בקופה מה יש בקופה?
הרכב נכסים נכון ל-30 ביוני 2026 · תשואה ודמי ניהול: אוגוסט 2026(רבעון 2 2026) · עודכן באתר: 2026-10-22 · הרבעון הבא (רבעון 3 2026) צפוי להתפרסם בסביבות דצמבר 2026

כלל גמל לעתיד מניות סחיר

כלל פנסיה וגמל · קופת גמל / השתלמות · מספר אוצר 15427

גמל להשקעה מניות (סחיר) רבעון 2 2026 + הוספה לתיק שלי השוואה למסלול אחר

במה מושקע כלל גמל לעתיד מניות סחיר?

בקצרה: כלל גמל לעתיד מניות סחיר הוא מסלול מנייתי: כ-100% מהכסף חשוף למניות, כ-7% לשווקים בחו"ל וכ-7% למטבע זר. המסלול מנהל 179.9 מיליון ₪, נכון ל-30.6.2026, לפי הדוח הרשמי של כלל פנסיה וגמל.
100.5%חשיפה למניותכולל חוזים ואופציות · דיווח רשמי↓ 99.3% באוגוסט 2026 (-1.2 נק')גבוה מ-96% מסלולי הגמל להשקעה
6.7%חשיפה לחו"ללפי החשיפה הכלכלית · דיווח רשמי↓ 4.0% באוגוסט 2026 (-2.7 נק')נמוך מ-79% מסלולי הגמל להשקעה
180 מיליון ₪שווי המסלולבאוגוסט 2026: 202 מיליון ₪ (כולל הפקדות ומשיכות)גבוה מ-57% מסלולי הגמל להשקעה
עוד נתונים
6.7%חשיפה למט"חאחרי גידור · דיווח רשמי↓ 5.2% באוגוסט 2026 (-1.5 נק')
99.3%נכסים סחיריםלא סחיר 0.7%

תשואה ודמי ניהול

נתון רשמי, לא דירוג
מתחילת השנה עד אוגוסט 2026
12.1%

התשואה היא נתון היסטורי ואינה צופה פני עתיד. מסלולים עם חשיפה שונה למניות נושאים סיכון שונה, ולכן כדאי להשוות תשואה רק בין מסלולים בעלי הרכב דומה. התשואה נטו, אחרי דמי הניהול.

מקור: דיווח הגוף המוסדי לרשות שוק ההון (גמל-נט/פנסיה-נט, data.gov.il), נכון לאוגוסט 2026.

תשואות ודמי ניהול של כל מסלולי גמל להשקעה ←

הניתוח מכסה את מלוא נכסי המסלול: 179.9 מיליון ₪ ב־357 שורות אחזקה, כפי שדווחו ברבעון 2 2026. הסכום אומת מול גיליון "סכום נכסים" שבקובץ המקור (פער 0.00%). 0.7% מהמסלול מוחזק בנכסים לא־סחירים (אג"ח מיועדות, אפיק מובטח תשואה, קרנות השקעה, הלוואות, זכויות מקרקעין ומוצרים מובנים), ששוויים נקבע בהערכה ולא במסחר יומי.

הקצאת הנכסים

מניות98.9%
מזומנים0.4%
נגזרים0.3%
מוצרים מובנים0.2%
השקעות אלטרנטיביות0.2%

כך מתפלג הכסף שהושקע בפועל: קרן סל על מדד מניות נספרת כמניות ולא כ"קרן".

מניות98.9%177.9 מיליון ₪
מזומנים0.4%736 אלף ₪
נגזרים0.3%601 אלף ₪
מוצרים מובנים0.2%420 אלף ₪
השקעות אלטרנטיביות0.2%362 אלף ₪

חשיפה למניות: מה נקנה בפועל ומה מגיע מחוזים

מניות שנקנו ישירות84.9%
מניות דרך קרנות סל ונאמנות14.0%
סך המניות שנקנו בפועל98.9%
חשיפה כוללת, כולל חוזים ואופציות (דיווח רשמי)100.5%

המניות שנקנו בפועל (98.9%) קרובות לחשיפה הכוללת שהקופה מדווחת (100.5%, יוני 2026). המסלול לא מחזיק חוזים או אופציות שמשנים את התמונה.

לאן הכסף חשוף

ישראל מול חו"ל

6.7% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל (חשיפה כלכלית, דיווח רשמי, יוני 2026).

למה בפירוט לפי נייר יוצא מספר אחר?
ישראל 88%
חו"ל 11.8%

בפירוט לפי מקום הרישום של כל נייר, 11.8% מסווג "חו"ל". הפער נובע ממכשירים שנסחרים בישראל, כמו תעודות סל על מדדים בחו"ל, שנרשמים "ישראל" למרות שהחשיפה שלהם היא לחו"ל.

מטבעות

6.7% מהמסלול חשוף למטבע זר, אחרי גידור (דיווח רשמי, יוני 2026).

פירוט לפי מטבע הנייר, לפני גידור
שקל87.4%
דולר אמריקאי11.6%
ליש"ט0.6%
אירו0.1%
CAD0.0%

לפני גידור, 12.3% מהנכסים נקובים במטבע זר. חלק מהחשיפה הזו מנוטרל בעסקאות גידור, ולכן החשיפה בפועל נמוכה יותר.

ענפים מובילים — החזקה ישירה

בנקים14.1%
אנרגיה מתחדשת9.1%
מוליכים למחצה8.7%
נדל"ן מניב בישראל7.3%
ביטחוניות6.4%
ביטוח4.8%
פארמה4.4%
בנייה4.1%

הענפים מחושבים מהמניות המוחזקות ישירות בלבד. במניות המוחזקות דרך קרנות, הקובץ מדווח את סיווג הקרן ולא את ענפי החברות שבתוכה.

8 האחזקות הגדולות

8 האחזקות הגדולות במסלול
פועליםמניות4.53%8.1 מיליון ₪
אלביט מערכותמניות4.21%7.6 מיליון ₪
לאומימניות3.97%7.2 מיליון ₪
טאוארמניות3.89%7.0 מיליון ₪
אנלייט אנרגיהמניות3.43%6.2 מיליון ₪
TEVA PHARMACEUTICAL-SP ADRמניות3.18%5.7 מיליון ₪
דוראל אנרגיהמניות2.61%4.7 מיליון ₪
מגה אורמניות2.42%4.4 מיליון ₪

כל האחזקות במסלול (357) ←

מסלולים דומים

אותה קטגוריה וסוג חשיפה, בחברות אחרות
מסלולים דומים לכלל גמל לעתיד מניות סחיר
כלל גמל לעתיד מניות סחיר (המסלול הזה)כלל פנסיה וגמל——100.5%180 מיליון ₪
הראל גמל להשקעה מניות סחירהראל פנסיה וגמל0.54%—99.3%1.4 מיליארד ₪השוואה ←
מור גמל להשקעה - מניות סחירמור גמל ופנסיה0.67%—97.6%594 מיליון ₪השוואה ←
הפניקס גמל להשקעה מניות סחירהפניקס פנסיה וגמל0.53%—97.4%510 מיליון ₪השוואה ←
מגדל גמל להשקעה מניות סחירמגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל0.61%—100.3%306 מיליון ₪השוואה ←
מנורה מבטחים גמל להשקעה מניות סחירמנורה מבטחים פנסיה וגמל0.59%14.7%99.9%249 מיליון ₪השוואה ←
מיטב גמל להשקעה מניות סחירמיטב גמל ופנסיה0.62%—100.7%113 מיליון ₪השוואה ←
ילין לפידות קופת גמל להשקעה מסלול מניות סחירילין לפידות ניהול קופות גמל——98.1%84 מיליון ₪השוואה ←

ממוין לפי שווי המסלול. דמי ניהול ממוצעים מהיתרה ותשואה נטו לפי דיווח רשמי; תשואת עבר אינה צופה פני עתיד. "השוואה" פותחת את כלי ההשוואה עם שני המסלולים.

איפה המסלול עומד ביחס למסלולים אחרים

מיקום בתוך אותו סוג מוצר, לא המלצה

מחזיק נייר מסוים?

שאלות נפוצות

כמה מניות יש בכלל גמל לעתיד מניות סחיר?

כ-100% מהכסף בכלל גמל לעתיד מניות סחיר חשוף למניות, נכון ל-30.6.2026.

כמה מהכסף בכלל גמל לעתיד מניות סחיר מושקע בחו"ל?

כ-7% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל, וכ-7% חשוף למטבע זר אחרי גידור, נכון ל-30.6.2026.

מה התשואה ודמי הניהול של כלל גמל לעתיד מניות סחיר?

התשואה מתחילת השנה היא 12.1%, לפי הדיווח לרשות שוק ההון עד אוגוסט 2026. התשואה נטו אחרי דמי ניהול, ותשואת עבר אינה מבטיחה תשואה עתידית.

פרטי מקור

מספר אוצר
15427
סוג מוצר
גמל להשקעה
נכון ל-
רבעון 2 2026
מקור
דוח "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד"
כיסוי אימות
100% מסך המסלול, מאומת מול גיליון "סכום נכסים"
רישיון
CC BY 4.0, מותר להשתמש בתנאי שמציינים את בקופה כמקור

המידע מוצג לצורך השוואה והבנה בלבד, ואינו מהווה ייעוץ או שיווק פנסיוני. ביצועי עבר והרכב נכסים אינם מבטיחים תשואה עתידית. הנתונים מבוססים על דוחות "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד" שמפרסמים הגופים המוסדיים מכוח חוזר גופים מוסדיים 2015-9-14.