בקופה מה יש בקופה?
הרכב נכסים נכון ל-30 ביוני 2026 · תשואה ודמי ניהול: אוגוסט 2026(רבעון 2 2026) · עודכן באתר: 2026-10-22 · הרבעון הבא (רבעון 3 2026) צפוי להתפרסם בסביבות דצמבר 2026

מור גמל להשקעה - מניות סחיר

מור גמל ופנסיה · קופת גמל / השתלמות · מספר אוצר 15256

גמל להשקעה מניות (סחיר) רבעון 2 2026 + הוספה לתיק שלי השוואה למסלול אחר

במה מושקע מור גמל להשקעה - מניות סחיר?

בקצרה: מור גמל להשקעה - מניות סחיר הוא מסלול מנייתי: כ-98% מהכסף חשוף למניות (כולל דרך חוזים ואופציות על מדדים), כ-63% לשווקים בחו"ל וכ-20% למטבע זר. כ-44% מושקע באג"ח. המסלול מנהל 593.9 מיליון ₪, נכון ל-30.6.2026, לפי הדוח הרשמי של מור גמל ופנסיה.
97.6%חשיפה למניותכולל חוזים ואופציות · דיווח רשמי↓ 97.5% באוגוסט 2026 (-0.1 נק')גבוה מ-71% מסלולי הגמל להשקעה
63.3%חשיפה לחו"ללפי החשיפה הכלכלית · דיווח רשמי↑ 66.9% באוגוסט 2026 (+3.6 נק')גבוה מ-63% מסלולי הגמל להשקעה
594 מיליון ₪שווי המסלולבאוגוסט 2026: 653 מיליון ₪ (כולל הפקדות ומשיכות)גבוה מ-73% מסלולי הגמל להשקעה
עוד נתונים
20.0%חשיפה למט"חאחרי גידור · דיווח רשמי↓ 18.8% באוגוסט 2026 (-1.2 נק')
3.44%תשואה לפדיון של האג"חמחושבת על 100% מרכיב החוב
99.7%נכסים סחיריםלא סחיר 0.3%

תשואה ודמי ניהול

נתון רשמי, לא דירוג
דמי ניהול
0.67%
מהיתרה, בשנה · 0.00% מההפקדות
גבוה מ-80% מסלולי הגמל להשקעה
מתחילת השנה עד אוגוסט 2026
14.8%

התשואה היא נתון היסטורי ואינה צופה פני עתיד. מסלולים עם חשיפה שונה למניות נושאים סיכון שונה, ולכן כדאי להשוות תשואה רק בין מסלולים בעלי הרכב דומה. התשואה נטו, אחרי דמי הניהול.

מקור: דיווח הגוף המוסדי לרשות שוק ההון (גמל-נט/פנסיה-נט, data.gov.il), נכון לאוגוסט 2026.

תשואות ודמי ניהול של כל מסלולי גמל להשקעה ←

הניתוח מכסה את מלוא נכסי המסלול: 593.9 מיליון ₪ ב־292 שורות אחזקה, כפי שדווחו ברבעון 2 2026. הסכום אומת מול גיליון "סכום נכסים" שבקובץ המקור (פער 0.00%). 0.3% מהמסלול מוחזק בנכסים לא־סחירים (אג"ח מיועדות, אפיק מובטח תשואה, קרנות השקעה, הלוואות, זכויות מקרקעין ומוצרים מובנים), ששוויים נקבע בהערכה ולא במסחר יומי.

הקצאת הנכסים

אג"ח43.8%
מניות41.1%
מזומנים14.8%
נגזרים0.4%

בנוסף, חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים חשיפה של 56.5% למניות, ולכן החשיפה הכוללת למניות היא 97.6%.

כך מתפלג הכסף שהושקע בפועל: קרן סל על מדד מניות נספרת כמניות ולא כ"קרן".

אג"ח43.8%260.0 מיליון ₪
מניות41.1%244.1 מיליון ₪
מזומנים14.8%87.8 מיליון ₪
נגזרים0.4%2.4 מיליון ₪

חשיפה למניות: מה נקנה בפועל ומה מגיע מחוזים

מניות שנקנו ישירות38.9%
מניות דרך קרנות סל ונאמנות2.2%
סך המניות שנקנו בפועל41.1%
חשיפה כוללת, כולל חוזים ואופציות (דיווח רשמי)97.6%

41.1% מהמסלול מושקע במניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות. חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים עוד 56.5%, ולכן החשיפה הכוללת למניות, כפי שהקופה מדווחת לרשות שוק ההון (יוני 2026), היא 97.6%. זה המספר שקובע כמה המסלול יושפע מתנודות בבורסה. את התוספת מהחוזים אי אפשר לחשב מדוח הנכסים עצמו, ולכן היא נלקחת מהדיווח הרשמי.

לאן הכסף חשוף

ישראל מול חו"ל

63.3% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל (חשיפה כלכלית, דיווח רשמי, יוני 2026).

למה בפירוט לפי נייר יוצא מספר אחר?
ישראל 94%
חו"ל 6.5%

בפירוט לפי מקום הרישום של כל נייר, 6.5% מסווג "חו"ל". הפער נובע ממכשירים שנסחרים בישראל, כמו תעודות סל על מדדים בחו"ל, שנרשמים "ישראל" למרות שהחשיפה שלהם היא לחו"ל.

מטבעות

20.0% מהמסלול חשוף למטבע זר, אחרי גידור (דיווח רשמי, יוני 2026).

פירוט לפי מטבע הנייר, לפני גידור
שקל83.1%
דולר אמריקאי14.6%
אירו1.4%
ין יפני0.7%
ליש"ט0.3%
אחר0.1%

17.0% מהנכסים נקובים במטבע זר. חוזים ונגזרים מוסיפים חשיפה למטבע זר מעבר לנכסים עצמם.

ענפים מובילים — החזקה ישירה

בנקים5.4%
ביטוח3.3%
השקעה ואחזקות3.0%
בנייה2.8%
נדל"ן מניב בישראל2.7%
מסחר2.3%
אנרגיה מתחדשת2.2%
ביטחוניות1.9%

הענפים מחושבים מהמניות המוחזקות ישירות בלבד. במניות המוחזקות דרך קרנות, הקובץ מדווח את סיווג הקרן ולא את ענפי החברות שבתוכה.

8 האחזקות הגדולות

8 האחזקות הגדולות במסלול
מ.ק.מ. 726אג"ח ממשלתי8.47%50.3 מיליון ₪
בנק הבינלאומי הראשון לישראל בע"ממזומנים ושווי מזומנים8.14%48.3 מיליון ₪
ממשל שקלית 0327אג"ח ממשלתי5.47%32.5 מיליון ₪
ממשל שקלית 0927אג"ח ממשלתי5.06%30.1 מיליון ₪
בנק הבינלאומי הראשון לישראל בע"ממזומנים ושווי מזומנים4.26%25.3 מיליון ₪
מ.ק.מ. 117אג"ח ממשלתי4.07%24.2 מיליון ₪
מ.ק.מ 217אג"ח ממשלתי4.05%24.0 מיליון ₪
מ.ק.מ. 916אג"ח ממשלתי3.54%21.0 מיליון ₪

כל האחזקות במסלול (292) ←

רכיב החוב — 43.8% מהמסלול

התשואה השנתית שרכיב החוב צפוי להניב אם כל האג"ח יוחזקו עד מועד הפירעון.
3.44%
כיסוי 100% מרכיב החוב
משך חיים ממוצע: כמה שנים בממוצע עד שהכסף באג"ח חוזר. ככל שהוא ארוך יותר, כך האג"ח רגישה יותר לשינויי ריבית.
0.77 שנים
דירוג ממוצע
—
מעט מדי אג"ח מדורגות (3% מהחוב)

פילוח דירוגים, מתוך רכיב החוב

ללא דירוג97.3%
AAA1.5%
A0.5%
AA0.4%
BB ומטה0.3%

הדירוג הממוצע מוצג רק כשלפחות מחצית מרכיב החוב מדורגת. אג"ח ממשלתיות ואג"ח מגובות מדינה אינן נושאות דירוג קונצרני ואינן נכללות בו.

לפרופיל החוב המלא: תשואה לפי סוג נכס, פילוח הצמדה וחוב בעייתי ←

מסלולים דומים

אותה קטגוריה וסוג חשיפה, בחברות אחרות
מסלולים דומים למור גמל להשקעה - מניות סחיר
מור גמל להשקעה - מניות סחיר (המסלול הזה)מור גמל ופנסיה0.67%—97.6%594 מיליון ₪
הראל גמל להשקעה מניות סחירהראל פנסיה וגמל0.54%—99.3%1.4 מיליארד ₪השוואה ←
הפניקס גמל להשקעה מניות סחירהפניקס פנסיה וגמל0.53%—97.4%510 מיליון ₪השוואה ←
מגדל גמל להשקעה מניות סחירמגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל0.61%—100.3%306 מיליון ₪השוואה ←
מנורה מבטחים גמל להשקעה מניות סחירמנורה מבטחים פנסיה וגמל0.59%14.7%99.9%249 מיליון ₪השוואה ←
כלל גמל לעתיד מניות סחירכלל פנסיה וגמל——100.5%180 מיליון ₪השוואה ←
מיטב גמל להשקעה מניות סחירמיטב גמל ופנסיה0.62%—100.7%113 מיליון ₪השוואה ←
ילין לפידות קופת גמל להשקעה מסלול מניות סחירילין לפידות ניהול קופות גמל——98.1%84 מיליון ₪השוואה ←

ממוין לפי שווי המסלול. דמי ניהול ממוצעים מהיתרה ותשואה נטו לפי דיווח רשמי; תשואת עבר אינה צופה פני עתיד. "השוואה" פותחת את כלי ההשוואה עם שני המסלולים.

איפה המסלול עומד ביחס למסלולים אחרים

מיקום בתוך אותו סוג מוצר, לא המלצה

מחזיק נייר מסוים?

שאלות נפוצות

כמה מניות יש במור גמל להשקעה - מניות סחיר?

כ-98% מהכסף במור גמל להשקעה - מניות סחיר חשוף למניות, נכון ל-30.6.2026. מתוכם 41% הם מניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות, והשאר מגיע מחוזים ואופציות על מדדים.

כמה מהכסף במור גמל להשקעה - מניות סחיר מושקע בחו"ל?

כ-63% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל, וכ-20% חשוף למטבע זר אחרי גידור, נכון ל-30.6.2026. החשיפה למטבע זר נמוכה יותר, כי חלק מההשקעות בחו"ל מגודר לשקל.

מה התשואה ודמי הניהול של מור גמל להשקעה - מניות סחיר?

דמי הניהול הממוצעים מהיתרה הם 0.67% בשנה, התשואה מתחילת השנה היא 14.8%, לפי הדיווח לרשות שוק ההון עד אוגוסט 2026. התשואה נטו אחרי דמי ניהול, ותשואת עבר אינה מבטיחה תשואה עתידית.

פרטי מקור

מספר אוצר
15256
סוג מוצר
גמל להשקעה
נכון ל-
רבעון 2 2026
מקור
דוח "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד"
כיסוי אימות
100% מסך המסלול, מאומת מול גיליון "סכום נכסים"
רישיון
CC BY 4.0, מותר להשתמש בתנאי שמציינים את בקופה כמקור

המידע מוצג לצורך השוואה והבנה בלבד, ואינו מהווה ייעוץ או שיווק פנסיוני. ביצועי עבר והרכב נכסים אינם מבטיחים תשואה עתידית. הנתונים מבוססים על דוחות "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד" שמפרסמים הגופים המוסדיים מכוח חוזר גופים מוסדיים 2015-9-14.