הרכב נכסים נכון ל-30 ביוני 2026 · תשואה ודמי ניהול: אוגוסט 2026
(רבעון 2 2026) · עודכן באתר: 2026-10-22 · הרבעון הבא (רבעון 3 2026) צפוי להתפרסם בסביבות דצמבר 2026מגדל גמל להשקעה מניות סחיר
מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל · קופת גמל / השתלמות · מספר אוצר 15456
גמל להשקעה מניות (סחיר) רבעון 2 2026 + הוספה לתיק שלי השוואה למסלול אחר
במה מושקע מגדל גמל להשקעה מניות סחיר?
עוד נתונים
תשואה ודמי ניהול
נתון רשמי, לא דירוגהתשואה היא נתון היסטורי ואינה צופה פני עתיד. מסלולים עם חשיפה שונה למניות נושאים סיכון שונה, ולכן כדאי להשוות תשואה רק בין מסלולים בעלי הרכב דומה. התשואה נטו, אחרי דמי הניהול.
מקור: דיווח הגוף המוסדי לרשות שוק ההון (גמל-נט/פנסיה-נט, data.gov.il), נכון לאוגוסט 2026.
הקצאת הנכסים
בנוסף, חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים חשיפה של 8.2% למניות, ולכן החשיפה הכוללת למניות היא 100.3%.
כך מתפלג הכסף שהושקע בפועל: קרן סל על מדד מניות נספרת כמניות ולא כ"קרן".
| מניות | 92.1% | 281.5 מיליון ₪ |
| מזומנים | 7.1% | 21.9 מיליון ₪ |
| נגזרים | 0.3% | 1.0 מיליון ₪ |
| השקעות אלטרנטיביות | 0.3% | 988 אלף ₪ |
| אג"ח | 0.1% | 409 אלף ₪ |
כך מדווח המסלול בפועל, קרנות סל וקרנות נאמנות מופיעות כמכשיר נפרד.
| מניות | 79.3% | 242.4 מיליון ₪ |
| קרנות סל | 12.7% | 38.8 מיליון ₪ |
| מזומנים ושווי מזומנים | 7.1% | 21.9 מיליון ₪ |
| נגזרים אחרים | 0.5% | 1.4 מיליון ₪ |
| קרנות השקעה | 0.3% | 988 אלף ₪ |
| אג"ח קונצרני | 0.1% | 409 אלף ₪ |
| כתבי אופציה | 0.1% | 302 אלף ₪ |
חשיפה למניות: מה נקנה בפועל ומה מגיע מחוזים
92.1% מהמסלול מושקע במניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות. חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים עוד 8.2%, ולכן החשיפה הכוללת למניות, כפי שהקופה מדווחת לרשות שוק ההון (יוני 2026), היא 100.3%. זה המספר שקובע כמה המסלול יושפע מתנודות בבורסה. את התוספת מהחוזים אי אפשר לחשב מדוח הנכסים עצמו, ולכן היא נלקחת מהדיווח הרשמי.
לאן הכסף חשוף
ישראל מול חו"ל
2.5% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל (חשיפה כלכלית, דיווח רשמי, יוני 2026).
למה בפירוט לפי נייר יוצא מספר אחר?
בפירוט לפי מקום הרישום של כל נייר, 5.7% מסווג "חו"ל", קרוב למספר הרשמי.
מטבעות
1.6% מהמסלול חשוף למטבע זר, אחרי גידור (דיווח רשמי, יוני 2026).
פירוט לפי מטבע הנייר, לפני גידור
לפני גידור, 5.8% מהנכסים נקובים במטבע זר. חלק מהחשיפה הזו מנוטרל בעסקאות גידור, ולכן החשיפה בפועל נמוכה יותר.
ענפים מובילים — החזקה ישירה
הענפים מחושבים מהמניות המוחזקות ישירות בלבד. במניות המוחזקות דרך קרנות, הקובץ מדווח את סיווג הקרן ולא את ענפי החברות שבתוכה.
8 האחזקות הגדולות
| טאואר | מניות | 4.09% | 12.5 מיליון ₪ |
| לאומי | מניות | 3.91% | 11.9 מיליון ₪ |
| אלביט מערכות | מניות | 3.81% | 11.6 מיליון ₪ |
| Teva Pharmaceutical Industries | מניות | 3.75% | 11.5 מיליון ₪ |
| פועלים | מניות | 3.46% | 10.6 מיליון ₪ |
| נובה | מניות | 3.44% | 10.5 מיליון ₪ |
| איביאי סל אינדקס בנקים יש | קרנות סל | 2.86% | 8.7 מיליון ₪ |
| אנלייט אנרגיה | מניות | 2.80% | 8.6 מיליון ₪ |
מסלולים דומים
אותה קטגוריה וסוג חשיפה, בחברות אחרות| מגדל גמל להשקעה מניות סחיר (המסלול הזה) | מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל | 0.61% | — | 100.3% | 306 מיליון ₪ | |
| הראל גמל להשקעה מניות סחיר | הראל פנסיה וגמל | 0.54% | — | 99.3% | 1.4 מיליארד ₪ | השוואה ← |
| מור גמל להשקעה - מניות סחיר | מור גמל ופנסיה | 0.67% | — | 97.6% | 594 מיליון ₪ | השוואה ← |
| הפניקס גמל להשקעה מניות סחיר | הפניקס פנסיה וגמל | 0.53% | — | 97.4% | 510 מיליון ₪ | השוואה ← |
| מנורה מבטחים גמל להשקעה מניות סחיר | מנורה מבטחים פנסיה וגמל | 0.59% | 14.7% | 99.9% | 249 מיליון ₪ | השוואה ← |
| כלל גמל לעתיד מניות סחיר | כלל פנסיה וגמל | — | — | 100.5% | 180 מיליון ₪ | השוואה ← |
| מיטב גמל להשקעה מניות סחיר | מיטב גמל ופנסיה | 0.62% | — | 100.7% | 113 מיליון ₪ | השוואה ← |
| ילין לפידות קופת גמל להשקעה מסלול מניות סחיר | ילין לפידות ניהול קופות גמל | — | — | 98.1% | 84 מיליון ₪ | השוואה ← |
ממוין לפי שווי המסלול. דמי ניהול ממוצעים מהיתרה ותשואה נטו לפי דיווח רשמי; תשואת עבר אינה צופה פני עתיד. "השוואה" פותחת את כלי ההשוואה עם שני המסלולים.
איפה המסלול עומד ביחס למסלולים אחרים
מיקום בתוך אותו סוג מוצר, לא המלצה- חשיפה למט"ח: בשליש התחתון מבין 123 מסלולי גמל להשקעה
- חשיפה לחו"ל: בשליש התחתון מבין 123 מסלולי גמל להשקעה
- תנודתיות צפויה: גבוהה ביחס ל-123 מסלולי גמל להשקעה
- נכסים לא סחירים: בשליש האמצעי מבין 123 מסלולי גמל להשקעה
מחזיק נייר מסוים?
שאלות נפוצות
כמה מניות יש במגדל גמל להשקעה מניות סחיר?
כ-100% מהכסף במגדל גמל להשקעה מניות סחיר חשוף למניות, נכון ל-30.6.2026. מתוכם 92% הם מניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות, והשאר מגיע מחוזים ואופציות על מדדים.
כמה מהכסף במגדל גמל להשקעה מניות סחיר מושקע בחו"ל?
כ-2% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל, וכ-2% חשוף למטבע זר אחרי גידור, נכון ל-30.6.2026.
מה התשואה ודמי הניהול של מגדל גמל להשקעה מניות סחיר?
דמי הניהול הממוצעים מהיתרה הם 0.61% בשנה, התשואה מתחילת השנה היא 10.2%, לפי הדיווח לרשות שוק ההון עד אוגוסט 2026. התשואה נטו אחרי דמי ניהול, ותשואת עבר אינה מבטיחה תשואה עתידית.
פרטי מקור
- מספר אוצר
- 15456
- סוג מוצר
- גמל להשקעה
- נכון ל-
- רבעון 2 2026
- מקור
- דוח "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד"
- כיסוי אימות
- 100% מסך המסלול, מאומת מול גיליון "סכום נכסים"
- רישיון
- CC BY 4.0, מותר להשתמש בתנאי שמציינים את בקופה כמקור
המידע מוצג לצורך השוואה והבנה בלבד, ואינו מהווה ייעוץ או שיווק פנסיוני. ביצועי עבר והרכב נכסים אינם מבטיחים תשואה עתידית. הנתונים מבוססים על דוחות "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד" שמפרסמים הגופים המוסדיים מכוח חוזר גופים מוסדיים 2015-9-14.