בקופה מה יש בקופה?
הרכב נכסים נכון ל-30 ביוני 2026 · תשואה ודמי ניהול: אוגוסט 2026(רבעון 2 2026) · עודכן באתר: 2026-10-22 · הרבעון הבא (רבעון 3 2026) צפוי להתפרסם בסביבות דצמבר 2026

הפניקס גמל להשקעה מניות סחיר

הפניקס פנסיה וגמל · קופת גמל / השתלמות · מספר אוצר 15233

גמל להשקעה מניות (סחיר) רבעון 2 2026 + הוספה לתיק שלי השוואה למסלול אחר

במה מושקע הפניקס גמל להשקעה מניות סחיר?

בקצרה: הפניקס גמל להשקעה מניות סחיר הוא מסלול מנייתי: כ-97% מהכסף חשוף למניות (כולל דרך חוזים ואופציות על מדדים), כ-17% לשווקים בחו"ל וכ-20% למטבע זר. כ-7% מהנכסים אינם נסחרים בבורסה. המסלול מנהל 509.9 מיליון ₪, נכון ל-30.6.2026, לפי הדוח הרשמי של הפניקס פנסיה וגמל.
97.4%חשיפה למניותכולל חוזים ואופציות · דיווח רשמי↑ 99.0% באוגוסט 2026 (+1.6 נק')גבוה מ-70% מסלולי הגמל להשקעה
17.5%חשיפה לחו"ללפי החשיפה הכלכלית · דיווח רשמינמוך מ-71% מסלולי הגמל להשקעה
510 מיליון ₪שווי המסלולגבוה מ-70% מסלולי הגמל להשקעה
עוד נתונים
19.8%חשיפה למט"חאחרי גידור · דיווח רשמי↓ 19.1% באוגוסט 2026 (-0.7 נק')
93.3%נכסים סחיריםלא סחיר 6.7%

תשואה ודמי ניהול

נתון רשמי, לא דירוג
דמי ניהול
0.53%
מהיתרה, בשנה · 0.04% מההפקדות
נמוך מ-99% מסלולי הגמל להשקעה
מתחילת השנה עד אוגוסט 2026
8.3%

התשואה היא נתון היסטורי ואינה צופה פני עתיד. מסלולים עם חשיפה שונה למניות נושאים סיכון שונה, ולכן כדאי להשוות תשואה רק בין מסלולים בעלי הרכב דומה. התשואה נטו, אחרי דמי הניהול.

מקור: דיווח הגוף המוסדי לרשות שוק ההון (גמל-נט/פנסיה-נט, data.gov.il), נכון לאוגוסט 2026.

תשואות ודמי ניהול של כל מסלולי גמל להשקעה ←

הניתוח מכסה את מלוא נכסי המסלול: 509.9 מיליון ₪ ב־366 שורות אחזקה, כפי שדווחו ברבעון 2 2026. הסכום אומת מול גיליון "סכום נכסים" שבקובץ המקור (פער 0.00%). 6.7% מהמסלול מוחזק בנכסים לא־סחירים (אג"ח מיועדות, אפיק מובטח תשואה, קרנות השקעה, הלוואות, זכויות מקרקעין ומוצרים מובנים), ששוויים נקבע בהערכה ולא במסחר יומי.

הקצאת הנכסים

מניות88.5%
נגזרים7.3%
אג"ח2.4%
מזומנים1.7%
אחר0.0%

בנוסף, חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים חשיפה של 8.9% למניות, ולכן החשיפה הכוללת למניות היא 97.4%.

כך מתפלג הכסף שהושקע בפועל: קרן סל על מדד מניות נספרת כמניות ולא כ"קרן".

מניות88.5%451.4 מיליון ₪
נגזרים7.3%37.4 מיליון ₪
אג"ח2.4%12.5 מיליון ₪
מזומנים1.7%8.6 מיליון ₪
אחר<0.05%70 אלף ₪

חשיפה למניות: מה נקנה בפועל ומה מגיע מחוזים

מניות שנקנו ישירות84.9%
מניות דרך קרנות סל ונאמנות3.6%
סך המניות שנקנו בפועל88.5%
חשיפה כוללת, כולל חוזים ואופציות (דיווח רשמי)97.4%

88.5% מהמסלול מושקע במניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות. חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים עוד 8.9%, ולכן החשיפה הכוללת למניות, כפי שהקופה מדווחת לרשות שוק ההון (יוני 2026), היא 97.4%. זה המספר שקובע כמה המסלול יושפע מתנודות בבורסה. את התוספת מהחוזים אי אפשר לחשב מדוח הנכסים עצמו, ולכן היא נלקחת מהדיווח הרשמי.

לאן הכסף חשוף

ישראל מול חו"ל

17.5% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל (חשיפה כלכלית, דיווח רשמי, יוני 2026).

למה בפירוט לפי נייר יוצא מספר אחר?
ישראל 83%
חו"ל 17%

בפירוט לפי מקום הרישום של כל נייר, 16.7% מסווג "חו"ל", קרוב למספר הרשמי.

מטבעות

19.8% מהמסלול חשוף למטבע זר, אחרי גידור (דיווח רשמי, יוני 2026).

פירוט לפי מטבע הנייר, לפני גידור
שקל89.0%
דולר אמריקאי10.7%
אירו0.3%
ליש"ט0.1%
CAD0.0%
אחר0.0%

11.1% מהנכסים נקובים במטבע זר. חוזים ונגזרים מוסיפים חשיפה למטבע זר מעבר לנכסים עצמם.

ענפים מובילים — החזקה ישירה

בנקים15.3%
נדל"ן מניב בישראל9.1%
אנרגיה מתחדשת6.8%
בנייה6.2%
מוליכים למחצה6.2%
מכשור רפואי5.5%
ביטחוניות4.6%
ביטוח3.6%

הענפים מחושבים מהמניות המוחזקות ישירות בלבד. במניות המוחזקות דרך קרנות, הקובץ מדווח את סיווג הקרן ולא את ענפי החברות שבתוכה.

8 האחזקות הגדולות

8 האחזקות הגדולות במסלול
לאומימניות6.31%32.1 מיליון ₪
פועליםמניות5.63%28.7 מיליון ₪
Teva Pharmaceutical Industriesמניות5.37%27.4 מיליון ₪
אלביט מערכותמניות3.67%18.7 מיליון ₪
טאוארמניות3.48%17.7 מיליון ₪
איביאי סל אינדקס בנקים ישקרנות סל2.95%15.0 מיליון ₪
עזריאלי קבוצהמניות2.47%12.6 מיליון ₪
אנלייט אנרגיהמניות2.31%11.8 מיליון ₪

כל האחזקות במסלול (366) ←

נכסים לא סחירים — 6.7% מהמסלול

שוויים נקבע בהערכה, לא במסחר יומי
התשואה השנתית שרכיב החוב צפוי להניב אם כל האג"ח יוחזקו עד מועד הפירעון.
—
משך חיים ממוצע: כמה שנים בממוצע עד שהכסף באג"ח חוזר. ככל שהוא ארוך יותר, כך האג"ח רגישה יותר לשינויי ריבית.
—
דירוג ממוצע
—

אופציות 6.9% נכסים אחרים 0.0% מניות 0.0%

לפירוט המלא: לפי סוג נכס, תשואה ורשימת האחזקות ←

מסלולים דומים

אותה קטגוריה וסוג חשיפה, בחברות אחרות
מסלולים דומים להפניקס גמל להשקעה מניות סחיר
הפניקס גמל להשקעה מניות סחיר (המסלול הזה)הפניקס פנסיה וגמל0.53%—97.4%510 מיליון ₪
הראל גמל להשקעה מניות סחירהראל פנסיה וגמל0.54%—99.3%1.4 מיליארד ₪השוואה ←
מור גמל להשקעה - מניות סחירמור גמל ופנסיה0.67%—97.6%594 מיליון ₪השוואה ←
מגדל גמל להשקעה מניות סחירמגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל0.61%—100.3%306 מיליון ₪השוואה ←
מנורה מבטחים גמל להשקעה מניות סחירמנורה מבטחים פנסיה וגמל0.59%14.7%99.9%249 מיליון ₪השוואה ←
כלל גמל לעתיד מניות סחירכלל פנסיה וגמל——100.5%180 מיליון ₪השוואה ←
מיטב גמל להשקעה מניות סחירמיטב גמל ופנסיה0.62%—100.7%113 מיליון ₪השוואה ←
ילין לפידות קופת גמל להשקעה מסלול מניות סחירילין לפידות ניהול קופות גמל——98.1%84 מיליון ₪השוואה ←

ממוין לפי שווי המסלול. דמי ניהול ממוצעים מהיתרה ותשואה נטו לפי דיווח רשמי; תשואת עבר אינה צופה פני עתיד. "השוואה" פותחת את כלי ההשוואה עם שני המסלולים.

איפה המסלול עומד ביחס למסלולים אחרים

מיקום בתוך אותו סוג מוצר, לא המלצה

מחזיק נייר מסוים?

שאלות נפוצות

כמה מניות יש בהפניקס גמל להשקעה מניות סחיר?

כ-97% מהכסף בהפניקס גמל להשקעה מניות סחיר חשוף למניות, נכון ל-30.6.2026. מתוכם 89% הם מניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות, והשאר מגיע מחוזים ואופציות על מדדים.

כמה מהכסף בהפניקס גמל להשקעה מניות סחיר מושקע בחו"ל?

כ-17% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל, וכ-20% חשוף למטבע זר אחרי גידור, נכון ל-30.6.2026.

מה התשואה ודמי הניהול של הפניקס גמל להשקעה מניות סחיר?

דמי הניהול הממוצעים מהיתרה הם 0.53% בשנה, התשואה מתחילת השנה היא 8.3%, לפי הדיווח לרשות שוק ההון עד אוגוסט 2026. התשואה נטו אחרי דמי ניהול, ותשואת עבר אינה מבטיחה תשואה עתידית.

פרטי מקור

מספר אוצר
15233
סוג מוצר
גמל להשקעה
נכון ל-
רבעון 2 2026
מקור
דוח "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד"
כיסוי אימות
100% מסך המסלול, מאומת מול גיליון "סכום נכסים"
רישיון
CC BY 4.0, מותר להשתמש בתנאי שמציינים את בקופה כמקור

המידע מוצג לצורך השוואה והבנה בלבד, ואינו מהווה ייעוץ או שיווק פנסיוני. ביצועי עבר והרכב נכסים אינם מבטיחים תשואה עתידית. הנתונים מבוססים על דוחות "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד" שמפרסמים הגופים המוסדיים מכוח חוזר גופים מוסדיים 2015-9-14.