בקופה מה יש בקופה?
הרכב נכסים נכון ל-30 ביוני 2026 · תשואה ודמי ניהול: אוגוסט 2026(רבעון 2 2026) · עודכן באתר: 2026-10-22 · הרבעון הבא (רבעון 3 2026) צפוי להתפרסם בסביבות דצמבר 2026

מגדל גמל להשקעה עוקב מדדי אג"ח

מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל · קופת גמל / השתלמות · מספר אוצר 15457

גמל להשקעה עוקב מדד אג"ח רבעון 2 2026 + הוספה לתיק שלי השוואה למסלול אחר

במה מושקע מגדל גמל להשקעה עוקב מדדי אג"ח?

בקצרה: מגדל גמל להשקעה עוקב מדדי אג"ח הוא מסלול כמעט בלי מניות: כ-94% מהכסף חשוף לשווקים בחו"ל וכ-98% למטבע זר. כ-94% מושקע באג"ח. המסלול מנהל 3.5 מיליון ₪, נכון ל-30.6.2026, לפי הדוח הרשמי של מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל.
0.0%חשיפה למניותכולל חוזים ואופציות · דיווח רשמינמוך מ-93% מסלולי הגמל להשקעה
94.4%חשיפה לחו"ללפי החשיפה הכלכלית · דיווח רשמי↑ 94.6% באוגוסט 2026 (+0.3 נק')גבוה מ-73% מסלולי הגמל להשקעה
4 מיליון ₪שווי המסלולבאוגוסט 2026: 4 מיליון ₪ (כולל הפקדות ומשיכות)נמוך מ-99% מסלולי הגמל להשקעה
עוד נתונים
98.3%חשיפה למט"חאחרי גידור · דיווח רשמי↑ 98.8% באוגוסט 2026 (+0.5 נק')
100.0%נכסים סחיריםלא סחיר 0.0%

תשואה ודמי ניהול

נתון רשמי, לא דירוג
דמי ניהול
0.64%
מהיתרה, בשנה
גבוה מ-69% מסלולי הגמל להשקעה
מתחילת השנה עד אוגוסט 2026
-5.9%

התשואה היא נתון היסטורי ואינה צופה פני עתיד. מסלולים עם חשיפה שונה למניות נושאים סיכון שונה, ולכן כדאי להשוות תשואה רק בין מסלולים בעלי הרכב דומה. התשואה נטו, אחרי דמי הניהול.

מקור: דיווח הגוף המוסדי לרשות שוק ההון (גמל-נט/פנסיה-נט, data.gov.il), נכון לאוגוסט 2026.

תשואות ודמי ניהול של כל מסלולי גמל להשקעה ←

הניתוח מכסה את מלוא נכסי המסלול: 3.5 מיליון ₪ ב־101 שורות אחזקה, כפי שדווחו ברבעון 2 2026. הסכום אומת מול גיליון "סכום נכסים" שבקובץ המקור (פער 0.00%). 0.0% מהמסלול מוחזק בנכסים לא־סחירים (אג"ח מיועדות, אפיק מובטח תשואה, קרנות השקעה, הלוואות, זכויות מקרקעין ומוצרים מובנים), ששוויים נקבע בהערכה ולא במסחר יומי.

הקצאת הנכסים

אג"ח94.2%
מזומנים5.8%
נגזרים0.0%

כך מתפלג הכסף שהושקע בפועל: קרן סל על מדד מניות נספרת כמניות ולא כ"קרן".

אג"ח94.2%3.3 מיליון ₪
מזומנים5.8%205 אלף ₪
נגזרים<0.05%1 אלף ₪

לאן הכסף חשוף

ישראל מול חו"ל

94.4% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל (חשיפה כלכלית, דיווח רשמי, יוני 2026).

למה בפירוט לפי נייר יוצא מספר אחר?
ישראל 5.8%
חו"ל 94%

בפירוט לפי מקום הרישום של כל נייר, 94.2% מסווג "חו"ל", קרוב למספר הרשמי.

מטבעות

98.3% מהמסלול חשוף למטבע זר, אחרי גידור (דיווח רשמי, יוני 2026).

פירוט לפי מטבע הנייר, לפני גידור
דולר אמריקאי69.1%
אירו30.2%
שקל0.6%

99.3% מהנכסים נקובים במטבע זר, קרוב למספר הרשמי.

8 האחזקות הגדולות

8 האחזקות הגדולות במסלול
VANG USDCPBD USDDקרנות סל19.75%700 אלף ₪
DBX II EUR LIQUID CORPקרנות סל16.53%586 אלף ₪
ISHARES MARKIT IBOXX $ HIGHקרנות סל14.88%528 אלף ₪
SPD BB UCS UE UHקרנות סל11.15%395 אלף ₪
ISHARES CORE EURO CORP BONDקרנות סל7.14%253 אלף ₪
SPDR US HY CO SC UCIקרנות סל6.40%227 אלף ₪
X USD HIGH YIELD BONDקרנות סל6.39%227 אלף ₪
AMUNDI ETF EUR HY LIQ BD IBXקרנות סל4.99%177 אלף ₪

כל האחזקות במסלול (101) ←

רכיב החוב — 94.2% מהמסלול

התשואה השנתית שרכיב החוב צפוי להניב אם כל האג"ח יוחזקו עד מועד הפירעון.
—
משך חיים ממוצע: כמה שנים בממוצע עד שהכסף באג"ח חוזר. ככל שהוא ארוך יותר, כך האג"ח רגישה יותר לשינויי ריבית.
— שנים
דירוג ממוצע
—

פילוח דירוגים, מתוך רכיב החוב

ללא דירוג100.0%

לפרופיל החוב המלא: תשואה לפי סוג נכס, פילוח הצמדה וחוב בעייתי ←

מסלולים דומים

אותה קטגוריה וסוג חשיפה, בחברות אחרות
מסלולים דומים למגדל גמל להשקעה עוקב מדדי אג"ח
מגדל גמל להשקעה עוקב מדדי אג"ח (המסלול הזה)מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל0.64%—0.0%4 מיליון ₪
מנורה מבטחים גמל להשקעה עוקב מדדי אג"ח עם מניות (עד 25% מניות)מנורה מבטחים פנסיה וגמל0.60%7.5%23.0%65 מיליון ₪השוואה ←
הראל גמל להשקעה- עוקב מדדים- אג"ח מדדים (עד 25% מניות)הראל פנסיה וגמל0.56%—22.6%28 מיליון ₪השוואה ←
מור גמל להשקעה עוקב מדדי אג"חמור גמל ופנסיה0.67%—0.0%21 מיליון ₪השוואה ←
מיטב גמל להשקעה מדדי אג"ח עם מניות (עד 25% מניות)מיטב גמל ופנסיה0.63%—23.2%16 מיליון ₪השוואה ←
הראל גמל להשקעה עוקב מדדי אג"חהראל פנסיה וגמל0.57%—0.0%13 מיליון ₪השוואה ←

ממוין לפי שווי המסלול. דמי ניהול ממוצעים מהיתרה ותשואה נטו לפי דיווח רשמי; תשואת עבר אינה צופה פני עתיד. "השוואה" פותחת את כלי ההשוואה עם שני המסלולים.

איפה המסלול עומד ביחס למסלולים אחרים

מיקום בתוך אותו סוג מוצר, לא המלצה

מחזיק נייר מסוים?

שאלות נפוצות

כמה מניות יש במגדל גמל להשקעה עוקב מדדי אג"ח?

כ-0% מהכסף במגדל גמל להשקעה עוקב מדדי אג"ח חשוף למניות, נכון ל-30.6.2026.

כמה מהכסף במגדל גמל להשקעה עוקב מדדי אג"ח מושקע בחו"ל?

כ-94% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל, וכ-98% חשוף למטבע זר אחרי גידור, נכון ל-30.6.2026.

מה התשואה ודמי הניהול של מגדל גמל להשקעה עוקב מדדי אג"ח?

דמי הניהול הממוצעים מהיתרה הם 0.64% בשנה, התשואה מתחילת השנה היא -5.9%, לפי הדיווח לרשות שוק ההון עד אוגוסט 2026. התשואה נטו אחרי דמי ניהול, ותשואת עבר אינה מבטיחה תשואה עתידית.

פרטי מקור

מספר אוצר
15457
סוג מוצר
גמל להשקעה
נכון ל-
רבעון 2 2026
מקור
דוח "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד"
כיסוי אימות
100% מסך המסלול, מאומת מול גיליון "סכום נכסים"
רישיון
CC BY 4.0, מותר להשתמש בתנאי שמציינים את בקופה כמקור

המידע מוצג לצורך השוואה והבנה בלבד, ואינו מהווה ייעוץ או שיווק פנסיוני. ביצועי עבר והרכב נכסים אינם מבטיחים תשואה עתידית. הנתונים מבוססים על דוחות "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד" שמפרסמים הגופים המוסדיים מכוח חוזר גופים מוסדיים 2015-9-14.