בקופה מה יש בקופה?
הרכב נכסים נכון ל-30 ביוני 2026 · תשואה ודמי ניהול: אוגוסט 2026(רבעון 2 2026) · עודכן באתר: 2026-10-22 · הרבעון הבא (רבעון 3 2026) צפוי להתפרסם בסביבות דצמבר 2026

ילין לפידות קופת גמל אשראי ואג"ח

ילין לפידות ניהול קופות גמל · קופת גמל / השתלמות · מספר אוצר 1037

גמל לתגמולים אשראי ואג"ח (ללא מניות) רבעון 2 2026 + הוספה לתיק שלי השוואה למסלול אחר

במה מושקע ילין לפידות קופת גמל אשראי ואג"ח?

בקצרה: ילין לפידות קופת גמל אשראי ואג"ח הוא מסלול סולידי ברובו: כ-11% מהכסף חשוף למניות (כולל דרך חוזים ואופציות על מדדים), כ-20% לשווקים בחו"ל וכ-8% למטבע זר. כ-80% מושקע באג"ח. כ-7% מהנכסים אינם נסחרים בבורסה. המסלול מנהל 416.2 מיליון ₪, נכון ל-30.6.2026, לפי הדוח הרשמי של ילין לפידות ניהול קופות גמל.
11.5%חשיפה למניותכולל חוזים ואופציות · דיווח רשמי↑ 11.7% באוגוסט 2026 (+0.3 נק')נמוך מ-77% מסלולי הגמל לתגמולים
19.8%חשיפה לחו"ללפי החשיפה הכלכלית · דיווח רשמי↓ 18.6% באוגוסט 2026 (-1.1 נק')נמוך מ-73% מסלולי הגמל לתגמולים
416 מיליון ₪שווי המסלולבאוגוסט 2026: 426 מיליון ₪ (כולל הפקדות ומשיכות)נמוך מ-56% מסלולי הגמל לתגמולים
עוד נתונים
7.6%חשיפה למט"חאחרי גידור · דיווח רשמי↓ 7.0% באוגוסט 2026 (-0.6 נק')
3.24%תשואה לפדיון של האג"חמחושבת על 100% מרכיב החוב93.1%נכסים סחיריםלא סחיר 6.9%

תשואה ודמי ניהול

נתון רשמי, לא דירוג
דמי ניהול
0.60%
מהיתרה, בשנה · 0.00% מההפקדות
גבוה מ-69% מסלולי הגמל לתגמולים
מתחילת השנה עד אוגוסט 2026
2.5%
ממוצע שנתי, 3 שנים
5.1%
ממוצע שנתי, 5 שנים
3.3%

תנודתיות (סטיית תקן) 2.3% · מדד שארפ 0.21.

התשואה היא נתון היסטורי ואינה צופה פני עתיד. מסלולים עם חשיפה שונה למניות נושאים סיכון שונה, ולכן כדאי להשוות תשואה רק בין מסלולים בעלי הרכב דומה. התשואה נטו, אחרי דמי הניהול.

מקור: דיווח הגוף המוסדי לרשות שוק ההון (גמל-נט/פנסיה-נט, data.gov.il), נכון לאוגוסט 2026.

תשואות ודמי ניהול של כל מסלולי גמל לתגמולים ←

הניתוח מכסה את מלוא נכסי המסלול: 416.2 מיליון ₪ ב־514 שורות אחזקה, כפי שדווחו ברבעון 2 2026. הסכום אומת מול גיליון "סכום נכסים" שבקובץ המקור (פער 0.00%). 6.9% מהמסלול מוחזק בנכסים לא־סחירים (אג"ח מיועדות, אפיק מובטח תשואה, קרנות השקעה, הלוואות, זכויות מקרקעין ומוצרים מובנים), ששוויים נקבע בהערכה ולא במסחר יומי.

הקצאת הנכסים

אג"ח79.8%
מזומנים10.5%
מניות3.7%
מוצרים מובנים3.2%
השקעות אלטרנטיביות2.3%
נגזרים0.5%

בנוסף, חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים חשיפה של 7.7% למניות, ולכן החשיפה הכוללת למניות היא 11.5%.

כך מתפלג הכסף שהושקע בפועל: קרן סל על מדד מניות נספרת כמניות ולא כ"קרן".

אג"ח79.8%332.0 מיליון ₪
מזומנים10.5%43.6 מיליון ₪
מניות3.7%15.5 מיליון ₪
מוצרים מובנים3.2%13.5 מיליון ₪
השקעות אלטרנטיביות2.3%9.7 מיליון ₪
נגזרים0.5%2.1 מיליון ₪

חשיפה למניות: מה נקנה בפועל ומה מגיע מחוזים

מניות שנקנו ישירות3.7%
מניות דרך קרנות סל ונאמנות0.0%
סך המניות שנקנו בפועל3.7%
חשיפה כוללת, כולל חוזים ואופציות (דיווח רשמי)11.5%

3.7% מהמסלול מושקע במניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות. חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים עוד 7.7%, ולכן החשיפה הכוללת למניות, כפי שהקופה מדווחת לרשות שוק ההון (יוני 2026), היא 11.5%. זה המספר שקובע כמה המסלול יושפע מתנודות בבורסה. את התוספת מהחוזים אי אפשר לחשב מדוח הנכסים עצמו, ולכן היא נלקחת מהדיווח הרשמי.

לאן הכסף חשוף

ישראל מול חו"ל

19.8% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל (חשיפה כלכלית, דיווח רשמי, יוני 2026).

למה בפירוט לפי נייר יוצא מספר אחר?
ישראל 92%
חו"ל 7.5%

בפירוט לפי מקום הרישום של כל נייר, 7.5% מסווג "חו"ל". הפער נובע ממכשירים שנסחרים בישראל, כמו תעודות סל על מדדים בחו"ל, שנרשמים "ישראל" למרות שהחשיפה שלהם היא לחו"ל.

מטבעות

7.6% מהמסלול חשוף למטבע זר, אחרי גידור (דיווח רשמי, יוני 2026).

פירוט לפי מטבע הנייר, לפני גידור
שקל91.3%
דולר אמריקאי6.8%
אירו1.4%
HKD0.1%
AUD0.0%
אחר0.0%

8.3% מהנכסים נקובים במטבע זר, קרוב למספר הרשמי.

ענפים מובילים — החזקה ישירה

בנקים0.7%
נדל"ן מניב בישראל0.5%
אנרגיה0.4%
מוליכים למחצה0.4%
אנרגיה מתחדשת0.3%
השקעה ואחזקות0.2%
רשתות שיווק0.2%
ביטוח0.1%

הענפים מחושבים מהמניות המוחזקות ישירות בלבד. במניות המוחזקות דרך קרנות, הקובץ מדווח את סיווג הקרן ולא את ענפי החברות שבתוכה.

8 האחזקות הגדולות

8 האחזקות הגדולות במסלול
בנק לאומי לישראל בע"ממזומנים ושווי מזומנים6.21%25.8 מיליון ₪
ממשל שקלית0728אג"ח ממשלתי5.24%21.8 מיליון ₪
ממשל שקלית 1035אג"ח ממשלתי4.43%18.5 מיליון ₪
ממשל שקלית 4.60% 8/29אג"ח ממשלתי4.18%17.4 מיליון ₪
ממשלתית צמודה 1.6% 1033אג"ח ממשלתי3.64%15.1 מיליון ₪
ממשל צמודה0431אג"ח ממשלתי3.38%14.0 מיליון ₪
ממשל שקלית 0327אג"ח ממשלתי2.99%12.4 מיליון ₪
ממשלתי שקלית 0142אג"ח ממשלתי2.44%10.2 מיליון ₪

כל האחזקות במסלול (514) ←

רכיב החוב — 79.8% מהמסלול

התשואה השנתית שרכיב החוב צפוי להניב אם כל האג"ח יוחזקו עד מועד הפירעון.
3.24%
כיסוי 100% מרכיב החוב
משך חיים ממוצע: כמה שנים בממוצע עד שהכסף באג"ח חוזר. ככל שהוא ארוך יותר, כך האג"ח רגישה יותר לשינויי ריבית.
4.53 שנים
דירוג ממוצע
—
מעט מדי אג"ח מדורגות (38% מהחוב)

פילוח דירוגים, מתוך רכיב החוב

ממשלתי (RF)55.3%
AAA14.8%
A10.2%
AA7.6%
ללא דירוג6.7%
BBB4.9%
BB ומטה0.5%

הדירוג הממוצע מוצג רק כשלפחות מחצית מרכיב החוב מדורגת. אג"ח ממשלתיות ואג"ח מגובות מדינה אינן נושאות דירוג קונצרני ואינן נכללות בו.

לפרופיל החוב המלא: תשואה לפי סוג נכס, פילוח הצמדה וחוב בעייתי ←

נכסים לא סחירים — 6.9% מהמסלול

שוויים נקבע בהערכה, לא במסחר יומי
התשואה השנתית שרכיב החוב צפוי להניב אם כל האג"ח יוחזקו עד מועד הפירעון.
3.59%
כיסוי 61% מהרכיב
משך חיים ממוצע: כמה שנים בממוצע עד שהכסף באג"ח חוזר. ככל שהוא ארוך יותר, כך האג"ח רגישה יותר לשינויי ריבית.
5.21 שנים
דירוג ממוצע
—
מעט מדי נכסים מדורגים (50%)

אג"ח קונצרני 3.5% קרנות השקעה 2.3% מוצרים מובנים 0.5% נגזרים אחרים 0.4%

לפירוט המלא: לפי סוג נכס, תשואה ורשימת האחזקות ←

מסלולים דומים

אותה קטגוריה וסוג חשיפה, בחברות אחרות
מסלולים דומים לילין לפידות קופת גמל אשראי ואג"ח
ילין לפידות קופת גמל אשראי ואג"ח (המסלול הזה)ילין לפידות ניהול קופות גמל0.60%5.1%11.5%416 מיליון ₪
מיטב גמל אשראי ואג"חמיטב גמל ופנסיה0.56%6.0%4.2%1.7 מיליארד ₪השוואה ←
מור תגמולים אשראי ואג"חמור גמל ופנסיה0.62%8.8%4.0%1.1 מיליארד ₪השוואה ←
הפניקס גמל אשראי ואג"חהפניקס פנסיה וגמל0.59%4.9%0.3%1.1 מיליארד ₪השוואה ←
כלל תמר אשראי ואג"חכלל פנסיה וגמל0.56%6.0%5.8%965 מיליון ₪השוואה ←
אלטשולר שחם גמל אשראי ואג"חאלטשולר שחם גמל ופנסיה0.60%4.6%5.8%698 מיליון ₪השוואה ←
מנורה מבטחים תגמולים אשראי ואג"חמנורה מבטחים פנסיה וגמל0.47%6.8%20.5%373 מיליון ₪השוואה ←
הראל גמל אשראי ואג"חהראל פנסיה וגמל0.45%4.4%0.0%305 מיליון ₪השוואה ←
מגדל לתגמולים ולפיצויים אשראי ואג"חמגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל0.50%5.7%4.0%290 מיליון ₪השוואה ←

ממוין לפי שווי המסלול. דמי ניהול ממוצעים מהיתרה ותשואה נטו לפי דיווח רשמי; תשואת עבר אינה צופה פני עתיד. "השוואה" פותחת את כלי ההשוואה עם שני המסלולים.

איפה המסלול עומד ביחס למסלולים אחרים

מיקום בתוך אותו סוג מוצר, לא המלצה

מחזיק נייר מסוים?

שאלות נפוצות

כמה מניות יש בילין לפידות קופת גמל אשראי ואג"ח?

כ-11% מהכסף בילין לפידות קופת גמל אשראי ואג"ח חשוף למניות, נכון ל-30.6.2026. מתוכם 4% הם מניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות, והשאר מגיע מחוזים ואופציות על מדדים.

כמה מהכסף בילין לפידות קופת גמל אשראי ואג"ח מושקע בחו"ל?

כ-20% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל, וכ-8% חשוף למטבע זר אחרי גידור, נכון ל-30.6.2026. החשיפה למטבע זר נמוכה יותר, כי חלק מההשקעות בחו"ל מגודר לשקל.

מה התשואה ודמי הניהול של ילין לפידות קופת גמל אשראי ואג"ח?

דמי הניהול הממוצעים מהיתרה הם 0.60% בשנה, התשואה מתחילת השנה היא 2.5%, התשואה השנתית הממוצעת בשלוש השנים האחרונות היא 5.1%, לפי הדיווח לרשות שוק ההון עד אוגוסט 2026. התשואה נטו אחרי דמי ניהול, ותשואת עבר אינה מבטיחה תשואה עתידית.

פרטי מקור

מספר אוצר
1037
סוג מוצר
גמל לתגמולים
נכון ל-
רבעון 2 2026
מקור
דוח "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד"
כיסוי אימות
100% מסך המסלול, מאומת מול גיליון "סכום נכסים"
רישיון
CC BY 4.0, מותר להשתמש בתנאי שמציינים את בקופה כמקור

המידע מוצג לצורך השוואה והבנה בלבד, ואינו מהווה ייעוץ או שיווק פנסיוני. ביצועי עבר והרכב נכסים אינם מבטיחים תשואה עתידית. הנתונים מבוססים על דוחות "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד" שמפרסמים הגופים המוסדיים מכוח חוזר גופים מוסדיים 2015-9-14.