בקופה מה יש בקופה?
הרכב נכסים נכון ל-30 ביוני 2026 · תשואה ודמי ניהול: אוגוסט 2026(רבעון 2 2026) · עודכן באתר: 2026-10-22 · הרבעון הבא (רבעון 3 2026) צפוי להתפרסם בסביבות דצמבר 2026

מיטב גמל להשקעה משולב סחיר

מיטב גמל ופנסיה · קופת גמל / השתלמות · מספר אוצר 15349

גמל להשקעה משולב (מעורב) רבעון 2 2026 + הוספה לתיק שלי השוואה למסלול אחר

במה מושקע מיטב גמל להשקעה משולב סחיר?

בקצרה: מיטב גמל להשקעה משולב סחיר הוא מסלול מנייתי: כ-99% מהכסף חשוף למניות (כולל דרך חוזים ואופציות על מדדים), כ-2% לשווקים בחו"ל וכ-6% למטבע זר. כ-23% מושקע באג"ח. המסלול מנהל 879.0 מיליון ₪, נכון ל-30.6.2026, לפי הדוח הרשמי של מיטב גמל ופנסיה.
99.3%חשיפה למניותכולל חוזים ואופציות · דיווח רשמי↓ 99.2% באוגוסט 2026 (-0.1 נק')גבוה מ-80% מסלולי הגמל להשקעה
1.6%חשיפה לחו"ללפי החשיפה הכלכלית · דיווח רשמי↓ 1.2% באוגוסט 2026 (-0.3 נק')נמוך מ-88% מסלולי הגמל להשקעה
879 מיליון ₪שווי המסלולבאוגוסט 2026: 877 מיליון ₪ (כולל הפקדות ומשיכות)גבוה מ-77% מסלולי הגמל להשקעה
עוד נתונים
6.5%חשיפה למט"חאחרי גידור · דיווח רשמי↓ 5.9% באוגוסט 2026 (-0.6 נק')
97.9%נכסים סחיריםלא סחיר 2.1%

תשואה ודמי ניהול

נתון רשמי, לא דירוג
דמי ניהול
0.58%
מהיתרה, בשנה · 0.01% מההפקדות
נמוך מ-77% מסלולי הגמל להשקעה
מתחילת השנה עד אוגוסט 2026
11.4%

התשואה היא נתון היסטורי ואינה צופה פני עתיד. מסלולים עם חשיפה שונה למניות נושאים סיכון שונה, ולכן כדאי להשוות תשואה רק בין מסלולים בעלי הרכב דומה. התשואה נטו, אחרי דמי הניהול.

מקור: דיווח הגוף המוסדי לרשות שוק ההון (גמל-נט/פנסיה-נט, data.gov.il), נכון לאוגוסט 2026.

תשואות ודמי ניהול של כל מסלולי גמל להשקעה ←

הניתוח מכסה את מלוא נכסי המסלול: 879.0 מיליון ₪ ב־238 שורות אחזקה, כפי שדווחו ברבעון 2 2026. הסכום אומת מול גיליון "סכום נכסים" שבקובץ המקור (פער 0.00%). 2.1% מהמסלול מוחזק בנכסים לא־סחירים (אג"ח מיועדות, אפיק מובטח תשואה, קרנות השקעה, הלוואות, זכויות מקרקעין ומוצרים מובנים), ששוויים נקבע בהערכה ולא במסחר יומי.

הקצאת הנכסים

מניות71.3%
אג"ח23.2%
מזומנים3.5%
נגזרים2.1%

בנוסף, חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים חשיפה של 28.0% למניות, ולכן החשיפה הכוללת למניות היא 99.3%.

כך מתפלג הכסף שהושקע בפועל: קרן סל על מדד מניות נספרת כמניות ולא כ"קרן".

מניות71.3%626.3 מיליון ₪
אג"ח23.2%203.6 מיליון ₪
מזומנים3.5%30.7 מיליון ₪
נגזרים2.1%18.4 מיליון ₪

חשיפה למניות: מה נקנה בפועל ומה מגיע מחוזים

מניות שנקנו ישירות37.7%
מניות דרך קרנות סל ונאמנות33.5%
סך המניות שנקנו בפועל71.3%
חשיפה כוללת, כולל חוזים ואופציות (דיווח רשמי)99.3%

71.3% מהמסלול מושקע במניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות. חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים עוד 28.0%, ולכן החשיפה הכוללת למניות, כפי שהקופה מדווחת לרשות שוק ההון (יוני 2026), היא 99.3%. זה המספר שקובע כמה המסלול יושפע מתנודות בבורסה. את התוספת מהחוזים אי אפשר לחשב מדוח הנכסים עצמו, ולכן היא נלקחת מהדיווח הרשמי.

לאן הכסף חשוף

ישראל מול חו"ל

1.6% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל (חשיפה כלכלית, דיווח רשמי, יוני 2026).

למה בפירוט לפי נייר יוצא מספר אחר?
ישראל 99%
חו"ל 0.7%

בפירוט לפי מקום הרישום של כל נייר, 0.7% מסווג "חו"ל", קרוב למספר הרשמי.

מטבעות

6.5% מהמסלול חשוף למטבע זר, אחרי גידור (דיווח רשמי, יוני 2026).

פירוט לפי מטבע הנייר, לפני גידור
שקל97.5%
דולר אמריקאי2.2%
AUD0.3%
ליש"ט0.0%
אירו0.0%

2.5% מהנכסים נקובים במטבע זר. חוזים ונגזרים מוסיפים חשיפה למטבע זר מעבר לנכסים עצמם.

ענפים מובילים — החזקה ישירה

בנקים9.3%
נדל"ן מניב בישראל4.2%
מוליכים למחצה3.0%
אנרגיה מתחדשת2.6%
ביטחוניות2.5%
פארמה1.9%
ביטוח1.8%
בנייה1.7%

הענפים מחושבים מהמניות המוחזקות ישירות בלבד. במניות המוחזקות דרך קרנות, הקובץ מדווח את סיווג הקרן ולא את ענפי החברות שבתוכה.

8 האחזקות הגדולות

8 האחזקות הגדולות במסלול
הראל סל (4A) תא 125קרנות סל6.93%60.9 מיליון ₪
קסם 4A) ETF) תא 125קרנות סל6.45%56.7 מיליון ₪
אי.בי.אי סל (A4) תאקרנות סל6.04%53.1 מיליון ₪
מגדל ETF (A4) תא 125קרנות סל5.39%47.4 מיליון ₪
מ.ק.מ. 317אג"ח ממשלתי5.35%47.0 מיליון ₪
מור סל (4A) תא-125קרנות סל5.04%44.3 מיליון ₪
לאומימניות3.89%34.2 מיליון ₪
פועליםמניות2.90%25.5 מיליון ₪

כל האחזקות במסלול (238) ←

רכיב החוב — 23.2% מהמסלול

משקל נמוך במסלול זה
התשואה השנתית שרכיב החוב צפוי להניב אם כל האג"ח יוחזקו עד מועד הפירעון.
2.87%
כיסוי 100% מרכיב החוב
משך חיים ממוצע: כמה שנים בממוצע עד שהכסף באג"ח חוזר. ככל שהוא ארוך יותר, כך האג"ח רגישה יותר לשינויי ריבית.
0.66 שנים
דירוג ממוצע
—

פילוח דירוגים, מתוך רכיב החוב

ממשלתי (RF)95.9%
ללא דירוג4.1%

לפרופיל החוב המלא: תשואה לפי סוג נכס, פילוח הצמדה וחוב בעייתי ←

מסלולים דומים

אותה קטגוריה וסוג חשיפה, בחברות אחרות
מסלולים דומים למיטב גמל להשקעה משולב סחיר
מיטב גמל להשקעה משולב סחיר (המסלול הזה)מיטב גמל ופנסיה0.58%—99.3%879 מיליון ₪
מור גמל להשקעה - משולב סחירמור גמל ופנסיה0.69%—48.1%264 מיליון ₪השוואה ←
אנליסט קופת גמל להשקעה משולב סחיראנליסט קופות גמל0.61%2.7%48.1%158 מיליון ₪השוואה ←
כלל גמל לעתיד משולב סחירכלל פנסיה וגמל——53.3%80 מיליון ₪השוואה ←
אלטשולר שחם חיסכון פלוס משולב סחיראלטשולר שחם גמל ופנסיה——51.3%71 מיליון ₪השוואה ←
הפניקס גמל להשקעה משולב סחירהפניקס פנסיה וגמל0.59%—51.5%36 מיליון ₪השוואה ←
הראל גמל להשקעה משולב סחירהראל פנסיה וגמל0.56%—45.2%32 מיליון ₪השוואה ←
מגדל גמל להשקעה משולב סחירמגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל0.62%—57.6%27 מיליון ₪השוואה ←
מנורה מבטחים גמל להשקעה משולב סחירמנורה מבטחים פנסיה וגמל0.64%—66.3%23 מיליון ₪השוואה ←

ממוין לפי שווי המסלול. דמי ניהול ממוצעים מהיתרה ותשואה נטו לפי דיווח רשמי; תשואת עבר אינה צופה פני עתיד. "השוואה" פותחת את כלי ההשוואה עם שני המסלולים.

איפה המסלול עומד ביחס למסלולים אחרים

מיקום בתוך אותו סוג מוצר, לא המלצה

מחזיק נייר מסוים?

שאלות נפוצות

כמה מניות יש במיטב גמל להשקעה משולב סחיר?

כ-99% מהכסף במיטב גמל להשקעה משולב סחיר חשוף למניות, נכון ל-30.6.2026. מתוכם 71% הם מניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות, והשאר מגיע מחוזים ואופציות על מדדים.

כמה מהכסף במיטב גמל להשקעה משולב סחיר מושקע בחו"ל?

כ-2% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל, וכ-6% חשוף למטבע זר אחרי גידור, נכון ל-30.6.2026.

מה התשואה ודמי הניהול של מיטב גמל להשקעה משולב סחיר?

דמי הניהול הממוצעים מהיתרה הם 0.58% בשנה, התשואה מתחילת השנה היא 11.4%, לפי הדיווח לרשות שוק ההון עד אוגוסט 2026. התשואה נטו אחרי דמי ניהול, ותשואת עבר אינה מבטיחה תשואה עתידית.

פרטי מקור

מספר אוצר
15349
סוג מוצר
גמל להשקעה
נכון ל-
רבעון 2 2026
מקור
דוח "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד"
כיסוי אימות
100% מסך המסלול, מאומת מול גיליון "סכום נכסים"
רישיון
CC BY 4.0, מותר להשתמש בתנאי שמציינים את בקופה כמקור

המידע מוצג לצורך השוואה והבנה בלבד, ואינו מהווה ייעוץ או שיווק פנסיוני. ביצועי עבר והרכב נכסים אינם מבטיחים תשואה עתידית. הנתונים מבוססים על דוחות "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד" שמפרסמים הגופים המוסדיים מכוח חוזר גופים מוסדיים 2015-9-14.