בקופה מה יש בקופה?
הרכב נכסים נכון ל-30 ביוני 2026 · תשואה ודמי ניהול: אוגוסט 2026(רבעון 2 2026) · עודכן באתר: 2026-10-22 · הרבעון הבא (רבעון 3 2026) צפוי להתפרסם בסביבות דצמבר 2026

הראל גמל להשקעה מניות סחיר

הראל פנסיה וגמל · קופת גמל / השתלמות · מספר אוצר 15286

גמל להשקעה מניות (סחיר) רבעון 2 2026 + הוספה לתיק שלי השוואה למסלול אחר

במה מושקע הראל גמל להשקעה מניות סחיר?

בקצרה: הראל גמל להשקעה מניות סחיר הוא מסלול מנייתי: כ-99% מהכסף חשוף למניות, כ-18% לשווקים בחו"ל וכ-15% למטבע זר. המסלול מנהל 1.4 מיליארד ₪, נכון ל-30.6.2026, לפי הדוח הרשמי של הראל פנסיה וגמל.
99.3%חשיפה למניותכולל חוזים ואופציות · דיווח רשמי↓ 95.9% באוגוסט 2026 (-3.4 נק')גבוה מ-81% מסלולי הגמל להשקעה
18.3%חשיפה לחו"ללפי החשיפה הכלכלית · דיווח רשמי↓ 17.7% באוגוסט 2026 (-0.6 נק')נמוך מ-68% מסלולי הגמל להשקעה
1.4 מיליארד ₪שווי המסלולבאוגוסט 2026: 1.4 מיליארד ₪ (כולל הפקדות ומשיכות)גבוה מ-84% מסלולי הגמל להשקעה
עוד נתונים
14.9%חשיפה למט"חאחרי גידור · דיווח רשמי↓ 12.2% באוגוסט 2026 (-2.6 נק')
100.0%נכסים סחיריםלא סחיר 0.0%

תשואה ודמי ניהול

נתון רשמי, לא דירוג
דמי ניהול
0.54%
מהיתרה, בשנה · 0.00% מההפקדות
נמוך מ-97% מסלולי הגמל להשקעה
מתחילת השנה עד אוגוסט 2026
11.4%

התשואה היא נתון היסטורי ואינה צופה פני עתיד. מסלולים עם חשיפה שונה למניות נושאים סיכון שונה, ולכן כדאי להשוות תשואה רק בין מסלולים בעלי הרכב דומה. התשואה נטו, אחרי דמי הניהול.

מקור: דיווח הגוף המוסדי לרשות שוק ההון (גמל-נט/פנסיה-נט, data.gov.il), נכון לאוגוסט 2026.

תשואות ודמי ניהול של כל מסלולי גמל להשקעה ←

הניתוח מכסה את מלוא נכסי המסלול: 1.4 מיליארד ₪ ב־116 שורות אחזקה, כפי שדווחו ברבעון 2 2026. הסכום אומת מול גיליון "סכום נכסים" שבקובץ המקור (פער 0.00%). 0.0% מהמסלול מוחזק בנכסים לא־סחירים (אג"ח מיועדות, אפיק מובטח תשואה, קרנות השקעה, הלוואות, זכויות מקרקעין ומוצרים מובנים), ששוויים נקבע בהערכה ולא במסחר יומי.

הקצאת הנכסים

מניות99.6%
מזומנים0.3%
אחר0.0%

כך מתפלג הכסף שהושקע בפועל: קרן סל על מדד מניות נספרת כמניות ולא כ"קרן".

מניות99.6%1.4 מיליארד ₪
מזומנים0.3%4.4 מיליון ₪
אחר<0.05%657 אלף ₪

חשיפה למניות: מה נקנה בפועל ומה מגיע מחוזים

מניות שנקנו ישירות95.8%
מניות דרך קרנות סל ונאמנות3.8%
סך המניות שנקנו בפועל99.6%
חשיפה כוללת, כולל חוזים ואופציות (דיווח רשמי)99.3%

המניות שנקנו בפועל (99.6%) קרובות לחשיפה הכוללת שהקופה מדווחת (99.3%, יוני 2026). המסלול לא מחזיק חוזים או אופציות שמשנים את התמונה.

לאן הכסף חשוף

ישראל מול חו"ל

18.3% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל (חשיפה כלכלית, דיווח רשמי, יוני 2026).

למה בפירוט לפי נייר יוצא מספר אחר?
ישראל 100%

בפירוט לפי מקום הרישום של כל נייר, 0.0% מסווג "חו"ל". הפער נובע ממכשירים שנסחרים בישראל, כמו תעודות סל על מדדים בחו"ל, שנרשמים "ישראל" למרות שהחשיפה שלהם היא לחו"ל.

מטבעות

14.9% מהמסלול חשוף למטבע זר, אחרי גידור (דיווח רשמי, יוני 2026).

פירוט לפי מטבע הנייר, לפני גידור
שקל99.7%
דולר אמריקאי0.3%

0.3% מהנכסים נקובים במטבע זר. חוזים ונגזרים מוסיפים חשיפה למטבע זר מעבר לנכסים עצמם.

ענפים מובילים — החזקה ישירה

בנקים18.3%
מוליכים למחצה8.8%
ביטחוניות8.6%
ביטוח7.6%
נדל"ן מניב בישראל6.9%
אנרגיה מתחדשת6.6%
חיפושי נפט וגז5.4%
אנרגיה5.2%

הענפים מחושבים מהמניות המוחזקות ישירות בלבד. במניות המוחזקות דרך קרנות, הקובץ מדווח את סיווג הקרן ולא את ענפי החברות שבתוכה.

8 האחזקות הגדולות

8 האחזקות הגדולות במסלול
לאומימניות9.63%134.8 מיליון ₪
פועליםמניות8.08%113.1 מיליון ₪
טבעמניות4.64%64.9 מיליון ₪
טאוארמניות4.38%61.3 מיליון ₪
תורפזמניות3.63%50.8 מיליון ₪
הפניקסמניות3.62%50.6 מיליון ₪
נקסט ויז'ןמניות3.40%47.6 מיליון ₪
נובהמניות3.21%44.9 מיליון ₪

כל האחזקות במסלול (116) ←

מסלולים דומים

אותה קטגוריה וסוג חשיפה, בחברות אחרות
מסלולים דומים להראל גמל להשקעה מניות סחיר
הראל גמל להשקעה מניות סחיר (המסלול הזה)הראל פנסיה וגמל0.54%—99.3%1.4 מיליארד ₪
מור גמל להשקעה - מניות סחירמור גמל ופנסיה0.67%—97.6%594 מיליון ₪השוואה ←
הפניקס גמל להשקעה מניות סחירהפניקס פנסיה וגמל0.53%—97.4%510 מיליון ₪השוואה ←
מגדל גמל להשקעה מניות סחירמגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל0.61%—100.3%306 מיליון ₪השוואה ←
מנורה מבטחים גמל להשקעה מניות סחירמנורה מבטחים פנסיה וגמל0.59%14.7%99.9%249 מיליון ₪השוואה ←
כלל גמל לעתיד מניות סחירכלל פנסיה וגמל——100.5%180 מיליון ₪השוואה ←
מיטב גמל להשקעה מניות סחירמיטב גמל ופנסיה0.62%—100.7%113 מיליון ₪השוואה ←
ילין לפידות קופת גמל להשקעה מסלול מניות סחירילין לפידות ניהול קופות גמל——98.1%84 מיליון ₪השוואה ←

ממוין לפי שווי המסלול. דמי ניהול ממוצעים מהיתרה ותשואה נטו לפי דיווח רשמי; תשואת עבר אינה צופה פני עתיד. "השוואה" פותחת את כלי ההשוואה עם שני המסלולים.

איפה המסלול עומד ביחס למסלולים אחרים

מיקום בתוך אותו סוג מוצר, לא המלצה

מחזיק נייר מסוים?

שאלות נפוצות

כמה מניות יש בהראל גמל להשקעה מניות סחיר?

כ-99% מהכסף בהראל גמל להשקעה מניות סחיר חשוף למניות, נכון ל-30.6.2026.

כמה מהכסף בהראל גמל להשקעה מניות סחיר מושקע בחו"ל?

כ-18% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל, וכ-15% חשוף למטבע זר אחרי גידור, נכון ל-30.6.2026.

מה התשואה ודמי הניהול של הראל גמל להשקעה מניות סחיר?

דמי הניהול הממוצעים מהיתרה הם 0.54% בשנה, התשואה מתחילת השנה היא 11.4%, לפי הדיווח לרשות שוק ההון עד אוגוסט 2026. התשואה נטו אחרי דמי ניהול, ותשואת עבר אינה מבטיחה תשואה עתידית.

פרטי מקור

מספר אוצר
15286
סוג מוצר
גמל להשקעה
נכון ל-
רבעון 2 2026
מקור
דוח "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד"
כיסוי אימות
100% מסך המסלול, מאומת מול גיליון "סכום נכסים"
רישיון
CC BY 4.0, מותר להשתמש בתנאי שמציינים את בקופה כמקור

המידע מוצג לצורך השוואה והבנה בלבד, ואינו מהווה ייעוץ או שיווק פנסיוני. ביצועי עבר והרכב נכסים אינם מבטיחים תשואה עתידית. הנתונים מבוססים על דוחות "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד" שמפרסמים הגופים המוסדיים מכוח חוזר גופים מוסדיים 2015-9-14.