הרכב נכסים נכון ל-30 ביוני 2026 · תשואה ודמי ניהול: אוגוסט 2026
(רבעון 2 2026) · עודכן באתר: 2026-10-22 · הרבעון הבא (רבעון 3 2026) צפוי להתפרסם בסביבות דצמבר 2026מנורה מבטחים גמל להשקעה עוקב מדדי אג"ח עם מניות (עד 25% מניות)
מנורה מבטחים פנסיה וגמל · קופת גמל / השתלמות · מספר אוצר 8684
גמל להשקעה עוקב מדד אג"ח רבעון 2 2026 + הוספה לתיק שלי השוואה למסלול אחר
במה מושקע מנורה מבטחים גמל להשקעה עוקב מדדי אג"ח עם מניות (עד 25% מניות)?
עוד נתונים
תשואה ודמי ניהול
נתון רשמי, לא דירוגתנודתיות (סטיית תקן) 4.2% · מדד שארפ 0.50.
התשואה היא נתון היסטורי ואינה צופה פני עתיד. מסלולים עם חשיפה שונה למניות נושאים סיכון שונה, ולכן כדאי להשוות תשואה רק בין מסלולים בעלי הרכב דומה. התשואה נטו, אחרי דמי הניהול.
מקור: דיווח הגוף המוסדי לרשות שוק ההון (גמל-נט/פנסיה-נט, data.gov.il), נכון לאוגוסט 2026.
הקצאת הנכסים
כך מתפלג הכסף שהושקע בפועל: קרן סל על מדד מניות נספרת כמניות ולא כ"קרן".
| אג"ח | 76.7% | 50.2 מיליון ₪ |
| מניות | 23.0% | 15.1 מיליון ₪ |
| מזומנים | 0.2% | 151 אלף ₪ |
כך מדווח המסלול בפועל, קרנות סל וקרנות נאמנות מופיעות כמכשיר נפרד.
| קרנות סל | 79.2% | 51.7 מיליון ₪ |
| קרנות נאמנות | 20.6% | 13.5 מיליון ₪ |
| מזומנים ושווי מזומנים | 0.2% | 151 אלף ₪ |
חשיפה למניות: מה נקנה בפועל ומה מגיע מחוזים
המניות שנקנו בפועל (23.0%) קרובות לחשיפה הכוללת שהקופה מדווחת (23.0%, יוני 2026). המסלול לא מחזיק חוזים או אופציות שמשנים את התמונה.
לאן הכסף חשוף
ישראל מול חו"ל
22.6% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל (חשיפה כלכלית, דיווח רשמי, יוני 2026).
למה בפירוט לפי נייר יוצא מספר אחר?
בפירוט לפי מקום הרישום של כל נייר, 0.5% מסווג "חו"ל". הפער נובע ממכשירים שנסחרים בישראל, כמו תעודות סל על מדדים בחו"ל, שנרשמים "ישראל" למרות שהחשיפה שלהם היא לחו"ל.
מטבעות
18.1% מהמסלול חשוף למטבע זר, אחרי גידור (דיווח רשמי, יוני 2026).
פירוט לפי מטבע הנייר, לפני גידור
0.5% מהנכסים נקובים במטבע זר. חוזים ונגזרים מוסיפים חשיפה למטבע זר מעבר לנכסים עצמם.
8 האחזקות הגדולות
| תכלית סל מדורג פיזור רחב | קרנות סל | 7.79% | 5.1 מיליון ₪ |
| קסם ETF אינ מד שק מ5 קב | קרנות סל | 7.73% | 5.1 מיליון ₪ |
| מור סל תל בונד מאגר | קרנות סל | 7.71% | 5.0 מיליון ₪ |
| אי.בי.אי. מחקה (00) אינדקס A-AA מנגנון מרווח | קרנות נאמנות | 7.68% | 5.0 מיליון ₪ |
| איישרס.חוץ CORP BONDS USD | קרנות סל | 7.39% | 4.8 מיליון ₪ |
| תכלית סל תלבונד מאגר | קרנות סל | 7.38% | 4.8 מיליון ₪ |
| MTF סל תל בונד-מאגר | קרנות סל | 7.02% | 4.6 מיליון ₪ |
| הראל סל תל בונד מאגר | קרנות סל | 6.94% | 4.5 מיליון ₪ |
רכיב החוב — 76.7% מהמסלול
פילוח דירוגים, מתוך רכיב החוב
לפרופיל החוב המלא: תשואה לפי סוג נכס, פילוח הצמדה וחוב בעייתי ←
מסלולים דומים
אותה קטגוריה וסוג חשיפה, בחברות אחרות| מנורה מבטחים גמל להשקעה עוקב מדדי אג"ח עם מניות (עד 25% מניות) (המסלול הזה) | מנורה מבטחים פנסיה וגמל | 0.60% | 7.5% | 23.0% | 65 מיליון ₪ | |
| הראל גמל להשקעה- עוקב מדדים- אג"ח מדדים (עד 25% מניות) | הראל פנסיה וגמל | 0.56% | — | 22.6% | 28 מיליון ₪ | השוואה ← |
| מור גמל להשקעה עוקב מדדי אג"ח | מור גמל ופנסיה | 0.67% | — | 0.0% | 21 מיליון ₪ | השוואה ← |
| מיטב גמל להשקעה מדדי אג"ח עם מניות (עד 25% מניות) | מיטב גמל ופנסיה | 0.63% | — | 23.2% | 16 מיליון ₪ | השוואה ← |
| הראל גמל להשקעה עוקב מדדי אג"ח | הראל פנסיה וגמל | 0.57% | — | 0.0% | 13 מיליון ₪ | השוואה ← |
| מגדל גמל להשקעה עוקב מדדי אג"ח | מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל | 0.64% | — | 0.0% | 4 מיליון ₪ | השוואה ← |
ממוין לפי שווי המסלול. דמי ניהול ממוצעים מהיתרה ותשואה נטו לפי דיווח רשמי; תשואת עבר אינה צופה פני עתיד. "השוואה" פותחת את כלי ההשוואה עם שני המסלולים.
איפה המסלול עומד ביחס למסלולים אחרים
מיקום בתוך אותו סוג מוצר, לא המלצה- חשיפה למט"ח: בשליש האמצעי מבין 123 מסלולי גמל להשקעה
- חשיפה לחו"ל: בשליש האמצעי מבין 123 מסלולי גמל להשקעה
- תנודתיות צפויה: נמוכה ביחס ל-123 מסלולי גמל להשקעה
- נכסים לא סחירים: בשליש התחתון מבין 123 מסלולי גמל להשקעה
מחזיק נייר מסוים?
שאלות נפוצות
כמה מניות יש במנורה מבטחים גמל להשקעה עוקב מדדי אג"ח עם מניות (עד 25% מניות)?
כ-23% מהכסף במנורה מבטחים גמל להשקעה עוקב מדדי אג"ח עם מניות (עד 25% מניות) חשוף למניות, נכון ל-30.6.2026.
כמה מהכסף במנורה מבטחים גמל להשקעה עוקב מדדי אג"ח עם מניות (עד 25% מניות) מושקע בחו"ל?
כ-23% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל, וכ-18% חשוף למטבע זר אחרי גידור, נכון ל-30.6.2026.
מה התשואה ודמי הניהול של מנורה מבטחים גמל להשקעה עוקב מדדי אג"ח עם מניות (עד 25% מניות)?
דמי הניהול הממוצעים מהיתרה הם 0.60% בשנה, התשואה מתחילת השנה היא 3.9%, התשואה השנתית הממוצעת בשלוש השנים האחרונות היא 7.5%, לפי הדיווח לרשות שוק ההון עד אוגוסט 2026. התשואה נטו אחרי דמי ניהול, ותשואת עבר אינה מבטיחה תשואה עתידית.
פרטי מקור
- מספר אוצר
- 8684
- סוג מוצר
- גמל להשקעה
- נכון ל-
- רבעון 2 2026
- מקור
- דוח "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד"
- כיסוי אימות
- 100% מסך המסלול, מאומת מול גיליון "סכום נכסים"
- רישיון
- CC BY 4.0, מותר להשתמש בתנאי שמציינים את בקופה כמקור
המידע מוצג לצורך השוואה והבנה בלבד, ואינו מהווה ייעוץ או שיווק פנסיוני. ביצועי עבר והרכב נכסים אינם מבטיחים תשואה עתידית. הנתונים מבוססים על דוחות "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד" שמפרסמים הגופים המוסדיים מכוח חוזר גופים מוסדיים 2015-9-14.