הרכב נכסים נכון ל-30 ביוני 2026 · תשואה ודמי ניהול: אוגוסט 2026
(רבעון 2 2026) · עודכן באתר: 2026-10-22 · הרבעון הבא (רבעון 3 2026) צפוי להתפרסם בסביבות דצמבר 2026מגדל לתגמולים ולפיצויים אשראי ואג"ח
מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל · קופת גמל / השתלמות · מספר אוצר 8012
גמל לתגמולים אשראי ואג"ח (ללא מניות) רבעון 2 2026 + הוספה לתיק שלי השוואה למסלול אחר
במה מושקע מגדל לתגמולים ולפיצויים אשראי ואג"ח?
תשואה ודמי ניהול
נתון רשמי, לא דירוגתנודתיות (סטיית תקן) 3.6% · מדד שארפ 0.10.
התשואה היא נתון היסטורי ואינה צופה פני עתיד. מסלולים עם חשיפה שונה למניות נושאים סיכון שונה, ולכן כדאי להשוות תשואה רק בין מסלולים בעלי הרכב דומה. התשואה נטו, אחרי דמי הניהול.
מקור: דיווח הגוף המוסדי לרשות שוק ההון (גמל-נט/פנסיה-נט, data.gov.il), נכון לאוגוסט 2026.
הקצאת הנכסים
כך מתפלג הכסף שהושקע בפועל: קרן סל על מדד מניות נספרת כמניות ולא כ"קרן".
| אג"ח | 80.9% | 234.3 מיליון ₪ |
| מזומנים | 8.5% | 24.7 מיליון ₪ |
| השקעות אלטרנטיביות | 5.3% | 15.4 מיליון ₪ |
| מניות | 2.7% | 7.8 מיליון ₪ |
| מוצרים מובנים | 1.7% | 4.8 מיליון ₪ |
| נגזרים | 0.8% | 2.4 מיליון ₪ |
| נדל"ן | 0.1% | 279 אלף ₪ |
| אחר | <0.05% | 17 אלף ₪ |
כך מדווח המסלול בפועל, קרנות סל וקרנות נאמנות מופיעות כמכשיר נפרד.
| אג"ח קונצרני | 39.2% | 113.6 מיליון ₪ |
| אג"ח ממשלתי | 24.5% | 70.9 מיליון ₪ |
| הלוואות | 12.0% | 34.8 מיליון ₪ |
| מזומנים ושווי מזומנים | 8.5% | 24.7 מיליון ₪ |
| קרנות סל | 5.6% | 16.2 מיליון ₪ |
| קרנות השקעה | 5.3% | 15.4 מיליון ₪ |
| מניות | 1.7% | 5.0 מיליון ₪ |
| מוצרים מובנים | 1.7% | 4.8 מיליון ₪ |
| נגזרים אחרים | 0.8% | 2.3 מיליון ₪ |
| קרנות נאמנות | 0.5% | 1.5 מיליון ₪ |
| זכויות מקרקעין | 0.1% | 279 אלף ₪ |
| חוזים עתידיים | <0.05% | 71 אלף ₪ |
| כתבי אופציה | <0.05% | 70 אלף ₪ |
| נכסים אחרים | <0.05% | 17 אלף ₪ |
חשיפה למניות: מה נקנה בפועל ומה מגיע מחוזים
המניות שנקנו בפועל (2.7%) קרובות לחשיפה הכוללת שהקופה מדווחת (4.0%, יוני 2026). המסלול לא מחזיק חוזים או אופציות שמשנים את התמונה.
לאן הכסף חשוף
ישראל מול חו"ל
17.6% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל (חשיפה כלכלית, דיווח רשמי, יוני 2026).
למה בפירוט לפי נייר יוצא מספר אחר?
בפירוט לפי מקום הרישום של כל נייר, 13.8% מסווג "חו"ל", קרוב למספר הרשמי.
מטבעות
5.7% מהמסלול חשוף למטבע זר, אחרי גידור (דיווח רשמי, יוני 2026).
פירוט לפי מטבע הנייר, לפני גידור
לפני גידור, 15.0% מהנכסים נקובים במטבע זר. חלק מהחשיפה הזו מנוטרל בעסקאות גידור, ולכן החשיפה בפועל נמוכה יותר.
ענפים מובילים — החזקה ישירה
הענפים מחושבים מהמניות המוחזקות ישירות בלבד. במניות המוחזקות דרך קרנות, הקובץ מדווח את סיווג הקרן ולא את ענפי החברות שבתוכה.
8 האחזקות הגדולות
| ממשל שקלית 0335 | אג"ח ממשלתי | 4.08% | 11.8 מיליון ₪ |
| ממשל צמודה 1028 | אג"ח ממשלתי | 2.22% | 6.4 מיליון ₪ |
| בנק דיסקונט לישראל בע"מ | מזומנים ושווי מזומנים | 2.04% | 5.9 מיליון ₪ |
| בנק לאומי לישראל בע"מ | מזומנים ושווי מזומנים | 1.79% | 5.2 מיליון ₪ |
| ממשל צמודה 1131 | אג"ח ממשלתי | 1.78% | 5.2 מיליון ₪ |
| בנק לאומי לישראל בע"מ | מזומנים ושווי מזומנים | 1.78% | 5.2 מיליון ₪ |
| ממשל צמודה 0529 | אג"ח ממשלתי | 1.73% | 5.0 מיליון ₪ |
| ממשל שקלית 0432 | אג"ח ממשלתי | 1.72% | 5.0 מיליון ₪ |
רכיב החוב — 80.9% מהמסלול
פילוח דירוגים, מתוך רכיב החוב
לפרופיל החוב המלא: תשואה לפי סוג נכס, פילוח הצמדה וחוב בעייתי ←
נכסים לא סחירים — 21.3% מהמסלול
שוויים נקבע בהערכה, לא במסחר יומיהלוואות 12.0% קרנות השקעה 5.3% מוצרים מובנים 1.7% אג"ח קונצרני 1.2%
מסלולים דומים
אותה קטגוריה וסוג חשיפה, בחברות אחרות| מגדל לתגמולים ולפיצויים אשראי ואג"ח (המסלול הזה) | מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל | 0.50% | 5.7% | 4.0% | 290 מיליון ₪ | |
| מיטב גמל אשראי ואג"ח | מיטב גמל ופנסיה | 0.56% | 6.0% | 4.2% | 1.7 מיליארד ₪ | השוואה ← |
| מור תגמולים אשראי ואג"ח | מור גמל ופנסיה | 0.62% | 8.8% | 4.0% | 1.1 מיליארד ₪ | השוואה ← |
| הפניקס גמל אשראי ואג"ח | הפניקס פנסיה וגמל | 0.59% | 4.9% | 0.3% | 1.1 מיליארד ₪ | השוואה ← |
| כלל תמר אשראי ואג"ח | כלל פנסיה וגמל | 0.56% | 6.0% | 5.8% | 965 מיליון ₪ | השוואה ← |
| אלטשולר שחם גמל אשראי ואג"ח | אלטשולר שחם גמל ופנסיה | 0.60% | 4.6% | 5.8% | 698 מיליון ₪ | השוואה ← |
| ילין לפידות קופת גמל אשראי ואג"ח | ילין לפידות ניהול קופות גמל | 0.60% | 5.1% | 11.5% | 416 מיליון ₪ | השוואה ← |
| מנורה מבטחים תגמולים אשראי ואג"ח | מנורה מבטחים פנסיה וגמל | 0.47% | 6.8% | 20.5% | 373 מיליון ₪ | השוואה ← |
| הראל גמל אשראי ואג"ח | הראל פנסיה וגמל | 0.45% | 4.4% | 0.0% | 305 מיליון ₪ | השוואה ← |
ממוין לפי שווי המסלול. דמי ניהול ממוצעים מהיתרה ותשואה נטו לפי דיווח רשמי; תשואת עבר אינה צופה פני עתיד. "השוואה" פותחת את כלי ההשוואה עם שני המסלולים.
איפה המסלול עומד ביחס למסלולים אחרים
מיקום בתוך אותו סוג מוצר, לא המלצה- חשיפה למט"ח: בשליש התחתון מבין 126 מסלולי גמל לתגמולים
- חשיפה לחו"ל: בשליש התחתון מבין 126 מסלולי גמל לתגמולים
- תשואה לפדיון של האג"ח: בשליש האמצעי מבין 100 מסלולי גמל לתגמולים
- תנודתיות צפויה: נמוכה ביחס ל-126 מסלולי גמל לתגמולים
- נכסים לא סחירים: בשליש העליון מבין 126 מסלולי גמל לתגמולים
מחזיק נייר מסוים?
שאלות נפוצות
כמה מניות יש במגדל לתגמולים ולפיצויים אשראי ואג"ח?
כ-4% מהכסף במגדל לתגמולים ולפיצויים אשראי ואג"ח חשוף למניות, נכון ל-30.6.2026.
כמה מהכסף במגדל לתגמולים ולפיצויים אשראי ואג"ח מושקע בחו"ל?
כ-18% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל, וכ-6% חשוף למטבע זר אחרי גידור, נכון ל-30.6.2026. החשיפה למטבע זר נמוכה יותר, כי חלק מההשקעות בחו"ל מגודר לשקל.
מה התשואה ודמי הניהול של מגדל לתגמולים ולפיצויים אשראי ואג"ח?
דמי הניהול הממוצעים מהיתרה הם 0.50% בשנה, התשואה מתחילת השנה היא 2.9%, התשואה השנתית הממוצעת בשלוש השנים האחרונות היא 5.7%, לפי הדיווח לרשות שוק ההון עד אוגוסט 2026. התשואה נטו אחרי דמי ניהול, ותשואת עבר אינה מבטיחה תשואה עתידית.
פרטי מקור
- מספר אוצר
- 8012
- סוג מוצר
- גמל לתגמולים
- נכון ל-
- רבעון 2 2026
- מקור
- דוח "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד"
- כיסוי אימות
- 100% מסך המסלול, מאומת מול גיליון "סכום נכסים"
- רישיון
- CC BY 4.0, מותר להשתמש בתנאי שמציינים את בקופה כמקור
המידע מוצג לצורך השוואה והבנה בלבד, ואינו מהווה ייעוץ או שיווק פנסיוני. ביצועי עבר והרכב נכסים אינם מבטיחים תשואה עתידית. הנתונים מבוססים על דוחות "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד" שמפרסמים הגופים המוסדיים מכוח חוזר גופים מוסדיים 2015-9-14.