₪ | השוואה ← |
| מור פנסיה כללית - משולב סחיר | מור גמל ופנסיה | 0.18% | 12.4% | 48.0% | 15 מיליון ₪ | השוואה ← |
| מגדל מקפת משלימה משולב סחיר | מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל | 0.18% | 12.5% | 57.6% | 14 מיליון ₪ | השוואה ← |
| הראל פנסיה כללית משולב סחיר | הראל פנסיה וגמל | 0.15% | 4.1% | 57.4% | 11 מיליון ₪ | השוואה ← |
| אלטשולר שחם פנסיה כללית משולב סחיר | אלטשולר שחם גמל ופנסיה | 0.18% | 10.9% | 55.4% | 831 אלף ₪ | השוואה ← |
ממוין לפי שווי המסלול. דמי ניהול ממוצעים מהיתרה ותשואה נטו לפי דיווח רשמי; תשואת עבר אינה צופה פני עתיד. "השוואה" פותחת את כלי ההשוואה עם שני המסלולים.
איפה המסלול עומד ביחס למסלולים אחרים
מיקום בתוך אותו סוג מוצר, לא המלצה- חשיפה למט"ח: בשליש האמצעי מבין 99 מסלולי פנסיה כללית
- חשיפה לחו"ל: בשליש האמצעי מבין 99 מסלולי פנסיה כללית
- תשואה לפדיון של האג"ח: בשליש האמצעי מבין 75 מסלולי פנסיה כללית
- תנודתיות צפויה: בינונית ביחס ל-99 מסלולי פנסיה כללית
- נכסים לא סחירים: בשליש האמצעי מבין 99 מסלולי פנסיה כללית
מחזיק נייר מסוים?
שאלות נפוצות
כמה מניות יש בהפניקס פנסיה משלימה משולב סחיר?
כ-47% מהכסף בהפניקס פנסיה משלימה משולב סחיר חשוף למניות, נכון ל-30.6.2026. מתוכם 29% הם מניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות, והשאר מגיע מחוזים ואופציות על מדדים.
כמה מהכסף בהפניקס פנסיה משלימה משולב סחיר מושקע בחו"ל?
כ-47% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל, וכ-18% חשוף למטבע זר אחרי גידור, נכון ל-30.6.2026. החשיפה למטבע זר נמוכה יותר, כי חלק מההשקעות בחו"ל מגודר לשקל.
מה התשואה ודמי הניהול של הפניקס פנסיה משלימה משולב סחיר?
דמי הניהול הממוצעים מהיתרה הם 0.13% בשנה, התשואה מתחילת השנה היא 6.1%, התשואה השנתית הממוצעת בשלוש השנים האחרונות היא 11.6%, לפי הדיווח לרשות שוק ההון עד אוגוסט 2026. התשואה נטו אחרי דמי ניהול, ותשואת עבר אינה מבטיחה תשואה עתידית.
פרטי מקור
- מספר אוצר
- 14288
- סוג מוצר
- פנסיה כללית
- נכון ל-
- רבעון 2 2026
- מקור
- דוח "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד"
- כיסוי אימות
- 100% מסך המסלול, מאומת מול גיליון "סכום נכסים"
- רישיון
- CC BY 4.0, מותר להשתמש בתנאי שמציינים את בקופה כמקור
המידע מוצג לצורך השוואה והבנה בלבד, ואינו מהווה ייעוץ או שיווק פנסיוני. ביצועי עבר והרכב נכסים אינם מבטיחים תשואה עתידית. הנתונים מבוססים על דוחות "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד" שמפרסמים הגופים המוסדיים מכוח חוזר גופים מוסדיים 2015-9-14.