הרכב נכסים נכון ל-30 ביוני 2026 · תשואה ודמי ניהול: אוגוסט 2026
(רבעון 2 2026) · עודכן באתר: 2026-10-22 · הרבעון הבא (רבעון 3 2026) צפוי להתפרסם בסביבות דצמבר 2026מיטב גמל להשקעה סחיר - אג"ח עם מניות (עד 25% מניות)
מיטב גמל ופנסיה · קופת גמל / השתלמות · מספר אוצר 15348
גמל להשקעה אג"ח עם מניות (עד 25%) רבעון 2 2026 + הוספה לתיק שלי השוואה למסלול אחר
במה מושקע מיטב גמל להשקעה סחיר - אג"ח עם מניות (עד 25% מניות)?
תשואה ודמי ניהול
נתון רשמי, לא דירוגהתשואה היא נתון היסטורי ואינה צופה פני עתיד. מסלולים עם חשיפה שונה למניות נושאים סיכון שונה, ולכן כדאי להשוות תשואה רק בין מסלולים בעלי הרכב דומה. התשואה נטו, אחרי דמי הניהול.
מקור: דיווח הגוף המוסדי לרשות שוק ההון (גמל-נט/פנסיה-נט, data.gov.il), נכון לאוגוסט 2026.
הקצאת הנכסים
בנוסף, חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים חשיפה של 6.0% למניות, ולכן החשיפה הכוללת למניות היא 21.8%.
כך מתפלג הכסף שהושקע בפועל: קרן סל על מדד מניות נספרת כמניות ולא כ"קרן".
| אג"ח | 80.1% | 38.7 מיליון ₪ |
| מניות | 15.7% | 7.6 מיליון ₪ |
| מזומנים | 1.9% | 927 אלף ₪ |
| מוצרים מובנים | 1.3% | 609 אלף ₪ |
| נגזרים | 0.9% | 458 אלף ₪ |
| אחר | <0.05% | 3 אלף ₪ |
כך מדווח המסלול בפועל, קרנות סל וקרנות נאמנות מופיעות כמכשיר נפרד.
| אג"ח קונצרני | 42.4% | 20.5 מיליון ₪ |
| אג"ח ממשלתי | 37.7% | 18.2 מיליון ₪ |
| קרנות סל | 10.1% | 4.9 מיליון ₪ |
| מניות | 5.6% | 2.7 מיליון ₪ |
| מזומנים ושווי מזומנים | 1.9% | 927 אלף ₪ |
| מוצרים מובנים | 1.3% | 609 אלף ₪ |
| נגזרים אחרים | 0.6% | 309 אלף ₪ |
| אופציות | 0.3% | 148 אלף ₪ |
| כתבי אופציה | <0.05% | 24 אלף ₪ |
| נכסים אחרים | <0.05% | 3 אלף ₪ |
| חוזים עתידיים | <0.05% | 1 אלף ₪ |
חשיפה למניות: מה נקנה בפועל ומה מגיע מחוזים
15.7% מהמסלול מושקע במניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות. חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים עוד 6.0%, ולכן החשיפה הכוללת למניות, כפי שהקופה מדווחת לרשות שוק ההון (יוני 2026), היא 21.8%. זה המספר שקובע כמה המסלול יושפע מתנודות בבורסה. את התוספת מהחוזים אי אפשר לחשב מדוח הנכסים עצמו, ולכן היא נלקחת מהדיווח הרשמי.
לאן הכסף חשוף
ישראל מול חו"ל
3.8% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל (חשיפה כלכלית, דיווח רשמי, יוני 2026).
למה בפירוט לפי נייר יוצא מספר אחר?
בפירוט לפי מקום הרישום של כל נייר, 2.9% מסווג "חו"ל", קרוב למספר הרשמי.
מטבעות
5.0% מהמסלול חשוף למטבע זר, אחרי גידור (דיווח רשמי, יוני 2026).
פירוט לפי מטבע הנייר, לפני גידור
לפני גידור, 8.1% מהנכסים נקובים במטבע זר. חלק מהחשיפה הזו מנוטרל בעסקאות גידור, ולכן החשיפה בפועל נמוכה יותר.
ענפים מובילים — החזקה ישירה
הענפים מחושבים מהמניות המוחזקות ישירות בלבד. במניות המוחזקות דרך קרנות, הקובץ מדווח את סיווג הקרן ולא את ענפי החברות שבתוכה.
8 האחזקות הגדולות
| ממשל צמודה 1131 | אג"ח ממשלתי | 7.16% | 3.5 מיליון ₪ |
| ממשל שקלית 0829 | אג"ח ממשלתי | 7.00% | 3.4 מיליון ₪ |
| קסם A4)ETF) תא פיננס | קרנות סל | 5.87% | 2.8 מיליון ₪ |
| ממשל שקלית 0229 | אג"ח ממשלתי | 3.67% | 1.8 מיליון ₪ |
| ממשל צמודה 0529 | אג"ח ממשלתי | 3.14% | 1.5 מיליון ₪ |
| MTF סל (4A) ת"א-טכנו | קרנות סל | 3.01% | 1.5 מיליון ₪ |
| מזרחי | מזומנים ושווי מזומנים | 2.59% | 1.3 מיליון ₪ |
| ממשל שקלית 1035 | אג"ח ממשלתי | 2.03% | 979 אלף ₪ |
רכיב החוב — 80.1% מהמסלול
פילוח דירוגים, מתוך רכיב החוב
לפרופיל החוב המלא: תשואה לפי סוג נכס, פילוח הצמדה וחוב בעייתי ←
מסלולים דומים
אותה קטגוריה וסוג חשיפה, בחברות אחרות| מיטב גמל להשקעה סחיר - אג"ח עם מניות (עד 25% מניות) (המסלול הזה) | מיטב גמל ופנסיה | 0.63% | — | 21.8% | 48 מיליון ₪ | |
| אלטשולר שחם חיסכון פלוס אשראי ואג"ח עם מניות (עד 25% במניות) | אלטשולר שחם גמל ופנסיה | 0.64% | 7.4% | 21.8% | 638 מיליון ₪ | השוואה ← |
| מור גמל להשקעה אשראי ואג"ח עם מניות (עד 25% מניות) | מור גמל ופנסיה | 0.72% | 8.3% | 26.6% | 516 מיליון ₪ | השוואה ← |
| הראל גמל להשקעה אשראי ואג"ח עם מניות (עד 25% מניות) | הראל פנסיה וגמל | 0.58% | 8.6% | 17.7% | 409 מיליון ₪ | השוואה ← |
| ילין לפידות קופת גמל להשקעה מסלול אשראי ואג"ח עם מניות (עד 25% מניות) | ילין לפידות ניהול קופות גמל | 0.68% | 7.4% | 24.7% | 325 מיליון ₪ | השוואה ← |
| הפניקס גמל להשקעה אשראי ואג"ח עם מניות (עד 25% מניות) | הפניקס פנסיה וגמל | 0.62% | 7.9% | 19.7% | 276 מיליון ₪ | השוואה ← |
| אנליסט קופת גמל להשקעה אשראי ואג"ח עד 25% מניות | אנליסט קופות גמל | 0.61% | 8.4% | 21.7% | 206 מיליון ₪ | השוואה ← |
| כלל גמל לעתיד אשראי ואג"ח עם מניות (עד 25% מניות) | כלל פנסיה וגמל | 0.63% | 8.5% | 21.5% | 170 מיליון ₪ | השוואה ← |
| מגדל גמל להשקעה אשראי ואג"ח עם מניות (עד 25% מניות) | מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל | 0.62% | 8.6% | 23.9% | 123 מיליון ₪ | השוואה ← |
ממוין לפי שווי המסלול. דמי ניהול ממוצעים מהיתרה ותשואה נטו לפי דיווח רשמי; תשואת עבר אינה צופה פני עתיד. "השוואה" פותחת את כלי ההשוואה עם שני המסלולים.
איפה המסלול עומד ביחס למסלולים אחרים
מיקום בתוך אותו סוג מוצר, לא המלצה- חשיפה למט"ח: בשליש התחתון מבין 123 מסלולי גמל להשקעה
- חשיפה לחו"ל: בשליש התחתון מבין 123 מסלולי גמל להשקעה
- תשואה לפדיון של האג"ח: בשליש התחתון מבין 93 מסלולי גמל להשקעה
- תנודתיות צפויה: נמוכה ביחס ל-123 מסלולי גמל להשקעה
- נכסים לא סחירים: בשליש האמצעי מבין 123 מסלולי גמל להשקעה
מחזיק נייר מסוים?
שאלות נפוצות
כמה מניות יש במיטב גמל להשקעה סחיר - אג"ח עם מניות (עד 25% מניות)?
כ-22% מהכסף במיטב גמל להשקעה סחיר - אג"ח עם מניות (עד 25% מניות) חשוף למניות, נכון ל-30.6.2026. מתוכם 16% הם מניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות, והשאר מגיע מחוזים ואופציות על מדדים.
כמה מהכסף במיטב גמל להשקעה סחיר - אג"ח עם מניות (עד 25% מניות) מושקע בחו"ל?
כ-4% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל, וכ-5% חשוף למטבע זר אחרי גידור, נכון ל-30.6.2026.
מה התשואה ודמי הניהול של מיטב גמל להשקעה סחיר - אג"ח עם מניות (עד 25% מניות)?
דמי הניהול הממוצעים מהיתרה הם 0.63% בשנה, התשואה מתחילת השנה היא 5.0%, לפי הדיווח לרשות שוק ההון עד אוגוסט 2026. התשואה נטו אחרי דמי ניהול, ותשואת עבר אינה מבטיחה תשואה עתידית.
פרטי מקור
- מספר אוצר
- 15348
- חברה
- מיטב גמל ופנסיה
- סוג מוצר
- גמל להשקעה
- נכון ל-
- רבעון 2 2026
- מקור
- דוח "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד"
- כיסוי אימות
- 100% מסך המסלול, מאומת מול גיליון "סכום נכסים"
- רישיון
- CC BY 4.0, מותר להשתמש בתנאי שמציינים את בקופה כמקור
המידע מוצג לצורך השוואה והבנה בלבד, ואינו מהווה ייעוץ או שיווק פנסיוני. ביצועי עבר והרכב נכסים אינם מבטיחים תשואה עתידית. הנתונים מבוססים על דוחות "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד" שמפרסמים הגופים המוסדיים מכוח חוזר גופים מוסדיים 2015-9-14.