הרכב נכסים נכון ל-30 ביוני 2026 · תשואה ודמי ניהול: אוגוסט 2026
(רבעון 2 2026) · עודכן באתר: 2026-10-22 · הרבעון הבא (רבעון 3 2026) צפוי להתפרסם בסביבות דצמבר 2026מגדל מקפת אישית אשראי ואג"ח
מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל · קרן פנסיה · מספר אוצר 2144
פנסיה מקיפה אשראי ואג"ח (ללא מניות) רבעון 2 2026 + הוספה לתיק שלי השוואה למסלול אחר
במה מושקע מגדל מקפת אישית אשראי ואג"ח?
תשואה ודמי ניהול
נתון רשמי, לא דירוגתנודתיות (סטיית תקן) 2.2% · מדד שארפ 0.68.
התשואה היא נתון היסטורי ואינה צופה פני עתיד. מסלולים עם חשיפה שונה למניות נושאים סיכון שונה, ולכן כדאי להשוות תשואה רק בין מסלולים בעלי הרכב דומה. התשואה נטו, אחרי דמי הניהול.
מקור: דיווח הגוף המוסדי לרשות שוק ההון (גמל-נט/פנסיה-נט, data.gov.il), נכון לאוגוסט 2026.
הקצאת הנכסים
כך מתפלג הכסף שהושקע בפועל: קרן סל על מדד מניות נספרת כמניות ולא כ"קרן".
| אג"ח | 83.8% | 309.8 מיליון ₪ |
| מזומנים | 7.7% | 28.6 מיליון ₪ |
| השקעות אלטרנטיביות | 3.9% | 14.2 מיליון ₪ |
| מניות | 2.6% | 9.6 מיליון ₪ |
| מוצרים מובנים | 1.2% | 4.4 מיליון ₪ |
| נגזרים | 0.8% | 2.8 מיליון ₪ |
| אחר | <0.05% | 13 אלף ₪ |
כך מדווח המסלול בפועל, קרנות סל וקרנות נאמנות מופיעות כמכשיר נפרד.
| אג"ח קונצרני | 35.9% | 132.5 מיליון ₪ |
| אפיק מובטח תשואה | 14.2% | 52.6 מיליון ₪ |
| אג"ח מיועדות | 12.8% | 47.2 מיליון ₪ |
| הלוואות | 8.8% | 32.6 מיליון ₪ |
| מזומנים ושווי מזומנים | 7.7% | 28.6 מיליון ₪ |
| אג"ח ממשלתי | 6.8% | 25.0 מיליון ₪ |
| קרנות סל | 5.8% | 21.5 מיליון ₪ |
| קרנות השקעה | 3.9% | 14.2 מיליון ₪ |
| מניות | 1.6% | 6.1 מיליון ₪ |
| מוצרים מובנים | 1.2% | 4.4 מיליון ₪ |
| נגזרים אחרים | 0.7% | 2.7 מיליון ₪ |
| קרנות נאמנות | 0.5% | 1.8 מיליון ₪ |
| חוזים עתידיים | <0.05% | 84 אלף ₪ |
| כתבי אופציה | <0.05% | 66 אלף ₪ |
| נכסים אחרים | <0.05% | 13 אלף ₪ |
חשיפה למניות: מה נקנה בפועל ומה מגיע מחוזים
המניות שנקנו בפועל (2.6%) קרובות לחשיפה הכוללת שהקופה מדווחת (4.0%, יוני 2026). המסלול לא מחזיק חוזים או אופציות שמשנים את התמונה.
לאן הכסף חשוף
ישראל מול חו"ל
15.2% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל (חשיפה כלכלית, דיווח רשמי, יוני 2026).
למה בפירוט לפי נייר יוצא מספר אחר?
בפירוט לפי מקום הרישום של כל נייר, 11.5% מסווג "חו"ל", קרוב למספר הרשמי.
27.0% מהנכסים מגיעים בלי סיווג גיאוגרפי בקובץ המקור, בעיקר אפיק מובטח תשואה, אג"ח מיועדות, מוצרים מובנים.
מטבעות
5.3% מהמסלול חשוף למטבע זר, אחרי גידור (דיווח רשמי, יוני 2026).
פירוט לפי מטבע הנייר, לפני גידור
לפני גידור, 13.2% מהנכסים נקובים במטבע זר. חלק מהחשיפה הזו מנוטרל בעסקאות גידור, ולכן החשיפה בפועל נמוכה יותר. 27.8% מהנכסים דווחו בלי מטבע ואינם מופיעים כאן.
ענפים מובילים — החזקה ישירה
הענפים מחושבים מהמניות המוחזקות ישירות בלבד. במניות המוחזקות דרך קרנות, הקובץ מדווח את סיווג הקרן ולא את ענפי החברות שבתוכה.
8 האחזקות הגדולות
| אפיק מובטח תשואה (ללא נייר) | אפיק מובטח תשואה | 14.24% | 52.6 מיליון ₪ |
| בנק דיסקונט לישראל בע"מ | מזומנים ושווי מזומנים | 2.05% | 7.6 מיליון ₪ |
| בנק לאומי לישראל בע"מ | מזומנים ושווי מזומנים | 1.79% | 6.6 מיליון ₪ |
| ממשל שקלית 0335 | אג"ח ממשלתי | 1.67% | 6.2 מיליון ₪ |
| עזריאלי אגח ח | אג"ח קונצרני | 1.12% | 4.2 מיליון ₪ |
| עזריאלי אגח ט | אג"ח קונצרני | 1.08% | 4.0 מיליון ₪ |
| מקורות אגח 11 | אג"ח קונצרני | 1.01% | 3.7 מיליון ₪ |
| תכלית תל בונד גלובל שקלי | קרנות סל | 0.90% | 3.3 מיליון ₪ |
רכיב החוב — 83.8% מהמסלול
פילוח דירוגים, מתוך רכיב החוב
"מגובה מדינה" הוא אג"ח מיועדות ואפיק מובטח תשואה: המדינה מבטיחה את התשואה עליהם, ולכן אין להם דירוג אשראי.
לפרופיל החוב המלא: תשואה לפי סוג נכס, פילוח הצמדה וחוב בעייתי ←
נכסים לא סחירים — 42.6% מהמסלול
שוויים נקבע בהערכה, לא במסחר יומיאפיק מובטח תשואה 14.2% אג"ח מיועדות 12.8% הלוואות 8.8% קרנות השקעה 3.9%
מסלולים דומים
אותה קטגוריה וסוג חשיפה, בחברות אחרות| מגדל מקפת אישית אשראי ואג"ח (המסלול הזה) | מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל | 0.14% | 6.2% | 4.0% | 370 מיליון ₪ | |
| מנורה מבטחים פנסיה אשראי ואג"ח | מנורה מבטחים פנסיה וגמל | 0.15% | 7.3% | 16.5% | 391 מיליון ₪ | השוואה ← |
| כלל פנסיה אשראי ואג"ח | כלל פנסיה וגמל | 0.14% | 6.9% | 5.8% | 355 מיליון ₪ | השוואה ← |
| הראל פנסיה אשראי ואג"ח | הראל פנסיה וגמל | 0.16% | 5.9% | 7.8% | 331 מיליון ₪ | השוואה ← |
| מיטב פנסיה מקיפה אשראי ואג"ח | מיטב גמל ופנסיה | 0.11% | 6.8% | 4.3% | 235 מיליון ₪ | השוואה ← |
| הפניקס פנסיה מקיפה אשראי ואג"ח | הפניקס פנסיה וגמל | 0.14% | 6.4% | 2.4% | 216 מיליון ₪ | השוואה ← |
| מור פנסיה מקיפה - אשראי ואג"ח | מור גמל ופנסיה | 0.19% | 8.0% | 4.3% | 44 מיליון ₪ | השוואה ← |
ממוין לפי שווי המסלול. דמי ניהול ממוצעים מהיתרה ותשואה נטו לפי דיווח רשמי; תשואת עבר אינה צופה פני עתיד. "השוואה" פותחת את כלי ההשוואה עם שני המסלולים.
איפה המסלול עומד ביחס למסלולים אחרים
מיקום בתוך אותו סוג מוצר, לא המלצה- חשיפה למט"ח: בשליש התחתון מבין 109 מסלולי פנסיה מקיפה
- חשיפה לחו"ל: בשליש התחתון מבין 109 מסלולי פנסיה מקיפה
- תשואה לפדיון של האג"ח: בשליש התחתון מבין 109 מסלולי פנסיה מקיפה
- תנודתיות צפויה: נמוכה ביחס ל-109 מסלולי פנסיה מקיפה
- נכסים לא סחירים: בשליש העליון מבין 109 מסלולי פנסיה מקיפה
מחזיק נייר מסוים?
שאלות נפוצות
כמה מניות יש במגדל מקפת אישית אשראי ואג"ח?
כ-4% מהכסף במגדל מקפת אישית אשראי ואג"ח חשוף למניות, נכון ל-30.6.2026.
כמה מהכסף במגדל מקפת אישית אשראי ואג"ח מושקע בחו"ל?
כ-15% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל, וכ-5% חשוף למטבע זר אחרי גידור, נכון ל-30.6.2026. החשיפה למטבע זר נמוכה יותר, כי חלק מההשקעות בחו"ל מגודר לשקל.
מה התשואה ודמי הניהול של מגדל מקפת אישית אשראי ואג"ח?
דמי הניהול הממוצעים מהיתרה הם 0.14% בשנה, התשואה מתחילת השנה היא 3.4%, התשואה השנתית הממוצעת בשלוש השנים האחרונות היא 6.2%, לפי הדיווח לרשות שוק ההון עד אוגוסט 2026. התשואה נטו אחרי דמי ניהול, ותשואת עבר אינה מבטיחה תשואה עתידית.
פרטי מקור
- מספר אוצר
- 2144
- סוג מוצר
- פנסיה מקיפה
- נכון ל-
- רבעון 2 2026
- מקור
- דוח "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד"
- כיסוי אימות
- 100% מסך המסלול, מאומת מול גיליון "סכום נכסים"
- רישיון
- CC BY 4.0, מותר להשתמש בתנאי שמציינים את בקופה כמקור
המידע מוצג לצורך השוואה והבנה בלבד, ואינו מהווה ייעוץ או שיווק פנסיוני. ביצועי עבר והרכב נכסים אינם מבטיחים תשואה עתידית. הנתונים מבוססים על דוחות "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד" שמפרסמים הגופים המוסדיים מכוח חוזר גופים מוסדיים 2015-9-14.