הרכב נכסים נכון ל-30 ביוני 2026 · תשואה ודמי ניהול: אוגוסט 2026
(רבעון 2 2026) · עודכן באתר: 2026-10-22 · הרבעון הבא (רבעון 3 2026) צפוי להתפרסם בסביבות דצמבר 2026מור פנסיה מקיפה - אשראי ואג"ח
מור גמל ופנסיה · קרן פנסיה · מספר אוצר 13913
פנסיה מקיפה אשראי ואג"ח (ללא מניות) רבעון 2 2026 + הוספה לתיק שלי השוואה למסלול אחר
במה מושקע מור פנסיה מקיפה - אשראי ואג"ח?
תשואה ודמי ניהול
נתון רשמי, לא דירוגהתשואה היא נתון היסטורי ואינה צופה פני עתיד. מסלולים עם חשיפה שונה למניות נושאים סיכון שונה, ולכן כדאי להשוות תשואה רק בין מסלולים בעלי הרכב דומה. התשואה נטו, אחרי דמי הניהול.
מקור: דיווח הגוף המוסדי לרשות שוק ההון (גמל-נט/פנסיה-נט, data.gov.il), נכון לאוגוסט 2026.
הקצאת הנכסים
כך מתפלג הכסף שהושקע בפועל: קרן סל על מדד מניות נספרת כמניות ולא כ"קרן".
| אג"ח | 89.8% | 39.1 מיליון ₪ |
| מזומנים | 4.7% | 2.0 מיליון ₪ |
| מניות | 4.0% | 1.7 מיליון ₪ |
| השקעות אלטרנטיביות | 1.4% | 615 אלף ₪ |
| מוצרים מובנים | 0.1% | 37 אלף ₪ |
| אחר | <0.05% | 8 אלף ₪ |
| נגזרים | <0.05% | 5 אלף ₪ |
כך מדווח המסלול בפועל, קרנות סל וקרנות נאמנות מופיעות כמכשיר נפרד.
| אג"ח קונצרני | 50.3% | 21.9 מיליון ₪ |
| אפיק מובטח תשואה | 29.1% | 12.7 מיליון ₪ |
| אג"ח ממשלתי | 8.7% | 3.8 מיליון ₪ |
| מזומנים ושווי מזומנים | 4.7% | 2.0 מיליון ₪ |
| מניות | 3.7% | 1.6 מיליון ₪ |
| קרנות השקעה | 1.4% | 615 אלף ₪ |
| הלוואות | 1.2% | 532 אלף ₪ |
| אג"ח מיועדות | 0.4% | 187 אלף ₪ |
| כתבי אופציה | 0.3% | 119 אלף ₪ |
| מוצרים מובנים | 0.1% | 37 אלף ₪ |
| ניירות ערך מסחריים | <0.05% | 15 אלף ₪ |
| נכסים אחרים | <0.05% | 8 אלף ₪ |
| חוזים עתידיים | <0.05% | 4 אלף ₪ |
| נגזרים אחרים | <0.05% | 222 ₪ |
חשיפה למניות: מה נקנה בפועל ומה מגיע מחוזים
המניות שנקנו בפועל (4.0%) קרובות לחשיפה הכוללת שהקופה מדווחת (4.3%, יוני 2026). המסלול לא מחזיק חוזים או אופציות שמשנים את התמונה.
לאן הכסף חשוף
ישראל מול חו"ל
5.4% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל (חשיפה כלכלית, דיווח רשמי, יוני 2026).
למה בפירוט לפי נייר יוצא מספר אחר?
בפירוט לפי מקום הרישום של כל נייר, 2.9% מסווג "חו"ל", קרוב למספר הרשמי.
29.6% מהנכסים מגיעים בלי סיווג גיאוגרפי בקובץ המקור, בעיקר אפיק מובטח תשואה, אג"ח מיועדות.
מטבעות
4.9% מהמסלול חשוף למטבע זר, אחרי גידור (דיווח רשמי, יוני 2026).
פירוט לפי מטבע הנייר, לפני גידור
4.2% מהנכסים נקובים במטבע זר, קרוב למספר הרשמי. 29.6% מהנכסים דווחו בלי מטבע ואינם מופיעים כאן.
ענפים מובילים — החזקה ישירה
הענפים מחושבים מהמניות המוחזקות ישירות בלבד. במניות המוחזקות דרך קרנות, הקובץ מדווח את סיווג הקרן ולא את ענפי החברות שבתוכה.
8 האחזקות הגדולות
| אפיק מובטח תשואה (ללא נייר) | אפיק מובטח תשואה | 4.57% | 2.0 מיליון ₪ |
| בנק הבינלאומי הראשון לישראל בע"מ | מזומנים ושווי מזומנים | 4.03% | 1.8 מיליון ₪ |
| אפיק מובטח תשואה (ללא נייר) | אפיק מובטח תשואה | 3.19% | 1.4 מיליון ₪ |
| אפיק מובטח תשואה (ללא נייר) | אפיק מובטח תשואה | 3.03% | 1.3 מיליון ₪ |
| אפיק מובטח תשואה (ללא נייר) | אפיק מובטח תשואה | 2.59% | 1.1 מיליון ₪ |
| אפיק מובטח תשואה (ללא נייר) | אפיק מובטח תשואה | 2.55% | 1.1 מיליון ₪ |
| ממשל צמודה 1028 | אג"ח ממשלתי | 2.03% | 883 אלף ₪ |
| אפיק מובטח תשואה (ללא נייר) | אפיק מובטח תשואה | 1.88% | 821 אלף ₪ |
רכיב החוב — 89.8% מהמסלול
פילוח דירוגים, מתוך רכיב החוב
"מגובה מדינה" הוא אג"ח מיועדות ואפיק מובטח תשואה: המדינה מבטיחה את התשואה עליהם, ולכן אין להם דירוג אשראי.
הדירוג הממוצע מוצג רק כשלפחות מחצית מרכיב החוב מדורגת. אג"ח ממשלתיות ואג"ח מגובות מדינה אינן נושאות דירוג קונצרני ואינן נכללות בו.
לפרופיל החוב המלא: תשואה לפי סוג נכס, פילוח הצמדה וחוב בעייתי ←
נכסים לא סחירים — 38.5% מהמסלול
שוויים נקבע בהערכה, לא במסחר יומיאפיק מובטח תשואה 29.1% אג"ח קונצרני 6.1% קרנות השקעה 1.4% הלוואות 1.2%
מסלולים דומים
אותה קטגוריה וסוג חשיפה, בחברות אחרות| מור פנסיה מקיפה - אשראי ואג"ח (המסלול הזה) | מור גמל ופנסיה | 0.19% | 8.0% | 4.3% | 44 מיליון ₪ | |
| מנורה מבטחים פנסיה אשראי ואג"ח | מנורה מבטחים פנסיה וגמל | 0.15% | 7.3% | 16.5% | 391 מיליון ₪ | השוואה ← |
| מגדל מקפת אישית אשראי ואג"ח | מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל | 0.14% | 6.2% | 4.0% | 370 מיליון ₪ | השוואה ← |
| כלל פנסיה אשראי ואג"ח | כלל פנסיה וגמל | 0.14% | 6.9% | 5.8% | 355 מיליון ₪ | השוואה ← |
| הראל פנסיה אשראי ואג"ח | הראל פנסיה וגמל | 0.16% | 5.9% | 7.8% | 331 מיליון ₪ | השוואה ← |
| מיטב פנסיה מקיפה אשראי ואג"ח | מיטב גמל ופנסיה | 0.11% | 6.8% | 4.3% | 235 מיליון ₪ | השוואה ← |
| הפניקס פנסיה מקיפה אשראי ואג"ח | הפניקס פנסיה וגמל | 0.14% | 6.4% | 2.4% | 216 מיליון ₪ | השוואה ← |
ממוין לפי שווי המסלול. דמי ניהול ממוצעים מהיתרה ותשואה נטו לפי דיווח רשמי; תשואת עבר אינה צופה פני עתיד. "השוואה" פותחת את כלי ההשוואה עם שני המסלולים.
איפה המסלול עומד ביחס למסלולים אחרים
מיקום בתוך אותו סוג מוצר, לא המלצה- חשיפה למט"ח: בשליש התחתון מבין 109 מסלולי פנסיה מקיפה
- חשיפה לחו"ל: בשליש התחתון מבין 109 מסלולי פנסיה מקיפה
- תשואה לפדיון של האג"ח: בשליש האמצעי מבין 109 מסלולי פנסיה מקיפה
- תנודתיות צפויה: נמוכה ביחס ל-109 מסלולי פנסיה מקיפה
- נכסים לא סחירים: בשליש העליון מבין 109 מסלולי פנסיה מקיפה
מחזיק נייר מסוים?
שאלות נפוצות
כמה מניות יש במור פנסיה מקיפה - אשראי ואג"ח?
כ-4% מהכסף במור פנסיה מקיפה - אשראי ואג"ח חשוף למניות, נכון ל-30.6.2026.
כמה מהכסף במור פנסיה מקיפה - אשראי ואג"ח מושקע בחו"ל?
כ-5% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל, וכ-5% חשוף למטבע זר אחרי גידור, נכון ל-30.6.2026.
מה התשואה ודמי הניהול של מור פנסיה מקיפה - אשראי ואג"ח?
דמי הניהול הממוצעים מהיתרה הם 0.19% בשנה, התשואה מתחילת השנה היא 4.0%, התשואה השנתית הממוצעת בשלוש השנים האחרונות היא 8.0%, לפי הדיווח לרשות שוק ההון עד אוגוסט 2026. התשואה נטו אחרי דמי ניהול, ותשואת עבר אינה מבטיחה תשואה עתידית.
פרטי מקור
- מספר אוצר
- 13913
- חברה
- מור גמל ופנסיה
- סוג מוצר
- פנסיה מקיפה
- נכון ל-
- רבעון 2 2026
- מקור
- דוח "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד"
- כיסוי אימות
- 100% מסך המסלול, מאומת מול גיליון "סכום נכסים"
- רישיון
- CC BY 4.0, מותר להשתמש בתנאי שמציינים את בקופה כמקור
המידע מוצג לצורך השוואה והבנה בלבד, ואינו מהווה ייעוץ או שיווק פנסיוני. ביצועי עבר והרכב נכסים אינם מבטיחים תשואה עתידית. הנתונים מבוססים על דוחות "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד" שמפרסמים הגופים המוסדיים מכוח חוזר גופים מוסדיים 2015-9-14.