הרכב נכסים נכון ל-30 ביוני 2026 · תשואה ודמי ניהול: אוגוסט 2026
(רבעון 2 2026) · עודכן באתר: 2026-10-22 · הרבעון הבא (רבעון 3 2026) צפוי להתפרסם בסביבות דצמבר 2026הראל פנסיה כללית מניות סחיר
הראל פנסיה וגמל · קרן פנסיה · מספר אוצר 15279
פנסיה כללית מניות (סחיר) רבעון 2 2026 + הוספה לתיק שלי השוואה למסלול אחר
במה מושקע הראל פנסיה כללית מניות סחיר?
עוד נתונים
תשואה ודמי ניהול
נתון רשמי, לא דירוגהתשואה היא נתון היסטורי ואינה צופה פני עתיד. מסלולים עם חשיפה שונה למניות נושאים סיכון שונה, ולכן כדאי להשוות תשואה רק בין מסלולים בעלי הרכב דומה. התשואה נטו, אחרי דמי הניהול.
מקור: דיווח הגוף המוסדי לרשות שוק ההון (גמל-נט/פנסיה-נט, data.gov.il), נכון לאוגוסט 2026.
הקצאת הנכסים
בנוסף, חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים חשיפה של 6.9% למניות, ולכן החשיפה הכוללת למניות היא 98.2%.
כך מתפלג הכסף שהושקע בפועל: קרן סל על מדד מניות נספרת כמניות ולא כ"קרן".
| מניות | 91.3% | 314.5 מיליון ₪ |
| מזומנים | 7.4% | 25.4 מיליון ₪ |
| אג"ח | 1.4% | 4.7 מיליון ₪ |
| אחר | 0.7% | 2.5 מיליון ₪ |
| קרנות — סיווג לא זוהה | 0.1% | 188 אלף ₪ |
כך מדווח המסלול בפועל, קרנות סל וקרנות נאמנות מופיעות כמכשיר נפרד.
| מניות | 87.7% | 302.0 מיליון ₪ |
| מזומנים ושווי מזומנים | 7.4% | 25.4 מיליון ₪ |
| קרנות סל | 3.0% | 10.2 מיליון ₪ |
| אג"ח קונצרני | 1.1% | 3.9 מיליון ₪ |
| נכסים אחרים | 0.7% | 2.5 מיליון ₪ |
| כתבי אופציה | 0.7% | 2.3 מיליון ₪ |
| אג"ח ממשלתי | 0.2% | 789 אלף ₪ |
| קרנות נאמנות | 0.1% | 188 אלף ₪ |
חשיפה למניות: מה נקנה בפועל ומה מגיע מחוזים
91.3% מהמסלול מושקע במניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות. חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים עוד 6.9%, ולכן החשיפה הכוללת למניות, כפי שהקופה מדווחת לרשות שוק ההון (יוני 2026), היא 98.2%. זה המספר שקובע כמה המסלול יושפע מתנודות בבורסה. את התוספת מהחוזים אי אפשר לחשב מדוח הנכסים עצמו, ולכן היא נלקחת מהדיווח הרשמי.
לאן הכסף חשוף
ישראל מול חו"ל
26.3% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל (חשיפה כלכלית, דיווח רשמי, יוני 2026).
למה בפירוט לפי נייר יוצא מספר אחר?
בפירוט לפי מקום הרישום של כל נייר, 10.8% מסווג "חו"ל". הפער נובע ממכשירים שנסחרים בישראל, כמו תעודות סל על מדדים בחו"ל, שנרשמים "ישראל" למרות שהחשיפה שלהם היא לחו"ל.
מטבעות
27.8% מהמסלול חשוף למטבע זר, אחרי גידור (דיווח רשמי, יוני 2026).
פירוט לפי מטבע הנייר, לפני גידור
11.5% מהנכסים נקובים במטבע זר. חוזים ונגזרים מוסיפים חשיפה למטבע זר מעבר לנכסים עצמם.
ענפים מובילים — החזקה ישירה
הענפים מחושבים מהמניות המוחזקות ישירות בלבד. במניות המוחזקות דרך קרנות, הקובץ מדווח את סיווג הקרן ולא את ענפי החברות שבתוכה.
8 האחזקות הגדולות
| TEVA PHARMACEUTICAL-SP ADR | מניות | 5.87% | 20.2 מיליון ₪ |
| נובה | מניות | 5.41% | 18.6 מיליון ₪ |
| לאומי | מניות | 4.79% | 16.5 מיליון ₪ |
| פועלים | מניות | 4.66% | 16.1 מיליון ₪ |
| אלביט מערכות | מניות | 4.66% | 16.1 מיליון ₪ |
| טאואר | מניות | 3.62% | 12.5 מיליון ₪ |
| בנק לאומי | מזומנים ושווי מזומנים | 3.08% | 10.6 מיליון ₪ |
| בנק לאומי | מזומנים ושווי מזומנים | 3.07% | 10.6 מיליון ₪ |
מסלולים דומים
אותה קטגוריה וסוג חשיפה, בחברות אחרות| הראל פנסיה כללית מניות סחיר (המסלול הזה) | הראל פנסיה וגמל | 0.15% | — | 98.2% | 344 מיליון ₪ | |
| הפניקס פנסיה משלימה מניות סחיר | הפניקס פנסיה וגמל | 0.13% | — | 97.1% | 206 מיליון ₪ | השוואה ← |
| מגדל מקפת משלימה מניות סחיר | מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל | 0.18% | — | 100.8% | 160 מיליון ₪ | השוואה ← |
| כלל פנסיה משלימה מניות סחיר | כלל פנסיה וגמל | 0.19% | — | 99.3% | 117 מיליון ₪ | השוואה ← |
| מור פנסיה כללית מתמחים באפיקי השקעה סחירים מניות סחיר | מור גמל ופנסיה | 0.18% | — | 97.8% | 83 מיליון ₪ | השוואה ← |
| מיטב פנסיה כללית מניות סחיר | מיטב גמל ופנסיה | 0.14% | — | 100.5% | 36 מיליון ₪ | השוואה ← |
| מנורה מבטחים משלימה מניות סחיר | מנורה מבטחים פנסיה וגמל | 0.26% | — | 99.3% | 33 מיליון ₪ | השוואה ← |
| אלטשולר שחם פנסיה כללית מניות סחיר | אלטשולר שחם גמל ופנסיה | — | — | 98.7% | 2 מיליון ₪ | השוואה ← |
ממוין לפי שווי המסלול. דמי ניהול ממוצעים מהיתרה ותשואה נטו לפי דיווח רשמי; תשואת עבר אינה צופה פני עתיד. "השוואה" פותחת את כלי ההשוואה עם שני המסלולים.
איפה המסלול עומד ביחס למסלולים אחרים
מיקום בתוך אותו סוג מוצר, לא המלצה- חשיפה למט"ח: בשליש העליון מבין 99 מסלולי פנסיה כללית
- חשיפה לחו"ל: בשליש התחתון מבין 99 מסלולי פנסיה כללית
- תנודתיות צפויה: גבוהה ביחס ל-99 מסלולי פנסיה כללית
- נכסים לא סחירים: בשליש האמצעי מבין 99 מסלולי פנסיה כללית
מחזיק נייר מסוים?
שאלות נפוצות
כמה מניות יש בהראל פנסיה כללית מניות סחיר?
כ-98% מהכסף בהראל פנסיה כללית מניות סחיר חשוף למניות, נכון ל-30.6.2026. מתוכם 91% הם מניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות, והשאר מגיע מחוזים ואופציות על מדדים.
כמה מהכסף בהראל פנסיה כללית מניות סחיר מושקע בחו"ל?
כ-26% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל, וכ-28% חשוף למטבע זר אחרי גידור, נכון ל-30.6.2026.
מה התשואה ודמי הניהול של הראל פנסיה כללית מניות סחיר?
דמי הניהול הממוצעים מהיתרה הם 0.15% בשנה, התשואה מתחילת השנה היא 9.0%, לפי הדיווח לרשות שוק ההון עד אוגוסט 2026. התשואה נטו אחרי דמי ניהול, ותשואת עבר אינה מבטיחה תשואה עתידית.
פרטי מקור
- מספר אוצר
- 15279
- חברה
- הראל פנסיה וגמל
- סוג מוצר
- פנסיה כללית
- נכון ל-
- רבעון 2 2026
- מקור
- דוח "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד"
- כיסוי אימות
- 100% מסך המסלול, מאומת מול גיליון "סכום נכסים"
- רישיון
- CC BY 4.0, מותר להשתמש בתנאי שמציינים את בקופה כמקור
המידע מוצג לצורך השוואה והבנה בלבד, ואינו מהווה ייעוץ או שיווק פנסיוני. ביצועי עבר והרכב נכסים אינם מבטיחים תשואה עתידית. הנתונים מבוססים על דוחות "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד" שמפרסמים הגופים המוסדיים מכוח חוזר גופים מוסדיים 2015-9-14.