הרכב נכסים נכון ל-30 ביוני 2026 · תשואה ודמי ניהול: אוגוסט 2026
(רבעון 2 2026) · עודכן באתר: 2026-10-22 · הרבעון הבא (רבעון 3 2026) צפוי להתפרסם בסביבות דצמבר 2026מיטב גמל אשראי ואג"ח
מיטב גמל ופנסיה · קופת גמל / השתלמות · מספר אוצר 223
גמל לתגמולים אשראי ואג"ח (ללא מניות) רבעון 2 2026 + הוספה לתיק שלי השוואה למסלול אחר
במה מושקע מיטב גמל אשראי ואג"ח?
תשואה ודמי ניהול
נתון רשמי, לא דירוגתנודתיות (סטיית תקן) 2.2% · מדד שארפ 0.64.
התשואה היא נתון היסטורי ואינה צופה פני עתיד. מסלולים עם חשיפה שונה למניות נושאים סיכון שונה, ולכן כדאי להשוות תשואה רק בין מסלולים בעלי הרכב דומה. התשואה נטו, אחרי דמי הניהול.
מקור: דיווח הגוף המוסדי לרשות שוק ההון (גמל-נט/פנסיה-נט, data.gov.il), נכון לאוגוסט 2026.
הקצאת הנכסים
כך מתפלג הכסף שהושקע בפועל: קרן סל על מדד מניות נספרת כמניות ולא כ"קרן".
| אג"ח | 81.3% | 1.4 מיליארד ₪ |
| השקעות אלטרנטיביות | 10.8% | 188.2 מיליון ₪ |
| מניות | 3.6% | 63.4 מיליון ₪ |
| מזומנים | 2.2% | 37.8 מיליון ₪ |
| נגזרים | 1.1% | 19.8 מיליון ₪ |
| מוצרים מובנים | 1.0% | 16.7 מיליון ₪ |
| אחר | <0.05% | 554 אלף ₪ |
כך מדווח המסלול בפועל, קרנות סל וקרנות נאמנות מופיעות כמכשיר נפרד.
| אג"ח קונצרני | 38.7% | 675.5 מיליון ₪ |
| אג"ח ממשלתי | 35.3% | 617.0 מיליון ₪ |
| קרנות השקעה | 10.8% | 188.2 מיליון ₪ |
| קרנות נאמנות | 3.6% | 62.9 מיליון ₪ |
| הלוואות | 3.3% | 58.2 מיליון ₪ |
| קרנות סל | 2.7% | 46.5 מיליון ₪ |
| מזומנים ושווי מזומנים | 2.2% | 37.8 מיליון ₪ |
| מניות | 1.1% | 19.7 מיליון ₪ |
| נגזרים אחרים | 1.1% | 19.0 מיליון ₪ |
| מוצרים מובנים | 1.0% | 16.7 מיליון ₪ |
| ניירות ערך מסחריים | 0.2% | 3.6 מיליון ₪ |
| כתבי אופציה | <0.05% | 566 אלף ₪ |
| נכסים אחרים | <0.05% | 554 אלף ₪ |
| אופציות | <0.05% | 535 אלף ₪ |
| חוזים עתידיים | <0.05% | 301 אלף ₪ |
חשיפה למניות: מה נקנה בפועל ומה מגיע מחוזים
המניות שנקנו בפועל (3.6%) קרובות לחשיפה הכוללת שהקופה מדווחת (4.2%, יוני 2026). המסלול לא מחזיק חוזים או אופציות שמשנים את התמונה.
לאן הכסף חשוף
ישראל מול חו"ל
22.6% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל (חשיפה כלכלית, דיווח רשמי, יוני 2026).
למה בפירוט לפי נייר יוצא מספר אחר?
בפירוט לפי מקום הרישום של כל נייר, 18.8% מסווג "חו"ל", קרוב למספר הרשמי.
מטבעות
7.5% מהמסלול חשוף למטבע זר, אחרי גידור (דיווח רשמי, יוני 2026).
פירוט לפי מטבע הנייר, לפני גידור
לפני גידור, 25.7% מהנכסים נקובים במטבע זר. חלק מהחשיפה הזו מנוטרל בעסקאות גידור, ולכן החשיפה בפועל נמוכה יותר.
ענפים מובילים — החזקה ישירה
הענפים מחושבים מהמניות המוחזקות ישירות בלבד. במניות המוחזקות דרך קרנות, הקובץ מדווח את סיווג הקרן ולא את ענפי החברות שבתוכה.
8 האחזקות הגדולות
| ממשל שקלית 0829 | אג"ח ממשלתי | 7.62% | 133.0 מיליון ₪ |
| ממשל צמודה 1131 | אג"ח ממשלתי | 5.05% | 88.2 מיליון ₪ |
| ממשל שקלית 0229 | אג"ח ממשלתי | 3.99% | 69.8 מיליון ₪ |
| ממשל שקלית 1035 | אג"ח ממשלתי | 2.21% | 38.6 מיליון ₪ |
| ממשל צמודה 0529 | אג"ח ממשלתי | 2.13% | 37.3 מיליון ₪ |
| ממשל שקלית 0335 | אג"ח ממשלתי | 1.59% | 27.9 מיליון ₪ |
| לאומי אגח 187 | אג"ח קונצרני | 1.43% | 24.9 מיליון ₪ |
| מזרחי | מזומנים ושווי מזומנים | 1.39% | 24.3 מיליון ₪ |
רכיב החוב — 81.3% מהמסלול
פילוח דירוגים, מתוך רכיב החוב
לפרופיל החוב המלא: תשואה לפי סוג נכס, פילוח הצמדה וחוב בעייתי ←
נכסים לא סחירים — 18.6% מהמסלול
שוויים נקבע בהערכה, לא במסחר יומיקרנות השקעה 10.8% הלוואות 3.3% אג"ח קונצרני 3.1% נגזרים אחרים 1.1%
מסלולים דומים
אותה קטגוריה וסוג חשיפה, בחברות אחרות| מיטב גמל אשראי ואג"ח (המסלול הזה) | מיטב גמל ופנסיה | 0.56% | 6.0% | 4.2% | 1.7 מיליארד ₪ | |
| מור תגמולים אשראי ואג"ח | מור גמל ופנסיה | 0.62% | 8.8% | 4.0% | 1.1 מיליארד ₪ | השוואה ← |
| הפניקס גמל אשראי ואג"ח | הפניקס פנסיה וגמל | 0.59% | 4.9% | 0.3% | 1.1 מיליארד ₪ | השוואה ← |
| כלל תמר אשראי ואג"ח | כלל פנסיה וגמל | 0.56% | 6.0% | 5.8% | 965 מיליון ₪ | השוואה ← |
| אלטשולר שחם גמל אשראי ואג"ח | אלטשולר שחם גמל ופנסיה | 0.60% | 4.6% | 5.8% | 698 מיליון ₪ | השוואה ← |
| ילין לפידות קופת גמל אשראי ואג"ח | ילין לפידות ניהול קופות גמל | 0.60% | 5.1% | 11.5% | 416 מיליון ₪ | השוואה ← |
| מנורה מבטחים תגמולים אשראי ואג"ח | מנורה מבטחים פנסיה וגמל | 0.47% | 6.8% | 20.5% | 373 מיליון ₪ | השוואה ← |
| הראל גמל אשראי ואג"ח | הראל פנסיה וגמל | 0.45% | 4.4% | 0.0% | 305 מיליון ₪ | השוואה ← |
| מגדל לתגמולים ולפיצויים אשראי ואג"ח | מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל | 0.50% | 5.7% | 4.0% | 290 מיליון ₪ | השוואה ← |
ממוין לפי שווי המסלול. דמי ניהול ממוצעים מהיתרה ותשואה נטו לפי דיווח רשמי; תשואת עבר אינה צופה פני עתיד. "השוואה" פותחת את כלי ההשוואה עם שני המסלולים.
איפה המסלול עומד ביחס למסלולים אחרים
מיקום בתוך אותו סוג מוצר, לא המלצה- חשיפה למט"ח: בשליש התחתון מבין 126 מסלולי גמל לתגמולים
- חשיפה לחו"ל: בשליש התחתון מבין 126 מסלולי גמל לתגמולים
- תשואה לפדיון של האג"ח: בשליש העליון מבין 100 מסלולי גמל לתגמולים
- תנודתיות צפויה: נמוכה ביחס ל-126 מסלולי גמל לתגמולים
- נכסים לא סחירים: בשליש העליון מבין 126 מסלולי גמל לתגמולים
מחזיק נייר מסוים?
שאלות נפוצות
כמה מניות יש במיטב גמל אשראי ואג"ח?
כ-4% מהכסף במיטב גמל אשראי ואג"ח חשוף למניות, נכון ל-30.6.2026.
כמה מהכסף במיטב גמל אשראי ואג"ח מושקע בחו"ל?
כ-23% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל, וכ-8% חשוף למטבע זר אחרי גידור, נכון ל-30.6.2026. החשיפה למטבע זר נמוכה יותר, כי חלק מההשקעות בחו"ל מגודר לשקל.
מה התשואה ודמי הניהול של מיטב גמל אשראי ואג"ח?
דמי הניהול הממוצעים מהיתרה הם 0.56% בשנה, התשואה מתחילת השנה היא 3.2%, התשואה השנתית הממוצעת בשלוש השנים האחרונות היא 6.0%, לפי הדיווח לרשות שוק ההון עד אוגוסט 2026. התשואה נטו אחרי דמי ניהול, ותשואת עבר אינה מבטיחה תשואה עתידית.
פרטי מקור
- מספר אוצר
- 223
- חברה
- מיטב גמל ופנסיה
- סוג מוצר
- גמל לתגמולים
- נכון ל-
- רבעון 2 2026
- מקור
- דוח "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד"
- כיסוי אימות
- 100% מסך המסלול, מאומת מול גיליון "סכום נכסים"
- רישיון
- CC BY 4.0, מותר להשתמש בתנאי שמציינים את בקופה כמקור
המידע מוצג לצורך השוואה והבנה בלבד, ואינו מהווה ייעוץ או שיווק פנסיוני. ביצועי עבר והרכב נכסים אינם מבטיחים תשואה עתידית. הנתונים מבוססים על דוחות "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד" שמפרסמים הגופים המוסדיים מכוח חוזר גופים מוסדיים 2015-9-14.