הרכב נכסים נכון ל-30 ביוני 2026 · תשואה ודמי ניהול: אוגוסט 2026
(רבעון 2 2026) · עודכן באתר: 2026-10-22 · הרבעון הבא (רבעון 3 2026) צפוי להתפרסם בסביבות דצמבר 2026הפניקס גמל משולב סחיר
הפניקס פנסיה וגמל · קופת גמל / השתלמות · מספר אוצר 14281
גמל לתגמולים משולב (מעורב) רבעון 2 2026 + הוספה לתיק שלי השוואה למסלול אחר
במה מושקע הפניקס גמל משולב סחיר?
תשואה ודמי ניהול
נתון רשמי, לא דירוגהתשואה היא נתון היסטורי ואינה צופה פני עתיד. מסלולים עם חשיפה שונה למניות נושאים סיכון שונה, ולכן כדאי להשוות תשואה רק בין מסלולים בעלי הרכב דומה. התשואה נטו, אחרי דמי הניהול.
מקור: דיווח הגוף המוסדי לרשות שוק ההון (גמל-נט/פנסיה-נט, data.gov.il), נכון לאוגוסט 2026.
הקצאת הנכסים
בנוסף, חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים חשיפה של 18.4% למניות, ולכן החשיפה הכוללת למניות היא 52.2%.
כך מתפלג הכסף שהושקע בפועל: קרן סל על מדד מניות נספרת כמניות ולא כ"קרן".
| אג"ח | 46.3% | 123.5 מיליון ₪ |
| מניות | 33.9% | 90.5 מיליון ₪ |
| מזומנים | 19.3% | 51.5 מיליון ₪ |
| השקעות אלטרנטיביות | 0.3% | 832 אלף ₪ |
| נגזרים | 0.2% | 625 אלף ₪ |
| אחר | <0.05% | 86 אלף ₪ |
כך מדווח המסלול בפועל, קרנות סל וקרנות נאמנות מופיעות כמכשיר נפרד.
| אג"ח קונצרני | 28.9% | 77.2 מיליון ₪ |
| מניות | 22.1% | 59.1 מיליון ₪ |
| מזומנים ושווי מזומנים | 19.3% | 51.5 מיליון ₪ |
| אג"ח ממשלתי | 16.2% | 43.3 מיליון ₪ |
| קרנות סל | 11.4% | 30.3 מיליון ₪ |
| אופציות | 1.5% | 4.1 מיליון ₪ |
| קרנות נאמנות | 1.4% | 3.8 מיליון ₪ |
| קרנות השקעה | 0.3% | 832 אלף ₪ |
| כתבי אופציה | 0.1% | 143 אלף ₪ |
| ניירות ערך מסחריים | <0.05% | 103 אלף ₪ |
| נכסים אחרים | <0.05% | 86 אלף ₪ |
חשיפה למניות: מה נקנה בפועל ומה מגיע מחוזים
33.9% מהמסלול מושקע במניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות. חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים עוד 18.4%, ולכן החשיפה הכוללת למניות, כפי שהקופה מדווחת לרשות שוק ההון (יוני 2026), היא 52.2%. זה המספר שקובע כמה המסלול יושפע מתנודות בבורסה. את התוספת מהחוזים אי אפשר לחשב מדוח הנכסים עצמו, ולכן היא נלקחת מהדיווח הרשמי.
לאן הכסף חשוף
ישראל מול חו"ל
48.8% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל (חשיפה כלכלית, דיווח רשמי, יוני 2026).
למה בפירוט לפי נייר יוצא מספר אחר?
בפירוט לפי מקום הרישום של כל נייר, 30.6% מסווג "חו"ל". הפער נובע ממכשירים שנסחרים בישראל, כמו תעודות סל על מדדים בחו"ל, שנרשמים "ישראל" למרות שהחשיפה שלהם היא לחו"ל.
מטבעות
19.0% מהמסלול חשוף למטבע זר, אחרי גידור (דיווח רשמי, יוני 2026).
פירוט לפי מטבע הנייר, לפני גידור
לפני גידור, 31.0% מהנכסים נקובים במטבע זר. חלק מהחשיפה הזו מנוטרל בעסקאות גידור, ולכן החשיפה בפועל נמוכה יותר.
ענפים מובילים — החזקה ישירה
הענפים מחושבים מהמניות המוחזקות ישירות בלבד. במניות המוחזקות דרך קרנות, הקובץ מדווח את סיווג הקרן ולא את ענפי החברות שבתוכה.
8 האחזקות הגדולות
| ממשלתי צמוד 0529 | אג"ח ממשלתי | 2.43% | 6.5 מיליון ₪ |
| בנק הפועלים | מזומנים ושווי מזומנים | 2.25% | 6.0 מיליון ₪ |
| ממשל שקלית 0142 | אג"ח ממשלתי | 2.04% | 5.4 מיליון ₪ |
| בנק מזרחי | מזומנים ושווי מזומנים | 1.87% | 5.0 מיליון ₪ |
| בנק לאומי | מזומנים ושווי מזומנים | 1.73% | 4.6 מיליון ₪ |
| ממשל צמודה 1033 | אג"ח ממשלתי | 1.54% | 4.1 מיליון ₪ |
| ממשלתי צמוד 1131 | אג"ח ממשלתי | 1.53% | 4.1 מיליון ₪ |
| בנק מזרחי | מזומנים ושווי מזומנים | 1.47% | 3.9 מיליון ₪ |
רכיב החוב — 46.3% מהמסלול
פילוח דירוגים, מתוך רכיב החוב
לפרופיל החוב המלא: תשואה לפי סוג נכס, פילוח הצמדה וחוב בעייתי ←
מסלולים דומים
אותה קטגוריה וסוג חשיפה, בחברות אחרות| הפניקס גמל משולב סחיר (המסלול הזה) | הפניקס פנסיה וגמל | 0.57% | 12.8% | 52.2% | 267 מיליון ₪ | |
| מיטב גמל משולב סחיר | מיטב גמל ופנסיה | 0.54% | 28.2% | 98.9% | 3.5 מיליארד ₪ | השוואה ← |
| מור תגמולים משולב סחיר | מור גמל ופנסיה | 0.63% | 14.5% | 48.5% | 2.2 מיליארד ₪ | השוואה ← |
| ילין לפידות קופת גמל משולב סחיר | ילין לפידות ניהול קופות גמל | 0.62% | 20.4% | 58.4% | 774 מיליון ₪ | השוואה ← |
| אלטשולר שחם גמל משולב סחיר | אלטשולר שחם גמל ופנסיה | 0.54% | 11.3% | 53.3% | 636 מיליון ₪ | השוואה ← |
| כלל תמר משולב סחיר | כלל פנסיה וגמל | 0.38% | 19.5% | 51.4% | 575 מיליון ₪ | השוואה ← |
| אנליסט גמל משולב סחיר | אנליסט קופות גמל | 0.60% | 2.7% | 48.1% | 468 מיליון ₪ | השוואה ← |
| מגדל לתגמולים ולפיצויים משולב סחיר | מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל | 0.51% | 12.3% | 57.5% | 240 מיליון ₪ | השוואה ← |
| מנורה מבטחים תגמולים משולב סחיר | מנורה מבטחים פנסיה וגמל | 0.58% | 9.4% | 66.6% | 179 מיליון ₪ | השוואה ← |
ממוין לפי שווי המסלול. דמי ניהול ממוצעים מהיתרה ותשואה נטו לפי דיווח רשמי; תשואת עבר אינה צופה פני עתיד. "השוואה" פותחת את כלי ההשוואה עם שני המסלולים.
איפה המסלול עומד ביחס למסלולים אחרים
מיקום בתוך אותו סוג מוצר, לא המלצה- חשיפה למט"ח: בשליש האמצעי מבין 126 מסלולי גמל לתגמולים
- חשיפה לחו"ל: בשליש האמצעי מבין 126 מסלולי גמל לתגמולים
- תשואה לפדיון של האג"ח: בשליש העליון מבין 100 מסלולי גמל לתגמולים
- תנודתיות צפויה: בינונית ביחס ל-126 מסלולי גמל לתגמולים
- נכסים לא סחירים: בשליש האמצעי מבין 126 מסלולי גמל לתגמולים
מחזיק נייר מסוים?
שאלות נפוצות
כמה מניות יש בהפניקס גמל משולב סחיר?
כ-52% מהכסף בהפניקס גמל משולב סחיר חשוף למניות, נכון ל-30.6.2026. מתוכם 34% הם מניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות, והשאר מגיע מחוזים ואופציות על מדדים.
כמה מהכסף בהפניקס גמל משולב סחיר מושקע בחו"ל?
כ-49% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל, וכ-19% חשוף למטבע זר אחרי גידור, נכון ל-30.6.2026. החשיפה למטבע זר נמוכה יותר, כי חלק מההשקעות בחו"ל מגודר לשקל.
מה התשואה ודמי הניהול של הפניקס גמל משולב סחיר?
דמי הניהול הממוצעים מהיתרה הם 0.57% בשנה, התשואה מתחילת השנה היא 6.7%, התשואה השנתית הממוצעת בשלוש השנים האחרונות היא 12.8%, לפי הדיווח לרשות שוק ההון עד אוגוסט 2026. התשואה נטו אחרי דמי ניהול, ותשואת עבר אינה מבטיחה תשואה עתידית.
פרטי מקור
- מספר אוצר
- 14281
- סוג מוצר
- גמל לתגמולים
- נכון ל-
- רבעון 2 2026
- מקור
- דוח "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד"
- כיסוי אימות
- 100% מסך המסלול, מאומת מול גיליון "סכום נכסים"
- רישיון
- CC BY 4.0, מותר להשתמש בתנאי שמציינים את בקופה כמקור
המידע מוצג לצורך השוואה והבנה בלבד, ואינו מהווה ייעוץ או שיווק פנסיוני. ביצועי עבר והרכב נכסים אינם מבטיחים תשואה עתידית. הנתונים מבוססים על דוחות "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד" שמפרסמים הגופים המוסדיים מכוח חוזר גופים מוסדיים 2015-9-14.