בקופה מה יש בקופה?
הרכב נכסים נכון ל-30 ביוני 2026 · תשואה ודמי ניהול: אוגוסט 2026(רבעון 2 2026) · עודכן באתר: 2026-10-22 · הרבעון הבא (רבעון 3 2026) צפוי להתפרסם בסביבות דצמבר 2026

מנורה מבטחים משלימה מניות סחיר

מנורה מבטחים פנסיה וגמל · קרן פנסיה · מספר אוצר 15784

פנסיה כללית מניות (סחיר) רבעון 2 2026 + הוספה לתיק שלי השוואה למסלול אחר

במה מושקע מנורה מבטחים משלימה מניות סחיר?

בקצרה: מנורה מבטחים משלימה מניות סחיר הוא מסלול מנייתי: כ-99% מהכסף חשוף למניות, כ-2% לשווקים בחו"ל וכ-15% למטבע זר. המסלול מנהל 33.1 מיליון ₪, נכון ל-30.6.2026, לפי הדוח הרשמי של מנורה מבטחים פנסיה וגמל.
99.3%חשיפה למניותכולל חוזים ואופציות · דיווח רשמי↑ 99.7% באוגוסט 2026 (+0.5 נק')גבוה מ-86% מסלולי הפנסיה הכללית
1.7%חשיפה לחו"ללפי החשיפה הכלכלית · דיווח רשמי↓ 1.5% באוגוסט 2026 (-0.2 נק')נמוך מ-89% מסלולי הפנסיה הכללית
33 מיליון ₪שווי המסלולבאוגוסט 2026: 39 מיליון ₪ (כולל הפקדות ומשיכות)נמוך מ-60% מסלולי הפנסיה הכללית
עוד נתונים
15.1%חשיפה למט"חאחרי גידור · דיווח רשמי↓ 13.1% באוגוסט 2026 (-1.9 נק')
99.0%נכסים סחיריםלא סחיר 1.0%

תשואה ודמי ניהול

נתון רשמי, לא דירוג
דמי ניהול
0.26%
מהיתרה, בשנה · 1.05% מההפקדות
גבוה מ-96% מסלולי הפנסיה הכללית

התשואה היא נתון היסטורי ואינה צופה פני עתיד. מסלולים עם חשיפה שונה למניות נושאים סיכון שונה, ולכן כדאי להשוות תשואה רק בין מסלולים בעלי הרכב דומה. התשואה נטו, אחרי דמי הניהול.

מקור: דיווח הגוף המוסדי לרשות שוק ההון (גמל-נט/פנסיה-נט, data.gov.il), נכון לאוגוסט 2026.

תשואות ודמי ניהול של כל מסלולי פנסיה כללית ←

הניתוח מכסה את מלוא נכסי המסלול: 33.1 מיליון ₪ ב־278 שורות אחזקה, כפי שדווחו ברבעון 2 2026. הסכום אומת מול גיליון "סכום נכסים" שבקובץ המקור (פער 0.00%). 1.0% מהמסלול מוחזק בנכסים לא־סחירים (אג"ח מיועדות, אפיק מובטח תשואה, קרנות השקעה, הלוואות, זכויות מקרקעין ומוצרים מובנים), ששוויים נקבע בהערכה ולא במסחר יומי.

הקצאת הנכסים

מניות98.2%
מזומנים1.0%
נגזרים0.6%
אג"ח0.1%
אחר0.0%
קרנות — סיווג לא זוהה0.0%

כך מתפלג הכסף שהושקע בפועל: קרן סל על מדד מניות נספרת כמניות ולא כ"קרן".

מניות98.2%32.5 מיליון ₪
מזומנים1.0%324 אלף ₪
נגזרים0.6%210 אלף ₪
אג"ח0.1%27 אלף ₪
אחר<0.05%16 אלף ₪
קרנות — סיווג לא זוהה<0.05%15 אלף ₪

חשיפה למניות: מה נקנה בפועל ומה מגיע מחוזים

מניות שנקנו ישירות91.4%
מניות דרך קרנות סל ונאמנות6.8%
סך המניות שנקנו בפועל98.2%
חשיפה כוללת, כולל חוזים ואופציות (דיווח רשמי)99.3%

המניות שנקנו בפועל (98.2%) קרובות לחשיפה הכוללת שהקופה מדווחת (99.3%, יוני 2026). המסלול לא מחזיק חוזים או אופציות שמשנים את התמונה.

לאן הכסף חשוף

ישראל מול חו"ל

1.7% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל (חשיפה כלכלית, דיווח רשמי, יוני 2026).

למה בפירוט לפי נייר יוצא מספר אחר?
ישראל 94%
חו"ל 6.5%

בפירוט לפי מקום הרישום של כל נייר, 6.5% מסווג "חו"ל", קרוב למספר הרשמי.

מטבעות

15.1% מהמסלול חשוף למטבע זר, אחרי גידור (דיווח רשמי, יוני 2026).

פירוט לפי מטבע הנייר, לפני גידור
שקל93.4%
דולר אמריקאי6.5%
אירו0.0%
ליש"ט0.0%

6.6% מהנכסים נקובים במטבע זר. חוזים ונגזרים מוסיפים חשיפה למטבע זר מעבר לנכסים עצמם.

ענפים מובילים — החזקה ישירה

בנקים15.7%
מוליכים למחצה10.7%
נדל"ן מניב בישראל8.3%
פארמה6.7%
בנייה6.7%
ביטוח6.5%
אנרגיה מתחדשת5.7%
ביטחוניות5.7%

הענפים מחושבים מהמניות המוחזקות ישירות בלבד. במניות המוחזקות דרך קרנות, הקובץ מדווח את סיווג הקרן ולא את ענפי החברות שבתוכה.

8 האחזקות הגדולות

8 האחזקות הגדולות במסלול
לאומימניות5.89%2.0 מיליון ₪
פועליםמניות5.84%1.9 מיליון ₪
טאוארמניות5.38%1.8 מיליון ₪
Teva US-Teva Pharmacuticalמניות4.42%1.5 מיליון ₪
אלביט מערכותמניות3.96%1.3 מיליון ₪
נובהמניות3.56%1.2 מיליון ₪
הפניקסמניות3.11%1.0 מיליון ₪
אנלייט אנרגיהמניות2.87%951 אלף ₪

כל האחזקות במסלול (278) ←

מסלולים דומים

אותה קטגוריה וסוג חשיפה, בחברות אחרות
מסלולים דומים למנורה מבטחים משלימה מניות סחיר
מנורה מבטחים משלימה מניות סחיר (המסלול הזה)מנורה מבטחים פנסיה וגמל0.26%—99.3%33 מיליון ₪
הראל פנסיה כללית מניות סחירהראל פנסיה וגמל0.15%—98.2%344 מיליון ₪השוואה ←
הפניקס פנסיה משלימה מניות סחירהפניקס פנסיה וגמל0.13%—97.1%206 מיליון ₪השוואה ←
מגדל מקפת משלימה מניות סחירמגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל0.18%—100.8%160 מיליון ₪השוואה ←
כלל פנסיה משלימה מניות סחירכלל פנסיה וגמל0.19%—99.3%117 מיליון ₪השוואה ←
מור פנסיה כללית מתמחים באפיקי השקעה סחירים מניות סחירמור גמל ופנסיה0.18%—97.8%83 מיליון ₪השוואה ←
מיטב פנסיה כללית מניות סחירמיטב גמל ופנסיה0.14%—100.5%36 מיליון ₪השוואה ←
אלטשולר שחם פנסיה כללית מניות סחיראלטשולר שחם גמל ופנסיה——98.7%2 מיליון ₪השוואה ←

ממוין לפי שווי המסלול. דמי ניהול ממוצעים מהיתרה ותשואה נטו לפי דיווח רשמי; תשואת עבר אינה צופה פני עתיד. "השוואה" פותחת את כלי ההשוואה עם שני המסלולים.

איפה המסלול עומד ביחס למסלולים אחרים

מיקום בתוך אותו סוג מוצר, לא המלצה

מחזיק נייר מסוים?

שאלות נפוצות

כמה מניות יש במנורה מבטחים משלימה מניות סחיר?

כ-99% מהכסף במנורה מבטחים משלימה מניות סחיר חשוף למניות, נכון ל-30.6.2026.

כמה מהכסף במנורה מבטחים משלימה מניות סחיר מושקע בחו"ל?

כ-2% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל, וכ-15% חשוף למטבע זר אחרי גידור, נכון ל-30.6.2026.

מה התשואה ודמי הניהול של מנורה מבטחים משלימה מניות סחיר?

דמי הניהול הממוצעים מהיתרה הם 0.26% בשנה, לפי הדיווח לרשות שוק ההון עד אוגוסט 2026. התשואה נטו אחרי דמי ניהול, ותשואת עבר אינה מבטיחה תשואה עתידית.

פרטי מקור

מספר אוצר
15784
סוג מוצר
פנסיה כללית
נכון ל-
רבעון 2 2026
מקור
דוח "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד"
כיסוי אימות
100% מסך המסלול, מאומת מול גיליון "סכום נכסים"
רישיון
CC BY 4.0, מותר להשתמש בתנאי שמציינים את בקופה כמקור

המידע מוצג לצורך השוואה והבנה בלבד, ואינו מהווה ייעוץ או שיווק פנסיוני. ביצועי עבר והרכב נכסים אינם מבטיחים תשואה עתידית. הנתונים מבוססים על דוחות "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד" שמפרסמים הגופים המוסדיים מכוח חוזר גופים מוסדיים 2015-9-14.