הרכב נכסים נכון ל-30 ביוני 2026 · תשואה ודמי ניהול: אוגוסט 2026
(רבעון 2 2026) · עודכן באתר: 2026-10-22 · הרבעון הבא (רבעון 3 2026) צפוי להתפרסם בסביבות דצמבר 2026אלטשולר שחם חיסכון פלוס אשראי ואג"ח
אלטשולר שחם גמל ופנסיה · קופת גמל / השתלמות · מספר אוצר 7801
גמל להשקעה אשראי ואג"ח (ללא מניות) רבעון 2 2026 + הוספה לתיק שלי השוואה למסלול אחר
במה מושקע אלטשולר שחם חיסכון פלוס אשראי ואג"ח?
תשואה ודמי ניהול
נתון רשמי, לא דירוגתנודתיות (סטיית תקן) 2.5% · מדד שארפ -0.07.
התשואה היא נתון היסטורי ואינה צופה פני עתיד. מסלולים עם חשיפה שונה למניות נושאים סיכון שונה, ולכן כדאי להשוות תשואה רק בין מסלולים בעלי הרכב דומה. התשואה נטו, אחרי דמי הניהול.
מקור: דיווח הגוף המוסדי לרשות שוק ההון (גמל-נט/פנסיה-נט, data.gov.il), נכון לאוגוסט 2026.
הקצאת הנכסים
בנוסף, חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים חשיפה של 2.1% למניות, ולכן החשיפה הכוללת למניות היא 5.8%.
כך מתפלג הכסף שהושקע בפועל: קרן סל על מדד מניות נספרת כמניות ולא כ"קרן".
| אג"ח | 82.0% | 107.0 מיליון ₪ |
| מזומנים | 11.0% | 14.3 מיליון ₪ |
| מניות | 3.7% | 4.9 מיליון ₪ |
| השקעות אלטרנטיביות | 2.7% | 3.5 מיליון ₪ |
| מוצרים מובנים | 0.9% | 1.2 מיליון ₪ |
| נגזרים | 0.3% | 444 אלף ₪ |
| נדל"ן | 0.1% | 68 אלף ₪ |
כך מדווח המסלול בפועל, קרנות סל וקרנות נאמנות מופיעות כמכשיר נפרד.
| אג"ח ממשלתי | 64.5% | 84.2 מיליון ₪ |
| מזומנים ושווי מזומנים | 11.0% | 14.3 מיליון ₪ |
| אג"ח קונצרני | 9.3% | 12.1 מיליון ₪ |
| הלוואות | 7.2% | 9.4 מיליון ₪ |
| מניות | 3.0% | 3.9 מיליון ₪ |
| קרנות השקעה | 2.7% | 3.5 מיליון ₪ |
| קרנות נאמנות | 1.1% | 1.4 מיליון ₪ |
| מוצרים מובנים | 0.9% | 1.2 מיליון ₪ |
| קרנות סל | 0.4% | 571 אלף ₪ |
| נגזרים אחרים | 0.2% | 289 אלף ₪ |
| ניירות ערך מסחריים | 0.2% | 209 אלף ₪ |
| חוזים עתידיים | 0.2% | 201 אלף ₪ |
| זכויות מקרקעין | 0.1% | 68 אלף ₪ |
| כתבי אופציה | <0.05% | 44 אלף ₪ |
חשיפה למניות: מה נקנה בפועל ומה מגיע מחוזים
3.7% מהמסלול מושקע במניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות. חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים עוד 2.1%, ולכן החשיפה הכוללת למניות, כפי שהקופה מדווחת לרשות שוק ההון (יוני 2026), היא 5.8%. זה המספר שקובע כמה המסלול יושפע מתנודות בבורסה. את התוספת מהחוזים אי אפשר לחשב מדוח הנכסים עצמו, ולכן היא נלקחת מהדיווח הרשמי.
לאן הכסף חשוף
ישראל מול חו"ל
18.2% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל (חשיפה כלכלית, דיווח רשמי, יוני 2026).
למה בפירוט לפי נייר יוצא מספר אחר?
בפירוט לפי מקום הרישום של כל נייר, 10.5% מסווג "חו"ל". הפער נובע ממכשירים שנסחרים בישראל, כמו תעודות סל על מדדים בחו"ל, שנרשמים "ישראל" למרות שהחשיפה שלהם היא לחו"ל.
מטבעות
6.0% מהמסלול חשוף למטבע זר, אחרי גידור (דיווח רשמי, יוני 2026).
פירוט לפי מטבע הנייר, לפני גידור
לפני גידור, 14.1% מהנכסים נקובים במטבע זר. חלק מהחשיפה הזו מנוטרל בעסקאות גידור, ולכן החשיפה בפועל נמוכה יותר.
ענפים מובילים — החזקה ישירה
הענפים מחושבים מהמניות המוחזקות ישירות בלבד. במניות המוחזקות דרך קרנות, הקובץ מדווח את סיווג הקרן ולא את ענפי החברות שבתוכה.
8 האחזקות הגדולות
| ממשל שקלית 0142 | אג"ח ממשלתי | 11.33% | 14.8 מיליון ₪ |
| ממשל שקלית 1152 | אג"ח ממשלתי | 11.02% | 14.4 מיליון ₪ |
| ממשל צמודה 1033 | אג"ח ממשלתי | 8.00% | 10.4 מיליון ₪ |
| מ.ק.מ. 726 | אג"ח ממשלתי | 6.32% | 8.2 מיליון ₪ |
| ממשל שקלית 0537 | אג"ח ממשלתי | 5.70% | 7.4 מיליון ₪ |
| ממשל צמודה 0527 | אג"ח ממשלתי | 4.21% | 5.5 מיליון ₪ |
| איגוד | מזומנים ושווי מזומנים | 2.83% | 3.7 מיליון ₪ |
| ממשל צמודה 1028 | אג"ח ממשלתי | 2.56% | 3.3 מיליון ₪ |
רכיב החוב — 82.0% מהמסלול
פילוח דירוגים, מתוך רכיב החוב
הדירוג הממוצע מוצג רק כשלפחות מחצית מרכיב החוב מדורגת. אג"ח ממשלתיות ואג"ח מגובות מדינה אינן נושאות דירוג קונצרני ואינן נכללות בו.
לפרופיל החוב המלא: תשואה לפי סוג נכס, פילוח הצמדה וחוב בעייתי ←
נכסים לא סחירים — 12.3% מהמסלול
שוויים נקבע בהערכה, לא במסחר יומיהלוואות 7.2% קרנות השקעה 2.7% אג"ח קונצרני 1.6% מוצרים מובנים 0.9%
מסלולים דומים
אותה קטגוריה וסוג חשיפה, בחברות אחרות| אלטשולר שחם חיסכון פלוס אשראי ואג"ח (המסלול הזה) | אלטשולר שחם גמל ופנסיה | 0.62% | 4.7% | 5.8% | 130 מיליון ₪ | |
| מור גמל להשקעה - אשראי ואג"ח | מור גמל ופנסיה | 0.70% | 9.0% | 3.6% | 287 מיליון ₪ | השוואה ← |
| מיטב גמל להשקעה אשראי ואג"ח | מיטב גמל ופנסיה | 0.63% | 5.9% | 4.3% | 209 מיליון ₪ | השוואה ← |
| הפניקס גמל להשקעה אשראי ואג"ח | הפניקס פנסיה וגמל | 0.64% | 5.2% | 0.4% | 144 מיליון ₪ | השוואה ← |
| ילין לפידות קופת גמל להשקעה מסלול אשראי ואג"ח | ילין לפידות ניהול קופות גמל | 0.67% | 5.8% | 11.2% | 103 מיליון ₪ | השוואה ← |
| אנליסט קופת גמל להשקעה אשראי ואג"ח | אנליסט קופות גמל | 0.61% | 5.4% | 0.0% | 96 מיליון ₪ | השוואה ← |
| הראל גמל להשקעה אשראי ואג"ח | הראל פנסיה וגמל | 0.54% | — | 4.8% | 88 מיליון ₪ | השוואה ← |
| מנורה מבטחים גמל להשקעה אשראי ואג"ח | מנורה מבטחים פנסיה וגמל | 0.54% | 6.9% | 19.3% | 78 מיליון ₪ | השוואה ← |
| כלל גמל לעתיד אשראי ואג"ח | כלל פנסיה וגמל | 0.64% | 5.8% | 5.0% | 52 מיליון ₪ | השוואה ← |
ממוין לפי שווי המסלול. דמי ניהול ממוצעים מהיתרה ותשואה נטו לפי דיווח רשמי; תשואת עבר אינה צופה פני עתיד. "השוואה" פותחת את כלי ההשוואה עם שני המסלולים.
איפה המסלול עומד ביחס למסלולים אחרים
מיקום בתוך אותו סוג מוצר, לא המלצה- חשיפה למט"ח: בשליש התחתון מבין 123 מסלולי גמל להשקעה
- חשיפה לחו"ל: בשליש התחתון מבין 123 מסלולי גמל להשקעה
- תשואה לפדיון של האג"ח: בשליש העליון מבין 93 מסלולי גמל להשקעה
- תנודתיות צפויה: נמוכה ביחס ל-123 מסלולי גמל להשקעה
- נכסים לא סחירים: בשליש העליון מבין 123 מסלולי גמל להשקעה
מחזיק נייר מסוים?
שאלות נפוצות
כמה מניות יש באלטשולר שחם חיסכון פלוס אשראי ואג"ח?
כ-6% מהכסף באלטשולר שחם חיסכון פלוס אשראי ואג"ח חשוף למניות, נכון ל-30.6.2026. מתוכם 4% הם מניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות, והשאר מגיע מחוזים ואופציות על מדדים.
כמה מהכסף באלטשולר שחם חיסכון פלוס אשראי ואג"ח מושקע בחו"ל?
כ-18% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל, וכ-6% חשוף למטבע זר אחרי גידור, נכון ל-30.6.2026. החשיפה למטבע זר נמוכה יותר, כי חלק מההשקעות בחו"ל מגודר לשקל.
מה התשואה ודמי הניהול של אלטשולר שחם חיסכון פלוס אשראי ואג"ח?
דמי הניהול הממוצעים מהיתרה הם 0.62% בשנה, התשואה מתחילת השנה היא 2.6%, התשואה השנתית הממוצעת בשלוש השנים האחרונות היא 4.7%, לפי הדיווח לרשות שוק ההון עד אוגוסט 2026. התשואה נטו אחרי דמי ניהול, ותשואת עבר אינה מבטיחה תשואה עתידית.
פרטי מקור
- מספר אוצר
- 7801
- סוג מוצר
- גמל להשקעה
- נכון ל-
- רבעון 2 2026
- מקור
- דוח "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד"
- כיסוי אימות
- 100% מסך המסלול, מאומת מול גיליון "סכום נכסים"
- רישיון
- CC BY 4.0, מותר להשתמש בתנאי שמציינים את בקופה כמקור
המידע מוצג לצורך השוואה והבנה בלבד, ואינו מהווה ייעוץ או שיווק פנסיוני. ביצועי עבר והרכב נכסים אינם מבטיחים תשואה עתידית. הנתונים מבוססים על דוחות "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד" שמפרסמים הגופים המוסדיים מכוח חוזר גופים מוסדיים 2015-9-14.