בקופה מה יש בקופה?
הרכב נכסים נכון ל-30 ביוני 2026 · תשואה ודמי ניהול: אוגוסט 2026(רבעון 2 2026) · עודכן באתר: 2026-10-22 · הרבעון הבא (רבעון 3 2026) צפוי להתפרסם בסביבות דצמבר 2026

מגדל גמל להשקעה מסלול אשראי ואג"ח

מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל · קופת גמל / השתלמות · מספר אוצר 14944

גמל להשקעה אשראי ואג"ח (ללא מניות) רבעון 2 2026 + הוספה לתיק שלי השוואה למסלול אחר

במה מושקע מגדל גמל להשקעה מסלול אשראי ואג"ח?

בקצרה: מגדל גמל להשקעה מסלול אשראי ואג"ח הוא מסלול כמעט בלי מניות: כ-17% מהכסף חשוף לשווקים בחו"ל וכ-5% למטבע זר. כ-84% מושקע באג"ח. כ-26% מהנכסים אינם נסחרים בבורסה. המסלול מנהל 42.4 מיליון ₪, נכון ל-30.6.2026, לפי הדוח הרשמי של מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל.
4.0%חשיפה למניותכולל חוזים ואופציות · דיווח רשמי↑ 5.0% באוגוסט 2026 (+1.0 נק')נמוך מ-81% מסלולי הגמל להשקעה
17.3%חשיפה לחו"ללפי החשיפה הכלכלית · דיווח רשמי↑ 19.1% באוגוסט 2026 (+1.8 נק')נמוך מ-73% מסלולי הגמל להשקעה
42 מיליון ₪שווי המסלולבאוגוסט 2026: 48 מיליון ₪ (כולל הפקדות ומשיכות)נמוך מ-78% מסלולי הגמל להשקעה
עוד נתונים
5.4%חשיפה למט"חאחרי גידור · דיווח רשמי↑ 5.9% באוגוסט 2026 (+0.5 נק')
3.48%תשואה לפדיון של האג"חמחושבת על 94% מרכיב החוב73.6%נכסים סחיריםלא סחיר 26.4%

תשואה ודמי ניהול

נתון רשמי, לא דירוג
דמי ניהול
0.62%
מהיתרה, בשנה
גבוה מ-55% מסלולי הגמל להשקעה
מתחילת השנה עד אוגוסט 2026
2.9%

התשואה היא נתון היסטורי ואינה צופה פני עתיד. מסלולים עם חשיפה שונה למניות נושאים סיכון שונה, ולכן כדאי להשוות תשואה רק בין מסלולים בעלי הרכב דומה. התשואה נטו, אחרי דמי הניהול.

מקור: דיווח הגוף המוסדי לרשות שוק ההון (גמל-נט/פנסיה-נט, data.gov.il), נכון לאוגוסט 2026.

תשואות ודמי ניהול של כל מסלולי גמל להשקעה ←

הניתוח מכסה את מלוא נכסי המסלול: 42.4 מיליון ₪ ב־1,827 שורות אחזקה, כפי שדווחו ברבעון 2 2026. הסכום אומת מול גיליון "סכום נכסים" שבקובץ המקור (פער 0.00%). 26.4% מהמסלול מוחזק בנכסים לא־סחירים (אג"ח מיועדות, אפיק מובטח תשואה, קרנות השקעה, הלוואות, זכויות מקרקעין ומוצרים מובנים), ששוויים נקבע בהערכה ולא במסחר יומי.

הקצאת הנכסים

אג"ח83.6%
מזומנים6.1%
השקעות אלטרנטיביות5.3%
מניות2.5%
מוצרים מובנים1.7%
נגזרים0.8%
אחר0.0%

כך מתפלג הכסף שהושקע בפועל: קרן סל על מדד מניות נספרת כמניות ולא כ"קרן".

אג"ח83.6%35.5 מיליון ₪
מזומנים6.1%2.6 מיליון ₪
השקעות אלטרנטיביות5.3%2.3 מיליון ₪
מניות2.5%1.1 מיליון ₪
מוצרים מובנים1.7%705 אלף ₪
נגזרים0.8%319 אלף ₪
אחר<0.05%2 אלף ₪

חשיפה למניות: מה נקנה בפועל ומה מגיע מחוזים

מניות שנקנו ישירות1.6%
מניות דרך קרנות סל ונאמנות0.9%
סך המניות שנקנו בפועל2.5%
חשיפה כוללת, כולל חוזים ואופציות (דיווח רשמי)4.0%

המניות שנקנו בפועל (2.5%) קרובות לחשיפה הכוללת שהקופה מדווחת (4.0%, יוני 2026). המסלול לא מחזיק חוזים או אופציות שמשנים את התמונה.

לאן הכסף חשוף

ישראל מול חו"ל

17.3% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל (חשיפה כלכלית, דיווח רשמי, יוני 2026).

למה בפירוט לפי נייר יוצא מספר אחר?
ישראל 86%
חו"ל 13.5%

בפירוט לפי מקום הרישום של כל נייר, 13.5% מסווג "חו"ל", קרוב למספר הרשמי.

מטבעות

5.4% מהמסלול חשוף למטבע זר, אחרי גידור (דיווח רשמי, יוני 2026).

פירוט לפי מטבע הנייר, לפני גידור
שקל84.1%
דולר אמריקאי9.5%
אירו4.7%
ליש"ט0.8%
CAD0.1%
אחר0.0%

לפני גידור, 15.2% מהנכסים נקובים במטבע זר. חלק מהחשיפה הזו מנוטרל בעסקאות גידור, ולכן החשיפה בפועל נמוכה יותר.

ענפים מובילים — החזקה ישירה

מוליכים למחצה0.2%
בנקים0.2%
נדל"ן מניב בישראל0.1%
תוכנה ואינטרנט0.1%
אנרגיה מתחדשת0.1%
פארמה0.1%
ביטחוניות0.1%
בנייה0.1%

הענפים מחושבים מהמניות המוחזקות ישירות בלבד. במניות המוחזקות דרך קרנות, הקובץ מדווח את סיווג הקרן ולא את ענפי החברות שבתוכה.

8 האחזקות הגדולות

8 האחזקות הגדולות במסלול
הלוואות (ללא שם נייר)הלוואות4.46%1.9 מיליון ₪
ממשל שקלית 0335אג"ח ממשלתי4.11%1.7 מיליון ₪
ממשל צמודה 1028אג"ח ממשלתי2.21%937 אלף ₪
בנק לאומי לישראל בע"ממזומנים ושווי מזומנים1.88%798 אלף ₪
ממשל צמודה 1131אג"ח ממשלתי1.78%755 אלף ₪
ממשל שקלית 0432אג"ח ממשלתי1.74%737 אלף ₪
ממשל צמודה 0529אג"ח ממשלתי1.72%730 אלף ₪
ממשל שקלית 0537אג"ח ממשלתי1.61%684 אלף ₪

כל האחזקות במסלול (1,827) ←

רכיב החוב — 83.6% מהמסלול

התשואה השנתית שרכיב החוב צפוי להניב אם כל האג"ח יוחזקו עד מועד הפירעון.
3.48%
כיסוי 94% מרכיב החוב
משך חיים ממוצע: כמה שנים בממוצע עד שהכסף באג"ח חוזר. ככל שהוא ארוך יותר, כך האג"ח רגישה יותר לשינויי ריבית.
5.80 שנים
דירוג ממוצע
AA-
כיסוי 61% מרכיב החוב

פילוח דירוגים, מתוך רכיב החוב

AA34.3%
ממשלתי (RF)28.4%
A15.8%
ללא דירוג10.5%
AAA4.8%
BBB4.2%
BB ומטה2.0%

לפרופיל החוב המלא: תשואה לפי סוג נכס, פילוח הצמדה וחוב בעייתי ←

נכסים לא סחירים — 26.4% מהמסלול

שוויים נקבע בהערכה, לא במסחר יומי
התשואה השנתית שרכיב החוב צפוי להניב אם כל האג"ח יוחזקו עד מועד הפירעון.
4.45%
כיסוי 77% מהרכיב
משך חיים ממוצע: כמה שנים בממוצע עד שהכסף באג"ח חוזר. ככל שהוא ארוך יותר, כך האג"ח רגישה יותר לשינויי ריבית.
4.12 שנים
דירוג ממוצע
AA-
כיסוי 62% מהרכיב

הלוואות 17.5% קרנות השקעה 5.3% מוצרים מובנים 1.7% אג"ח קונצרני 1.2%

לפירוט המלא: לפי סוג נכס, תשואה ורשימת האחזקות ←

מסלולים דומים

אותה קטגוריה וסוג חשיפה, בחברות אחרות
מסלולים דומים למגדל גמל להשקעה מסלול אשראי ואג"ח
מגדל גמל להשקעה מסלול אשראי ואג"ח (המסלול הזה)מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל0.62%—4.0%42 מיליון ₪
מור גמל להשקעה - אשראי ואג"חמור גמל ופנסיה0.70%9.0%3.6%287 מיליון ₪השוואה ←
מיטב גמל להשקעה אשראי ואג"חמיטב גמל ופנסיה0.63%5.9%4.3%209 מיליון ₪השוואה ←
הפניקס גמל להשקעה אשראי ואג"חהפניקס פנסיה וגמל0.64%5.2%0.4%144 מיליון ₪השוואה ←
אלטשולר שחם חיסכון פלוס אשראי ואג"חאלטשולר שחם גמל ופנסיה0.62%4.7%5.8%130 מיליון ₪השוואה ←
ילין לפידות קופת גמל להשקעה מסלול אשראי ואג"חילין לפידות ניהול קופות גמל0.67%5.8%11.2%103 מיליון ₪השוואה ←
אנליסט קופת גמל להשקעה אשראי ואג"חאנליסט קופות גמל0.61%5.4%0.0%96 מיליון ₪השוואה ←
הראל גמל להשקעה אשראי ואג"חהראל פנסיה וגמל0.54%—4.8%88 מיליון ₪השוואה ←
מנורה מבטחים גמל להשקעה אשראי ואג"חמנורה מבטחים פנסיה וגמל0.54%6.9%19.3%78 מיליון ₪השוואה ←

ממוין לפי שווי המסלול. דמי ניהול ממוצעים מהיתרה ותשואה נטו לפי דיווח רשמי; תשואת עבר אינה צופה פני עתיד. "השוואה" פותחת את כלי ההשוואה עם שני המסלולים.

איפה המסלול עומד ביחס למסלולים אחרים

מיקום בתוך אותו סוג מוצר, לא המלצה

מחזיק נייר מסוים?

שאלות נפוצות

כמה מניות יש במגדל גמל להשקעה מסלול אשראי ואג"ח?

כ-4% מהכסף במגדל גמל להשקעה מסלול אשראי ואג"ח חשוף למניות, נכון ל-30.6.2026.

כמה מהכסף במגדל גמל להשקעה מסלול אשראי ואג"ח מושקע בחו"ל?

כ-17% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל, וכ-5% חשוף למטבע זר אחרי גידור, נכון ל-30.6.2026. החשיפה למטבע זר נמוכה יותר, כי חלק מההשקעות בחו"ל מגודר לשקל.

מה התשואה ודמי הניהול של מגדל גמל להשקעה מסלול אשראי ואג"ח?

דמי הניהול הממוצעים מהיתרה הם 0.62% בשנה, התשואה מתחילת השנה היא 2.9%, לפי הדיווח לרשות שוק ההון עד אוגוסט 2026. התשואה נטו אחרי דמי ניהול, ותשואת עבר אינה מבטיחה תשואה עתידית.

פרטי מקור

מספר אוצר
14944
סוג מוצר
גמל להשקעה
נכון ל-
רבעון 2 2026
מקור
דוח "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד"
כיסוי אימות
100% מסך המסלול, מאומת מול גיליון "סכום נכסים"
רישיון
CC BY 4.0, מותר להשתמש בתנאי שמציינים את בקופה כמקור

המידע מוצג לצורך השוואה והבנה בלבד, ואינו מהווה ייעוץ או שיווק פנסיוני. ביצועי עבר והרכב נכסים אינם מבטיחים תשואה עתידית. הנתונים מבוססים על דוחות "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד" שמפרסמים הגופים המוסדיים מכוח חוזר גופים מוסדיים 2015-9-14.