הרכב נכסים נכון ל-30 ביוני 2026 · תשואה ודמי ניהול: אוגוסט 2026
(רבעון 2 2026) · עודכן באתר: 2026-10-22 · הרבעון הבא (רבעון 3 2026) צפוי להתפרסם בסביבות דצמבר 2026מיטב גמל להשקעה אשראי ואג"ח
מיטב גמל ופנסיה · קופת גמל / השתלמות · מספר אוצר 7862
גמל להשקעה אשראי ואג"ח (ללא מניות) רבעון 2 2026 + הוספה לתיק שלי השוואה למסלול אחר
במה מושקע מיטב גמל להשקעה אשראי ואג"ח?
תשואה ודמי ניהול
נתון רשמי, לא דירוגתנודתיות (סטיית תקן) 2.6% · מדד שארפ 0.36.
התשואה היא נתון היסטורי ואינה צופה פני עתיד. מסלולים עם חשיפה שונה למניות נושאים סיכון שונה, ולכן כדאי להשוות תשואה רק בין מסלולים בעלי הרכב דומה. התשואה נטו, אחרי דמי הניהול.
מקור: דיווח הגוף המוסדי לרשות שוק ההון (גמל-נט/פנסיה-נט, data.gov.il), נכון לאוגוסט 2026.
הקצאת הנכסים
כך מתפלג הכסף שהושקע בפועל: קרן סל על מדד מניות נספרת כמניות ולא כ"קרן".
| אג"ח | 83.8% | 175.5 מיליון ₪ |
| השקעות אלטרנטיביות | 8.7% | 18.3 מיליון ₪ |
| מניות | 3.6% | 7.6 מיליון ₪ |
| מזומנים | 2.0% | 4.2 מיליון ₪ |
| נגזרים | 0.9% | 1.9 מיליון ₪ |
| מוצרים מובנים | 0.9% | 1.9 מיליון ₪ |
| אחר | <0.05% | 60 אלף ₪ |
כך מדווח המסלול בפועל, קרנות סל וקרנות נאמנות מופיעות כמכשיר נפרד.
| אג"ח ממשלתי | 37.0% | 77.5 מיליון ₪ |
| אג"ח קונצרני | 36.8% | 77.2 מיליון ₪ |
| קרנות השקעה | 8.7% | 18.3 מיליון ₪ |
| הלוואות | 6.1% | 12.8 מיליון ₪ |
| קרנות נאמנות | 3.5% | 7.2 מיליון ₪ |
| קרנות סל | 2.7% | 5.7 מיליון ₪ |
| מזומנים ושווי מזומנים | 2.0% | 4.2 מיליון ₪ |
| מניות | 1.1% | 2.3 מיליון ₪ |
| מוצרים מובנים | 0.9% | 1.9 מיליון ₪ |
| נגזרים אחרים | 0.9% | 1.8 מיליון ₪ |
| ניירות ערך מסחריים | 0.2% | 386 אלף ₪ |
| כתבי אופציה | <0.05% | 65 אלף ₪ |
| נכסים אחרים | <0.05% | 60 אלף ₪ |
| אופציות | <0.05% | 59 אלף ₪ |
| חוזים עתידיים | <0.05% | 36 אלף ₪ |
חשיפה למניות: מה נקנה בפועל ומה מגיע מחוזים
המניות שנקנו בפועל (3.6%) קרובות לחשיפה הכוללת שהקופה מדווחת (4.3%, יוני 2026). המסלול לא מחזיק חוזים או אופציות שמשנים את התמונה.
לאן הכסף חשוף
ישראל מול חו"ל
20.0% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל (חשיפה כלכלית, דיווח רשמי, יוני 2026).
למה בפירוט לפי נייר יוצא מספר אחר?
בפירוט לפי מקום הרישום של כל נייר, 16.3% מסווג "חו"ל", קרוב למספר הרשמי.
מטבעות
7.6% מהמסלול חשוף למטבע זר, אחרי גידור (דיווח רשמי, יוני 2026).
פירוט לפי מטבע הנייר, לפני גידור
לפני גידור, 22.8% מהנכסים נקובים במטבע זר. חלק מהחשיפה הזו מנוטרל בעסקאות גידור, ולכן החשיפה בפועל נמוכה יותר.
ענפים מובילים — החזקה ישירה
הענפים מחושבים מהמניות המוחזקות ישירות בלבד. במניות המוחזקות דרך קרנות, הקובץ מדווח את סיווג הקרן ולא את ענפי החברות שבתוכה.
8 האחזקות הגדולות
| ממשל שקלית 0829 | אג"ח ממשלתי | 7.26% | 15.2 מיליון ₪ |
| ממשל צמודה 1131 | אג"ח ממשלתי | 6.26% | 13.1 מיליון ₪ |
| ממשל שקלית 0229 | אג"ח ממשלתי | 3.81% | 8.0 מיליון ₪ |
| הלוואות עמיתים אמן | הלוואות | 3.14% | 6.6 מיליון ₪ |
| ממשל צמודה 0529 | אג"ח ממשלתי | 2.65% | 5.5 מיליון ₪ |
| ממשל שקלית 1035 | אג"ח ממשלתי | 2.11% | 4.4 מיליון ₪ |
| מזרחי | מזומנים ושווי מזומנים | 2.06% | 4.3 מיליון ₪ |
| ממשל שקלית 0335 | אג"ח ממשלתי | 1.52% | 3.2 מיליון ₪ |
רכיב החוב — 83.8% מהמסלול
פילוח דירוגים, מתוך רכיב החוב
לפרופיל החוב המלא: תשואה לפי סוג נכס, פילוח הצמדה וחוב בעייתי ←
נכסים לא סחירים — 18.8% מהמסלול
שוויים נקבע בהערכה, לא במסחר יומיקרנות השקעה 8.7% הלוואות 6.1% אג"ח קונצרני 2.8% נגזרים אחרים 0.9%
מסלולים דומים
אותה קטגוריה וסוג חשיפה, בחברות אחרות| מיטב גמל להשקעה אשראי ואג"ח (המסלול הזה) | מיטב גמל ופנסיה | 0.63% | 5.9% | 4.3% | 209 מיליון ₪ | |
| מור גמל להשקעה - אשראי ואג"ח | מור גמל ופנסיה | 0.70% | 9.0% | 3.6% | 287 מיליון ₪ | השוואה ← |
| הפניקס גמל להשקעה אשראי ואג"ח | הפניקס פנסיה וגמל | 0.64% | 5.2% | 0.4% | 144 מיליון ₪ | השוואה ← |
| אלטשולר שחם חיסכון פלוס אשראי ואג"ח | אלטשולר שחם גמל ופנסיה | 0.62% | 4.7% | 5.8% | 130 מיליון ₪ | השוואה ← |
| ילין לפידות קופת גמל להשקעה מסלול אשראי ואג"ח | ילין לפידות ניהול קופות גמל | 0.67% | 5.8% | 11.2% | 103 מיליון ₪ | השוואה ← |
| אנליסט קופת גמל להשקעה אשראי ואג"ח | אנליסט קופות גמל | 0.61% | 5.4% | 0.0% | 96 מיליון ₪ | השוואה ← |
| הראל גמל להשקעה אשראי ואג"ח | הראל פנסיה וגמל | 0.54% | — | 4.8% | 88 מיליון ₪ | השוואה ← |
| מנורה מבטחים גמל להשקעה אשראי ואג"ח | מנורה מבטחים פנסיה וגמל | 0.54% | 6.9% | 19.3% | 78 מיליון ₪ | השוואה ← |
| כלל גמל לעתיד אשראי ואג"ח | כלל פנסיה וגמל | 0.64% | 5.8% | 5.0% | 52 מיליון ₪ | השוואה ← |
ממוין לפי שווי המסלול. דמי ניהול ממוצעים מהיתרה ותשואה נטו לפי דיווח רשמי; תשואת עבר אינה צופה פני עתיד. "השוואה" פותחת את כלי ההשוואה עם שני המסלולים.
איפה המסלול עומד ביחס למסלולים אחרים
מיקום בתוך אותו סוג מוצר, לא המלצה- חשיפה למט"ח: בשליש התחתון מבין 123 מסלולי גמל להשקעה
- חשיפה לחו"ל: בשליש האמצעי מבין 123 מסלולי גמל להשקעה
- תשואה לפדיון של האג"ח: בשליש האמצעי מבין 93 מסלולי גמל להשקעה
- תנודתיות צפויה: נמוכה ביחס ל-123 מסלולי גמל להשקעה
- נכסים לא סחירים: בשליש העליון מבין 123 מסלולי גמל להשקעה
מחזיק נייר מסוים?
שאלות נפוצות
כמה מניות יש במיטב גמל להשקעה אשראי ואג"ח?
כ-4% מהכסף במיטב גמל להשקעה אשראי ואג"ח חשוף למניות, נכון ל-30.6.2026.
כמה מהכסף במיטב גמל להשקעה אשראי ואג"ח מושקע בחו"ל?
כ-20% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל, וכ-8% חשוף למטבע זר אחרי גידור, נכון ל-30.6.2026. החשיפה למטבע זר נמוכה יותר, כי חלק מההשקעות בחו"ל מגודר לשקל.
מה התשואה ודמי הניהול של מיטב גמל להשקעה אשראי ואג"ח?
דמי הניהול הממוצעים מהיתרה הם 0.63% בשנה, התשואה מתחילת השנה היא 3.1%, התשואה השנתית הממוצעת בשלוש השנים האחרונות היא 5.9%, לפי הדיווח לרשות שוק ההון עד אוגוסט 2026. התשואה נטו אחרי דמי ניהול, ותשואת עבר אינה מבטיחה תשואה עתידית.
פרטי מקור
- מספר אוצר
- 7862
- חברה
- מיטב גמל ופנסיה
- סוג מוצר
- גמל להשקעה
- נכון ל-
- רבעון 2 2026
- מקור
- דוח "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד"
- כיסוי אימות
- 100% מסך המסלול, מאומת מול גיליון "סכום נכסים"
- רישיון
- CC BY 4.0, מותר להשתמש בתנאי שמציינים את בקופה כמקור
המידע מוצג לצורך השוואה והבנה בלבד, ואינו מהווה ייעוץ או שיווק פנסיוני. ביצועי עבר והרכב נכסים אינם מבטיחים תשואה עתידית. הנתונים מבוססים על דוחות "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד" שמפרסמים הגופים המוסדיים מכוח חוזר גופים מוסדיים 2015-9-14.