בקופה מה יש בקופה?
הרכב נכסים נכון ל-30 ביוני 2026 · תשואה ודמי ניהול: אוגוסט 2026(רבעון 2 2026) · עודכן באתר: 2026-10-22 · הרבעון הבא (רבעון 3 2026) צפוי להתפרסם בסביבות דצמבר 2026

ילין לפידות קופת גמל להשקעה מסלול אשראי ואג"ח

ילין לפידות ניהול קופות גמל · קופת גמל / השתלמות · מספר אוצר 11391

גמל להשקעה אשראי ואג"ח (ללא מניות) רבעון 2 2026 + הוספה לתיק שלי השוואה למסלול אחר

במה מושקע ילין לפידות קופת גמל להשקעה מסלול אשראי ואג"ח?

בקצרה: ילין לפידות קופת גמל להשקעה מסלול אשראי ואג"ח הוא מסלול סולידי ברובו: כ-11% מהכסף חשוף למניות (כולל דרך חוזים ואופציות על מדדים), כ-17% לשווקים בחו"ל וכ-7% למטבע זר. כ-80% מושקע באג"ח. המסלול מנהל 103.3 מיליון ₪, נכון ל-30.6.2026, לפי הדוח הרשמי של ילין לפידות ניהול קופות גמל.
11.2%חשיפה למניותכולל חוזים ואופציות · דיווח רשמי↑ 12.0% באוגוסט 2026 (+0.8 נק')נמוך מ-77% מסלולי הגמל להשקעה
17.4%חשיפה לחו"ללפי החשיפה הכלכלית · דיווח רשמי↓ 17.0% באוגוסט 2026 (-0.5 נק')נמוך מ-72% מסלולי הגמל להשקעה
103 מיליון ₪שווי המסלולבאוגוסט 2026: 96 מיליון ₪ (כולל הפקדות ומשיכות)נמוך מ-57% מסלולי הגמל להשקעה
עוד נתונים
7.2%חשיפה למט"חאחרי גידור · דיווח רשמי↑ 7.3% באוגוסט 2026 (+0.1 נק')
3.18%תשואה לפדיון של האג"חמחושבת על 100% מרכיב החוב
95.7%נכסים סחיריםלא סחיר 4.3%

תשואה ודמי ניהול

נתון רשמי, לא דירוג
דמי ניהול
0.67%
מהיתרה, בשנה · 0.00% מההפקדות
גבוה מ-80% מסלולי הגמל להשקעה
מתחילת השנה עד אוגוסט 2026
2.7%
ממוצע שנתי, 3 שנים
5.8%
ממוצע שנתי, 5 שנים
3.6%

תנודתיות (סטיית תקן) 2.9% · מדד שארפ 0.33.

התשואה היא נתון היסטורי ואינה צופה פני עתיד. מסלולים עם חשיפה שונה למניות נושאים סיכון שונה, ולכן כדאי להשוות תשואה רק בין מסלולים בעלי הרכב דומה. התשואה נטו, אחרי דמי הניהול.

מקור: דיווח הגוף המוסדי לרשות שוק ההון (גמל-נט/פנסיה-נט, data.gov.il), נכון לאוגוסט 2026.

תשואות ודמי ניהול של כל מסלולי גמל להשקעה ←

הניתוח מכסה את מלוא נכסי המסלול: 103.3 מיליון ₪ ב־486 שורות אחזקה, כפי שדווחו ברבעון 2 2026. הסכום אומת מול גיליון "סכום נכסים" שבקובץ המקור (פער 0.00%). 4.3% מהמסלול מוחזק בנכסים לא־סחירים (אג"ח מיועדות, אפיק מובטח תשואה, קרנות השקעה, הלוואות, זכויות מקרקעין ומוצרים מובנים), ששוויים נקבע בהערכה ולא במסחר יומי.

הקצאת הנכסים

אג"ח79.6%
מזומנים12.6%
מניות4.3%
השקעות אלטרנטיביות1.7%
מוצרים מובנים1.7%
נגזרים0.2%
קרנות — סיווג לא זוהה0.0%

בנוסף, חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים חשיפה של 6.9% למניות, ולכן החשיפה הכוללת למניות היא 11.2%.

כך מתפלג הכסף שהושקע בפועל: קרן סל על מדד מניות נספרת כמניות ולא כ"קרן".

אג"ח79.6%82.2 מיליון ₪
מזומנים12.6%13.1 מיליון ₪
מניות4.3%4.4 מיליון ₪
השקעות אלטרנטיביות1.7%1.8 מיליון ₪
מוצרים מובנים1.7%1.7 מיליון ₪
נגזרים0.2%208 אלף ₪
קרנות — סיווג לא זוהה<0.05%1 ₪

חשיפה למניות: מה נקנה בפועל ומה מגיע מחוזים

מניות שנקנו ישירות3.9%
מניות דרך קרנות סל ונאמנות0.4%
סך המניות שנקנו בפועל4.3%
חשיפה כוללת, כולל חוזים ואופציות (דיווח רשמי)11.2%

4.3% מהמסלול מושקע במניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות. חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים עוד 6.9%, ולכן החשיפה הכוללת למניות, כפי שהקופה מדווחת לרשות שוק ההון (יוני 2026), היא 11.2%. זה המספר שקובע כמה המסלול יושפע מתנודות בבורסה. את התוספת מהחוזים אי אפשר לחשב מדוח הנכסים עצמו, ולכן היא נלקחת מהדיווח הרשמי.

לאן הכסף חשוף

ישראל מול חו"ל

17.4% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל (חשיפה כלכלית, דיווח רשמי, יוני 2026).

למה בפירוט לפי נייר יוצא מספר אחר?
ישראל 94%
חו"ל 6.0%

בפירוט לפי מקום הרישום של כל נייר, 6.0% מסווג "חו"ל". הפער נובע ממכשירים שנסחרים בישראל, כמו תעודות סל על מדדים בחו"ל, שנרשמים "ישראל" למרות שהחשיפה שלהם היא לחו"ל.

מטבעות

7.2% מהמסלול חשוף למטבע זר, אחרי גידור (דיווח רשמי, יוני 2026).

פירוט לפי מטבע הנייר, לפני גידור
שקל92.2%
דולר אמריקאי5.6%
אירו2.0%
HKD0.1%
AUD0.0%
אחר0.0%

7.7% מהנכסים נקובים במטבע זר, קרוב למספר הרשמי.

ענפים מובילים — החזקה ישירה

בנקים0.6%
נדל"ן מניב בישראל0.5%
מוליכים למחצה0.4%
אנרגיה מתחדשת0.3%
אנרגיה0.3%
רשתות שיווק0.2%
השקעה ואחזקות0.2%
שרותים פיננסיים0.2%

הענפים מחושבים מהמניות המוחזקות ישירות בלבד. במניות המוחזקות דרך קרנות, הקובץ מדווח את סיווג הקרן ולא את ענפי החברות שבתוכה.

8 האחזקות הגדולות

8 האחזקות הגדולות במסלול
בנק לאומי לישראל בע"ממזומנים ושווי מזומנים7.85%8.1 מיליון ₪
ממשל שקלית0728אג"ח ממשלתי6.69%6.9 מיליון ₪
ממשלתית צמודה 1.6% 1033אג"ח ממשלתי5.56%5.7 מיליון ₪
ממשל שקלית 1035אג"ח ממשלתי4.32%4.5 מיליון ₪
ממשל צמודה0431אג"ח ממשלתי4.15%4.3 מיליון ₪
ממשלתית שקלית 0537אג"ח ממשלתי3.42%3.5 מיליון ₪
ממשל שקלית 4.60% 8/29אג"ח ממשלתי2.43%2.5 מיליון ₪
מקורות אגח 11אג"ח קונצרני2.27%2.3 מיליון ₪

כל האחזקות במסלול (486) ←

רכיב החוב — 79.6% מהמסלול

התשואה השנתית שרכיב החוב צפוי להניב אם כל האג"ח יוחזקו עד מועד הפירעון.
3.18%
כיסוי 100% מרכיב החוב
משך חיים ממוצע: כמה שנים בממוצע עד שהכסף באג"ח חוזר. ככל שהוא ארוך יותר, כך האג"ח רגישה יותר לשינויי ריבית.
4.80 שנים
דירוג ממוצע
—
מעט מדי אג"ח מדורגות (38% מהחוב)

פילוח דירוגים, מתוך רכיב החוב

ממשלתי (RF)54.5%
AAA15.0%
A10.7%
AA8.3%
ללא דירוג7.1%
BBB3.6%
BB ומטה0.7%

הדירוג הממוצע מוצג רק כשלפחות מחצית מרכיב החוב מדורגת. אג"ח ממשלתיות ואג"ח מגובות מדינה אינן נושאות דירוג קונצרני ואינן נכללות בו.

לפרופיל החוב המלא: תשואה לפי סוג נכס, פילוח הצמדה וחוב בעייתי ←

מסלולים דומים

אותה קטגוריה וסוג חשיפה, בחברות אחרות
מסלולים דומים לילין לפידות קופת גמל להשקעה מסלול אשראי ואג"ח
ילין לפידות קופת גמל להשקעה מסלול אשראי ואג"ח (המסלול הזה)ילין לפידות ניהול קופות גמל0.67%5.8%11.2%103 מיליון ₪
מור גמל להשקעה - אשראי ואג"חמור גמל ופנסיה0.70%9.0%3.6%287 מיליון ₪השוואה ←
מיטב גמל להשקעה אשראי ואג"חמיטב גמל ופנסיה0.63%5.9%4.3%209 מיליון ₪השוואה ←
הפניקס גמל להשקעה אשראי ואג"חהפניקס פנסיה וגמל0.64%5.2%0.4%144 מיליון ₪השוואה ←
אלטשולר שחם חיסכון פלוס אשראי ואג"חאלטשולר שחם גמל ופנסיה0.62%4.7%5.8%130 מיליון ₪השוואה ←
אנליסט קופת גמל להשקעה אשראי ואג"חאנליסט קופות גמל0.61%5.4%0.0%96 מיליון ₪השוואה ←
הראל גמל להשקעה אשראי ואג"חהראל פנסיה וגמל0.54%—4.8%88 מיליון ₪השוואה ←
מנורה מבטחים גמל להשקעה אשראי ואג"חמנורה מבטחים פנסיה וגמל0.54%6.9%19.3%78 מיליון ₪השוואה ←
כלל גמל לעתיד אשראי ואג"חכלל פנסיה וגמל0.64%5.8%5.0%52 מיליון ₪השוואה ←

ממוין לפי שווי המסלול. דמי ניהול ממוצעים מהיתרה ותשואה נטו לפי דיווח רשמי; תשואת עבר אינה צופה פני עתיד. "השוואה" פותחת את כלי ההשוואה עם שני המסלולים.

איפה המסלול עומד ביחס למסלולים אחרים

מיקום בתוך אותו סוג מוצר, לא המלצה

מחזיק נייר מסוים?

שאלות נפוצות

כמה מניות יש בילין לפידות קופת גמל להשקעה מסלול אשראי ואג"ח?

כ-11% מהכסף בילין לפידות קופת גמל להשקעה מסלול אשראי ואג"ח חשוף למניות, נכון ל-30.6.2026. מתוכם 4% הם מניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות, והשאר מגיע מחוזים ואופציות על מדדים.

כמה מהכסף בילין לפידות קופת גמל להשקעה מסלול אשראי ואג"ח מושקע בחו"ל?

כ-17% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל, וכ-7% חשוף למטבע זר אחרי גידור, נכון ל-30.6.2026. החשיפה למטבע זר נמוכה יותר, כי חלק מההשקעות בחו"ל מגודר לשקל.

מה התשואה ודמי הניהול של ילין לפידות קופת גמל להשקעה מסלול אשראי ואג"ח?

דמי הניהול הממוצעים מהיתרה הם 0.67% בשנה, התשואה מתחילת השנה היא 2.7%, התשואה השנתית הממוצעת בשלוש השנים האחרונות היא 5.8%, לפי הדיווח לרשות שוק ההון עד אוגוסט 2026. התשואה נטו אחרי דמי ניהול, ותשואת עבר אינה מבטיחה תשואה עתידית.

פרטי מקור

מספר אוצר
11391
סוג מוצר
גמל להשקעה
נכון ל-
רבעון 2 2026
מקור
דוח "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד"
כיסוי אימות
100% מסך המסלול, מאומת מול גיליון "סכום נכסים"
רישיון
CC BY 4.0, מותר להשתמש בתנאי שמציינים את בקופה כמקור

המידע מוצג לצורך השוואה והבנה בלבד, ואינו מהווה ייעוץ או שיווק פנסיוני. ביצועי עבר והרכב נכסים אינם מבטיחים תשואה עתידית. הנתונים מבוססים על דוחות "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד" שמפרסמים הגופים המוסדיים מכוח חוזר גופים מוסדיים 2015-9-14.