הרכב נכסים נכון ל-30 ביוני 2026 · תשואה ודמי ניהול: אוגוסט 2026
(רבעון 2 2026) · עודכן באתר: 2026-10-22 · הרבעון הבא (רבעון 3 2026) צפוי להתפרסם בסביבות דצמבר 2026מיטב פנסיה מקיפה אשראי ואג"ח
מיטב גמל ופנסיה · קרן פנסיה · מספר אוצר 2104
פנסיה מקיפה אשראי ואג"ח (ללא מניות) רבעון 2 2026 + הוספה לתיק שלי השוואה למסלול אחר
במה מושקע מיטב פנסיה מקיפה אשראי ואג"ח?
תשואה ודמי ניהול
נתון רשמי, לא דירוגתנודתיות (סטיית תקן) 1.7% · מדד שארפ 1.43.
התשואה היא נתון היסטורי ואינה צופה פני עתיד. מסלולים עם חשיפה שונה למניות נושאים סיכון שונה, ולכן כדאי להשוות תשואה רק בין מסלולים בעלי הרכב דומה. התשואה נטו, אחרי דמי הניהול.
מקור: דיווח הגוף המוסדי לרשות שוק ההון (גמל-נט/פנסיה-נט, data.gov.il), נכון לאוגוסט 2026.
הקצאת הנכסים
כך מתפלג הכסף שהושקע בפועל: קרן סל על מדד מניות נספרת כמניות ולא כ"קרן".
| אג"ח | 86.0% | 201.8 מיליון ₪ |
| השקעות אלטרנטיביות | 8.3% | 19.5 מיליון ₪ |
| מניות | 3.7% | 8.7 מיליון ₪ |
| נגזרים | 0.8% | 2.0 מיליון ₪ |
| מוצרים מובנים | 0.8% | 1.9 מיליון ₪ |
| מזומנים | 0.3% | 734 אלף ₪ |
| אחר | <0.05% | 58 אלף ₪ |
כך מדווח המסלול בפועל, קרנות סל וקרנות נאמנות מופיעות כמכשיר נפרד.
| אג"ח קונצרני | 34.0% | 79.8 מיליון ₪ |
| אפיק מובטח תשואה | 19.2% | 45.2 מיליון ₪ |
| אג"ח ממשלתי | 15.0% | 35.3 מיליון ₪ |
| אג"ח מיועדות | 10.6% | 24.8 מיליון ₪ |
| קרנות השקעה | 8.3% | 19.5 מיליון ₪ |
| קרנות נאמנות | 3.5% | 8.2 מיליון ₪ |
| הלוואות | 3.2% | 7.5 מיליון ₪ |
| קרנות סל | 2.7% | 6.4 מיליון ₪ |
| מניות | 1.1% | 2.7 מיליון ₪ |
| מוצרים מובנים | 0.8% | 1.9 מיליון ₪ |
| נגזרים אחרים | 0.8% | 1.9 מיליון ₪ |
| מזומנים ושווי מזומנים | 0.3% | 734 אלף ₪ |
| ניירות ערך מסחריים | 0.2% | 465 אלף ₪ |
| אופציות | <0.05% | 68 אלף ₪ |
| כתבי אופציה | <0.05% | 64 אלף ₪ |
| נכסים אחרים | <0.05% | 58 אלף ₪ |
| חוזים עתידיים | <0.05% | 44 אלף ₪ |
חשיפה למניות: מה נקנה בפועל ומה מגיע מחוזים
המניות שנקנו בפועל (3.7%) קרובות לחשיפה הכוללת שהקופה מדווחת (4.3%, יוני 2026). המסלול לא מחזיק חוזים או אופציות שמשנים את התמונה.
לאן הכסף חשוף
ישראל מול חו"ל
19.6% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל (חשיפה כלכלית, דיווח רשמי, יוני 2026).
למה בפירוט לפי נייר יוצא מספר אחר?
בפירוט לפי מקום הרישום של כל נייר, 16.0% מסווג "חו"ל", קרוב למספר הרשמי.
29.8% מהנכסים מגיעים בלי סיווג גיאוגרפי בקובץ המקור, בעיקר אפיק מובטח תשואה, אג"ח מיועדות, זכויות מקרקעין.
מטבעות
7.6% מהמסלול חשוף למטבע זר, אחרי גידור (דיווח רשמי, יוני 2026).
פירוט לפי מטבע הנייר, לפני גידור
לפני גידור, 19.4% מהנכסים נקובים במטבע זר. חלק מהחשיפה הזו מנוטרל בעסקאות גידור, ולכן החשיפה בפועל נמוכה יותר. 30.6% מהנכסים דווחו בלי מטבע ואינם מופיעים כאן.
ענפים מובילים — החזקה ישירה
הענפים מחושבים מהמניות המוחזקות ישירות בלבד. במניות המוחזקות דרך קרנות, הקובץ מדווח את סיווג הקרן ולא את ענפי החברות שבתוכה.
8 האחזקות הגדולות
| אפיק מובטח תשואה (ללא נייר) | אפיק מובטח תשואה | 19.24% | 45.2 מיליון ₪ |
| ממשל שקלית 0829 | אג"ח ממשלתי | 4.02% | 9.4 מיליון ₪ |
| ממשל שקלית 0229 | אג"ח ממשלתי | 2.11% | 4.9 מיליון ₪ |
| ממשל צמודה 1131 | אג"ח ממשלתי | 1.76% | 4.1 מיליון ₪ |
| לאומי אגח 187 | אג"ח קונצרני | 1.19% | 2.8 מיליון ₪ |
| ממשל שקלית 1035 | אג"ח ממשלתי | 1.17% | 2.7 מיליון ₪ |
| פועלים אגח 102 | אג"ח קונצרני | 1.15% | 2.7 מיליון ₪ |
| פועלים אגח 204 | אג"ח קונצרני | 0.88% | 2.1 מיליון ₪ |
רכיב החוב — 86.0% מהמסלול
פילוח דירוגים, מתוך רכיב החוב
"מגובה מדינה" הוא אג"ח מיועדות ואפיק מובטח תשואה: המדינה מבטיחה את התשואה עליהם, ולכן אין להם דירוג אשראי.
הדירוג הממוצע מוצג רק כשלפחות מחצית מרכיב החוב מדורגת. אג"ח ממשלתיות ואג"ח מגובות מדינה אינן נושאות דירוג קונצרני ואינן נכללות בו.
לפרופיל החוב המלא: תשואה לפי סוג נכס, פילוח הצמדה וחוב בעייתי ←
נכסים לא סחירים — 45.4% מהמסלול
שוויים נקבע בהערכה, לא במסחר יומיאפיק מובטח תשואה 19.2% אג"ח מיועדות 10.6% קרנות השקעה 8.3% הלוואות 3.2%
מסלולים דומים
אותה קטגוריה וסוג חשיפה, בחברות אחרות| מיטב פנסיה מקיפה אשראי ואג"ח (המסלול הזה) | מיטב גמל ופנסיה | 0.11% | 6.8% | 4.3% | 235 מיליון ₪ | |
| מנורה מבטחים פנסיה אשראי ואג"ח | מנורה מבטחים פנסיה וגמל | 0.15% | 7.3% | 16.5% | 391 מיליון ₪ | השוואה ← |
| מגדל מקפת אישית אשראי ואג"ח | מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל | 0.14% | 6.2% | 4.0% | 370 מיליון ₪ | השוואה ← |
| כלל פנסיה אשראי ואג"ח | כלל פנסיה וגמל | 0.14% | 6.9% | 5.8% | 355 מיליון ₪ | השוואה ← |
| הראל פנסיה אשראי ואג"ח | הראל פנסיה וגמל | 0.16% | 5.9% | 7.8% | 331 מיליון ₪ | השוואה ← |
| הפניקס פנסיה מקיפה אשראי ואג"ח | הפניקס פנסיה וגמל | 0.14% | 6.4% | 2.4% | 216 מיליון ₪ | השוואה ← |
| מור פנסיה מקיפה - אשראי ואג"ח | מור גמל ופנסיה | 0.19% | 8.0% | 4.3% | 44 מיליון ₪ | השוואה ← |
ממוין לפי שווי המסלול. דמי ניהול ממוצעים מהיתרה ותשואה נטו לפי דיווח רשמי; תשואת עבר אינה צופה פני עתיד. "השוואה" פותחת את כלי ההשוואה עם שני המסלולים.
איפה המסלול עומד ביחס למסלולים אחרים
מיקום בתוך אותו סוג מוצר, לא המלצה- חשיפה למט"ח: בשליש התחתון מבין 109 מסלולי פנסיה מקיפה
- חשיפה לחו"ל: בשליש התחתון מבין 109 מסלולי פנסיה מקיפה
- תשואה לפדיון של האג"ח: בשליש התחתון מבין 109 מסלולי פנסיה מקיפה
- תנודתיות צפויה: נמוכה ביחס ל-109 מסלולי פנסיה מקיפה
- נכסים לא סחירים: בשליש העליון מבין 109 מסלולי פנסיה מקיפה
מחזיק נייר מסוים?
שאלות נפוצות
כמה מניות יש במיטב פנסיה מקיפה אשראי ואג"ח?
כ-4% מהכסף במיטב פנסיה מקיפה אשראי ואג"ח חשוף למניות, נכון ל-30.6.2026.
כמה מהכסף במיטב פנסיה מקיפה אשראי ואג"ח מושקע בחו"ל?
כ-20% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל, וכ-8% חשוף למטבע זר אחרי גידור, נכון ל-30.6.2026. החשיפה למטבע זר נמוכה יותר, כי חלק מההשקעות בחו"ל מגודר לשקל.
מה התשואה ודמי הניהול של מיטב פנסיה מקיפה אשראי ואג"ח?
דמי הניהול הממוצעים מהיתרה הם 0.11% בשנה, התשואה מתחילת השנה היא 3.7%, התשואה השנתית הממוצעת בשלוש השנים האחרונות היא 6.8%, לפי הדיווח לרשות שוק ההון עד אוגוסט 2026. התשואה נטו אחרי דמי ניהול, ותשואת עבר אינה מבטיחה תשואה עתידית.
פרטי מקור
- מספר אוצר
- 2104
- חברה
- מיטב גמל ופנסיה
- סוג מוצר
- פנסיה מקיפה
- נכון ל-
- רבעון 2 2026
- מקור
- דוח "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד"
- כיסוי אימות
- 100% מסך המסלול, מאומת מול גיליון "סכום נכסים"
- רישיון
- CC BY 4.0, מותר להשתמש בתנאי שמציינים את בקופה כמקור
המידע מוצג לצורך השוואה והבנה בלבד, ואינו מהווה ייעוץ או שיווק פנסיוני. ביצועי עבר והרכב נכסים אינם מבטיחים תשואה עתידית. הנתונים מבוססים על דוחות "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד" שמפרסמים הגופים המוסדיים מכוח חוזר גופים מוסדיים 2015-9-14.