בקופה מה יש בקופה?
הרכב נכסים נכון ל-30 ביוני 2026 · תשואה ודמי ניהול: אוגוסט 2026(רבעון 2 2026) · עודכן באתר: 2026-10-22 · הרבעון הבא (רבעון 3 2026) צפוי להתפרסם בסביבות דצמבר 2026

הראל גמל להשקעה אשראי ואג"ח

הראל פנסיה וגמל · קופת גמל / השתלמות · מספר אוצר 15283

גמל להשקעה אשראי ואג"ח (ללא מניות) רבעון 2 2026 + הוספה לתיק שלי השוואה למסלול אחר

במה מושקע הראל גמל להשקעה אשראי ואג"ח?

בקצרה: הראל גמל להשקעה אשראי ואג"ח הוא מסלול כמעט בלי מניות: כ-2% מהכסף חשוף לשווקים בחו"ל, בלי חשיפה למטבע זר. כ-94% מושקע באג"ח. המסלול מנהל 87.8 מיליון ₪, נכון ל-30.6.2026, לפי הדוח הרשמי של הראל פנסיה וגמל.
4.8%חשיפה למניותכולל חוזים ואופציות · דיווח רשמינמוך מ-79% מסלולי הגמל להשקעה
2.3%חשיפה לחו"ללפי החשיפה הכלכלית · דיווח רשמינמוך מ-86% מסלולי הגמל להשקעה
88 מיליון ₪שווי המסלולבאוגוסט 2026: 104 מיליון ₪ (כולל הפקדות ומשיכות)נמוך מ-59% מסלולי הגמל להשקעה
עוד נתונים
0.0%חשיפה למט"חאחרי גידור · דיווח רשמי
3.61%תשואה לפדיון של האג"חמחושבת על 25% מרכיב החוב
100.0%נכסים סחיריםלא סחיר 0.0%

תשואה ודמי ניהול

נתון רשמי, לא דירוג
דמי ניהול
0.54%
מהיתרה, בשנה · 0.00% מההפקדות
נמוך מ-97% מסלולי הגמל להשקעה
מתחילת השנה עד אוגוסט 2026
3.5%

התשואה היא נתון היסטורי ואינה צופה פני עתיד. מסלולים עם חשיפה שונה למניות נושאים סיכון שונה, ולכן כדאי להשוות תשואה רק בין מסלולים בעלי הרכב דומה. התשואה נטו, אחרי דמי הניהול.

מקור: דיווח הגוף המוסדי לרשות שוק ההון (גמל-נט/פנסיה-נט, data.gov.il), נכון לאוגוסט 2026.

תשואות ודמי ניהול של כל מסלולי גמל להשקעה ←

הניתוח מכסה את מלוא נכסי המסלול: 87.8 מיליון ₪ ב־44 שורות אחזקה, כפי שדווחו ברבעון 2 2026. הסכום אומת מול גיליון "סכום נכסים" שבקובץ המקור (פער 0.00%). 0.0% מהמסלול מוחזק בנכסים לא־סחירים (אג"ח מיועדות, אפיק מובטח תשואה, קרנות השקעה, הלוואות, זכויות מקרקעין ומוצרים מובנים), ששוויים נקבע בהערכה ולא במסחר יומי.

הקצאת הנכסים

אג"ח93.7%
מניות4.8%
מזומנים1.5%

כך מתפלג הכסף שהושקע בפועל: קרן סל על מדד מניות נספרת כמניות ולא כ"קרן".

אג"ח93.7%82.3 מיליון ₪
מניות4.8%4.2 מיליון ₪
מזומנים1.5%1.3 מיליון ₪

חשיפה למניות: מה נקנה בפועל ומה מגיע מחוזים

מניות שנקנו ישירות0.0%
מניות דרך קרנות סל ונאמנות4.8%
סך המניות שנקנו בפועל4.8%
חשיפה כוללת, כולל חוזים ואופציות (דיווח רשמי)4.8%

המניות שנקנו בפועל (4.8%) קרובות לחשיפה הכוללת שהקופה מדווחת (4.8%, יוני 2026). המסלול לא מחזיק חוזים או אופציות שמשנים את התמונה.

לאן הכסף חשוף

ישראל מול חו"ל

2.3% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל (חשיפה כלכלית, דיווח רשמי, יוני 2026).

למה בפירוט לפי נייר יוצא מספר אחר?
ישראל 100%

בפירוט לפי מקום הרישום של כל נייר, 0.0% מסווג "חו"ל", קרוב למספר הרשמי.

מטבעות

0.0% מהמסלול חשוף למטבע זר, אחרי גידור (דיווח רשמי, יוני 2026).

פירוט לפי מטבע הנייר, לפני גידור
שקל100.0%
דולר אמריקאי0.0%

0.0% מהנכסים נקובים במטבע זר, קרוב למספר הרשמי.

8 האחזקות הגדולות

8 האחזקות הגדולות במסלול
ממשלתי שקלי 0335אג"ח ממשלתי9.95%8.7 מיליון ₪
מגדל MTF סל תל בונד-מאגרקרנות סל9.47%8.3 מיליון ₪
הראל תלבונד מאגרקרנות סל9.28%8.2 מיליון ₪
קסם תל בונד מאגרקרנות סל9.28%8.2 מיליון ₪
תכלית סל תל בונד מאגרקרנות סל8.98%7.9 מיליון ₪
אי בי אי סל תל בונד 60קרנות סל7.19%6.3 מיליון ₪
ממשלתי שקלי 0927אג"ח ממשלתי6.98%6.1 מיליון ₪
אי בי אי סל תל בונד צמודותקרנות סל6.78%6.0 מיליון ₪

כל האחזקות במסלול (44) ←

רכיב החוב — 93.7% מהמסלול

התשואה השנתית שרכיב החוב צפוי להניב אם כל האג"ח יוחזקו עד מועד הפירעון.
3.61%
כיסוי 25% מרכיב החוב
משך חיים ממוצע: כמה שנים בממוצע עד שהכסף באג"ח חוזר. ככל שהוא ארוך יותר, כך האג"ח רגישה יותר לשינויי ריבית.
5.09 שנים
דירוג ממוצע
—
מעט מדי אג"ח מדורגות (6% מהחוב)

פילוח דירוגים, מתוך רכיב החוב

ללא דירוג75.5%
ממשלתי (RF)18.1%
AA4.3%
AAA2.1%

הדירוג הממוצע מוצג רק כשלפחות מחצית מרכיב החוב מדורגת. אג"ח ממשלתיות ואג"ח מגובות מדינה אינן נושאות דירוג קונצרני ואינן נכללות בו.

לפרופיל החוב המלא: תשואה לפי סוג נכס, פילוח הצמדה וחוב בעייתי ←

מסלולים דומים

אותה קטגוריה וסוג חשיפה, בחברות אחרות
מסלולים דומים להראל גמל להשקעה אשראי ואג"ח
הראל גמל להשקעה אשראי ואג"ח (המסלול הזה)הראל פנסיה וגמל0.54%—4.8%88 מיליון ₪
מור גמל להשקעה - אשראי ואג"חמור גמל ופנסיה0.70%9.0%3.6%287 מיליון ₪השוואה ←
מיטב גמל להשקעה אשראי ואג"חמיטב גמל ופנסיה0.63%5.9%4.3%209 מיליון ₪השוואה ←
הפניקס גמל להשקעה אשראי ואג"חהפניקס פנסיה וגמל0.64%5.2%0.4%144 מיליון ₪השוואה ←
אלטשולר שחם חיסכון פלוס אשראי ואג"חאלטשולר שחם גמל ופנסיה0.62%4.7%5.8%130 מיליון ₪השוואה ←
ילין לפידות קופת גמל להשקעה מסלול אשראי ואג"חילין לפידות ניהול קופות גמל0.67%5.8%11.2%103 מיליון ₪השוואה ←
אנליסט קופת גמל להשקעה אשראי ואג"חאנליסט קופות גמל0.61%5.4%0.0%96 מיליון ₪השוואה ←
מנורה מבטחים גמל להשקעה אשראי ואג"חמנורה מבטחים פנסיה וגמל0.54%6.9%19.3%78 מיליון ₪השוואה ←
כלל גמל לעתיד אשראי ואג"חכלל פנסיה וגמל0.64%5.8%5.0%52 מיליון ₪השוואה ←

ממוין לפי שווי המסלול. דמי ניהול ממוצעים מהיתרה ותשואה נטו לפי דיווח רשמי; תשואת עבר אינה צופה פני עתיד. "השוואה" פותחת את כלי ההשוואה עם שני המסלולים.

איפה המסלול עומד ביחס למסלולים אחרים

מיקום בתוך אותו סוג מוצר, לא המלצה

מחזיק נייר מסוים?

שאלות נפוצות

כמה מניות יש בהראל גמל להשקעה אשראי ואג"ח?

כ-5% מהכסף בהראל גמל להשקעה אשראי ואג"ח חשוף למניות, נכון ל-30.6.2026.

כמה מהכסף בהראל גמל להשקעה אשראי ואג"ח מושקע בחו"ל?

כ-2% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל, וכ-0% חשוף למטבע זר אחרי גידור, נכון ל-30.6.2026.

מה התשואה ודמי הניהול של הראל גמל להשקעה אשראי ואג"ח?

דמי הניהול הממוצעים מהיתרה הם 0.54% בשנה, התשואה מתחילת השנה היא 3.5%, לפי הדיווח לרשות שוק ההון עד אוגוסט 2026. התשואה נטו אחרי דמי ניהול, ותשואת עבר אינה מבטיחה תשואה עתידית.

פרטי מקור

מספר אוצר
15283
סוג מוצר
גמל להשקעה
נכון ל-
רבעון 2 2026
מקור
דוח "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד"
כיסוי אימות
100% מסך המסלול, מאומת מול גיליון "סכום נכסים"
רישיון
CC BY 4.0, מותר להשתמש בתנאי שמציינים את בקופה כמקור

המידע מוצג לצורך השוואה והבנה בלבד, ואינו מהווה ייעוץ או שיווק פנסיוני. ביצועי עבר והרכב נכסים אינם מבטיחים תשואה עתידית. הנתונים מבוססים על דוחות "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד" שמפרסמים הגופים המוסדיים מכוח חוזר גופים מוסדיים 2015-9-14.