בקופה מה יש בקופה?
הרכב נכסים נכון ל-30 ביוני 2026 · תשואה ודמי ניהול: אוגוסט 2026(רבעון 2 2026) · עודכן באתר: 2026-10-22 · הרבעון הבא (רבעון 3 2026) צפוי להתפרסם בסביבות דצמבר 2026

מור תגמולים אשראי ואג"ח

מור גמל ופנסיה · קופת גמל / השתלמות · מספר אוצר 14481

גמל לתגמולים אשראי ואג"ח (ללא מניות) רבעון 2 2026 + הוספה לתיק שלי השוואה למסלול אחר

במה מושקע מור תגמולים אשראי ואג"ח?

בקצרה: מור תגמולים אשראי ואג"ח הוא מסלול כמעט בלי מניות: כ-10% מהכסף חשוף לשווקים בחו"ל וכ-5% למטבע זר. כ-90% מושקע באג"ח. כ-10% מהנכסים אינם נסחרים בבורסה. המסלול מנהל 1.1 מיליארד ₪, נכון ל-30.6.2026, לפי הדוח הרשמי של מור גמל ופנסיה.
4.0%חשיפה למניותכולל חוזים ואופציות · דיווח רשמי↓ 3.5% באוגוסט 2026 (-0.4 נק')נמוך מ-81% מסלולי הגמל לתגמולים
10.1%חשיפה לחו"ללפי החשיפה הכלכלית · דיווח רשמי↓ 7.9% באוגוסט 2026 (-2.2 נק')נמוך מ-78% מסלולי הגמל לתגמולים
1.1 מיליארד ₪שווי המסלולבאוגוסט 2026: 1.1 מיליארד ₪ (כולל הפקדות ומשיכות)גבוה מ-60% מסלולי הגמל לתגמולים
עוד נתונים
5.1%חשיפה למט"חאחרי גידור · דיווח רשמי↑ 5.3% באוגוסט 2026 (+0.2 נק')
4.27%תשואה לפדיון של האג"חמחושבת על 99% מרכיב החוב90.5%נכסים סחיריםלא סחיר 9.5%

תשואה ודמי ניהול

נתון רשמי, לא דירוג
דמי ניהול
0.62%
מהיתרה, בשנה · 0.00% מההפקדות
גבוה מ-82% מסלולי הגמל לתגמולים
מתחילת השנה עד אוגוסט 2026
3.8%
ממוצע שנתי, 3 שנים
8.8%

התשואה היא נתון היסטורי ואינה צופה פני עתיד. מסלולים עם חשיפה שונה למניות נושאים סיכון שונה, ולכן כדאי להשוות תשואה רק בין מסלולים בעלי הרכב דומה. התשואה נטו, אחרי דמי הניהול.

מקור: דיווח הגוף המוסדי לרשות שוק ההון (גמל-נט/פנסיה-נט, data.gov.il), נכון לאוגוסט 2026.

תשואות ודמי ניהול של כל מסלולי גמל לתגמולים ←

הניתוח מכסה את מלוא נכסי המסלול: 1.1 מיליארד ₪ ב־691 שורות אחזקה, כפי שדווחו ברבעון 2 2026. הסכום אומת מול גיליון "סכום נכסים" שבקובץ המקור (פער 0.00%). 9.5% מהמסלול מוחזק בנכסים לא־סחירים (אג"ח מיועדות, אפיק מובטח תשואה, קרנות השקעה, הלוואות, זכויות מקרקעין ומוצרים מובנים), ששוויים נקבע בהערכה ולא במסחר יומי.

הקצאת הנכסים

אג"ח89.9%
מזומנים5.1%
מניות3.6%
השקעות אלטרנטיביות1.4%
נגזרים0.2%

כך מתפלג הכסף שהושקע בפועל: קרן סל על מדד מניות נספרת כמניות ולא כ"קרן".

אג"ח89.9%994.8 מיליון ₪
מזומנים5.1%56.0 מיליון ₪
מניות3.6%39.8 מיליון ₪
השקעות אלטרנטיביות1.4%15.5 מיליון ₪
נגזרים0.2%2.2 מיליון ₪

חשיפה למניות: מה נקנה בפועל ומה מגיע מחוזים

מניות שנקנו ישירות3.6%
מניות דרך קרנות סל ונאמנות0.0%
סך המניות שנקנו בפועל3.6%
חשיפה כוללת, כולל חוזים ואופציות (דיווח רשמי)4.0%

המניות שנקנו בפועל (3.6%) קרובות לחשיפה הכוללת שהקופה מדווחת (4.0%, יוני 2026). המסלול לא מחזיק חוזים או אופציות שמשנים את התמונה.

לאן הכסף חשוף

ישראל מול חו"ל

10.1% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל (חשיפה כלכלית, דיווח רשמי, יוני 2026).

למה בפירוט לפי נייר יוצא מספר אחר?
ישראל 95%
חו"ל 4.9%

בפירוט לפי מקום הרישום של כל נייר, 4.9% מסווג "חו"ל". הפער נובע ממכשירים שנסחרים בישראל, כמו תעודות סל על מדדים בחו"ל, שנרשמים "ישראל" למרות שהחשיפה שלהם היא לחו"ל.

מטבעות

5.1% מהמסלול חשוף למטבע זר, אחרי גידור (דיווח רשמי, יוני 2026).

פירוט לפי מטבע הנייר, לפני גידור
שקל93.7%
דולר אמריקאי4.6%
אירו1.5%
ליש"ט0.0%

6.1% מהנכסים נקובים במטבע זר, קרוב למספר הרשמי.

ענפים מובילים — החזקה ישירה

בנקים0.8%
בנייה0.5%
ביטוח0.4%
נדל"ן מניב בישראל0.4%
מסחר0.3%
שרותים0.2%
ביטחוניות0.2%
אנרגיה מתחדשת0.2%

הענפים מחושבים מהמניות המוחזקות ישירות בלבד. במניות המוחזקות דרך קרנות, הקובץ מדווח את סיווג הקרן ולא את ענפי החברות שבתוכה.

8 האחזקות הגדולות

8 האחזקות הגדולות במסלול
בנק הבינלאומי הראשון לישראל בע"ממזומנים ושווי מזומנים4.93%54.5 מיליון ₪
ממשל צמודה 1028אג"ח ממשלתי1.94%21.5 מיליון ₪
ממשל צמודה 0527אג"ח ממשלתי1.36%15.1 מיליון ₪
דוראל אגח גאג"ח קונצרני1.35%14.9 מיליון ₪
פיקהיל אגח אאג"ח קונצרני1.30%14.4 מיליון ₪
גב ים אגח חאג"ח קונצרני1.21%13.3 מיליון ₪
דיסק מנ אגח יחאג"ח קונצרני1.14%12.6 מיליון ₪
אנקור הזד אגח גאג"ח קונצרני1.09%12.1 מיליון ₪

כל האחזקות במסלול (691) ←

רכיב החוב — 89.9% מהמסלול

התשואה השנתית שרכיב החוב צפוי להניב אם כל האג"ח יוחזקו עד מועד הפירעון.
4.27%
כיסוי 99% מרכיב החוב
משך חיים ממוצע: כמה שנים בממוצע עד שהכסף באג"ח חוזר. ככל שהוא ארוך יותר, כך האג"ח רגישה יותר לשינויי ריבית.
3.73 שנים
דירוג ממוצע
AA-
כיסוי 72% מרכיב החוב

פילוח דירוגים, מתוך רכיב החוב

AA29.2%
ללא דירוג28.1%
A23.9%
AAA11.1%
BBB6.1%
BB ומטה1.6%

לפרופיל החוב המלא: תשואה לפי סוג נכס, פילוח הצמדה וחוב בעייתי ←

נכסים לא סחירים — 9.5% מהמסלול

שוויים נקבע בהערכה, לא במסחר יומי
התשואה השנתית שרכיב החוב צפוי להניב אם כל האג"ח יוחזקו עד מועד הפירעון.
5.51%
כיסוי 83% מהרכיב
משך חיים ממוצע: כמה שנים בממוצע עד שהכסף באג"ח חוזר. ככל שהוא ארוך יותר, כך האג"ח רגישה יותר לשינויי ריבית.
4.89 שנים
דירוג ממוצע
AA-
כיסוי 67% מהרכיב

אג"ח קונצרני 6.5% קרנות השקעה 1.4% הלוואות 1.2% נגזרים אחרים 0.2%

לפירוט המלא: לפי סוג נכס, תשואה ורשימת האחזקות ←

מסלולים דומים

אותה קטגוריה וסוג חשיפה, בחברות אחרות
מסלולים דומים למור תגמולים אשראי ואג"ח
מור תגמולים אשראי ואג"ח (המסלול הזה)מור גמל ופנסיה0.62%8.8%4.0%1.1 מיליארד ₪
מיטב גמל אשראי ואג"חמיטב גמל ופנסיה0.56%6.0%4.2%1.7 מיליארד ₪השוואה ←
הפניקס גמל אשראי ואג"חהפניקס פנסיה וגמל0.59%4.9%0.3%1.1 מיליארד ₪השוואה ←
כלל תמר אשראי ואג"חכלל פנסיה וגמל0.56%6.0%5.8%965 מיליון ₪השוואה ←
אלטשולר שחם גמל אשראי ואג"חאלטשולר שחם גמל ופנסיה0.60%4.6%5.8%698 מיליון ₪השוואה ←
ילין לפידות קופת גמל אשראי ואג"חילין לפידות ניהול קופות גמל0.60%5.1%11.5%416 מיליון ₪השוואה ←
מנורה מבטחים תגמולים אשראי ואג"חמנורה מבטחים פנסיה וגמל0.47%6.8%20.5%373 מיליון ₪השוואה ←
הראל גמל אשראי ואג"חהראל פנסיה וגמל0.45%4.4%0.0%305 מיליון ₪השוואה ←
מגדל לתגמולים ולפיצויים אשראי ואג"חמגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל0.50%5.7%4.0%290 מיליון ₪השוואה ←

ממוין לפי שווי המסלול. דמי ניהול ממוצעים מהיתרה ותשואה נטו לפי דיווח רשמי; תשואת עבר אינה צופה פני עתיד. "השוואה" פותחת את כלי ההשוואה עם שני המסלולים.

איפה המסלול עומד ביחס למסלולים אחרים

מיקום בתוך אותו סוג מוצר, לא המלצה

מחזיק נייר מסוים?

שאלות נפוצות

כמה מניות יש במור תגמולים אשראי ואג"ח?

כ-4% מהכסף במור תגמולים אשראי ואג"ח חשוף למניות, נכון ל-30.6.2026.

כמה מהכסף במור תגמולים אשראי ואג"ח מושקע בחו"ל?

כ-10% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל, וכ-5% חשוף למטבע זר אחרי גידור, נכון ל-30.6.2026.

מה התשואה ודמי הניהול של מור תגמולים אשראי ואג"ח?

דמי הניהול הממוצעים מהיתרה הם 0.62% בשנה, התשואה מתחילת השנה היא 3.8%, התשואה השנתית הממוצעת בשלוש השנים האחרונות היא 8.8%, לפי הדיווח לרשות שוק ההון עד אוגוסט 2026. התשואה נטו אחרי דמי ניהול, ותשואת עבר אינה מבטיחה תשואה עתידית.

פרטי מקור

מספר אוצר
14481
סוג מוצר
גמל לתגמולים
נכון ל-
רבעון 2 2026
מקור
דוח "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד"
כיסוי אימות
100% מסך המסלול, מאומת מול גיליון "סכום נכסים"
רישיון
CC BY 4.0, מותר להשתמש בתנאי שמציינים את בקופה כמקור

המידע מוצג לצורך השוואה והבנה בלבד, ואינו מהווה ייעוץ או שיווק פנסיוני. ביצועי עבר והרכב נכסים אינם מבטיחים תשואה עתידית. הנתונים מבוססים על דוחות "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד" שמפרסמים הגופים המוסדיים מכוח חוזר גופים מוסדיים 2015-9-14.