בקופה מה יש בקופה?
הרכב נכסים נכון ל-30 ביוני 2026 · תשואה ודמי ניהול: אוגוסט 2026(רבעון 2 2026) · עודכן באתר: 2026-10-22 · הרבעון הבא (רבעון 3 2026) צפוי להתפרסם בסביבות דצמבר 2026

אלטשולר שחם חיסכון פלוס משולב סחיר

אלטשולר שחם גמל ופנסיה · קופת גמל / השתלמות · מספר אוצר 15541

גמל להשקעה משולב (מעורב) רבעון 2 2026 + הוספה לתיק שלי השוואה למסלול אחר

במה מושקע אלטשולר שחם חיסכון פלוס משולב סחיר?

בקצרה: אלטשולר שחם חיסכון פלוס משולב סחיר הוא מסלול משולב עם משקל גבוה למניות: כ-51% מהכסף חשוף למניות, בלי חשיפה לשווקים בחו"ל ולמטבע זר. כ-41% מושקע באג"ח. המסלול מנהל 70.8 מיליון ₪, נכון ל-30.6.2026, לפי הדוח הרשמי של אלטשולר שחם גמל ופנסיה.
51.3%חשיפה למניותכולל חוזים ואופציות · דיווח רשמי↑ 52.8% באוגוסט 2026 (+1.5 נק')גבוה מ-52% מסלולי הגמל להשקעה
0.8%חשיפה לחו"ללפי החשיפה הכלכלית · דיווח רשמי↑ 1.2% באוגוסט 2026 (+0.4 נק')נמוך מ-89% מסלולי הגמל להשקעה
71 מיליון ₪שווי המסלולבאוגוסט 2026: 67 מיליון ₪ (כולל הפקדות ומשיכות)נמוך מ-65% מסלולי הגמל להשקעה
עוד נתונים
0.2%חשיפה למט"חאחרי גידור · דיווח רשמי
3.48%תשואה לפדיון של האג"חמחושבת על 100% מרכיב החוב
99.8%נכסים סחיריםלא סחיר 0.2%

תשואה ודמי ניהול

נתון רשמי, לא דירוג
מתחילת השנה עד אוגוסט 2026
7.2%

התשואה היא נתון היסטורי ואינה צופה פני עתיד. מסלולים עם חשיפה שונה למניות נושאים סיכון שונה, ולכן כדאי להשוות תשואה רק בין מסלולים בעלי הרכב דומה. התשואה נטו, אחרי דמי הניהול.

מקור: דיווח הגוף המוסדי לרשות שוק ההון (גמל-נט/פנסיה-נט, data.gov.il), נכון לאוגוסט 2026.

תשואות ודמי ניהול של כל מסלולי גמל להשקעה ←

הניתוח מכסה את מלוא נכסי המסלול: 70.8 מיליון ₪ ב־211 שורות אחזקה, כפי שדווחו ברבעון 2 2026. הסכום אומת מול גיליון "סכום נכסים" שבקובץ המקור (פער 0.00%). 0.2% מהמסלול מוחזק בנכסים לא־סחירים (אג"ח מיועדות, אפיק מובטח תשואה, קרנות השקעה, הלוואות, זכויות מקרקעין ומוצרים מובנים), ששוויים נקבע בהערכה ולא במסחר יומי.

הקצאת הנכסים

מניות51.0%
אג"ח41.3%
מזומנים7.5%
מוצרים מובנים0.2%

כך מתפלג הכסף שהושקע בפועל: קרן סל על מדד מניות נספרת כמניות ולא כ"קרן".

מניות51.0%36.1 מיליון ₪
אג"ח41.3%29.3 מיליון ₪
מזומנים7.5%5.3 מיליון ₪
מוצרים מובנים0.2%166 אלף ₪

חשיפה למניות: מה נקנה בפועל ומה מגיע מחוזים

מניות שנקנו ישירות50.4%
מניות דרך קרנות סל ונאמנות0.7%
סך המניות שנקנו בפועל51.0%
חשיפה כוללת, כולל חוזים ואופציות (דיווח רשמי)51.3%

המניות שנקנו בפועל (51.0%) קרובות לחשיפה הכוללת שהקופה מדווחת (51.3%, יוני 2026). המסלול לא מחזיק חוזים או אופציות שמשנים את התמונה.

לאן הכסף חשוף

ישראל מול חו"ל

0.8% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל (חשיפה כלכלית, דיווח רשמי, יוני 2026).

למה בפירוט לפי נייר יוצא מספר אחר?
ישראל 100%
חו"ל 0.1%

בפירוט לפי מקום הרישום של כל נייר, 0.1% מסווג "חו"ל", קרוב למספר הרשמי.

מטבעות

0.2% מהמסלול חשוף למטבע זר, אחרי גידור (דיווח רשמי, יוני 2026).

פירוט לפי מטבע הנייר, לפני גידור
שקל99.9%
דולר אמריקאי0.1%

0.1% מהנכסים נקובים במטבע זר, קרוב למספר הרשמי.

ענפים מובילים — החזקה ישירה

בנקים21.4%
נדל"ן מניב בישראל4.1%
השקעה ואחזקות3.4%
רשתות שיווק3.4%
ביטחוניות3.1%
פארמה3.1%
אנרגיה מתחדשת3.0%
תקשורת ומדיה1.8%

הענפים מחושבים מהמניות המוחזקות ישירות בלבד. במניות המוחזקות דרך קרנות, הקובץ מדווח את סיווג הקרן ולא את ענפי החברות שבתוכה.

8 האחזקות הגדולות

8 האחזקות הגדולות במסלול
ממשל שקלית 0142אג"ח ממשלתי10.60%7.5 מיליון ₪
ממשל שקלית 1152אג"ח ממשלתי10.31%7.3 מיליון ₪
פועליםמניות8.62%6.1 מיליון ₪
לאומימניות7.15%5.1 מיליון ₪
ממשל שקלית 0537אג"ח ממשלתי5.33%3.8 מיליון ₪
ממשל צמודה 1033אג"ח ממשלתי4.27%3.0 מיליון ₪
דיסקונט אמניות3.95%2.8 מיליון ₪
טבעמניות3.06%2.2 מיליון ₪

כל האחזקות במסלול (211) ←

רכיב החוב — 41.3% מהמסלול

התשואה השנתית שרכיב החוב צפוי להניב אם כל האג"ח יוחזקו עד מועד הפירעון.
3.48%
כיסוי 100% מרכיב החוב
משך חיים ממוצע: כמה שנים בממוצע עד שהכסף באג"ח חוזר. ככל שהוא ארוך יותר, כך האג"ח רגישה יותר לשינויי ריבית.
10.22 שנים
דירוג ממוצע
—
מעט מדי אג"ח מדורגות (12% מהחוב)

פילוח דירוגים, מתוך רכיב החוב

ממשלתי (RF)87.7%
AAA8.8%
AA2.1%
A1.3%
ללא דירוג0.2%

הדירוג הממוצע מוצג רק כשלפחות מחצית מרכיב החוב מדורגת. אג"ח ממשלתיות ואג"ח מגובות מדינה אינן נושאות דירוג קונצרני ואינן נכללות בו.

לפרופיל החוב המלא: תשואה לפי סוג נכס, פילוח הצמדה וחוב בעייתי ←

מסלולים דומים

אותה קטגוריה וסוג חשיפה, בחברות אחרות
מסלולים דומים לאלטשולר שחם חיסכון פלוס משולב סחיר
אלטשולר שחם חיסכון פלוס משולב סחיר (המסלול הזה)אלטשולר שחם גמל ופנסיה——51.3%71 מיליון ₪
מיטב גמל להשקעה משולב סחירמיטב גמל ופנסיה0.58%—99.3%879 מיליון ₪השוואה ←
מור גמל להשקעה - משולב סחירמור גמל ופנסיה0.69%—48.1%264 מיליון ₪השוואה ←
אנליסט קופת גמל להשקעה משולב סחיראנליסט קופות גמל0.61%2.7%48.1%158 מיליון ₪השוואה ←
כלל גמל לעתיד משולב סחירכלל פנסיה וגמל——53.3%80 מיליון ₪השוואה ←
הפניקס גמל להשקעה משולב סחירהפניקס פנסיה וגמל0.59%—51.5%36 מיליון ₪השוואה ←
הראל גמל להשקעה משולב סחירהראל פנסיה וגמל0.56%—45.2%32 מיליון ₪השוואה ←
מגדל גמל להשקעה משולב סחירמגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל0.62%—57.6%27 מיליון ₪השוואה ←
מנורה מבטחים גמל להשקעה משולב סחירמנורה מבטחים פנסיה וגמל0.64%—66.3%23 מיליון ₪השוואה ←

ממוין לפי שווי המסלול. דמי ניהול ממוצעים מהיתרה ותשואה נטו לפי דיווח רשמי; תשואת עבר אינה צופה פני עתיד. "השוואה" פותחת את כלי ההשוואה עם שני המסלולים.

איפה המסלול עומד ביחס למסלולים אחרים

מיקום בתוך אותו סוג מוצר, לא המלצה

מחזיק נייר מסוים?

שאלות נפוצות

כמה מניות יש באלטשולר שחם חיסכון פלוס משולב סחיר?

כ-51% מהכסף באלטשולר שחם חיסכון פלוס משולב סחיר חשוף למניות, נכון ל-30.6.2026.

כמה מהכסף באלטשולר שחם חיסכון פלוס משולב סחיר מושקע בחו"ל?

כ-1% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל, וכ-0% חשוף למטבע זר אחרי גידור, נכון ל-30.6.2026.

מה התשואה ודמי הניהול של אלטשולר שחם חיסכון פלוס משולב סחיר?

התשואה מתחילת השנה היא 7.2%, לפי הדיווח לרשות שוק ההון עד אוגוסט 2026. התשואה נטו אחרי דמי ניהול, ותשואת עבר אינה מבטיחה תשואה עתידית.

פרטי מקור

מספר אוצר
15541
סוג מוצר
גמל להשקעה
נכון ל-
רבעון 2 2026
מקור
דוח "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד"
כיסוי אימות
100% מסך המסלול, מאומת מול גיליון "סכום נכסים"
רישיון
CC BY 4.0, מותר להשתמש בתנאי שמציינים את בקופה כמקור

המידע מוצג לצורך השוואה והבנה בלבד, ואינו מהווה ייעוץ או שיווק פנסיוני. ביצועי עבר והרכב נכסים אינם מבטיחים תשואה עתידית. הנתונים מבוססים על דוחות "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד" שמפרסמים הגופים המוסדיים מכוח חוזר גופים מוסדיים 2015-9-14.