בקופה מה יש בקופה?
הרכב נכסים נכון ל-30 ביוני 2026 · תשואה ודמי ניהול: אוגוסט 2026(רבעון 2 2026) · עודכן באתר: 2026-10-22 · הרבעון הבא (רבעון 3 2026) צפוי להתפרסם בסביבות דצמבר 2026

מור גמל להשקעה עוקב מדדי אג"ח

מור גמל ופנסיה · קופת גמל / השתלמות · מספר אוצר 15260

גמל להשקעה עוקב מדד אג"ח רבעון 2 2026 + הוספה לתיק שלי השוואה למסלול אחר

במה מושקע מור גמל להשקעה עוקב מדדי אג"ח?

בקצרה: מור גמל להשקעה עוקב מדדי אג"ח הוא מסלול כמעט בלי מניות: כ-103% מהכסף חשוף לשווקים בחו"ל וכ-94% למטבע זר. כ-72% מושקע באג"ח. כ-6% מהנכסים אינם נסחרים בבורסה. המסלול מנהל 21.2 מיליון ₪, נכון ל-30.6.2026, לפי הדוח הרשמי של מור גמל ופנסיה.
0.0%חשיפה למניותכולל חוזים ואופציות · דיווח רשמינמוך מ-93% מסלולי הגמל להשקעה
103.4%חשיפה לחו"ללפי החשיפה הכלכלית · דיווח רשמי↓ 99.2% באוגוסט 2026 (-4.2 נק')גבוה מ-92% מסלולי הגמל להשקעה
21 מיליון ₪שווי המסלולבאוגוסט 2026: 21 מיליון ₪ (כולל הפקדות ומשיכות)נמוך מ-90% מסלולי הגמל להשקעה
עוד נתונים
94.1%חשיפה למט"חאחרי גידור · דיווח רשמי↓ 93.6% באוגוסט 2026 (-0.5 נק')
3.63%תשואה לפדיון של האג"חמחושבת על 47% מרכיב החוב94.1%נכסים סחיריםלא סחיר 5.9%

תשואה ודמי ניהול

נתון רשמי, לא דירוג
דמי ניהול
0.67%
מהיתרה, בשנה · 0.00% מההפקדות
גבוה מ-80% מסלולי הגמל להשקעה
מתחילת השנה עד אוגוסט 2026
-5.5%

התשואה היא נתון היסטורי ואינה צופה פני עתיד. מסלולים עם חשיפה שונה למניות נושאים סיכון שונה, ולכן כדאי להשוות תשואה רק בין מסלולים בעלי הרכב דומה. התשואה נטו, אחרי דמי הניהול.

מקור: דיווח הגוף המוסדי לרשות שוק ההון (גמל-נט/פנסיה-נט, data.gov.il), נכון לאוגוסט 2026.

תשואות ודמי ניהול של כל מסלולי גמל להשקעה ←

הניתוח מכסה את מלוא נכסי המסלול: 21.2 מיליון ₪ ב־32 שורות אחזקה, כפי שדווחו ברבעון 2 2026. הסכום אומת מול גיליון "סכום נכסים" שבקובץ המקור (פער 0.00%). 5.9% מהמסלול מוחזק בנכסים לא־סחירים (אג"ח מיועדות, אפיק מובטח תשואה, קרנות השקעה, הלוואות, זכויות מקרקעין ומוצרים מובנים), ששוויים נקבע בהערכה ולא במסחר יומי.

הקצאת הנכסים

אג"ח71.7%
מזומנים22.4%
אחר6.0%

כך מתפלג הכסף שהושקע בפועל: קרן סל על מדד מניות נספרת כמניות ולא כ"קרן".

אג"ח71.7%15.2 מיליון ₪
מזומנים22.4%4.7 מיליון ₪
אחר6.0%1.3 מיליון ₪

לאן הכסף חשוף

ישראל מול חו"ל

103.4% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל (חשיפה כלכלית, דיווח רשמי, יוני 2026).

למה בפירוט לפי נייר יוצא מספר אחר?
ישראל 79%
חו"ל 21%

בפירוט לפי מקום הרישום של כל נייר, 21.4% מסווג "חו"ל". הפער נובע ממכשירים שנסחרים בישראל, כמו תעודות סל על מדדים בחו"ל, שנרשמים "ישראל" למרות שהחשיפה שלהם היא לחו"ל.

מטבעות

94.1% מהמסלול חשוף למטבע זר, אחרי גידור (דיווח רשמי, יוני 2026).

פירוט לפי מטבע הנייר, לפני גידור
שקל67.9%
דולר אמריקאי32.2%

32.2% מהנכסים נקובים במטבע זר. חוזים ונגזרים מוסיפים חשיפה למטבע זר מעבר לנכסים עצמם.

8 האחזקות הגדולות

8 האחזקות הגדולות במסלול
מ.ק.מ. 417אג"ח ממשלתי19.35%4.1 מיליון ₪
SPBDU10T.קסםקרנות סל13.78%2.9 מיליון ₪
בנק הבינלאומי הראשון לישראל בע"ממזומנים ושווי מזומנים10.38%2.2 מיליון ₪
בנק הבינלאומי הראשון לישראל בע"ממזומנים ושווי מזומנים9.87%2.1 מיליון ₪
מ.ק.מ. 816אג"ח ממשלתי8.22%1.7 מיליון ₪
SPBDUS3T.קסםקרנות סל7.90%1.7 מיליון ₪
B 07/23/26אג"ח ממשלתי6.37%1.4 מיליון ₪
איזון פעולותנכסים אחרים5.91%1.3 מיליון ₪

כל האחזקות במסלול (32) ←

רכיב החוב — 71.7% מהמסלול

התשואה השנתית שרכיב החוב צפוי להניב אם כל האג"ח יוחזקו עד מועד הפירעון.
3.63%
כיסוי 47% מרכיב החוב
משך חיים ממוצע: כמה שנים בממוצע עד שהכסף באג"ח חוזר. ככל שהוא ארוך יותר, כך האג"ח רגישה יותר לשינויי ריבית.
0.47 שנים
דירוג ממוצע
—
מעט מדי אג"ח מדורגות (9% מהחוב)

פילוח דירוגים, מתוך רכיב החוב

ללא דירוג91.1%
AA8.9%

הדירוג הממוצע מוצג רק כשלפחות מחצית מרכיב החוב מדורגת. אג"ח ממשלתיות ואג"ח מגובות מדינה אינן נושאות דירוג קונצרני ואינן נכללות בו.

לפרופיל החוב המלא: תשואה לפי סוג נכס, פילוח הצמדה וחוב בעייתי ←

נכסים לא סחירים — 5.9% מהמסלול

שוויים נקבע בהערכה, לא במסחר יומי
התשואה השנתית שרכיב החוב צפוי להניב אם כל האג"ח יוחזקו עד מועד הפירעון.
—
משך חיים ממוצע: כמה שנים בממוצע עד שהכסף באג"ח חוזר. ככל שהוא ארוך יותר, כך האג"ח רגישה יותר לשינויי ריבית.
—
דירוג ממוצע
—

נכסים אחרים 6.0%

לפירוט המלא: לפי סוג נכס, תשואה ורשימת האחזקות ←

מסלולים דומים

אותה קטגוריה וסוג חשיפה, בחברות אחרות
מסלולים דומים למור גמל להשקעה עוקב מדדי אג"ח
מור גמל להשקעה עוקב מדדי אג"ח (המסלול הזה)מור גמל ופנסיה0.67%—0.0%21 מיליון ₪
מנורה מבטחים גמל להשקעה עוקב מדדי אג"ח עם מניות (עד 25% מניות)מנורה מבטחים פנסיה וגמל0.60%7.5%23.0%65 מיליון ₪השוואה ←
הראל גמל להשקעה- עוקב מדדים- אג"ח מדדים (עד 25% מניות)הראל פנסיה וגמל0.56%—22.6%28 מיליון ₪השוואה ←
מיטב גמל להשקעה מדדי אג"ח עם מניות (עד 25% מניות)מיטב גמל ופנסיה0.63%—23.2%16 מיליון ₪השוואה ←
הראל גמל להשקעה עוקב מדדי אג"חהראל פנסיה וגמל0.57%—0.0%13 מיליון ₪השוואה ←
מגדל גמל להשקעה עוקב מדדי אג"חמגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל0.64%—0.0%4 מיליון ₪השוואה ←

ממוין לפי שווי המסלול. דמי ניהול ממוצעים מהיתרה ותשואה נטו לפי דיווח רשמי; תשואת עבר אינה צופה פני עתיד. "השוואה" פותחת את כלי ההשוואה עם שני המסלולים.

איפה המסלול עומד ביחס למסלולים אחרים

מיקום בתוך אותו סוג מוצר, לא המלצה

מחזיק נייר מסוים?

שאלות נפוצות

כמה מניות יש במור גמל להשקעה עוקב מדדי אג"ח?

כ-0% מהכסף במור גמל להשקעה עוקב מדדי אג"ח חשוף למניות, נכון ל-30.6.2026.

כמה מהכסף במור גמל להשקעה עוקב מדדי אג"ח מושקע בחו"ל?

כ-103% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל, וכ-94% חשוף למטבע זר אחרי גידור, נכון ל-30.6.2026. החשיפה למטבע זר נמוכה יותר, כי חלק מההשקעות בחו"ל מגודר לשקל.

מה התשואה ודמי הניהול של מור גמל להשקעה עוקב מדדי אג"ח?

דמי הניהול הממוצעים מהיתרה הם 0.67% בשנה, התשואה מתחילת השנה היא -5.5%, לפי הדיווח לרשות שוק ההון עד אוגוסט 2026. התשואה נטו אחרי דמי ניהול, ותשואת עבר אינה מבטיחה תשואה עתידית.

פרטי מקור

מספר אוצר
15260
סוג מוצר
גמל להשקעה
נכון ל-
רבעון 2 2026
מקור
דוח "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד"
כיסוי אימות
100% מסך המסלול, מאומת מול גיליון "סכום נכסים"
רישיון
CC BY 4.0, מותר להשתמש בתנאי שמציינים את בקופה כמקור

המידע מוצג לצורך השוואה והבנה בלבד, ואינו מהווה ייעוץ או שיווק פנסיוני. ביצועי עבר והרכב נכסים אינם מבטיחים תשואה עתידית. הנתונים מבוססים על דוחות "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד" שמפרסמים הגופים המוסדיים מכוח חוזר גופים מוסדיים 2015-9-14.