הרכב נכסים נכון ל-30 ביוני 2026 · תשואה ודמי ניהול: אוגוסט 2026
(רבעון 2 2026) · עודכן באתר: 2026-10-22 · הרבעון הבא (רבעון 3 2026) צפוי להתפרסם בסביבות דצמבר 2026מנורה מבטחים פנסיה אשראי ואג"ח
מנורה מבטחים פנסיה וגמל · קרן פנסיה · מספר אוצר 13349
פנסיה מקיפה אשראי ואג"ח (ללא מניות) רבעון 2 2026 + הוספה לתיק שלי השוואה למסלול אחר
במה מושקע מנורה מבטחים פנסיה אשראי ואג"ח?
תשואה ודמי ניהול
נתון רשמי, לא דירוגתנודתיות (סטיית תקן) 3.8% · מדד שארפ 0.99.
התשואה היא נתון היסטורי ואינה צופה פני עתיד. מסלולים עם חשיפה שונה למניות נושאים סיכון שונה, ולכן כדאי להשוות תשואה רק בין מסלולים בעלי הרכב דומה. התשואה נטו, אחרי דמי הניהול.
מקור: דיווח הגוף המוסדי לרשות שוק ההון (גמל-נט/פנסיה-נט, data.gov.il), נכון לאוגוסט 2026.
הקצאת הנכסים
בנוסף, חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים חשיפה של 3.3% למניות, ולכן החשיפה הכוללת למניות היא 16.5%.
כך מתפלג הכסף שהושקע בפועל: קרן סל על מדד מניות נספרת כמניות ולא כ"קרן".
| אג"ח | 80.5% | 315.0 מיליון ₪ |
| מניות | 13.2% | 51.8 מיליון ₪ |
| מזומנים | 5.8% | 22.6 מיליון ₪ |
| מוצרים מובנים | 0.3% | 1.3 מיליון ₪ |
| נגזרים | 0.1% | 455 אלף ₪ |
| אחר | 0.1% | 227 אלף ₪ |
| קרנות — סיווג לא זוהה | <0.05% | 12 אלף ₪ |
כך מדווח המסלול בפועל, קרנות סל וקרנות נאמנות מופיעות כמכשיר נפרד.
| אג"ח קונצרני | 35.5% | 139.1 מיליון ₪ |
| אג"ח מיועדות | 15.9% | 62.3 מיליון ₪ |
| אג"ח ממשלתי | 14.0% | 55.0 מיליון ₪ |
| מניות | 10.8% | 42.3 מיליון ₪ |
| אפיק מובטח תשואה | 10.0% | 39.1 מיליון ₪ |
| מזומנים ושווי מזומנים | 5.8% | 22.6 מיליון ₪ |
| קרנות סל | 5.2% | 20.2 מיליון ₪ |
| קרנות נאמנות | 2.3% | 8.8 מיליון ₪ |
| מוצרים מובנים | 0.3% | 1.3 מיליון ₪ |
| נגזרים אחרים | 0.2% | 806 אלף ₪ |
| נכסים אחרים | 0.1% | 227 אלף ₪ |
| חוזים עתידיים | <0.05% | 63 אלף ₪ |
| כתבי אופציה | <0.05% | 38 אלף ₪ |
חשיפה למניות: מה נקנה בפועל ומה מגיע מחוזים
13.2% מהמסלול מושקע במניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות. חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים עוד 3.3%, ולכן החשיפה הכוללת למניות, כפי שהקופה מדווחת לרשות שוק ההון (יוני 2026), היא 16.5%. זה המספר שקובע כמה המסלול יושפע מתנודות בבורסה. את התוספת מהחוזים אי אפשר לחשב מדוח הנכסים עצמו, ולכן היא נלקחת מהדיווח הרשמי.
לאן הכסף חשוף
ישראל מול חו"ל
19.5% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל (חשיפה כלכלית, דיווח רשמי, יוני 2026).
למה בפירוט לפי נייר יוצא מספר אחר?
בפירוט לפי מקום הרישום של כל נייר, 16.2% מסווג "חו"ל", קרוב למספר הרשמי.
25.9% מהנכסים מגיעים בלי סיווג גיאוגרפי בקובץ המקור, בעיקר אג"ח מיועדות, אפיק מובטח תשואה, מוצרים מובנים.
מטבעות
16.3% מהמסלול חשוף למטבע זר, אחרי גידור (דיווח רשמי, יוני 2026).
פירוט לפי מטבע הנייר, לפני גידור
17.3% מהנכסים נקובים במטבע זר, קרוב למספר הרשמי. 26.1% מהנכסים דווחו בלי מטבע ואינם מופיעים כאן.
ענפים מובילים — החזקה ישירה
הענפים מחושבים מהמניות המוחזקות ישירות בלבד. במניות המוחזקות דרך קרנות, הקובץ מדווח את סיווג הקרן ולא את ענפי החברות שבתוכה.
8 האחזקות הגדולות
| ממשל צמודה 1033 | אג"ח ממשלתי | 2.02% | 7.9 מיליון ₪ |
| ממשל שקלית 0432 | אג"ח ממשלתי | 1.65% | 6.5 מיליון ₪ |
| בנק מזרחי טפחות בע"מ | מזומנים ושווי מזומנים | 1.45% | 5.7 מיליון ₪ |
| ממשלתי צמוד 1131 | אג"ח ממשלתי | 1.27% | 5.0 מיליון ₪ |
| עזריאלי אג"ח ט | אג"ח קונצרני | 1.23% | 4.8 מיליון ₪ |
| בנק הפועלים בע''מ | מזומנים ושווי מזומנים | 1.10% | 4.3 מיליון ₪ |
| לאומי אג"ח 187 | אג"ח קונצרני | 1.04% | 4.1 מיליון ₪ |
| ממשל צמודה 0529 | אג"ח ממשלתי | 1.00% | 3.9 מיליון ₪ |
רכיב החוב — 80.5% מהמסלול
פילוח דירוגים, מתוך רכיב החוב
"מגובה מדינה" הוא אג"ח מיועדות ואפיק מובטח תשואה: המדינה מבטיחה את התשואה עליהם, ולכן אין להם דירוג אשראי.
הדירוג הממוצע מוצג רק כשלפחות מחצית מרכיב החוב מדורגת. אג"ח ממשלתיות ואג"ח מגובות מדינה אינן נושאות דירוג קונצרני ואינן נכללות בו.
לפרופיל החוב המלא: תשואה לפי סוג נכס, פילוח הצמדה וחוב בעייתי ←
נכסים לא סחירים — 26.2% מהמסלול
שוויים נקבע בהערכה, לא במסחר יומיאג"ח מיועדות 15.9% אפיק מובטח תשואה 10.0% נגזרים אחרים 0.2% נכסים אחרים 0.1%
מסלולים דומים
אותה קטגוריה וסוג חשיפה, בחברות אחרות| מנורה מבטחים פנסיה אשראי ואג"ח (המסלול הזה) | מנורה מבטחים פנסיה וגמל | 0.15% | 7.3% | 16.5% | 391 מיליון ₪ | |
| מגדל מקפת אישית אשראי ואג"ח | מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל | 0.14% | 6.2% | 4.0% | 370 מיליון ₪ | השוואה ← |
| כלל פנסיה אשראי ואג"ח | כלל פנסיה וגמל | 0.14% | 6.9% | 5.8% | 355 מיליון ₪ | השוואה ← |
| הראל פנסיה אשראי ואג"ח | הראל פנסיה וגמל | 0.16% | 5.9% | 7.8% | 331 מיליון ₪ | השוואה ← |
| מיטב פנסיה מקיפה אשראי ואג"ח | מיטב גמל ופנסיה | 0.11% | 6.8% | 4.3% | 235 מיליון ₪ | השוואה ← |
| הפניקס פנסיה מקיפה אשראי ואג"ח | הפניקס פנסיה וגמל | 0.14% | 6.4% | 2.4% | 216 מיליון ₪ | השוואה ← |
| מור פנסיה מקיפה - אשראי ואג"ח | מור גמל ופנסיה | 0.19% | 8.0% | 4.3% | 44 מיליון ₪ | השוואה ← |
ממוין לפי שווי המסלול. דמי ניהול ממוצעים מהיתרה ותשואה נטו לפי דיווח רשמי; תשואת עבר אינה צופה פני עתיד. "השוואה" פותחת את כלי ההשוואה עם שני המסלולים.
איפה המסלול עומד ביחס למסלולים אחרים
מיקום בתוך אותו סוג מוצר, לא המלצה- חשיפה למט"ח: בשליש התחתון מבין 109 מסלולי פנסיה מקיפה
- חשיפה לחו"ל: בשליש התחתון מבין 109 מסלולי פנסיה מקיפה
- תשואה לפדיון של האג"ח: בשליש התחתון מבין 109 מסלולי פנסיה מקיפה
- תנודתיות צפויה: נמוכה ביחס ל-109 מסלולי פנסיה מקיפה
- נכסים לא סחירים: בשליש התחתון מבין 109 מסלולי פנסיה מקיפה
מחזיק נייר מסוים?
שאלות נפוצות
כמה מניות יש במנורה מבטחים פנסיה אשראי ואג"ח?
כ-17% מהכסף במנורה מבטחים פנסיה אשראי ואג"ח חשוף למניות, נכון ל-30.6.2026. מתוכם 13% הם מניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות, והשאר מגיע מחוזים ואופציות על מדדים.
כמה מהכסף במנורה מבטחים פנסיה אשראי ואג"ח מושקע בחו"ל?
כ-20% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל, וכ-16% חשוף למטבע זר אחרי גידור, נכון ל-30.6.2026.
מה התשואה ודמי הניהול של מנורה מבטחים פנסיה אשראי ואג"ח?
דמי הניהול הממוצעים מהיתרה הם 0.15% בשנה, התשואה מתחילת השנה היא 4.0%, התשואה השנתית הממוצעת בשלוש השנים האחרונות היא 7.3%, לפי הדיווח לרשות שוק ההון עד אוגוסט 2026. התשואה נטו אחרי דמי ניהול, ותשואת עבר אינה מבטיחה תשואה עתידית.
פרטי מקור
- מספר אוצר
- 13349
- סוג מוצר
- פנסיה מקיפה
- נכון ל-
- רבעון 2 2026
- מקור
- דוח "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד"
- כיסוי אימות
- 100% מסך המסלול, מאומת מול גיליון "סכום נכסים"
- רישיון
- CC BY 4.0, מותר להשתמש בתנאי שמציינים את בקופה כמקור
המידע מוצג לצורך השוואה והבנה בלבד, ואינו מהווה ייעוץ או שיווק פנסיוני. ביצועי עבר והרכב נכסים אינם מבטיחים תשואה עתידית. הנתונים מבוססים על דוחות "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד" שמפרסמים הגופים המוסדיים מכוח חוזר גופים מוסדיים 2015-9-14.