בקופה מה יש בקופה?
הרכב נכסים נכון ל-30 ביוני 2026 · תשואה ודמי ניהול: אוגוסט 2026(רבעון 2 2026) · עודכן באתר: 2026-10-22 · הרבעון הבא (רבעון 3 2026) צפוי להתפרסם בסביבות דצמבר 2026

הראל גמל להשקעה עוקב מדדי אג"ח

הראל פנסיה וגמל · קופת גמל / השתלמות · מספר אוצר 15285

גמל להשקעה עוקב מדד אג"ח רבעון 2 2026 + הוספה לתיק שלי השוואה למסלול אחר

במה מושקע הראל גמל להשקעה עוקב מדדי אג"ח?

בקצרה: הראל גמל להשקעה עוקב מדדי אג"ח הוא מסלול כמעט בלי מניות: כ-96% מהכסף חשוף לשווקים בחו"ל וכ-96% למטבע זר. כ-96% מושקע באג"ח. המסלול מנהל 13.5 מיליון ₪, נכון ל-30.6.2026, לפי הדוח הרשמי של הראל פנסיה וגמל.
0.0%חשיפה למניותכולל חוזים ואופציות · דיווח רשמינמוך מ-93% מסלולי הגמל להשקעה
96.0%חשיפה לחו"ללפי החשיפה הכלכלית · דיווח רשמי↑ 96.8% באוגוסט 2026 (+0.8 נק')גבוה מ-75% מסלולי הגמל להשקעה
13 מיליון ₪שווי המסלולבאוגוסט 2026: 14 מיליון ₪ (כולל הפקדות ומשיכות)נמוך מ-94% מסלולי הגמל להשקעה
עוד נתונים
96.0%חשיפה למט"חאחרי גידור · דיווח רשמי↑ 96.8% באוגוסט 2026 (+0.8 נק')
99.9%נכסים סחיריםלא סחיר 0.1%

תשואה ודמי ניהול

נתון רשמי, לא דירוג
דמי ניהול
0.57%
מהיתרה, בשנה · 0.00% מההפקדות
נמוך מ-83% מסלולי הגמל להשקעה
מתחילת השנה עד אוגוסט 2026
-5.5%

התשואה היא נתון היסטורי ואינה צופה פני עתיד. מסלולים עם חשיפה שונה למניות נושאים סיכון שונה, ולכן כדאי להשוות תשואה רק בין מסלולים בעלי הרכב דומה. התשואה נטו, אחרי דמי הניהול.

מקור: דיווח הגוף המוסדי לרשות שוק ההון (גמל-נט/פנסיה-נט, data.gov.il), נכון לאוגוסט 2026.

תשואות ודמי ניהול של כל מסלולי גמל להשקעה ←

הניתוח מכסה את מלוא נכסי המסלול: 13.5 מיליון ₪ ב־33 שורות אחזקה, כפי שדווחו ברבעון 2 2026. הסכום אומת מול גיליון "סכום נכסים" שבקובץ המקור (פער 0.00%). 0.1% מהמסלול מוחזק בנכסים לא־סחירים (אג"ח מיועדות, אפיק מובטח תשואה, קרנות השקעה, הלוואות, זכויות מקרקעין ומוצרים מובנים), ששוויים נקבע בהערכה ולא במסחר יומי.

הקצאת הנכסים

אג"ח95.6%
מזומנים4.3%
אחר0.1%

כך מתפלג הכסף שהושקע בפועל: קרן סל על מדד מניות נספרת כמניות ולא כ"קרן".

אג"ח95.6%12.9 מיליון ₪
מזומנים4.3%579 אלף ₪
אחר0.1%10 אלף ₪

לאן הכסף חשוף

ישראל מול חו"ל

96.0% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל (חשיפה כלכלית, דיווח רשמי, יוני 2026).

למה בפירוט לפי נייר יוצא מספר אחר?
ישראל 4.3%
חו"ל 96%

בפירוט לפי מקום הרישום של כל נייר, 95.7% מסווג "חו"ל", קרוב למספר הרשמי.

מטבעות

96.0% מהמסלול חשוף למטבע זר, אחרי גידור (דיווח רשמי, יוני 2026).

פירוט לפי מטבע הנייר, לפני גידור
דולר אמריקאי95.9%
שקל4.1%

95.9% מהנכסים נקובים במטבע זר, קרוב למספר הרשמי.

8 האחזקות הגדולות

8 האחזקות הגדולות במסלול
SPDR BLOOMBERG SASB US CORPקרנות סל20.81%2.8 מיליון ₪
VANG USDCPBD USDDקרנות סל20.74%2.8 מיליון ₪
ISHARES USD HY CORP USD ACCקרנות סל19.47%2.6 מיליון ₪
X USD HY CORP BOND 1Dקרנות סל19.45%2.6 מיליון ₪
INVESCO US TRES 7-10 YR DISTקרנות סל15.16%2.0 מיליון ₪
בנק לאומימזומנים ושווי מזומנים4.06%546 אלף ₪
בנק לאומימזומנים ושווי מזומנים0.24%32 אלף ₪
VANG USDCPBD USDDנכסים אחרים0.07%10 אלף ₪

כל האחזקות במסלול (33) ←

רכיב החוב — 95.6% מהמסלול

התשואה השנתית שרכיב החוב צפוי להניב אם כל האג"ח יוחזקו עד מועד הפירעון.
—
משך חיים ממוצע: כמה שנים בממוצע עד שהכסף באג"ח חוזר. ככל שהוא ארוך יותר, כך האג"ח רגישה יותר לשינויי ריבית.
— שנים
דירוג ממוצע
—

פילוח דירוגים, מתוך רכיב החוב

ללא דירוג100.0%

לפרופיל החוב המלא: תשואה לפי סוג נכס, פילוח הצמדה וחוב בעייתי ←

מסלולים דומים

אותה קטגוריה וסוג חשיפה, בחברות אחרות
מסלולים דומים להראל גמל להשקעה עוקב מדדי אג"ח
הראל גמל להשקעה עוקב מדדי אג"ח (המסלול הזה)הראל פנסיה וגמל0.57%—0.0%13 מיליון ₪
מנורה מבטחים גמל להשקעה עוקב מדדי אג"ח עם מניות (עד 25% מניות)מנורה מבטחים פנסיה וגמל0.60%7.5%23.0%65 מיליון ₪השוואה ←
מור גמל להשקעה עוקב מדדי אג"חמור גמל ופנסיה0.67%—0.0%21 מיליון ₪השוואה ←
מיטב גמל להשקעה מדדי אג"ח עם מניות (עד 25% מניות)מיטב גמל ופנסיה0.63%—23.2%16 מיליון ₪השוואה ←
מגדל גמל להשקעה עוקב מדדי אג"חמגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל0.64%—0.0%4 מיליון ₪השוואה ←

ממוין לפי שווי המסלול. דמי ניהול ממוצעים מהיתרה ותשואה נטו לפי דיווח רשמי; תשואת עבר אינה צופה פני עתיד. "השוואה" פותחת את כלי ההשוואה עם שני המסלולים.

איפה המסלול עומד ביחס למסלולים אחרים

מיקום בתוך אותו סוג מוצר, לא המלצה

מחזיק נייר מסוים?

שאלות נפוצות

כמה מניות יש בהראל גמל להשקעה עוקב מדדי אג"ח?

כ-0% מהכסף בהראל גמל להשקעה עוקב מדדי אג"ח חשוף למניות, נכון ל-30.6.2026.

כמה מהכסף בהראל גמל להשקעה עוקב מדדי אג"ח מושקע בחו"ל?

כ-96% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל, וכ-96% חשוף למטבע זר אחרי גידור, נכון ל-30.6.2026.

מה התשואה ודמי הניהול של הראל גמל להשקעה עוקב מדדי אג"ח?

דמי הניהול הממוצעים מהיתרה הם 0.57% בשנה, התשואה מתחילת השנה היא -5.5%, לפי הדיווח לרשות שוק ההון עד אוגוסט 2026. התשואה נטו אחרי דמי ניהול, ותשואת עבר אינה מבטיחה תשואה עתידית.

פרטי מקור

מספר אוצר
15285
סוג מוצר
גמל להשקעה
נכון ל-
רבעון 2 2026
מקור
דוח "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד"
כיסוי אימות
100% מסך המסלול, מאומת מול גיליון "סכום נכסים"
רישיון
CC BY 4.0, מותר להשתמש בתנאי שמציינים את בקופה כמקור

המידע מוצג לצורך השוואה והבנה בלבד, ואינו מהווה ייעוץ או שיווק פנסיוני. ביצועי עבר והרכב נכסים אינם מבטיחים תשואה עתידית. הנתונים מבוססים על דוחות "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד" שמפרסמים הגופים המוסדיים מכוח חוזר גופים מוסדיים 2015-9-14.