בקופה מה יש בקופה?
הרכב נכסים נכון ל-30 ביוני 2026 · תשואה ודמי ניהול: אוגוסט 2026(רבעון 2 2026) · עודכן באתר: 2026-10-22 · הרבעון הבא (רבעון 3 2026) צפוי להתפרסם בסביבות דצמבר 2026

מור פנסיה כללית מתמחים באפיקי השקעה סחירים מניות סחיר

מור גמל ופנסיה · קרן פנסיה · מספר אוצר 15270

פנסיה כללית מניות (סחיר) רבעון 2 2026 + הוספה לתיק שלי השוואה למסלול אחר

במה מושקע מור פנסיה כללית מתמחים באפיקי השקעה סחירים מניות סחיר?

בקצרה: מור פנסיה כללית מתמחים באפיקי השקעה סחירים מניות סחיר הוא מסלול מנייתי: כ-98% מהכסף חשוף למניות (כולל דרך חוזים ואופציות על מדדים), כ-65% לשווקים בחו"ל וכ-21% למטבע זר. כ-39% מושקע באג"ח. המסלול מנהל 83.0 מיליון ₪, נכון ל-30.6.2026, לפי הדוח הרשמי של מור גמל ופנסיה.
97.8%חשיפה למניותכולל חוזים ואופציות · דיווח רשמי↓ 97.7% באוגוסט 2026 (-0.2 נק')גבוה מ-75% מסלולי הפנסיה הכללית
64.9%חשיפה לחו"ללפי החשיפה הכלכלית · דיווח רשמי↓ 64.5% באוגוסט 2026 (-0.4 נק')גבוה מ-68% מסלולי הפנסיה הכללית
83 מיליון ₪שווי המסלולבאוגוסט 2026: 94 מיליון ₪ (כולל הפקדות ומשיכות)גבוה מ-52% מסלולי הפנסיה הכללית
עוד נתונים
20.8%חשיפה למט"חאחרי גידור · דיווח רשמי↓ 19.0% באוגוסט 2026 (-1.8 נק')
3.33%תשואה לפדיון של האג"חמחושבת על 100% מרכיב החוב
99.8%נכסים סחיריםלא סחיר 0.2%

תשואה ודמי ניהול

נתון רשמי, לא דירוג
דמי ניהול
0.18%
מהיתרה, בשנה · 1.07% מההפקדות
גבוה מ-61% מסלולי הפנסיה הכללית
מתחילת השנה עד אוגוסט 2026
14.1%

התשואה היא נתון היסטורי ואינה צופה פני עתיד. מסלולים עם חשיפה שונה למניות נושאים סיכון שונה, ולכן כדאי להשוות תשואה רק בין מסלולים בעלי הרכב דומה. התשואה נטו, אחרי דמי הניהול.

מקור: דיווח הגוף המוסדי לרשות שוק ההון (גמל-נט/פנסיה-נט, data.gov.il), נכון לאוגוסט 2026.

תשואות ודמי ניהול של כל מסלולי פנסיה כללית ←

הניתוח מכסה את מלוא נכסי המסלול: 83.0 מיליון ₪ ב־270 שורות אחזקה, כפי שדווחו ברבעון 2 2026. הסכום אומת מול גיליון "סכום נכסים" שבקובץ המקור (פער 0.00%). 0.2% מהמסלול מוחזק בנכסים לא־סחירים (אג"ח מיועדות, אפיק מובטח תשואה, קרנות השקעה, הלוואות, זכויות מקרקעין ומוצרים מובנים), ששוויים נקבע בהערכה ולא במסחר יומי.

הקצאת הנכסים

מניות41.1%
אג"ח39.0%
מזומנים19.5%
נגזרים0.3%
אחר0.1%

בנוסף, חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים חשיפה של 56.8% למניות, ולכן החשיפה הכוללת למניות היא 97.8%.

כך מתפלג הכסף שהושקע בפועל: קרן סל על מדד מניות נספרת כמניות ולא כ"קרן".

מניות41.1%34.1 מיליון ₪
אג"ח39.0%32.4 מיליון ₪
מזומנים19.5%16.2 מיליון ₪
נגזרים0.3%275 אלף ₪
אחר0.1%69 אלף ₪

חשיפה למניות: מה נקנה בפועל ומה מגיע מחוזים

מניות שנקנו ישירות32.6%
מניות דרך קרנות סל ונאמנות8.5%
סך המניות שנקנו בפועל41.1%
חשיפה כוללת, כולל חוזים ואופציות (דיווח רשמי)97.8%

41.1% מהמסלול מושקע במניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות. חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים עוד 56.8%, ולכן החשיפה הכוללת למניות, כפי שהקופה מדווחת לרשות שוק ההון (יוני 2026), היא 97.8%. זה המספר שקובע כמה המסלול יושפע מתנודות בבורסה. את התוספת מהחוזים אי אפשר לחשב מדוח הנכסים עצמו, ולכן היא נלקחת מהדיווח הרשמי.

לאן הכסף חשוף

ישראל מול חו"ל

64.9% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל (חשיפה כלכלית, דיווח רשמי, יוני 2026).

למה בפירוט לפי נייר יוצא מספר אחר?
ישראל 97%
חו"ל 2.7%

בפירוט לפי מקום הרישום של כל נייר, 2.7% מסווג "חו"ל". הפער נובע ממכשירים שנסחרים בישראל, כמו תעודות סל על מדדים בחו"ל, שנרשמים "ישראל" למרות שהחשיפה שלהם היא לחו"ל.

מטבעות

20.8% מהמסלול חשוף למטבע זר, אחרי גידור (דיווח רשמי, יוני 2026).

פירוט לפי מטבע הנייר, לפני גידור
שקל85.3%
דולר אמריקאי12.5%
אירו1.3%
ין יפני0.8%
ליש"ט0.2%

14.9% מהנכסים נקובים במטבע זר. חוזים ונגזרים מוסיפים חשיפה למטבע זר מעבר לנכסים עצמם.

ענפים מובילים — החזקה ישירה

בנקים3.9%
ביטוח3.0%
בנייה2.5%
אנרגיה מתחדשת2.4%
נדל"ן מניב בישראל2.2%
ביטחוניות1.9%
אנרגיה1.5%
שרותים1.5%

הענפים מחושבים מהמניות המוחזקות ישירות בלבד. במניות המוחזקות דרך קרנות, הקובץ מדווח את סיווג הקרן ולא את ענפי החברות שבתוכה.

8 האחזקות הגדולות

8 האחזקות הגדולות במסלול
בנק הבינלאומי הראשון לישראל בע"ממזומנים ושווי מזומנים9.33%7.7 מיליון ₪
בנק הבינלאומי הראשון לישראל בע"ממזומנים ושווי מזומנים7.11%5.9 מיליון ₪
מ.ק.מ. 1216אג"ח ממשלתי6.00%5.0 מיליון ₪
מ.ק.מ 217אג"ח ממשלתי5.37%4.5 מיליון ₪
מ.ק.מ 317אג"ח ממשלתי4.56%3.8 מיליון ₪
ממשל שקלית 0327אג"ח ממשלתי3.41%2.8 מיליון ₪
מ.ק.מ. 417אג"ח ממשלתי2.70%2.2 מיליון ₪
מ.ק.מ. 916אג"ח ממשלתי2.62%2.2 מיליון ₪

כל האחזקות במסלול (270) ←

רכיב החוב — 39.0% מהמסלול

התשואה השנתית שרכיב החוב צפוי להניב אם כל האג"ח יוחזקו עד מועד הפירעון.
3.33%
כיסוי 100% מרכיב החוב
משך חיים ממוצע: כמה שנים בממוצע עד שהכסף באג"ח חוזר. ככל שהוא ארוך יותר, כך האג"ח רגישה יותר לשינויי ריבית.
0.94 שנים
דירוג ממוצע
—
מעט מדי אג"ח מדורגות (7% מהחוב)

פילוח דירוגים, מתוך רכיב החוב

ללא דירוג93.1%
AAA5.3%
A0.8%
AA0.8%

הדירוג הממוצע מוצג רק כשלפחות מחצית מרכיב החוב מדורגת. אג"ח ממשלתיות ואג"ח מגובות מדינה אינן נושאות דירוג קונצרני ואינן נכללות בו.

לפרופיל החוב המלא: תשואה לפי סוג נכס, פילוח הצמדה וחוב בעייתי ←

מסלולים דומים

אותה קטגוריה וסוג חשיפה, בחברות אחרות
מסלולים דומים למור פנסיה כללית מתמחים באפיקי השקעה סחירים מניות סחיר
מור פנסיה כללית מתמחים באפיקי השקעה סחירים מניות סחיר (המסלול הזה)מור גמל ופנסיה0.18%—97.8%83 מיליון ₪
הראל פנסיה כללית מניות סחירהראל פנסיה וגמל0.15%—98.2%344 מיליון ₪השוואה ←
הפניקס פנסיה משלימה מניות סחירהפניקס פנסיה וגמל0.13%—97.1%206 מיליון ₪השוואה ←
מגדל מקפת משלימה מניות סחירמגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל0.18%—100.8%160 מיליון ₪השוואה ←
כלל פנסיה משלימה מניות סחירכלל פנסיה וגמל0.19%—99.3%117 מיליון ₪השוואה ←
מיטב פנסיה כללית מניות סחירמיטב גמל ופנסיה0.14%—100.5%36 מיליון ₪השוואה ←
מנורה מבטחים משלימה מניות סחירמנורה מבטחים פנסיה וגמל0.26%—99.3%33 מיליון ₪השוואה ←
אלטשולר שחם פנסיה כללית מניות סחיראלטשולר שחם גמל ופנסיה——98.7%2 מיליון ₪השוואה ←

ממוין לפי שווי המסלול. דמי ניהול ממוצעים מהיתרה ותשואה נטו לפי דיווח רשמי; תשואת עבר אינה צופה פני עתיד. "השוואה" פותחת את כלי ההשוואה עם שני המסלולים.

איפה המסלול עומד ביחס למסלולים אחרים

מיקום בתוך אותו סוג מוצר, לא המלצה

מחזיק נייר מסוים?

שאלות נפוצות

כמה מניות יש במור פנסיה כללית מתמחים באפיקי השקעה סחירים מניות סחיר?

כ-98% מהכסף במור פנסיה כללית מתמחים באפיקי השקעה סחירים מניות סחיר חשוף למניות, נכון ל-30.6.2026. מתוכם 41% הם מניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות, והשאר מגיע מחוזים ואופציות על מדדים.

כמה מהכסף במור פנסיה כללית מתמחים באפיקי השקעה סחירים מניות סחיר מושקע בחו"ל?

כ-65% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל, וכ-21% חשוף למטבע זר אחרי גידור, נכון ל-30.6.2026. החשיפה למטבע זר נמוכה יותר, כי חלק מההשקעות בחו"ל מגודר לשקל.

מה התשואה ודמי הניהול של מור פנסיה כללית מתמחים באפיקי השקעה סחירים מניות סחיר?

דמי הניהול הממוצעים מהיתרה הם 0.18% בשנה, התשואה מתחילת השנה היא 14.1%, לפי הדיווח לרשות שוק ההון עד אוגוסט 2026. התשואה נטו אחרי דמי ניהול, ותשואת עבר אינה מבטיחה תשואה עתידית.

פרטי מקור

מספר אוצר
15270
סוג מוצר
פנסיה כללית
נכון ל-
רבעון 2 2026
מקור
דוח "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד"
כיסוי אימות
100% מסך המסלול, מאומת מול גיליון "סכום נכסים"
רישיון
CC BY 4.0, מותר להשתמש בתנאי שמציינים את בקופה כמקור

המידע מוצג לצורך השוואה והבנה בלבד, ואינו מהווה ייעוץ או שיווק פנסיוני. ביצועי עבר והרכב נכסים אינם מבטיחים תשואה עתידית. הנתונים מבוססים על דוחות "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד" שמפרסמים הגופים המוסדיים מכוח חוזר גופים מוסדיים 2015-9-14.