בקופה מה יש בקופה?
הרכב נכסים נכון ל-30 ביוני 2026 · תשואה ודמי ניהול: אוגוסט 2026(רבעון 2 2026) · עודכן באתר: 2026-10-22 · הרבעון הבא (רבעון 3 2026) צפוי להתפרסם בסביבות דצמבר 2026

הפניקס גמל להשקעה משולב סחיר

הפניקס פנסיה וגמל · קופת גמל / השתלמות · מספר אוצר 15214

גמל להשקעה משולב (מעורב) רבעון 2 2026 + הוספה לתיק שלי השוואה למסלול אחר

במה מושקע הפניקס גמל להשקעה משולב סחיר?

בקצרה: הפניקס גמל להשקעה משולב סחיר הוא מסלול משולב עם משקל גבוה למניות: כ-51% מהכסף חשוף למניות (כולל דרך חוזים ואופציות על מדדים), כ-49% לשווקים בחו"ל וכ-20% למטבע זר. כ-47% מושקע באג"ח. המסלול מנהל 36.1 מיליון ₪, נכון ל-30.6.2026, לפי הדוח הרשמי של הפניקס פנסיה וגמל.
51.5%חשיפה למניותכולל חוזים ואופציות · דיווח רשמי↑ 52.0% באוגוסט 2026 (+0.6 נק')גבוה מ-54% מסלולי הגמל להשקעה
49.5%חשיפה לחו"ללפי החשיפה הכלכלית · דיווח רשמי↓ 49.3% באוגוסט 2026 (-0.2 נק')גבוה מ-60% מסלולי הגמל להשקעה
36 מיליון ₪שווי המסלולבאוגוסט 2026: 38 מיליון ₪ (כולל הפקדות ומשיכות)נמוך מ-79% מסלולי הגמל להשקעה
עוד נתונים
19.7%חשיפה למט"חאחרי גידור · דיווח רשמי↓ 18.6% באוגוסט 2026 (-1.1 נק')
3.55%תשואה לפדיון של האג"חמחושבת על 97% מרכיב החוב
98.3%נכסים סחיריםלא סחיר 1.7%

תשואה ודמי ניהול

נתון רשמי, לא דירוג
דמי ניהול
0.59%
מהיתרה, בשנה · 0.16% מההפקדות
נמוך מ-71% מסלולי הגמל להשקעה
מתחילת השנה עד אוגוסט 2026
6.7%

התשואה היא נתון היסטורי ואינה צופה פני עתיד. מסלולים עם חשיפה שונה למניות נושאים סיכון שונה, ולכן כדאי להשוות תשואה רק בין מסלולים בעלי הרכב דומה. התשואה נטו, אחרי דמי הניהול.

מקור: דיווח הגוף המוסדי לרשות שוק ההון (גמל-נט/פנסיה-נט, data.gov.il), נכון לאוגוסט 2026.

תשואות ודמי ניהול של כל מסלולי גמל להשקעה ←

הניתוח מכסה את מלוא נכסי המסלול: 36.1 מיליון ₪ ב־1,779 שורות אחזקה, כפי שדווחו ברבעון 2 2026. הסכום אומת מול גיליון "סכום נכסים" שבקובץ המקור (פער 0.00%). 1.7% מהמסלול מוחזק בנכסים לא־סחירים (אג"ח מיועדות, אפיק מובטח תשואה, קרנות השקעה, הלוואות, זכויות מקרקעין ומוצרים מובנים), ששוויים נקבע בהערכה ולא במסחר יומי.

הקצאת הנכסים

אג"ח47.1%
מניות32.8%
מזומנים19.7%
השקעות אלטרנטיביות0.3%
נגזרים0.1%
אחר0.0%

בנוסף, חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים חשיפה של 18.6% למניות, ולכן החשיפה הכוללת למניות היא 51.5%.

כך מתפלג הכסף שהושקע בפועל: קרן סל על מדד מניות נספרת כמניות ולא כ"קרן".

אג"ח47.1%17.0 מיליון ₪
מניות32.8%11.9 מיליון ₪
מזומנים19.7%7.1 מיליון ₪
השקעות אלטרנטיביות0.3%112 אלף ₪
נגזרים0.1%36 אלף ₪
אחר<0.05%6 אלף ₪

חשיפה למניות: מה נקנה בפועל ומה מגיע מחוזים

מניות שנקנו ישירות20.9%
מניות דרך קרנות סל ונאמנות11.9%
סך המניות שנקנו בפועל32.8%
חשיפה כוללת, כולל חוזים ואופציות (דיווח רשמי)51.5%

32.8% מהמסלול מושקע במניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות. חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים עוד 18.6%, ולכן החשיפה הכוללת למניות, כפי שהקופה מדווחת לרשות שוק ההון (יוני 2026), היא 51.5%. זה המספר שקובע כמה המסלול יושפע מתנודות בבורסה. את התוספת מהחוזים אי אפשר לחשב מדוח הנכסים עצמו, ולכן היא נלקחת מהדיווח הרשמי.

לאן הכסף חשוף

ישראל מול חו"ל

49.5% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל (חשיפה כלכלית, דיווח רשמי, יוני 2026).

למה בפירוט לפי נייר יוצא מספר אחר?
ישראל 69%
חו"ל 31%

בפירוט לפי מקום הרישום של כל נייר, 30.9% מסווג "חו"ל". הפער נובע ממכשירים שנסחרים בישראל, כמו תעודות סל על מדדים בחו"ל, שנרשמים "ישראל" למרות שהחשיפה שלהם היא לחו"ל.

מטבעות

19.7% מהמסלול חשוף למטבע זר, אחרי גידור (דיווח רשמי, יוני 2026).

פירוט לפי מטבע הנייר, לפני גידור
שקל69.8%
דולר אמריקאי25.5%
אירו3.6%
ין יפני1.2%
ליש"ט0.3%
אחר0.9%

לפני גידור, 31.5% מהנכסים נקובים במטבע זר. חלק מהחשיפה הזו מנוטרל בעסקאות גידור, ולכן החשיפה בפועל נמוכה יותר.

ענפים מובילים — החזקה ישירה

בנקים2.9%
נדל"ן מניב בישראל1.7%
תקשורת ומדיה1.6%
מוליכים למחצה1.4%
אנרגיה מתחדשת1.4%
מכשור רפואי1.2%
בנייה1.2%
ביטחוניות1.0%

הענפים מחושבים מהמניות המוחזקות ישירות בלבד. במניות המוחזקות דרך קרנות, הקובץ מדווח את סיווג הקרן ולא את ענפי החברות שבתוכה.

8 האחזקות הגדולות

8 האחזקות הגדולות במסלול
ממשלתי צמוד 0529אג"ח ממשלתי2.41%872 אלף ₪
בנק הפועליםמזומנים ושווי מזומנים2.30%829 אלף ₪
ממשל שקלית 0142אג"ח ממשלתי2.02%729 אלף ₪
בנק מזרחימזומנים ושווי מזומנים1.92%692 אלף ₪
בנק לאומימזומנים ושווי מזומנים1.77%639 אלף ₪
ממשל צמודה 1033אג"ח ממשלתי1.53%552 אלף ₪
ממשלתי צמוד 1131אג"ח ממשלתי1.51%547 אלף ₪
Amundi Core S&P 500 Swapקרנות סל1.42%511 אלף ₪

כל האחזקות במסלול (1,779) ←

רכיב החוב — 47.1% מהמסלול

התשואה השנתית שרכיב החוב צפוי להניב אם כל האג"ח יוחזקו עד מועד הפירעון.
3.55%
כיסוי 97% מרכיב החוב
משך חיים ממוצע: כמה שנים בממוצע עד שהכסף באג"ח חוזר. ככל שהוא ארוך יותר, כך האג"ח רגישה יותר לשינויי ריבית.
5.58 שנים
דירוג ממוצע
A
כיסוי 58% מרכיב החוב

פילוח דירוגים, מתוך רכיב החוב

ממשלתי (RF)32.9%
AAA15.7%
AA13.4%
BB ומטה10.6%
A9.9%
ללא דירוג8.8%
BBB8.7%

לפרופיל החוב המלא: תשואה לפי סוג נכס, פילוח הצמדה וחוב בעייתי ←

מסלולים דומים

אותה קטגוריה וסוג חשיפה, בחברות אחרות
מסלולים דומים להפניקס גמל להשקעה משולב סחיר
הפניקס גמל להשקעה משולב סחיר (המסלול הזה)הפניקס פנסיה וגמל0.59%—51.5%36 מיליון ₪
מיטב גמל להשקעה משולב סחירמיטב גמל ופנסיה0.58%—99.3%879 מיליון ₪השוואה ←
מור גמל להשקעה - משולב סחירמור גמל ופנסיה0.69%—48.1%264 מיליון ₪השוואה ←
אנליסט קופת גמל להשקעה משולב סחיראנליסט קופות גמל0.61%2.7%48.1%158 מיליון ₪השוואה ←
כלל גמל לעתיד משולב סחירכלל פנסיה וגמל——53.3%80 מיליון ₪השוואה ←
אלטשולר שחם חיסכון פלוס משולב סחיראלטשולר שחם גמל ופנסיה——51.3%71 מיליון ₪השוואה ←
הראל גמל להשקעה משולב סחירהראל פנסיה וגמל0.56%—45.2%32 מיליון ₪השוואה ←
מגדל גמל להשקעה משולב סחירמגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל0.62%—57.6%27 מיליון ₪השוואה ←
מנורה מבטחים גמל להשקעה משולב סחירמנורה מבטחים פנסיה וגמל0.64%—66.3%23 מיליון ₪השוואה ←

ממוין לפי שווי המסלול. דמי ניהול ממוצעים מהיתרה ותשואה נטו לפי דיווח רשמי; תשואת עבר אינה צופה פני עתיד. "השוואה" פותחת את כלי ההשוואה עם שני המסלולים.

איפה המסלול עומד ביחס למסלולים אחרים

מיקום בתוך אותו סוג מוצר, לא המלצה

מחזיק נייר מסוים?

שאלות נפוצות

כמה מניות יש בהפניקס גמל להשקעה משולב סחיר?

כ-51% מהכסף בהפניקס גמל להשקעה משולב סחיר חשוף למניות, נכון ל-30.6.2026. מתוכם 33% הם מניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות, והשאר מגיע מחוזים ואופציות על מדדים.

כמה מהכסף בהפניקס גמל להשקעה משולב סחיר מושקע בחו"ל?

כ-49% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל, וכ-20% חשוף למטבע זר אחרי גידור, נכון ל-30.6.2026. החשיפה למטבע זר נמוכה יותר, כי חלק מההשקעות בחו"ל מגודר לשקל.

מה התשואה ודמי הניהול של הפניקס גמל להשקעה משולב סחיר?

דמי הניהול הממוצעים מהיתרה הם 0.59% בשנה, התשואה מתחילת השנה היא 6.7%, לפי הדיווח לרשות שוק ההון עד אוגוסט 2026. התשואה נטו אחרי דמי ניהול, ותשואת עבר אינה מבטיחה תשואה עתידית.

פרטי מקור

מספר אוצר
15214
סוג מוצר
גמל להשקעה
נכון ל-
רבעון 2 2026
מקור
דוח "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד"
כיסוי אימות
100% מסך המסלול, מאומת מול גיליון "סכום נכסים"
רישיון
CC BY 4.0, מותר להשתמש בתנאי שמציינים את בקופה כמקור

המידע מוצג לצורך השוואה והבנה בלבד, ואינו מהווה ייעוץ או שיווק פנסיוני. ביצועי עבר והרכב נכסים אינם מבטיחים תשואה עתידית. הנתונים מבוססים על דוחות "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד" שמפרסמים הגופים המוסדיים מכוח חוזר גופים מוסדיים 2015-9-14.