בקופה מה יש בקופה?
הרכב נכסים נכון ל-30 ביוני 2026 · תשואה ודמי ניהול: אוגוסט 2026(רבעון 2 2026) · עודכן באתר: 2026-10-22 · הרבעון הבא (רבעון 3 2026) צפוי להתפרסם בסביבות דצמבר 2026

מגדל מקפת משלימה מניות סחיר

מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל · קרן פנסיה · מספר אוצר 15526

פנסיה כללית מניות (סחיר) רבעון 2 2026 + הוספה לתיק שלי השוואה למסלול אחר

במה מושקע מגדל מקפת משלימה מניות סחיר?

בקצרה: מגדל מקפת משלימה מניות סחיר הוא מסלול מנייתי: כ-101% מהכסף חשוף למניות (כולל דרך חוזים ואופציות על מדדים), כ-3% לשווקים בחו"ל וכ-2% למטבע זר. המסלול מנהל 159.5 מיליון ₪, נכון ל-30.6.2026, לפי הדוח הרשמי של מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל.
100.8%חשיפה למניותכולל חוזים ואופציות · דיווח רשמי↑ 103.7% באוגוסט 2026 (+3.0 נק')גבוה מ-99% מסלולי הפנסיה הכללית
2.5%חשיפה לחו"ללפי החשיפה הכלכלית · דיווח רשמי↑ 2.7% באוגוסט 2026 (+0.2 נק')נמוך מ-86% מסלולי הפנסיה הכללית
160 מיליון ₪שווי המסלולבאוגוסט 2026: 184 מיליון ₪ (כולל הפקדות ומשיכות)גבוה מ-59% מסלולי הפנסיה הכללית
עוד נתונים
1.6%חשיפה למט"חאחרי גידור · דיווח רשמי↓ 0.8% באוגוסט 2026 (-0.8 נק')
99.2%נכסים סחיריםלא סחיר 0.8%

תשואה ודמי ניהול

נתון רשמי, לא דירוג
דמי ניהול
0.18%
מהיתרה, בשנה · 1.12% מההפקדות
גבוה מ-61% מסלולי הפנסיה הכללית
מתחילת השנה עד אוגוסט 2026
10.2%

התשואה היא נתון היסטורי ואינה צופה פני עתיד. מסלולים עם חשיפה שונה למניות נושאים סיכון שונה, ולכן כדאי להשוות תשואה רק בין מסלולים בעלי הרכב דומה. התשואה נטו, אחרי דמי הניהול.

מקור: דיווח הגוף המוסדי לרשות שוק ההון (גמל-נט/פנסיה-נט, data.gov.il), נכון לאוגוסט 2026.

תשואות ודמי ניהול של כל מסלולי פנסיה כללית ←

הניתוח מכסה את מלוא נכסי המסלול: 159.5 מיליון ₪ ב־419 שורות אחזקה, כפי שדווחו ברבעון 2 2026. הסכום אומת מול גיליון "סכום נכסים" שבקובץ המקור (פער 0.00%). 0.8% מהמסלול מוחזק בנכסים לא־סחירים (אג"ח מיועדות, אפיק מובטח תשואה, קרנות השקעה, הלוואות, זכויות מקרקעין ומוצרים מובנים), ששוויים נקבע בהערכה ולא במסחר יומי.

הקצאת הנכסים

מניות92.5%
מזומנים6.7%
השקעות אלטרנטיביות0.3%
נגזרים0.3%
אג"ח0.1%

בנוסף, חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים חשיפה של 8.3% למניות, ולכן החשיפה הכוללת למניות היא 100.8%.

כך מתפלג הכסף שהושקע בפועל: קרן סל על מדד מניות נספרת כמניות ולא כ"קרן".

מניות92.5%147.5 מיליון ₪
מזומנים6.7%10.8 מיליון ₪
השקעות אלטרנטיביות0.3%526 אלף ₪
נגזרים0.3%513 אלף ₪
אג"ח0.1%218 אלף ₪

חשיפה למניות: מה נקנה בפועל ומה מגיע מחוזים

מניות שנקנו ישירות80.9%
מניות דרך קרנות סל ונאמנות11.5%
סך המניות שנקנו בפועל92.5%
חשיפה כוללת, כולל חוזים ואופציות (דיווח רשמי)100.8%

92.5% מהמסלול מושקע במניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות. חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים עוד 8.3%, ולכן החשיפה הכוללת למניות, כפי שהקופה מדווחת לרשות שוק ההון (יוני 2026), היא 100.8%. זה המספר שקובע כמה המסלול יושפע מתנודות בבורסה. את התוספת מהחוזים אי אפשר לחשב מדוח הנכסים עצמו, ולכן היא נלקחת מהדיווח הרשמי.

לאן הכסף חשוף

ישראל מול חו"ל

2.5% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל (חשיפה כלכלית, דיווח רשמי, יוני 2026).

למה בפירוט לפי נייר יוצא מספר אחר?
ישראל 94%
חו"ל 5.8%

בפירוט לפי מקום הרישום של כל נייר, 5.8% מסווג "חו"ל", קרוב למספר הרשמי.

מטבעות

1.6% מהמסלול חשוף למטבע זר, אחרי גידור (דיווח רשמי, יוני 2026).

פירוט לפי מטבע הנייר, לפני גידור
שקל93.6%
דולר אמריקאי5.7%
אירו0.2%
ליש"ט0.1%

לפני גידור, 5.9% מהנכסים נקובים במטבע זר. חלק מהחשיפה הזו מנוטרל בעסקאות גידור, ולכן החשיפה בפועל נמוכה יותר.

ענפים מובילים — החזקה ישירה

בנקים10.7%
נדל"ן מניב בישראל9.8%
מוליכים למחצה9.6%
אנרגיה מתחדשת6.6%
פארמה5.6%
ביטחוניות5.2%
בנייה4.5%
ביטוח4.0%

הענפים מחושבים מהמניות המוחזקות ישירות בלבד. במניות המוחזקות דרך קרנות, הקובץ מדווח את סיווג הקרן ולא את ענפי החברות שבתוכה.

8 האחזקות הגדולות

8 האחזקות הגדולות במסלול
טאוארמניות4.17%6.7 מיליון ₪
לאומימניות3.98%6.4 מיליון ₪
אלביט מערכותמניות3.89%6.2 מיליון ₪
Teva Pharmaceutical Industriesמניות3.83%6.1 מיליון ₪
פועליםמניות3.53%5.6 מיליון ₪
נובהמניות3.51%5.6 מיליון ₪
איביאי סל אינדקס בנקים ישקרנות סל2.91%4.6 מיליון ₪
אנלייט אנרגיהמניות2.86%4.6 מיליון ₪

כל האחזקות במסלול (419) ←

מסלולים דומים

אותה קטגוריה וסוג חשיפה, בחברות אחרות
מסלולים דומים למגדל מקפת משלימה מניות סחיר
מגדל מקפת משלימה מניות סחיר (המסלול הזה)מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל0.18%—100.8%160 מיליון ₪
הראל פנסיה כללית מניות סחירהראל פנסיה וגמל0.15%—98.2%344 מיליון ₪השוואה ←
הפניקס פנסיה משלימה מניות סחירהפניקס פנסיה וגמל0.13%—97.1%206 מיליון ₪השוואה ←
כלל פנסיה משלימה מניות סחירכלל פנסיה וגמל0.19%—99.3%117 מיליון ₪השוואה ←
מור פנסיה כללית מתמחים באפיקי השקעה סחירים מניות סחירמור גמל ופנסיה0.18%—97.8%83 מיליון ₪השוואה ←
מיטב פנסיה כללית מניות סחירמיטב גמל ופנסיה0.14%—100.5%36 מיליון ₪השוואה ←
מנורה מבטחים משלימה מניות סחירמנורה מבטחים פנסיה וגמל0.26%—99.3%33 מיליון ₪השוואה ←
אלטשולר שחם פנסיה כללית מניות סחיראלטשולר שחם גמל ופנסיה——98.7%2 מיליון ₪השוואה ←

ממוין לפי שווי המסלול. דמי ניהול ממוצעים מהיתרה ותשואה נטו לפי דיווח רשמי; תשואת עבר אינה צופה פני עתיד. "השוואה" פותחת את כלי ההשוואה עם שני המסלולים.

איפה המסלול עומד ביחס למסלולים אחרים

מיקום בתוך אותו סוג מוצר, לא המלצה

מחזיק נייר מסוים?

שאלות נפוצות

כמה מניות יש במגדל מקפת משלימה מניות סחיר?

כ-101% מהכסף במגדל מקפת משלימה מניות סחיר חשוף למניות, נכון ל-30.6.2026. מתוכם 92% הם מניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות, והשאר מגיע מחוזים ואופציות על מדדים.

כמה מהכסף במגדל מקפת משלימה מניות סחיר מושקע בחו"ל?

כ-3% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל, וכ-2% חשוף למטבע זר אחרי גידור, נכון ל-30.6.2026.

מה התשואה ודמי הניהול של מגדל מקפת משלימה מניות סחיר?

דמי הניהול הממוצעים מהיתרה הם 0.18% בשנה, התשואה מתחילת השנה היא 10.2%, לפי הדיווח לרשות שוק ההון עד אוגוסט 2026. התשואה נטו אחרי דמי ניהול, ותשואת עבר אינה מבטיחה תשואה עתידית.

פרטי מקור

מספר אוצר
15526
סוג מוצר
פנסיה כללית
נכון ל-
רבעון 2 2026
מקור
דוח "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד"
כיסוי אימות
100% מסך המסלול, מאומת מול גיליון "סכום נכסים"
רישיון
CC BY 4.0, מותר להשתמש בתנאי שמציינים את בקופה כמקור

המידע מוצג לצורך השוואה והבנה בלבד, ואינו מהווה ייעוץ או שיווק פנסיוני. ביצועי עבר והרכב נכסים אינם מבטיחים תשואה עתידית. הנתונים מבוססים על דוחות "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד" שמפרסמים הגופים המוסדיים מכוח חוזר גופים מוסדיים 2015-9-14.