בקופה מה יש בקופה?
הרכב נכסים נכון ל-30 ביוני 2026 · תשואה ודמי ניהול: אוגוסט 2026(רבעון 2 2026) · עודכן באתר: 2026-10-22 · הרבעון הבא (רבעון 3 2026) צפוי להתפרסם בסביבות דצמבר 2026

מור תגמולים משולב סחיר

מור גמל ופנסיה · קופת גמל / השתלמות · מספר אוצר 14342

גמל לתגמולים משולב (מעורב) רבעון 2 2026 + הוספה לתיק שלי השוואה למסלול אחר

במה מושקע מור תגמולים משולב סחיר?

בקצרה: מור תגמולים משולב סחיר הוא מסלול משולב עם משקל גבוה למניות: כ-48% מהכסף חשוף למניות (כולל דרך חוזים ואופציות על מדדים), כ-37% לשווקים בחו"ל וכ-15% למטבע זר. כ-61% מושקע באג"ח. המסלול מנהל 2.2 מיליארד ₪, נכון ל-30.6.2026, לפי הדוח הרשמי של מור גמל ופנסיה.
48.5%חשיפה למניותכולל חוזים ואופציות · דיווח רשמי↑ 48.5% באוגוסט 2026 (+0.1 נק')נמוך מ-61% מסלולי הגמל לתגמולים
36.5%חשיפה לחו"ללפי החשיפה הכלכלית · דיווח רשמי↑ 37.1% באוגוסט 2026 (+0.6 נק')נמוך מ-60% מסלולי הגמל לתגמולים
2.2 מיליארד ₪שווי המסלולבאוגוסט 2026: 2.4 מיליארד ₪ (כולל הפקדות ומשיכות)גבוה מ-69% מסלולי הגמל לתגמולים
עוד נתונים
15.3%חשיפה למט"חאחרי גידור · דיווח רשמי↓ 14.8% באוגוסט 2026 (-0.5 נק')
3.71%תשואה לפדיון של האג"חמחושבת על 100% מרכיב החוב
100.0%נכסים סחיריםלא סחיר 0.0%

תשואה ודמי ניהול

נתון רשמי, לא דירוג
דמי ניהול
0.63%
מהיתרה, בשנה · 0.00% מההפקדות
גבוה מ-87% מסלולי הגמל לתגמולים
מתחילת השנה עד אוגוסט 2026
8.7%
ממוצע שנתי, 3 שנים
14.5%

התשואה היא נתון היסטורי ואינה צופה פני עתיד. מסלולים עם חשיפה שונה למניות נושאים סיכון שונה, ולכן כדאי להשוות תשואה רק בין מסלולים בעלי הרכב דומה. התשואה נטו, אחרי דמי הניהול.

מקור: דיווח הגוף המוסדי לרשות שוק ההון (גמל-נט/פנסיה-נט, data.gov.il), נכון לאוגוסט 2026.

תשואות ודמי ניהול של כל מסלולי גמל לתגמולים ←

הניתוח מכסה את מלוא נכסי המסלול: 2.2 מיליארד ₪ ב־666 שורות אחזקה, כפי שדווחו ברבעון 2 2026. הסכום אומת מול גיליון "סכום נכסים" שבקובץ המקור (פער 0.00%). 0.0% מהמסלול מוחזק בנכסים לא־סחירים (אג"ח מיועדות, אפיק מובטח תשואה, קרנות השקעה, הלוואות, זכויות מקרקעין ומוצרים מובנים), ששוויים נקבע בהערכה ולא במסחר יומי.

הקצאת הנכסים

אג"ח60.6%
מניות20.3%
מזומנים18.9%
נגזרים0.2%
מוצרים מובנים0.1%

בנוסף, חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים חשיפה של 28.1% למניות, ולכן החשיפה הכוללת למניות היא 48.5%.

כך מתפלג הכסף שהושקע בפועל: קרן סל על מדד מניות נספרת כמניות ולא כ"קרן".

אג"ח60.6%1.3 מיליארד ₪
מניות20.3%451.0 מיליון ₪
מזומנים18.9%419.9 מיליון ₪
נגזרים0.2%3.5 מיליון ₪
מוצרים מובנים0.1%2.9 מיליון ₪

חשיפה למניות: מה נקנה בפועל ומה מגיע מחוזים

מניות שנקנו ישירות19.6%
מניות דרך קרנות סל ונאמנות0.8%
סך המניות שנקנו בפועל20.3%
חשיפה כוללת, כולל חוזים ואופציות (דיווח רשמי)48.5%

20.3% מהמסלול מושקע במניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות. חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים עוד 28.1%, ולכן החשיפה הכוללת למניות, כפי שהקופה מדווחת לרשות שוק ההון (יוני 2026), היא 48.5%. זה המספר שקובע כמה המסלול יושפע מתנודות בבורסה. את התוספת מהחוזים אי אפשר לחשב מדוח הנכסים עצמו, ולכן היא נלקחת מהדיווח הרשמי.

לאן הכסף חשוף

ישראל מול חו"ל

36.5% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל (חשיפה כלכלית, דיווח רשמי, יוני 2026).

למה בפירוט לפי נייר יוצא מספר אחר?
ישראל 93%
חו"ל 6.7%

בפירוט לפי מקום הרישום של כל נייר, 6.7% מסווג "חו"ל". הפער נובע ממכשירים שנסחרים בישראל, כמו תעודות סל על מדדים בחו"ל, שנרשמים "ישראל" למרות שהחשיפה שלהם היא לחו"ל.

מטבעות

15.3% מהמסלול חשוף למטבע זר, אחרי גידור (דיווח רשמי, יוני 2026).

פירוט לפי מטבע הנייר, לפני גידור
שקל86.1%
דולר אמריקאי11.4%
אירו2.0%
ין יפני0.4%
ליש"ט0.2%
אחר0.0%

14.0% מהנכסים נקובים במטבע זר, קרוב למספר הרשמי.

ענפים מובילים — החזקה ישירה

בנקים2.7%
אנרגיה מתחדשת2.3%
ביטוח1.8%
נדל"ן מניב בישראל1.7%
בנייה1.2%
מסחר1.0%
אנרגיה0.9%
ביטחוניות0.9%

הענפים מחושבים מהמניות המוחזקות ישירות בלבד. במניות המוחזקות דרך קרנות, הקובץ מדווח את סיווג הקרן ולא את ענפי החברות שבתוכה.

8 האחזקות הגדולות

8 האחזקות הגדולות במסלול
בנק הבינלאומי הראשון לישראל בע"ממזומנים ושווי מזומנים9.83%218.0 מיליון ₪
בנק הבינלאומי הראשון לישראל בע"ממזומנים ושווי מזומנים4.57%101.3 מיליון ₪
בנק הבינלאומי הראשון לישראל בע"ממזומנים ושווי מזומנים3.61%80.0 מיליון ₪
ממשל שקלית 0335אג"ח ממשלתי2.67%59.1 מיליון ₪
ממשל צמודה 0527אג"ח ממשלתי2.54%56.2 מיליון ₪
ממשל צמודה 1028אג"ח ממשלתי1.91%42.3 מיליון ₪
ממשל שקלית 0432אג"ח ממשלתי1.69%37.5 מיליון ₪
ממשל צמודה 0529אג"ח ממשלתי1.64%36.5 מיליון ₪

כל האחזקות במסלול (666) ←

רכיב החוב — 60.6% מהמסלול

התשואה השנתית שרכיב החוב צפוי להניב אם כל האג"ח יוחזקו עד מועד הפירעון.
3.71%
כיסוי 100% מרכיב החוב
משך חיים ממוצע: כמה שנים בממוצע עד שהכסף באג"ח חוזר. ככל שהוא ארוך יותר, כך האג"ח רגישה יותר לשינויי ריבית.
3.93 שנים
דירוג ממוצע
AA-
כיסוי 57% מרכיב החוב

פילוח דירוגים, מתוך רכיב החוב

ללא דירוג43.4%
AA19.3%
A16.0%
AAA12.8%
BBB6.2%
BB ומטה2.3%

לפרופיל החוב המלא: תשואה לפי סוג נכס, פילוח הצמדה וחוב בעייתי ←

מסלולים דומים

אותה קטגוריה וסוג חשיפה, בחברות אחרות
מסלולים דומים למור תגמולים משולב סחיר
מור תגמולים משולב סחיר (המסלול הזה)מור גמל ופנסיה0.63%14.5%48.5%2.2 מיליארד ₪
מיטב גמל משולב סחירמיטב גמל ופנסיה0.54%28.2%98.9%3.5 מיליארד ₪השוואה ←
ילין לפידות קופת גמל משולב סחירילין לפידות ניהול קופות גמל0.62%20.4%58.4%774 מיליון ₪השוואה ←
אלטשולר שחם גמל משולב סחיראלטשולר שחם גמל ופנסיה0.54%11.3%53.3%636 מיליון ₪השוואה ←
כלל תמר משולב סחירכלל פנסיה וגמל0.38%19.5%51.4%575 מיליון ₪השוואה ←
אנליסט גמל משולב סחיראנליסט קופות גמל0.60%2.7%48.1%468 מיליון ₪השוואה ←
הפניקס גמל משולב סחירהפניקס פנסיה וגמל0.57%12.8%52.2%267 מיליון ₪השוואה ←
מגדל לתגמולים ולפיצויים משולב סחירמגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל0.51%12.3%57.5%240 מיליון ₪השוואה ←
מנורה מבטחים תגמולים משולב סחירמנורה מבטחים פנסיה וגמל0.58%9.4%66.6%179 מיליון ₪השוואה ←

ממוין לפי שווי המסלול. דמי ניהול ממוצעים מהיתרה ותשואה נטו לפי דיווח רשמי; תשואת עבר אינה צופה פני עתיד. "השוואה" פותחת את כלי ההשוואה עם שני המסלולים.

איפה המסלול עומד ביחס למסלולים אחרים

מיקום בתוך אותו סוג מוצר, לא המלצה

מחזיק נייר מסוים?

שאלות נפוצות

כמה מניות יש במור תגמולים משולב סחיר?

כ-48% מהכסף במור תגמולים משולב סחיר חשוף למניות, נכון ל-30.6.2026. מתוכם 20% הם מניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות, והשאר מגיע מחוזים ואופציות על מדדים.

כמה מהכסף במור תגמולים משולב סחיר מושקע בחו"ל?

כ-37% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל, וכ-15% חשוף למטבע זר אחרי גידור, נכון ל-30.6.2026. החשיפה למטבע זר נמוכה יותר, כי חלק מההשקעות בחו"ל מגודר לשקל.

מה התשואה ודמי הניהול של מור תגמולים משולב סחיר?

דמי הניהול הממוצעים מהיתרה הם 0.63% בשנה, התשואה מתחילת השנה היא 8.7%, התשואה השנתית הממוצעת בשלוש השנים האחרונות היא 14.5%, לפי הדיווח לרשות שוק ההון עד אוגוסט 2026. התשואה נטו אחרי דמי ניהול, ותשואת עבר אינה מבטיחה תשואה עתידית.

פרטי מקור

מספר אוצר
14342
סוג מוצר
גמל לתגמולים
נכון ל-
רבעון 2 2026
מקור
דוח "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד"
כיסוי אימות
100% מסך המסלול, מאומת מול גיליון "סכום נכסים"
רישיון
CC BY 4.0, מותר להשתמש בתנאי שמציינים את בקופה כמקור

המידע מוצג לצורך השוואה והבנה בלבד, ואינו מהווה ייעוץ או שיווק פנסיוני. ביצועי עבר והרכב נכסים אינם מבטיחים תשואה עתידית. הנתונים מבוססים על דוחות "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד" שמפרסמים הגופים המוסדיים מכוח חוזר גופים מוסדיים 2015-9-14.