בקופה מה יש בקופה?
הרכב נכסים נכון ל-30 ביוני 2026 · תשואה ודמי ניהול: אוגוסט 2026(רבעון 2 2026) · עודכן באתר: 2026-10-22 · הרבעון הבא (רבעון 3 2026) צפוי להתפרסם בסביבות דצמבר 2026

ילין לפידות קופת גמל משולב סחיר

ילין לפידות ניהול קופות גמל · קופת גמל / השתלמות · מספר אוצר 14292

גמל לתגמולים משולב (מעורב) רבעון 2 2026 + הוספה לתיק שלי השוואה למסלול אחר

במה מושקע ילין לפידות קופת גמל משולב סחיר?

בקצרה: ילין לפידות קופת גמל משולב סחיר הוא מסלול משולב עם משקל גבוה למניות: כ-58% מהכסף חשוף למניות (כולל דרך חוזים ואופציות על מדדים), כ-4% לשווקים בחו"ל וכ-5% למטבע זר. כ-45% מושקע באג"ח. המסלול מנהל 774.3 מיליון ₪, נכון ל-30.6.2026, לפי הדוח הרשמי של ילין לפידות ניהול קופות גמל.
58.4%חשיפה למניותכולל חוזים ואופציות · דיווח רשמי↑ 60.8% באוגוסט 2026 (+2.4 נק')גבוה מ-59% מסלולי הגמל לתגמולים
3.8%חשיפה לחו"ללפי החשיפה הכלכלית · דיווח רשמי↓ 2.9% באוגוסט 2026 (-0.8 נק')נמוך מ-85% מסלולי הגמל לתגמולים
774 מיליון ₪שווי המסלולבאוגוסט 2026: 720 מיליון ₪ (כולל הפקדות ומשיכות)גבוה מ-54% מסלולי הגמל לתגמולים
עוד נתונים
4.6%חשיפה למט"חאחרי גידור · דיווח רשמי↓ 3.8% באוגוסט 2026 (-0.8 נק')
3.56%תשואה לפדיון של האג"חמחושבת על 99% מרכיב החוב
100.0%נכסים סחיריםלא סחיר 0.0%

תשואה ודמי ניהול

נתון רשמי, לא דירוג
דמי ניהול
0.62%
מהיתרה, בשנה · 0.00% מההפקדות
גבוה מ-82% מסלולי הגמל לתגמולים
מתחילת השנה עד אוגוסט 2026
7.9%
ממוצע שנתי, 3 שנים
20.4%

התשואה היא נתון היסטורי ואינה צופה פני עתיד. מסלולים עם חשיפה שונה למניות נושאים סיכון שונה, ולכן כדאי להשוות תשואה רק בין מסלולים בעלי הרכב דומה. התשואה נטו, אחרי דמי הניהול.

מקור: דיווח הגוף המוסדי לרשות שוק ההון (גמל-נט/פנסיה-נט, data.gov.il), נכון לאוגוסט 2026.

תשואות ודמי ניהול של כל מסלולי גמל לתגמולים ←

הניתוח מכסה את מלוא נכסי המסלול: 774.3 מיליון ₪ ב־500 שורות אחזקה, כפי שדווחו ברבעון 2 2026. הסכום אומת מול גיליון "סכום נכסים" שבקובץ המקור (פער 0.00%). 0.0% מהמסלול מוחזק בנכסים לא־סחירים (אג"ח מיועדות, אפיק מובטח תשואה, קרנות השקעה, הלוואות, זכויות מקרקעין ומוצרים מובנים), ששוויים נקבע בהערכה ולא במסחר יומי.

הקצאת הנכסים

אג"ח45.5%
מניות43.9%
מזומנים10.3%
מוצרים מובנים0.5%

בנוסף, חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים חשיפה של 14.6% למניות, ולכן החשיפה הכוללת למניות היא 58.4%.

כך מתפלג הכסף שהושקע בפועל: קרן סל על מדד מניות נספרת כמניות ולא כ"קרן".

אג"ח45.5%352.1 מיליון ₪
מניות43.9%339.6 מיליון ₪
מזומנים10.3%80.0 מיליון ₪
מוצרים מובנים0.5%3.6 מיליון ₪

חשיפה למניות: מה נקנה בפועל ומה מגיע מחוזים

מניות שנקנו ישירות43.9%
מניות דרך קרנות סל ונאמנות0.0%
סך המניות שנקנו בפועל43.9%
חשיפה כוללת, כולל חוזים ואופציות (דיווח רשמי)58.4%

43.9% מהמסלול מושקע במניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות. חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים עוד 14.6%, ולכן החשיפה הכוללת למניות, כפי שהקופה מדווחת לרשות שוק ההון (יוני 2026), היא 58.4%. זה המספר שקובע כמה המסלול יושפע מתנודות בבורסה. את התוספת מהחוזים אי אפשר לחשב מדוח הנכסים עצמו, ולכן היא נלקחת מהדיווח הרשמי.

לאן הכסף חשוף

ישראל מול חו"ל

3.8% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל (חשיפה כלכלית, דיווח רשמי, יוני 2026).

למה בפירוט לפי נייר יוצא מספר אחר?
ישראל 97%
חו"ל 2.6%

בפירוט לפי מקום הרישום של כל נייר, 2.6% מסווג "חו"ל", קרוב למספר הרשמי.

מטבעות

4.6% מהמסלול חשוף למטבע זר, אחרי גידור (דיווח רשמי, יוני 2026).

פירוט לפי מטבע הנייר, לפני גידור
שקל95.8%
דולר אמריקאי3.8%
אירו0.3%
ליש"ט0.2%

4.2% מהנכסים נקובים במטבע זר, קרוב למספר הרשמי.

ענפים מובילים — החזקה ישירה

בנקים5.4%
אנרגיה מתחדשת5.0%
נדל"ן מניב בישראל4.0%
מוליכים למחצה3.4%
ביטוח3.3%
השקעה ואחזקות2.9%
אנרגיה2.4%
מזון2.0%

הענפים מחושבים מהמניות המוחזקות ישירות בלבד. במניות המוחזקות דרך קרנות, הקובץ מדווח את סיווג הקרן ולא את ענפי החברות שבתוכה.

8 האחזקות הגדולות

8 האחזקות הגדולות במסלול
בנק לאומי לישראל בע"ממזומנים ושווי מזומנים7.69%59.5 מיליון ₪
לאומימניות1.90%14.7 מיליון ₪
ממשלתית צמודה 0726אג"ח ממשלתי1.83%14.1 מיליון ₪
ממשלתי שקלית 0142אג"ח ממשלתי1.67%12.9 מיליון ₪
ממשל שקלית0728אג"ח ממשלתי1.54%12.0 מיליון ₪
פועליםמניות1.51%11.7 מיליון ₪
ממשל שקלית 1035אג"ח ממשלתי1.49%11.6 מיליון ₪
אנלייט אנרגיהמניות1.37%10.6 מיליון ₪

כל האחזקות במסלול (500) ←

רכיב החוב — 45.5% מהמסלול

התשואה השנתית שרכיב החוב צפוי להניב אם כל האג"ח יוחזקו עד מועד הפירעון.
3.56%
כיסוי 99% מרכיב החוב
משך חיים ממוצע: כמה שנים בממוצע עד שהכסף באג"ח חוזר. ככל שהוא ארוך יותר, כך האג"ח רגישה יותר לשינויי ריבית.
3.49 שנים
דירוג ממוצע
—
מעט מדי אג"ח מדורגות (43% מהחוב)

פילוח דירוגים, מתוך רכיב החוב

ממשלתי (RF)45.9%
A15.7%
AA12.2%
AAA12.1%
ללא דירוג11.0%
BBB3.1%

הדירוג הממוצע מוצג רק כשלפחות מחצית מרכיב החוב מדורגת. אג"ח ממשלתיות ואג"ח מגובות מדינה אינן נושאות דירוג קונצרני ואינן נכללות בו.

לפרופיל החוב המלא: תשואה לפי סוג נכס, פילוח הצמדה וחוב בעייתי ←

מסלולים דומים

אותה קטגוריה וסוג חשיפה, בחברות אחרות
מסלולים דומים לילין לפידות קופת גמל משולב סחיר
ילין לפידות קופת גמל משולב סחיר (המסלול הזה)ילין לפידות ניהול קופות גמל0.62%20.4%58.4%774 מיליון ₪
מיטב גמל משולב סחירמיטב גמל ופנסיה0.54%28.2%98.9%3.5 מיליארד ₪השוואה ←
מור תגמולים משולב סחירמור גמל ופנסיה0.63%14.5%48.5%2.2 מיליארד ₪השוואה ←
אלטשולר שחם גמל משולב סחיראלטשולר שחם גמל ופנסיה0.54%11.3%53.3%636 מיליון ₪השוואה ←
כלל תמר משולב סחירכלל פנסיה וגמל0.38%19.5%51.4%575 מיליון ₪השוואה ←
אנליסט גמל משולב סחיראנליסט קופות גמל0.60%2.7%48.1%468 מיליון ₪השוואה ←
הפניקס גמל משולב סחירהפניקס פנסיה וגמל0.57%12.8%52.2%267 מיליון ₪השוואה ←
מגדל לתגמולים ולפיצויים משולב סחירמגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל0.51%12.3%57.5%240 מיליון ₪השוואה ←
מנורה מבטחים תגמולים משולב סחירמנורה מבטחים פנסיה וגמל0.58%9.4%66.6%179 מיליון ₪השוואה ←

ממוין לפי שווי המסלול. דמי ניהול ממוצעים מהיתרה ותשואה נטו לפי דיווח רשמי; תשואת עבר אינה צופה פני עתיד. "השוואה" פותחת את כלי ההשוואה עם שני המסלולים.

איפה המסלול עומד ביחס למסלולים אחרים

מיקום בתוך אותו סוג מוצר, לא המלצה

מחזיק נייר מסוים?

שאלות נפוצות

כמה מניות יש בילין לפידות קופת גמל משולב סחיר?

כ-58% מהכסף בילין לפידות קופת גמל משולב סחיר חשוף למניות, נכון ל-30.6.2026. מתוכם 44% הם מניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות, והשאר מגיע מחוזים ואופציות על מדדים.

כמה מהכסף בילין לפידות קופת גמל משולב סחיר מושקע בחו"ל?

כ-4% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל, וכ-5% חשוף למטבע זר אחרי גידור, נכון ל-30.6.2026.

מה התשואה ודמי הניהול של ילין לפידות קופת גמל משולב סחיר?

דמי הניהול הממוצעים מהיתרה הם 0.62% בשנה, התשואה מתחילת השנה היא 7.9%, התשואה השנתית הממוצעת בשלוש השנים האחרונות היא 20.4%, לפי הדיווח לרשות שוק ההון עד אוגוסט 2026. התשואה נטו אחרי דמי ניהול, ותשואת עבר אינה מבטיחה תשואה עתידית.

פרטי מקור

מספר אוצר
14292
סוג מוצר
גמל לתגמולים
נכון ל-
רבעון 2 2026
מקור
דוח "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד"
כיסוי אימות
100% מסך המסלול, מאומת מול גיליון "סכום נכסים"
רישיון
CC BY 4.0, מותר להשתמש בתנאי שמציינים את בקופה כמקור

המידע מוצג לצורך השוואה והבנה בלבד, ואינו מהווה ייעוץ או שיווק פנסיוני. ביצועי עבר והרכב נכסים אינם מבטיחים תשואה עתידית. הנתונים מבוססים על דוחות "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד" שמפרסמים הגופים המוסדיים מכוח חוזר גופים מוסדיים 2015-9-14.