בקופה מה יש בקופה?
הרכב נכסים נכון ל-30 ביוני 2026 · תשואה ודמי ניהול: אוגוסט 2026(רבעון 2 2026) · עודכן באתר: 2026-10-22 · הרבעון הבא (רבעון 3 2026) צפוי להתפרסם בסביבות דצמבר 2026

מנורה מבטחים גמל להשקעה אשראי ואג"ח

מנורה מבטחים פנסיה וגמל · קופת גמל / השתלמות · מספר אוצר 13354

גמל להשקעה אשראי ואג"ח (ללא מניות) רבעון 2 2026 + הוספה לתיק שלי השוואה למסלול אחר

במה מושקע מנורה מבטחים גמל להשקעה אשראי ואג"ח?

בקצרה: מנורה מבטחים גמל להשקעה אשראי ואג"ח הוא מסלול סולידי ברובו: כ-19% מהכסף חשוף למניות, כ-20% לשווקים בחו"ל וכ-15% למטבע זר. כ-73% מושקע באג"ח. המסלול מנהל 78.0 מיליון ₪, נכון ל-30.6.2026, לפי הדוח הרשמי של מנורה מבטחים פנסיה וגמל.
19.3%חשיפה למניותכולל חוזים ואופציות · דיווח רשמי↑ 21.7% באוגוסט 2026 (+2.4 נק')נמוך מ-74% מסלולי הגמל להשקעה
20.2%חשיפה לחו"ללפי החשיפה הכלכלית · דיווח רשמי↑ 24.1% באוגוסט 2026 (+3.9 נק')נמוך מ-65% מסלולי הגמל להשקעה
78 מיליון ₪שווי המסלולבאוגוסט 2026: 81 מיליון ₪ (כולל הפקדות ומשיכות)נמוך מ-62% מסלולי הגמל להשקעה
עוד נתונים
15.2%חשיפה למט"חאחרי גידור · דיווח רשמי↓ 13.8% באוגוסט 2026 (-1.4 נק')
2.91%תשואה לפדיון של האג"חמחושבת על 94% מרכיב החוב
99.5%נכסים סחיריםלא סחיר 0.5%

תשואה ודמי ניהול

נתון רשמי, לא דירוג
דמי ניהול
0.54%
מהיתרה, בשנה · 0.00% מההפקדות
נמוך מ-97% מסלולי הגמל להשקעה
מתחילת השנה עד אוגוסט 2026
4.0%
ממוצע שנתי, 3 שנים
6.9%
ממוצע שנתי, 5 שנים
5.5%

תנודתיות (סטיית תקן) 5.2% · מדד שארפ 0.61.

התשואה היא נתון היסטורי ואינה צופה פני עתיד. מסלולים עם חשיפה שונה למניות נושאים סיכון שונה, ולכן כדאי להשוות תשואה רק בין מסלולים בעלי הרכב דומה. התשואה נטו, אחרי דמי הניהול.

מקור: דיווח הגוף המוסדי לרשות שוק ההון (גמל-נט/פנסיה-נט, data.gov.il), נכון לאוגוסט 2026.

תשואות ודמי ניהול של כל מסלולי גמל להשקעה ←

הניתוח מכסה את מלוא נכסי המסלול: 78.0 מיליון ₪ ב־1,236 שורות אחזקה, כפי שדווחו ברבעון 2 2026. הסכום אומת מול גיליון "סכום נכסים" שבקובץ המקור (פער 0.00%). 0.5% מהמסלול מוחזק בנכסים לא־סחירים (אג"ח מיועדות, אפיק מובטח תשואה, קרנות השקעה, הלוואות, זכויות מקרקעין ומוצרים מובנים), ששוויים נקבע בהערכה ולא במסחר יומי.

הקצאת הנכסים

אג"ח72.9%
מניות15.2%
מזומנים11.2%
נגזרים0.3%
מוצרים מובנים0.2%
אחר0.1%
קרנות — סיווג לא זוהה0.0%

בנוסף, חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים חשיפה של 4.0% למניות, ולכן החשיפה הכוללת למניות היא 19.3%.

כך מתפלג הכסף שהושקע בפועל: קרן סל על מדד מניות נספרת כמניות ולא כ"קרן".

אג"ח72.9%56.9 מיליון ₪
מניות15.2%11.9 מיליון ₪
מזומנים11.2%8.8 מיליון ₪
נגזרים0.3%256 אלף ₪
מוצרים מובנים0.2%187 אלף ₪
אחר0.1%47 אלף ₪
קרנות — סיווג לא זוהה<0.05%3 אלף ₪

חשיפה למניות: מה נקנה בפועל ומה מגיע מחוזים

מניות שנקנו ישירות12.4%
מניות דרך קרנות סל ונאמנות2.8%
סך המניות שנקנו בפועל15.2%
חשיפה כוללת, כולל חוזים ואופציות (דיווח רשמי)19.3%

15.2% מהמסלול מושקע במניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות. חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים עוד 4.0%, ולכן החשיפה הכוללת למניות, כפי שהקופה מדווחת לרשות שוק ההון (יוני 2026), היא 19.3%. זה המספר שקובע כמה המסלול יושפע מתנודות בבורסה. את התוספת מהחוזים אי אפשר לחשב מדוח הנכסים עצמו, ולכן היא נלקחת מהדיווח הרשמי.

לאן הכסף חשוף

ישראל מול חו"ל

20.2% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל (חשיפה כלכלית, דיווח רשמי, יוני 2026).

למה בפירוט לפי נייר יוצא מספר אחר?
ישראל 84%
חו"ל 16%

בפירוט לפי מקום הרישום של כל נייר, 16.2% מסווג "חו"ל", קרוב למספר הרשמי.

מטבעות

15.2% מהמסלול חשוף למטבע זר, אחרי גידור (דיווח רשמי, יוני 2026).

פירוט לפי מטבע הנייר, לפני גידור
שקל82.3%
דולר אמריקאי14.6%
אירו1.8%
ין יפני0.5%
ליש"ט0.3%
אחר0.2%

לפני גידור, 17.3% מהנכסים נקובים במטבע זר. חלק מהחשיפה הזו מנוטרל בעסקאות גידור, ולכן החשיפה בפועל נמוכה יותר.

ענפים מובילים — החזקה ישירה

מוליכים למחצה2.1%
בנקים1.4%
תוכנה ואינטרנט0.9%
חומרה ומחשוב0.7%
נדל"ן מניב בישראל0.6%
פארמה0.6%
ביטוח0.6%
בנייה0.5%

הענפים מחושבים מהמניות המוחזקות ישירות בלבד. במניות המוחזקות דרך קרנות, הקובץ מדווח את סיווג הקרן ולא את ענפי החברות שבתוכה.

8 האחזקות הגדולות

8 האחזקות הגדולות במסלול
בנק לאומי לישראל בע"ממזומנים ושווי מזומנים6.07%4.7 מיליון ₪
ממשל צמודה 1033אג"ח ממשלתי4.95%3.9 מיליון ₪
ממשל שקלית 0432אג"ח ממשלתי4.06%3.2 מיליון ₪
ממשלתי צמוד 1131אג"ח ממשלתי3.12%2.4 מיליון ₪
ממשל צמודה 0529אג"ח ממשלתי2.46%1.9 מיליון ₪
ממשל צמודה 0431אג"ח ממשלתי2.34%1.8 מיליון ₪
ממשל צמודה 1028אג"ח ממשלתי2.14%1.7 מיליון ₪
בנק מזרחי טפחות בע"ממזומנים ושווי מזומנים1.76%1.4 מיליון ₪

כל האחזקות במסלול (1,236) ←

רכיב החוב — 72.9% מהמסלול

התשואה השנתית שרכיב החוב צפוי להניב אם כל האג"ח יוחזקו עד מועד הפירעון.
2.91%
כיסוי 94% מרכיב החוב
משך חיים ממוצע: כמה שנים בממוצע עד שהכסף באג"ח חוזר. ככל שהוא ארוך יותר, כך האג"ח רגישה יותר לשינויי ריבית.
5.71 שנים
דירוג ממוצע
—
מעט מדי אג"ח מדורגות (49% מהחוב)

פילוח דירוגים, מתוך רכיב החוב

ממשלתי (RF)42.4%
AA20.0%
AAA14.1%
ללא דירוג8.5%
A8.4%
BBB4.2%
BB ומטה2.3%

הדירוג הממוצע מוצג רק כשלפחות מחצית מרכיב החוב מדורגת. אג"ח ממשלתיות ואג"ח מגובות מדינה אינן נושאות דירוג קונצרני ואינן נכללות בו.

לפרופיל החוב המלא: תשואה לפי סוג נכס, פילוח הצמדה וחוב בעייתי ←

מסלולים דומים

אותה קטגוריה וסוג חשיפה, בחברות אחרות
מסלולים דומים למנורה מבטחים גמל להשקעה אשראי ואג"ח
מנורה מבטחים גמל להשקעה אשראי ואג"ח (המסלול הזה)מנורה מבטחים פנסיה וגמל0.54%6.9%19.3%78 מיליון ₪
מור גמל להשקעה - אשראי ואג"חמור גמל ופנסיה0.70%9.0%3.6%287 מיליון ₪השוואה ←
מיטב גמל להשקעה אשראי ואג"חמיטב גמל ופנסיה0.63%5.9%4.3%209 מיליון ₪השוואה ←
הפניקס גמל להשקעה אשראי ואג"חהפניקס פנסיה וגמל0.64%5.2%0.4%144 מיליון ₪השוואה ←
אלטשולר שחם חיסכון פלוס אשראי ואג"חאלטשולר שחם גמל ופנסיה0.62%4.7%5.8%130 מיליון ₪השוואה ←
ילין לפידות קופת גמל להשקעה מסלול אשראי ואג"חילין לפידות ניהול קופות גמל0.67%5.8%11.2%103 מיליון ₪השוואה ←
אנליסט קופת גמל להשקעה אשראי ואג"חאנליסט קופות גמל0.61%5.4%0.0%96 מיליון ₪השוואה ←
הראל גמל להשקעה אשראי ואג"חהראל פנסיה וגמל0.54%—4.8%88 מיליון ₪השוואה ←
כלל גמל לעתיד אשראי ואג"חכלל פנסיה וגמל0.64%5.8%5.0%52 מיליון ₪השוואה ←

ממוין לפי שווי המסלול. דמי ניהול ממוצעים מהיתרה ותשואה נטו לפי דיווח רשמי; תשואת עבר אינה צופה פני עתיד. "השוואה" פותחת את כלי ההשוואה עם שני המסלולים.

איפה המסלול עומד ביחס למסלולים אחרים

מיקום בתוך אותו סוג מוצר, לא המלצה

מחזיק נייר מסוים?

שאלות נפוצות

כמה מניות יש במנורה מבטחים גמל להשקעה אשראי ואג"ח?

כ-19% מהכסף במנורה מבטחים גמל להשקעה אשראי ואג"ח חשוף למניות, נכון ל-30.6.2026. מתוכם 15% הם מניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות, והשאר מגיע מחוזים ואופציות על מדדים.

כמה מהכסף במנורה מבטחים גמל להשקעה אשראי ואג"ח מושקע בחו"ל?

כ-20% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל, וכ-15% חשוף למטבע זר אחרי גידור, נכון ל-30.6.2026. החשיפה למטבע זר נמוכה יותר, כי חלק מההשקעות בחו"ל מגודר לשקל.

מה התשואה ודמי הניהול של מנורה מבטחים גמל להשקעה אשראי ואג"ח?

דמי הניהול הממוצעים מהיתרה הם 0.54% בשנה, התשואה מתחילת השנה היא 4.0%, התשואה השנתית הממוצעת בשלוש השנים האחרונות היא 6.9%, לפי הדיווח לרשות שוק ההון עד אוגוסט 2026. התשואה נטו אחרי דמי ניהול, ותשואת עבר אינה מבטיחה תשואה עתידית.

פרטי מקור

מספר אוצר
13354
סוג מוצר
גמל להשקעה
נכון ל-
רבעון 2 2026
מקור
דוח "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד"
כיסוי אימות
100% מסך המסלול, מאומת מול גיליון "סכום נכסים"
רישיון
CC BY 4.0, מותר להשתמש בתנאי שמציינים את בקופה כמקור

המידע מוצג לצורך השוואה והבנה בלבד, ואינו מהווה ייעוץ או שיווק פנסיוני. ביצועי עבר והרכב נכסים אינם מבטיחים תשואה עתידית. הנתונים מבוססים על דוחות "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד" שמפרסמים הגופים המוסדיים מכוח חוזר גופים מוסדיים 2015-9-14.