הרכב נכסים נכון ל-30 ביוני 2026 · תשואה ודמי ניהול: אוגוסט 2026
(רבעון 2 2026) · עודכן באתר: 2026-10-22 · הרבעון הבא (רבעון 3 2026) צפוי להתפרסם בסביבות דצמבר 2026אלטשולר שחם גמל אשראי ואג"ח
אלטשולר שחם גמל ופנסיה · קופת גמל / השתלמות · מספר אוצר 1376
גמל לתגמולים אשראי ואג"ח (ללא מניות) רבעון 2 2026 + הוספה לתיק שלי השוואה למסלול אחר
במה מושקע אלטשולר שחם גמל אשראי ואג"ח?
תשואה ודמי ניהול
נתון רשמי, לא דירוגתנודתיות (סטיית תקן) 2.2% · מדד שארפ -0.02.
התשואה היא נתון היסטורי ואינה צופה פני עתיד. מסלולים עם חשיפה שונה למניות נושאים סיכון שונה, ולכן כדאי להשוות תשואה רק בין מסלולים בעלי הרכב דומה. התשואה נטו, אחרי דמי הניהול.
מקור: דיווח הגוף המוסדי לרשות שוק ההון (גמל-נט/פנסיה-נט, data.gov.il), נכון לאוגוסט 2026.
הקצאת הנכסים
כך מתפלג הכסף שהושקע בפועל: קרן סל על מדד מניות נספרת כמניות ולא כ"קרן".
| אג"ח | 81.0% | 565.5 מיליון ₪ |
| מזומנים | 10.2% | 71.4 מיליון ₪ |
| השקעות אלטרנטיביות | 4.2% | 29.1 מיליון ₪ |
| מניות | 3.8% | 26.6 מיליון ₪ |
| מוצרים מובנים | 0.8% | 5.6 מיליון ₪ |
| נגזרים | 0.3% | 2.1 מיליון ₪ |
| נדל"ן | 0.2% | 1.7 מיליון ₪ |
כך מדווח המסלול בפועל, קרנות סל וקרנות נאמנות מופיעות כמכשיר נפרד.
| אג"ח ממשלתי | 64.8% | 452.5 מיליון ₪ |
| מזומנים ושווי מזומנים | 10.2% | 71.1 מיליון ₪ |
| אג"ח קונצרני | 8.2% | 57.0 מיליון ₪ |
| הלוואות | 7.1% | 49.6 מיליון ₪ |
| קרנות השקעה | 4.2% | 29.1 מיליון ₪ |
| מניות | 3.1% | 21.4 מיליון ₪ |
| קרנות נאמנות | 1.0% | 7.3 מיליון ₪ |
| מוצרים מובנים | 0.8% | 5.6 מיליון ₪ |
| קרנות סל | 0.4% | 3.0 מיליון ₪ |
| זכויות מקרקעין | 0.2% | 1.7 מיליון ₪ |
| נגזרים אחרים | 0.2% | 1.2 מיליון ₪ |
| ניירות ערך מסחריים | 0.2% | 1.1 מיליון ₪ |
| חוזים עתידיים | 0.2% | 1.1 מיליון ₪ |
| פיקדונות | <0.05% | 347 אלף ₪ |
| כתבי אופציה | <0.05% | 217 אלף ₪ |
חשיפה למניות: מה נקנה בפועל ומה מגיע מחוזים
המניות שנקנו בפועל (3.8%) קרובות לחשיפה הכוללת שהקופה מדווחת (5.8%, יוני 2026). המסלול לא מחזיק חוזים או אופציות שמשנים את התמונה.
לאן הכסף חשוף
ישראל מול חו"ל
22.2% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל (חשיפה כלכלית, דיווח רשמי, יוני 2026).
למה בפירוט לפי נייר יוצא מספר אחר?
בפירוט לפי מקום הרישום של כל נייר, 10.4% מסווג "חו"ל". הפער נובע ממכשירים שנסחרים בישראל, כמו תעודות סל על מדדים בחו"ל, שנרשמים "ישראל" למרות שהחשיפה שלהם היא לחו"ל.
מטבעות
6.4% מהמסלול חשוף למטבע זר, אחרי גידור (דיווח רשמי, יוני 2026).
פירוט לפי מטבע הנייר, לפני גידור
לפני גידור, 12.3% מהנכסים נקובים במטבע זר. חלק מהחשיפה הזו מנוטרל בעסקאות גידור, ולכן החשיפה בפועל נמוכה יותר.
ענפים מובילים — החזקה ישירה
הענפים מחושבים מהמניות המוחזקות ישירות בלבד. במניות המוחזקות דרך קרנות, הקובץ מדווח את סיווג הקרן ולא את ענפי החברות שבתוכה.
8 האחזקות הגדולות
| ממשל שקלית 0142 | אג"ח ממשלתי | 11.25% | 78.5 מיליון ₪ |
| ממשל שקלית 1152 | אג"ח ממשלתי | 10.95% | 76.4 מיליון ₪ |
| ממשל צמודה 1033 | אג"ח ממשלתי | 8.55% | 59.7 מיליון ₪ |
| מ.ק.מ. 726 | אג"ח ממשלתי | 6.16% | 43.0 מיליון ₪ |
| ממשל שקלית 0537 | אג"ח ממשלתי | 5.66% | 39.5 מיליון ₪ |
| ממשל צמודה 0527 | אג"ח ממשלתי | 4.50% | 31.4 מיליון ₪ |
| ממשל צמודה 1028 | אג"ח ממשלתי | 2.74% | 19.1 מיליון ₪ |
| לאומי | מזומנים ושווי מזומנים | 2.36% | 16.5 מיליון ₪ |
רכיב החוב — 81.0% מהמסלול
פילוח דירוגים, מתוך רכיב החוב
הדירוג הממוצע מוצג רק כשלפחות מחצית מרכיב החוב מדורגת. אג"ח ממשלתיות ואג"ח מגובות מדינה אינן נושאות דירוג קונצרני ואינן נכללות בו.
לפרופיל החוב המלא: תשואה לפי סוג נכס, פילוח הצמדה וחוב בעייתי ←
נכסים לא סחירים — 13.6% מהמסלול
שוויים נקבע בהערכה, לא במסחר יומיהלוואות 7.1% קרנות השקעה 4.2% אג"ח קונצרני 1.2% מוצרים מובנים 0.8%
מסלולים דומים
אותה קטגוריה וסוג חשיפה, בחברות אחרות| אלטשולר שחם גמל אשראי ואג"ח (המסלול הזה) | אלטשולר שחם גמל ופנסיה | 0.60% | 4.6% | 5.8% | 698 מיליון ₪ | |
| מיטב גמל אשראי ואג"ח | מיטב גמל ופנסיה | 0.56% | 6.0% | 4.2% | 1.7 מיליארד ₪ | השוואה ← |
| מור תגמולים אשראי ואג"ח | מור גמל ופנסיה | 0.62% | 8.8% | 4.0% | 1.1 מיליארד ₪ | השוואה ← |
| הפניקס גמל אשראי ואג"ח | הפניקס פנסיה וגמל | 0.59% | 4.9% | 0.3% | 1.1 מיליארד ₪ | השוואה ← |
| כלל תמר אשראי ואג"ח | כלל פנסיה וגמל | 0.56% | 6.0% | 5.8% | 965 מיליון ₪ | השוואה ← |
| ילין לפידות קופת גמל אשראי ואג"ח | ילין לפידות ניהול קופות גמל | 0.60% | 5.1% | 11.5% | 416 מיליון ₪ | השוואה ← |
| מנורה מבטחים תגמולים אשראי ואג"ח | מנורה מבטחים פנסיה וגמל | 0.47% | 6.8% | 20.5% | 373 מיליון ₪ | השוואה ← |
| הראל גמל אשראי ואג"ח | הראל פנסיה וגמל | 0.45% | 4.4% | 0.0% | 305 מיליון ₪ | השוואה ← |
| מגדל לתגמולים ולפיצויים אשראי ואג"ח | מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל | 0.50% | 5.7% | 4.0% | 290 מיליון ₪ | השוואה ← |
ממוין לפי שווי המסלול. דמי ניהול ממוצעים מהיתרה ותשואה נטו לפי דיווח רשמי; תשואת עבר אינה צופה פני עתיד. "השוואה" פותחת את כלי ההשוואה עם שני המסלולים.
איפה המסלול עומד ביחס למסלולים אחרים
מיקום בתוך אותו סוג מוצר, לא המלצה- חשיפה למט"ח: בשליש התחתון מבין 126 מסלולי גמל לתגמולים
- חשיפה לחו"ל: בשליש התחתון מבין 126 מסלולי גמל לתגמולים
- תשואה לפדיון של האג"ח: בשליש העליון מבין 100 מסלולי גמל לתגמולים
- תנודתיות צפויה: נמוכה ביחס ל-126 מסלולי גמל לתגמולים
- נכסים לא סחירים: בשליש העליון מבין 126 מסלולי גמל לתגמולים
מחזיק נייר מסוים?
שאלות נפוצות
כמה מניות יש באלטשולר שחם גמל אשראי ואג"ח?
כ-6% מהכסף באלטשולר שחם גמל אשראי ואג"ח חשוף למניות, נכון ל-30.6.2026.
כמה מהכסף באלטשולר שחם גמל אשראי ואג"ח מושקע בחו"ל?
כ-22% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל, וכ-6% חשוף למטבע זר אחרי גידור, נכון ל-30.6.2026. החשיפה למטבע זר נמוכה יותר, כי חלק מההשקעות בחו"ל מגודר לשקל.
מה התשואה ודמי הניהול של אלטשולר שחם גמל אשראי ואג"ח?
דמי הניהול הממוצעים מהיתרה הם 0.60% בשנה, התשואה מתחילת השנה היא 2.5%, התשואה השנתית הממוצעת בשלוש השנים האחרונות היא 4.6%, לפי הדיווח לרשות שוק ההון עד אוגוסט 2026. התשואה נטו אחרי דמי ניהול, ותשואת עבר אינה מבטיחה תשואה עתידית.
פרטי מקור
- מספר אוצר
- 1376
- סוג מוצר
- גמל לתגמולים
- נכון ל-
- רבעון 2 2026
- מקור
- דוח "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד"
- כיסוי אימות
- 100% מסך המסלול, מאומת מול גיליון "סכום נכסים"
- רישיון
- CC BY 4.0, מותר להשתמש בתנאי שמציינים את בקופה כמקור
המידע מוצג לצורך השוואה והבנה בלבד, ואינו מהווה ייעוץ או שיווק פנסיוני. ביצועי עבר והרכב נכסים אינם מבטיחים תשואה עתידית. הנתונים מבוססים על דוחות "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד" שמפרסמים הגופים המוסדיים מכוח חוזר גופים מוסדיים 2015-9-14.