הרכב נכסים נכון ל-30 ביוני 2026 · תשואה ודמי ניהול: אוגוסט 2026
(רבעון 2 2026) · עודכן באתר: 2026-10-22 · הרבעון הבא (רבעון 3 2026) צפוי להתפרסם בסביבות דצמבר 2026הראל פנסיה אשראי ואג"ח
הראל פנסיה וגמל · קרן פנסיה · מספר אוצר 2174
פנסיה מקיפה אשראי ואג"ח (ללא מניות) רבעון 2 2026 + הוספה לתיק שלי השוואה למסלול אחר
במה מושקע הראל פנסיה אשראי ואג"ח?
תשואה ודמי ניהול
נתון רשמי, לא דירוגתנודתיות (סטיית תקן) 1.9% · מדד שארפ 0.73.
התשואה היא נתון היסטורי ואינה צופה פני עתיד. מסלולים עם חשיפה שונה למניות נושאים סיכון שונה, ולכן כדאי להשוות תשואה רק בין מסלולים בעלי הרכב דומה. התשואה נטו, אחרי דמי הניהול.
מקור: דיווח הגוף המוסדי לרשות שוק ההון (גמל-נט/פנסיה-נט, data.gov.il), נכון לאוגוסט 2026.
הקצאת הנכסים
בנוסף, חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים חשיפה של 2.3% למניות, ולכן החשיפה הכוללת למניות היא 7.8%.
כך מתפלג הכסף שהושקע בפועל: קרן סל על מדד מניות נספרת כמניות ולא כ"קרן".
| אג"ח | 81.4% | 269.2 מיליון ₪ |
| מזומנים | 6.0% | 19.8 מיליון ₪ |
| מניות | 5.5% | 18.1 מיליון ₪ |
| השקעות אלטרנטיביות | 3.9% | 12.9 מיליון ₪ |
| מוצרים מובנים | 2.8% | 9.3 מיליון ₪ |
| נגזרים | 0.5% | 1.7 מיליון ₪ |
| נדל"ן | 0.3% | 1.1 מיליון ₪ |
| קרנות — סיווג לא זוהה | <0.05% | 4 אלף ₪ |
כך מדווח המסלול בפועל, קרנות סל וקרנות נאמנות מופיעות כמכשיר נפרד.
| אג"ח קונצרני | 26.8% | 88.8 מיליון ₪ |
| הלוואות | 16.5% | 54.4 מיליון ₪ |
| אג"ח מיועדות | 15.1% | 49.9 מיליון ₪ |
| אפיק מובטח תשואה | 12.5% | 41.4 מיליון ₪ |
| מזומנים ושווי מזומנים | 6.0% | 19.8 מיליון ₪ |
| קרנות סל | 4.8% | 15.7 מיליון ₪ |
| מניות | 4.3% | 14.3 מיליון ₪ |
| קרנות נאמנות | 4.2% | 14.0 מיליון ₪ |
| קרנות השקעה | 3.9% | 12.9 מיליון ₪ |
| מוצרים מובנים | 2.8% | 9.3 מיליון ₪ |
| אג"ח ממשלתי | 2.7% | 8.9 מיליון ₪ |
| נגזרים אחרים | 0.5% | 1.7 מיליון ₪ |
| זכויות מקרקעין | 0.3% | 1.1 מיליון ₪ |
| חוזים עתידיים | <0.05% | 67 אלף ₪ |
| כתבי אופציה | <0.05% | 48 אלף ₪ |
| פיקדונות | <0.05% | 17 אלף ₪ |
חשיפה למניות: מה נקנה בפועל ומה מגיע מחוזים
5.5% מהמסלול מושקע במניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות. חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים עוד 2.3%, ולכן החשיפה הכוללת למניות, כפי שהקופה מדווחת לרשות שוק ההון (יוני 2026), היא 7.8%. זה המספר שקובע כמה המסלול יושפע מתנודות בבורסה. את התוספת מהחוזים אי אפשר לחשב מדוח הנכסים עצמו, ולכן היא נלקחת מהדיווח הרשמי.
לאן הכסף חשוף
ישראל מול חו"ל
24.6% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל (חשיפה כלכלית, דיווח רשמי, יוני 2026).
למה בפירוט לפי נייר יוצא מספר אחר?
בפירוט לפי מקום הרישום של כל נייר, 18.8% מסווג "חו"ל". הפער נובע ממכשירים שנסחרים בישראל, כמו תעודות סל על מדדים בחו"ל, שנרשמים "ישראל" למרות שהחשיפה שלהם היא לחו"ל.
27.9% מהנכסים מגיעים בלי סיווג גיאוגרפי בקובץ המקור, בעיקר אג"ח מיועדות, אפיק מובטח תשואה, זכויות מקרקעין.
מטבעות
3.7% מהמסלול חשוף למטבע זר, אחרי גידור (דיווח רשמי, יוני 2026).
פירוט לפי מטבע הנייר, לפני גידור
לפני גידור, 20.3% מהנכסים נקובים במטבע זר. חלק מהחשיפה הזו מנוטרל בעסקאות גידור, ולכן החשיפה בפועל נמוכה יותר. 28.1% מהנכסים דווחו בלי מטבע ואינם מופיעים כאן.
ענפים מובילים — החזקה ישירה
הענפים מחושבים מהמניות המוחזקות ישירות בלבד. במניות המוחזקות דרך קרנות, הקובץ מדווח את סיווג הקרן ולא את ענפי החברות שבתוכה.
8 האחזקות הגדולות
| בנק לאומי | מזומנים ושווי מזומנים | 3.98% | 13.2 מיליון ₪ |
| בנק הפועלים בע"מ CLN אשראי משיכה 1 | מוצרים מובנים | 1.93% | 6.4 מיליון ₪ |
| הלוואות (ללא שם נייר) | הלוואות | 0.74% | 2.5 מיליון ₪ |
| קסם תל בונד מאגר | קרנות סל | 0.74% | 2.4 מיליון ₪ |
| Brookfield European fund | קרנות השקעה | 0.70% | 2.3 מיליון ₪ |
| NB GLB FLEX CRE | קרנות נאמנות | 0.69% | 2.3 מיליון ₪ |
| אפיק מובטח תשואה (ללא נייר) | אפיק מובטח תשואה | 0.69% | 2.3 מיליון ₪ |
| הלוואות (ללא שם נייר) | הלוואות | 0.69% | 2.3 מיליון ₪ |
רכיב החוב — 81.4% מהמסלול
פילוח דירוגים, מתוך רכיב החוב
"מגובה מדינה" הוא אג"ח מיועדות ואפיק מובטח תשואה: המדינה מבטיחה את התשואה עליהם, ולכן אין להם דירוג אשראי.
הדירוג הממוצע מוצג רק כשלפחות מחצית מרכיב החוב מדורגת. אג"ח ממשלתיות ואג"ח מגובות מדינה אינן נושאות דירוג קונצרני ואינן נכללות בו.
לפרופיל החוב המלא: תשואה לפי סוג נכס, פילוח הצמדה וחוב בעייתי ←
נכסים לא סחירים — 52.4% מהמסלול
שוויים נקבע בהערכה, לא במסחר יומיהלוואות 16.5% אג"ח מיועדות 15.1% אפיק מובטח תשואה 12.5% קרנות השקעה 3.9%
מסלולים דומים
אותה קטגוריה וסוג חשיפה, בחברות אחרות| הראל פנסיה אשראי ואג"ח (המסלול הזה) | הראל פנסיה וגמל | 0.16% | 5.9% | 7.8% | 331 מיליון ₪ | |
| מנורה מבטחים פנסיה אשראי ואג"ח | מנורה מבטחים פנסיה וגמל | 0.15% | 7.3% | 16.5% | 391 מיליון ₪ | השוואה ← |
| מגדל מקפת אישית אשראי ואג"ח | מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל | 0.14% | 6.2% | 4.0% | 370 מיליון ₪ | השוואה ← |
| כלל פנסיה אשראי ואג"ח | כלל פנסיה וגמל | 0.14% | 6.9% | 5.8% | 355 מיליון ₪ | השוואה ← |
| מיטב פנסיה מקיפה אשראי ואג"ח | מיטב גמל ופנסיה | 0.11% | 6.8% | 4.3% | 235 מיליון ₪ | השוואה ← |
| הפניקס פנסיה מקיפה אשראי ואג"ח | הפניקס פנסיה וגמל | 0.14% | 6.4% | 2.4% | 216 מיליון ₪ | השוואה ← |
| מור פנסיה מקיפה - אשראי ואג"ח | מור גמל ופנסיה | 0.19% | 8.0% | 4.3% | 44 מיליון ₪ | השוואה ← |
ממוין לפי שווי המסלול. דמי ניהול ממוצעים מהיתרה ותשואה נטו לפי דיווח רשמי; תשואת עבר אינה צופה פני עתיד. "השוואה" פותחת את כלי ההשוואה עם שני המסלולים.
איפה המסלול עומד ביחס למסלולים אחרים
מיקום בתוך אותו סוג מוצר, לא המלצה- חשיפה למט"ח: בשליש התחתון מבין 109 מסלולי פנסיה מקיפה
- חשיפה לחו"ל: בשליש התחתון מבין 109 מסלולי פנסיה מקיפה
- תשואה לפדיון של האג"ח: בשליש האמצעי מבין 109 מסלולי פנסיה מקיפה
- תנודתיות צפויה: נמוכה ביחס ל-109 מסלולי פנסיה מקיפה
- נכסים לא סחירים: בשליש העליון מבין 109 מסלולי פנסיה מקיפה
מחזיק נייר מסוים?
שאלות נפוצות
כמה מניות יש בהראל פנסיה אשראי ואג"ח?
כ-8% מהכסף בהראל פנסיה אשראי ואג"ח חשוף למניות, נכון ל-30.6.2026. מתוכם 5% הם מניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות, והשאר מגיע מחוזים ואופציות על מדדים.
כמה מהכסף בהראל פנסיה אשראי ואג"ח מושקע בחו"ל?
כ-25% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל, וכ-4% חשוף למטבע זר אחרי גידור, נכון ל-30.6.2026. החשיפה למטבע זר נמוכה יותר, כי חלק מההשקעות בחו"ל מגודר לשקל.
מה התשואה ודמי הניהול של הראל פנסיה אשראי ואג"ח?
דמי הניהול הממוצעים מהיתרה הם 0.16% בשנה, התשואה מתחילת השנה היא 3.9%, התשואה השנתית הממוצעת בשלוש השנים האחרונות היא 5.9%, לפי הדיווח לרשות שוק ההון עד אוגוסט 2026. התשואה נטו אחרי דמי ניהול, ותשואת עבר אינה מבטיחה תשואה עתידית.
פרטי מקור
- מספר אוצר
- 2174
- חברה
- הראל פנסיה וגמל
- סוג מוצר
- פנסיה מקיפה
- נכון ל-
- רבעון 2 2026
- מקור
- דוח "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד"
- כיסוי אימות
- 100% מסך המסלול, מאומת מול גיליון "סכום נכסים"
- רישיון
- CC BY 4.0, מותר להשתמש בתנאי שמציינים את בקופה כמקור
המידע מוצג לצורך השוואה והבנה בלבד, ואינו מהווה ייעוץ או שיווק פנסיוני. ביצועי עבר והרכב נכסים אינם מבטיחים תשואה עתידית. הנתונים מבוססים על דוחות "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד" שמפרסמים הגופים המוסדיים מכוח חוזר גופים מוסדיים 2015-9-14.