בקופה מה יש בקופה?
הרכב נכסים נכון ל-30 ביוני 2026 · תשואה ודמי ניהול: אוגוסט 2026(רבעון 2 2026) · עודכן באתר: 2026-10-22 · הרבעון הבא (רבעון 3 2026) צפוי להתפרסם בסביבות דצמבר 2026

מנורה מבטחים גמל להשקעה מניות סחיר

מנורה מבטחים פנסיה וגמל · קופת גמל / השתלמות · מספר אוצר 13353

גמל להשקעה מניות (סחיר) רבעון 2 2026 + הוספה לתיק שלי השוואה למסלול אחר

במה מושקע מנורה מבטחים גמל להשקעה מניות סחיר?

בקצרה: מנורה מבטחים גמל להשקעה מניות סחיר הוא מסלול מנייתי: כ-100% מהכסף חשוף למניות, כ-100% לשווקים בחו"ל וכ-61% למטבע זר. המסלול מנהל 248.6 מיליון ₪, נכון ל-30.6.2026, לפי הדוח הרשמי של מנורה מבטחים פנסיה וגמל.
99.9%חשיפה למניותכולל חוזים ואופציות · דיווח רשמי↓ 98.2% באוגוסט 2026 (-1.7 נק')גבוה מ-89% מסלולי הגמל להשקעה
99.9%חשיפה לחו"ללפי החשיפה הכלכלית · דיווח רשמי↓ 98.2% באוגוסט 2026 (-1.7 נק')גבוה מ-85% מסלולי הגמל להשקעה
249 מיליון ₪שווי המסלולבאוגוסט 2026: 250 מיליון ₪ (כולל הפקדות ומשיכות)גבוה מ-62% מסלולי הגמל להשקעה
עוד נתונים
60.6%חשיפה למט"חאחרי גידור · דיווח רשמי↓ 60.1% באוגוסט 2026 (-0.5 נק')
100.0%נכסים סחיריםלא סחיר 0.0%

תשואה ודמי ניהול

נתון רשמי, לא דירוג
דמי ניהול
0.59%
מהיתרה, בשנה · 0.01% מההפקדות
נמוך מ-71% מסלולי הגמל להשקעה
מתחילת השנה עד אוגוסט 2026
14.1%
ממוצע שנתי, 3 שנים
14.7%
ממוצע שנתי, 5 שנים
10.6%

תנודתיות (סטיית תקן) 11.9% · מדד שארפ 0.75.

התשואה היא נתון היסטורי ואינה צופה פני עתיד. מסלולים עם חשיפה שונה למניות נושאים סיכון שונה, ולכן כדאי להשוות תשואה רק בין מסלולים בעלי הרכב דומה. התשואה נטו, אחרי דמי הניהול.

מקור: דיווח הגוף המוסדי לרשות שוק ההון (גמל-נט/פנסיה-נט, data.gov.il), נכון לאוגוסט 2026.

תשואות ודמי ניהול של כל מסלולי גמל להשקעה ←

הניתוח מכסה את מלוא נכסי המסלול: 248.6 מיליון ₪ ב־41 שורות אחזקה, כפי שדווחו ברבעון 2 2026. הסכום אומת מול גיליון "סכום נכסים" שבקובץ המקור (פער 0.00%). 0.0% מהמסלול מוחזק בנכסים לא־סחירים (אג"ח מיועדות, אפיק מובטח תשואה, קרנות השקעה, הלוואות, זכויות מקרקעין ומוצרים מובנים), ששוויים נקבע בהערכה ולא במסחר יומי.

הקצאת הנכסים

מניות99.8%
מזומנים0.2%

כך מתפלג הכסף שהושקע בפועל: קרן סל על מדד מניות נספרת כמניות ולא כ"קרן".

מניות99.8%248.0 מיליון ₪
מזומנים0.2%545 אלף ₪

חשיפה למניות: מה נקנה בפועל ומה מגיע מחוזים

מניות שנקנו ישירות0.0%
מניות דרך קרנות סל ונאמנות99.8%
סך המניות שנקנו בפועל99.8%
חשיפה כוללת, כולל חוזים ואופציות (דיווח רשמי)99.9%

המניות שנקנו בפועל (99.8%) קרובות לחשיפה הכוללת שהקופה מדווחת (99.9%, יוני 2026). המסלול לא מחזיק חוזים או אופציות שמשנים את התמונה.

לאן הכסף חשוף

ישראל מול חו"ל

99.9% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל (חשיפה כלכלית, דיווח רשמי, יוני 2026).

למה בפירוט לפי נייר יוצא מספר אחר?
ישראל 93%
חו"ל 7.3%

בפירוט לפי מקום הרישום של כל נייר, 7.3% מסווג "חו"ל". הפער נובע ממכשירים שנסחרים בישראל, כמו תעודות סל על מדדים בחו"ל, שנרשמים "ישראל" למרות שהחשיפה שלהם היא לחו"ל.

מטבעות

60.6% מהמסלול חשוף למטבע זר, אחרי גידור (דיווח רשמי, יוני 2026).

פירוט לפי מטבע הנייר, לפני גידור
שקל92.7%
דולר אמריקאי7.3%

7.3% מהנכסים נקובים במטבע זר. חוזים ונגזרים מוסיפים חשיפה למטבע זר מעבר לנכסים עצמם.

8 האחזקות הגדולות

8 האחזקות הגדולות במסלול
מור מחקה (4D) אינדקס יצרני ציוד לשבבים גלובליקרנות נאמנות14.50%36.0 מיליון ₪
הראל סל (4A) ‏NASDAQ 100 מנוטרלת מט"חקרנות סל8.84%22.0 מיליון ₪
י.ל סל Nasdaq 100 ממקרנות סל8.32%20.7 מיליון ₪
MTF סל אנד צמיחה עולמיקרנות סל8.17%20.3 מיליון ₪
תכלית סל צמיחה עולמיקרנות סל8.14%20.2 מיליון ₪
קסם ETF אינדקס צמי עולמיקרנות סל8.03%20.0 מיליון ₪
איביאיסל אינד צמיחה עולמיקרנות סל8.00%19.9 מיליון ₪
SCHG US Schwab U.S. Large-Cap Growth ETFקרנות סל7.26%18.0 מיליון ₪

כל האחזקות במסלול (41) ←

מסלולים דומים

אותה קטגוריה וסוג חשיפה, בחברות אחרות
מסלולים דומים למנורה מבטחים גמל להשקעה מניות סחיר
מנורה מבטחים גמל להשקעה מניות סחיר (המסלול הזה)מנורה מבטחים פנסיה וגמל0.59%14.7%99.9%249 מיליון ₪
הראל גמל להשקעה מניות סחירהראל פנסיה וגמל0.54%—99.3%1.4 מיליארד ₪השוואה ←
מור גמל להשקעה - מניות סחירמור גמל ופנסיה0.67%—97.6%594 מיליון ₪השוואה ←
הפניקס גמל להשקעה מניות סחירהפניקס פנסיה וגמל0.53%—97.4%510 מיליון ₪השוואה ←
מגדל גמל להשקעה מניות סחירמגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל0.61%—100.3%306 מיליון ₪השוואה ←
כלל גמל לעתיד מניות סחירכלל פנסיה וגמל——100.5%180 מיליון ₪השוואה ←
מיטב גמל להשקעה מניות סחירמיטב גמל ופנסיה0.62%—100.7%113 מיליון ₪השוואה ←
ילין לפידות קופת גמל להשקעה מסלול מניות סחירילין לפידות ניהול קופות גמל——98.1%84 מיליון ₪השוואה ←

ממוין לפי שווי המסלול. דמי ניהול ממוצעים מהיתרה ותשואה נטו לפי דיווח רשמי; תשואת עבר אינה צופה פני עתיד. "השוואה" פותחת את כלי ההשוואה עם שני המסלולים.

איפה המסלול עומד ביחס למסלולים אחרים

מיקום בתוך אותו סוג מוצר, לא המלצה

מחזיק נייר מסוים?

שאלות נפוצות

כמה מניות יש במנורה מבטחים גמל להשקעה מניות סחיר?

כ-100% מהכסף במנורה מבטחים גמל להשקעה מניות סחיר חשוף למניות, נכון ל-30.6.2026.

כמה מהכסף במנורה מבטחים גמל להשקעה מניות סחיר מושקע בחו"ל?

כ-100% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל, וכ-61% חשוף למטבע זר אחרי גידור, נכון ל-30.6.2026. החשיפה למטבע זר נמוכה יותר, כי חלק מההשקעות בחו"ל מגודר לשקל.

מה התשואה ודמי הניהול של מנורה מבטחים גמל להשקעה מניות סחיר?

דמי הניהול הממוצעים מהיתרה הם 0.59% בשנה, התשואה מתחילת השנה היא 14.1%, התשואה השנתית הממוצעת בשלוש השנים האחרונות היא 14.7%, לפי הדיווח לרשות שוק ההון עד אוגוסט 2026. התשואה נטו אחרי דמי ניהול, ותשואת עבר אינה מבטיחה תשואה עתידית.

פרטי מקור

מספר אוצר
13353
סוג מוצר
גמל להשקעה
נכון ל-
רבעון 2 2026
מקור
דוח "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד"
כיסוי אימות
100% מסך המסלול, מאומת מול גיליון "סכום נכסים"
רישיון
CC BY 4.0, מותר להשתמש בתנאי שמציינים את בקופה כמקור

המידע מוצג לצורך השוואה והבנה בלבד, ואינו מהווה ייעוץ או שיווק פנסיוני. ביצועי עבר והרכב נכסים אינם מבטיחים תשואה עתידית. הנתונים מבוססים על דוחות "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד" שמפרסמים הגופים המוסדיים מכוח חוזר גופים מוסדיים 2015-9-14.