הרכב נכסים נכון ל-30 ביוני 2026 · תשואה ודמי ניהול: אוגוסט 2026
(רבעון 2 2026) · עודכן באתר: 2026-10-22 · הרבעון הבא (רבעון 3 2026) צפוי להתפרסם בסביבות דצמבר 2026מיטב פנסיה כללית מניות סחיר
מיטב גמל ופנסיה · קרן פנסיה · מספר אוצר 15361
פנסיה כללית מניות (סחיר) רבעון 2 2026 + הוספה לתיק שלי השוואה למסלול אחר
במה מושקע מיטב פנסיה כללית מניות סחיר?
תשואה ודמי ניהול
נתון רשמי, לא דירוגהתשואה היא נתון היסטורי ואינה צופה פני עתיד. מסלולים עם חשיפה שונה למניות נושאים סיכון שונה, ולכן כדאי להשוות תשואה רק בין מסלולים בעלי הרכב דומה. התשואה נטו, אחרי דמי הניהול.
מקור: דיווח הגוף המוסדי לרשות שוק ההון (גמל-נט/פנסיה-נט, data.gov.il), נכון לאוגוסט 2026.
הקצאת הנכסים
בנוסף, חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים חשיפה של 82.5% למניות, ולכן החשיפה הכוללת למניות היא 100.5%.
כך מתפלג הכסף שהושקע בפועל: קרן סל על מדד מניות נספרת כמניות ולא כ"קרן".
| אג"ח | 72.7% | 26.5 מיליון ₪ |
| מניות | 18.0% | 6.6 מיליון ₪ |
| מזומנים | 10.0% | 3.6 מיליון ₪ |
כך מדווח המסלול בפועל, קרנות סל וקרנות נאמנות מופיעות כמכשיר נפרד.
| אג"ח ממשלתי | 72.7% | 26.5 מיליון ₪ |
| קרנות סל | 18.0% | 6.6 מיליון ₪ |
| מזומנים ושווי מזומנים | 10.0% | 3.6 מיליון ₪ |
חשיפה למניות: מה נקנה בפועל ומה מגיע מחוזים
18.0% מהמסלול מושקע במניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות. חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים עוד 82.5%, ולכן החשיפה הכוללת למניות, כפי שהקופה מדווחת לרשות שוק ההון (יוני 2026), היא 100.5%. זה המספר שקובע כמה המסלול יושפע מתנודות בבורסה. את התוספת מהחוזים אי אפשר לחשב מדוח הנכסים עצמו, ולכן היא נלקחת מהדיווח הרשמי.
לאן הכסף חשוף
ישראל מול חו"ל
100.5% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל (חשיפה כלכלית, דיווח רשמי, יוני 2026).
למה בפירוט לפי נייר יוצא מספר אחר?
בפירוט לפי מקום הרישום של כל נייר, 16.9% מסווג "חו"ל". הפער נובע ממכשירים שנסחרים בישראל, כמו תעודות סל על מדדים בחו"ל, שנרשמים "ישראל" למרות שהחשיפה שלהם היא לחו"ל.
מטבעות
98.8% מהמסלול חשוף למטבע זר, אחרי גידור (דיווח רשמי, יוני 2026).
פירוט לפי מטבע הנייר, לפני גידור
19.1% מהנכסים נקובים במטבע זר. חוזים ונגזרים מוסיפים חשיפה למטבע זר מעבר לנכסים עצמם.
8 האחזקות הגדולות
| מ.ק.מ. 417 | אג"ח ממשלתי | 14.29% | 5.2 מיליון ₪ |
| מ.ק.מ. 317 | אג"ח ממשלתי | 10.89% | 4.0 מיליון ₪ |
| מ.ק.מ.117 | אג"ח ממשלתי | 8.70% | 3.2 מיליון ₪ |
| מ.ק.מ 217 | אג"ח ממשלתי | 7.71% | 2.8 מיליון ₪ |
| SPDR WORLD TECH | קרנות סל | 6.63% | 2.4 מיליון ₪ |
| מ.ק.מ. 1216 | אג"ח ממשלתי | 6.30% | 2.3 מיליון ₪ |
| אי.בי.אי סל MSCI AC | קרנות סל | 5.91% | 2.2 מיליון ₪ |
| מ.ק.מ. 517 | אג"ח ממשלתי | 5.76% | 2.1 מיליון ₪ |
רכיב החוב — 72.7% מהמסלול
פילוח דירוגים, מתוך רכיב החוב
לפרופיל החוב המלא: תשואה לפי סוג נכס, פילוח הצמדה וחוב בעייתי ←
מסלולים דומים
אותה קטגוריה וסוג חשיפה, בחברות אחרות| מיטב פנסיה כללית מניות סחיר (המסלול הזה) | מיטב גמל ופנסיה | 0.14% | — | 100.5% | 36 מיליון ₪ | |
| הראל פנסיה כללית מניות סחיר | הראל פנסיה וגמל | 0.15% | — | 98.2% | 344 מיליון ₪ | השוואה ← |
| הפניקס פנסיה משלימה מניות סחיר | הפניקס פנסיה וגמל | 0.13% | — | 97.1% | 206 מיליון ₪ | השוואה ← |
| מגדל מקפת משלימה מניות סחיר | מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל | 0.18% | — | 100.8% | 160 מיליון ₪ | השוואה ← |
| כלל פנסיה משלימה מניות סחיר | כלל פנסיה וגמל | 0.19% | — | 99.3% | 117 מיליון ₪ | השוואה ← |
| מור פנסיה כללית מתמחים באפיקי השקעה סחירים מניות סחיר | מור גמל ופנסיה | 0.18% | — | 97.8% | 83 מיליון ₪ | השוואה ← |
| מנורה מבטחים משלימה מניות סחיר | מנורה מבטחים פנסיה וגמל | 0.26% | — | 99.3% | 33 מיליון ₪ | השוואה ← |
| אלטשולר שחם פנסיה כללית מניות סחיר | אלטשולר שחם גמל ופנסיה | — | — | 98.7% | 2 מיליון ₪ | השוואה ← |
ממוין לפי שווי המסלול. דמי ניהול ממוצעים מהיתרה ותשואה נטו לפי דיווח רשמי; תשואת עבר אינה צופה פני עתיד. "השוואה" פותחת את כלי ההשוואה עם שני המסלולים.
איפה המסלול עומד ביחס למסלולים אחרים
מיקום בתוך אותו סוג מוצר, לא המלצה- חשיפה למט"ח: בשליש העליון מבין 99 מסלולי פנסיה כללית
- חשיפה לחו"ל: בשליש העליון מבין 99 מסלולי פנסיה כללית
- תשואה לפדיון של האג"ח: בשליש התחתון מבין 75 מסלולי פנסיה כללית
- תנודתיות צפויה: גבוהה ביחס ל-99 מסלולי פנסיה כללית
- נכסים לא סחירים: בשליש התחתון מבין 99 מסלולי פנסיה כללית
מחזיק נייר מסוים?
שאלות נפוצות
כמה מניות יש במיטב פנסיה כללית מניות סחיר?
כ-101% מהכסף במיטב פנסיה כללית מניות סחיר חשוף למניות, נכון ל-30.6.2026. מתוכם 18% הם מניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות, והשאר מגיע מחוזים ואופציות על מדדים.
כמה מהכסף במיטב פנסיה כללית מניות סחיר מושקע בחו"ל?
כ-101% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל, וכ-99% חשוף למטבע זר אחרי גידור, נכון ל-30.6.2026.
מה התשואה ודמי הניהול של מיטב פנסיה כללית מניות סחיר?
דמי הניהול הממוצעים מהיתרה הם 0.14% בשנה, התשואה מתחילת השנה היא 10.0%, לפי הדיווח לרשות שוק ההון עד אוגוסט 2026. התשואה נטו אחרי דמי ניהול, ותשואת עבר אינה מבטיחה תשואה עתידית.
פרטי מקור
- מספר אוצר
- 15361
- חברה
- מיטב גמל ופנסיה
- סוג מוצר
- פנסיה כללית
- נכון ל-
- רבעון 2 2026
- מקור
- דוח "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד"
- כיסוי אימות
- 100% מסך המסלול, מאומת מול גיליון "סכום נכסים"
- רישיון
- CC BY 4.0, מותר להשתמש בתנאי שמציינים את בקופה כמקור
המידע מוצג לצורך השוואה והבנה בלבד, ואינו מהווה ייעוץ או שיווק פנסיוני. ביצועי עבר והרכב נכסים אינם מבטיחים תשואה עתידית. הנתונים מבוססים על דוחות "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד" שמפרסמים הגופים המוסדיים מכוח חוזר גופים מוסדיים 2015-9-14.