הרכב נכסים נכון ל-30 ביוני 2026 · תשואה ודמי ניהול: אוגוסט 2026
(רבעון 2 2026) · עודכן באתר: 2026-10-22 · הרבעון הבא (רבעון 3 2026) צפוי להתפרסם בסביבות דצמבר 2026מגדל גמל להשקעה משולב סחיר
מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל · קופת גמל / השתלמות · מספר אוצר 15455
גמל להשקעה משולב (מעורב) רבעון 2 2026 + הוספה לתיק שלי השוואה למסלול אחר
במה מושקע מגדל גמל להשקעה משולב סחיר?
תשואה ודמי ניהול
נתון רשמי, לא דירוגהתשואה היא נתון היסטורי ואינה צופה פני עתיד. מסלולים עם חשיפה שונה למניות נושאים סיכון שונה, ולכן כדאי להשוות תשואה רק בין מסלולים בעלי הרכב דומה. התשואה נטו, אחרי דמי הניהול.
מקור: דיווח הגוף המוסדי לרשות שוק ההון (גמל-נט/פנסיה-נט, data.gov.il), נכון לאוגוסט 2026.
הקצאת הנכסים
בנוסף, חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים חשיפה של 20.0% למניות, ולכן החשיפה הכוללת למניות היא 57.6%.
כך מתפלג הכסף שהושקע בפועל: קרן סל על מדד מניות נספרת כמניות ולא כ"קרן".
| אג"ח | 42.5% | 11.4 מיליון ₪ |
| מניות | 37.6% | 10.1 מיליון ₪ |
| מזומנים | 19.2% | 5.1 מיליון ₪ |
| נגזרים | 0.6% | 166 אלף ₪ |
| השקעות אלטרנטיביות | 0.1% | 35 אלף ₪ |
כך מדווח המסלול בפועל, קרנות סל וקרנות נאמנות מופיעות כמכשיר נפרד.
| אג"ח קונצרני | 27.3% | 7.3 מיליון ₪ |
| מניות | 24.6% | 6.6 מיליון ₪ |
| מזומנים ושווי מזומנים | 19.2% | 5.1 מיליון ₪ |
| קרנות סל | 16.0% | 4.3 מיליון ₪ |
| אג"ח ממשלתי | 11.7% | 3.1 מיליון ₪ |
| נגזרים אחרים | 0.6% | 151 אלף ₪ |
| קרנות נאמנות | 0.4% | 120 אלף ₪ |
| קרנות השקעה | 0.1% | 35 אלף ₪ |
| חוזים עתידיים | 0.1% | 16 אלף ₪ |
| כתבי אופציה | <0.05% | 7 אלף ₪ |
חשיפה למניות: מה נקנה בפועל ומה מגיע מחוזים
37.6% מהמסלול מושקע במניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות. חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים עוד 20.0%, ולכן החשיפה הכוללת למניות, כפי שהקופה מדווחת לרשות שוק ההון (יוני 2026), היא 57.6%. זה המספר שקובע כמה המסלול יושפע מתנודות בבורסה. את התוספת מהחוזים אי אפשר לחשב מדוח הנכסים עצמו, ולכן היא נלקחת מהדיווח הרשמי.
לאן הכסף חשוף
ישראל מול חו"ל
40.3% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל (חשיפה כלכלית, דיווח רשמי, יוני 2026).
למה בפירוט לפי נייר יוצא מספר אחר?
בפירוט לפי מקום הרישום של כל נייר, 23.3% מסווג "חו"ל". הפער נובע ממכשירים שנסחרים בישראל, כמו תעודות סל על מדדים בחו"ל, שנרשמים "ישראל" למרות שהחשיפה שלהם היא לחו"ל.
מטבעות
18.3% מהמסלול חשוף למטבע זר, אחרי גידור (דיווח רשמי, יוני 2026).
פירוט לפי מטבע הנייר, לפני גידור
לפני גידור, 26.8% מהנכסים נקובים במטבע זר. חלק מהחשיפה הזו מנוטרל בעסקאות גידור, ולכן החשיפה בפועל נמוכה יותר.
ענפים מובילים — החזקה ישירה
הענפים מחושבים מהמניות המוחזקות ישירות בלבד. במניות המוחזקות דרך קרנות, הקובץ מדווח את סיווג הקרן ולא את ענפי החברות שבתוכה.
8 האחזקות הגדולות
| בנק דיסקונט לישראל בע"מ | מזומנים ושווי מזומנים | 3.99% | 1.1 מיליון ₪ |
| בנק לאומי לישראל בע"מ | מזומנים ושווי מזומנים | 3.48% | 932 אלף ₪ |
| בנק לאומי לישראל בע"מ | מזומנים ושווי מזומנים | 2.17% | 582 אלף ₪ |
| JPMORGAN CHASE BANK | מזומנים ושווי מזומנים | 1.74% | 467 אלף ₪ |
| ממשל שקלית 0335 | אג"ח ממשלתי | 1.74% | 466 אלף ₪ |
| בנק לאומי לישראל בע"מ | מזומנים ושווי מזומנים | 1.73% | 464 אלף ₪ |
| בנק לאומי לישראל בע"מ | מזומנים ושווי מזומנים | 1.54% | 413 אלף ₪ |
| LYXOR CORE EURSTX 600 DR | קרנות סל | 1.20% | 321 אלף ₪ |
רכיב החוב — 42.5% מהמסלול
פילוח דירוגים, מתוך רכיב החוב
לפרופיל החוב המלא: תשואה לפי סוג נכס, פילוח הצמדה וחוב בעייתי ←
מסלולים דומים
אותה קטגוריה וסוג חשיפה, בחברות אחרות| מגדל גמל להשקעה משולב סחיר (המסלול הזה) | מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל | 0.62% | — | 57.6% | 27 מיליון ₪ | |
| מיטב גמל להשקעה משולב סחיר | מיטב גמל ופנסיה | 0.58% | — | 99.3% | 879 מיליון ₪ | השוואה ← |
| מור גמל להשקעה - משולב סחיר | מור גמל ופנסיה | 0.69% | — | 48.1% | 264 מיליון ₪ | השוואה ← |
| אנליסט קופת גמל להשקעה משולב סחיר | אנליסט קופות גמל | 0.61% | 2.7% | 48.1% | 158 מיליון ₪ | השוואה ← |
| כלל גמל לעתיד משולב סחיר | כלל פנסיה וגמל | — | — | 53.3% | 80 מיליון ₪ | השוואה ← |
| אלטשולר שחם חיסכון פלוס משולב סחיר | אלטשולר שחם גמל ופנסיה | — | — | 51.3% | 71 מיליון ₪ | השוואה ← |
| הפניקס גמל להשקעה משולב סחיר | הפניקס פנסיה וגמל | 0.59% | — | 51.5% | 36 מיליון ₪ | השוואה ← |
| הראל גמל להשקעה משולב סחיר | הראל פנסיה וגמל | 0.56% | — | 45.2% | 32 מיליון ₪ | השוואה ← |
| מנורה מבטחים גמל להשקעה משולב סחיר | מנורה מבטחים פנסיה וגמל | 0.64% | — | 66.3% | 23 מיליון ₪ | השוואה ← |
ממוין לפי שווי המסלול. דמי ניהול ממוצעים מהיתרה ותשואה נטו לפי דיווח רשמי; תשואת עבר אינה צופה פני עתיד. "השוואה" פותחת את כלי ההשוואה עם שני המסלולים.
איפה המסלול עומד ביחס למסלולים אחרים
מיקום בתוך אותו סוג מוצר, לא המלצה- חשיפה למט"ח: בשליש האמצעי מבין 123 מסלולי גמל להשקעה
- חשיפה לחו"ל: בשליש האמצעי מבין 123 מסלולי גמל להשקעה
- תשואה לפדיון של האג"ח: בשליש התחתון מבין 93 מסלולי גמל להשקעה
- תנודתיות צפויה: בינונית ביחס ל-123 מסלולי גמל להשקעה
- נכסים לא סחירים: בשליש האמצעי מבין 123 מסלולי גמל להשקעה
מחזיק נייר מסוים?
שאלות נפוצות
כמה מניות יש במגדל גמל להשקעה משולב סחיר?
כ-58% מהכסף במגדל גמל להשקעה משולב סחיר חשוף למניות, נכון ל-30.6.2026. מתוכם 38% הם מניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות, והשאר מגיע מחוזים ואופציות על מדדים.
כמה מהכסף במגדל גמל להשקעה משולב סחיר מושקע בחו"ל?
כ-40% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל, וכ-18% חשוף למטבע זר אחרי גידור, נכון ל-30.6.2026. החשיפה למטבע זר נמוכה יותר, כי חלק מההשקעות בחו"ל מגודר לשקל.
מה התשואה ודמי הניהול של מגדל גמל להשקעה משולב סחיר?
דמי הניהול הממוצעים מהיתרה הם 0.62% בשנה, התשואה מתחילת השנה היא 7.1%, לפי הדיווח לרשות שוק ההון עד אוגוסט 2026. התשואה נטו אחרי דמי ניהול, ותשואת עבר אינה מבטיחה תשואה עתידית.
פרטי מקור
- מספר אוצר
- 15455
- סוג מוצר
- גמל להשקעה
- נכון ל-
- רבעון 2 2026
- מקור
- דוח "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד"
- כיסוי אימות
- 100% מסך המסלול, מאומת מול גיליון "סכום נכסים"
- רישיון
- CC BY 4.0, מותר להשתמש בתנאי שמציינים את בקופה כמקור
המידע מוצג לצורך השוואה והבנה בלבד, ואינו מהווה ייעוץ או שיווק פנסיוני. ביצועי עבר והרכב נכסים אינם מבטיחים תשואה עתידית. הנתונים מבוססים על דוחות "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד" שמפרסמים הגופים המוסדיים מכוח חוזר גופים מוסדיים 2015-9-14.