בקופה מה יש בקופה?
הרכב נכסים נכון ל-30 ביוני 2026 · תשואה ודמי ניהול: אוגוסט 2026(רבעון 2 2026) · עודכן באתר: 2026-10-22 · הרבעון הבא (רבעון 3 2026) צפוי להתפרסם בסביבות דצמבר 2026

מיטב גמל להשקעה מדדי אג"ח עם מניות (עד 25% מניות)

מיטב גמל ופנסיה · קופת גמל / השתלמות · מספר אוצר 15351

גמל להשקעה עוקב מדד אג"ח רבעון 2 2026 + הוספה לתיק שלי השוואה למסלול אחר

במה מושקע מיטב גמל להשקעה מדדי אג"ח עם מניות (עד 25% מניות)?

בקצרה: מיטב גמל להשקעה מדדי אג"ח עם מניות (עד 25% מניות) הוא מסלול סולידי ברובו: כ-23% מהכסף חשוף למניות, כ-100% לשווקים בחו"ל וכ-94% למטבע זר. כ-79% מושקע באג"ח. המסלול מנהל 15.6 מיליון ₪, נכון ל-30.6.2026, לפי הדוח הרשמי של מיטב גמל ופנסיה.
23.2%חשיפה למניותכולל חוזים ואופציות · דיווח רשמי↓ 22.6% באוגוסט 2026 (-0.6 נק')נמוך מ-66% מסלולי הגמל להשקעה
100.0%חשיפה לחו"ללפי החשיפה הכלכלית · דיווח רשמיגבוה מ-86% מסלולי הגמל להשקעה
16 מיליון ₪שווי המסלולבאוגוסט 2026: 15 מיליון ₪ (כולל הפקדות ומשיכות)נמוך מ-93% מסלולי הגמל להשקעה
עוד נתונים
93.6%חשיפה למט"חאחרי גידור · דיווח רשמי↑ 99.3% באוגוסט 2026 (+5.6 נק')
4.34%תשואה לפדיון של האג"חמחושבת על 30% מרכיב החוב
99.4%נכסים סחיריםלא סחיר 0.6%

תשואה ודמי ניהול

נתון רשמי, לא דירוג
דמי ניהול
0.63%
מהיתרה, בשנה · 0.02% מההפקדות
גבוה מ-62% מסלולי הגמל להשקעה
מתחילת השנה עד אוגוסט 2026
-2.3%

התשואה היא נתון היסטורי ואינה צופה פני עתיד. מסלולים עם חשיפה שונה למניות נושאים סיכון שונה, ולכן כדאי להשוות תשואה רק בין מסלולים בעלי הרכב דומה. התשואה נטו, אחרי דמי הניהול.

מקור: דיווח הגוף המוסדי לרשות שוק ההון (גמל-נט/פנסיה-נט, data.gov.il), נכון לאוגוסט 2026.

תשואות ודמי ניהול של כל מסלולי גמל להשקעה ←

הניתוח מכסה את מלוא נכסי המסלול: 15.6 מיליון ₪ ב־53 שורות אחזקה, כפי שדווחו ברבעון 2 2026. הסכום אומת מול גיליון "סכום נכסים" שבקובץ המקור (פער 0.00%). 0.6% מהמסלול מוחזק בנכסים לא־סחירים (אג"ח מיועדות, אפיק מובטח תשואה, קרנות השקעה, הלוואות, זכויות מקרקעין ומוצרים מובנים), ששוויים נקבע בהערכה ולא במסחר יומי.

הקצאת הנכסים

אג"ח78.6%
מניות20.2%
מזומנים0.6%
נגזרים0.6%

בנוסף, חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים חשיפה של 3.0% למניות, ולכן החשיפה הכוללת למניות היא 23.2%.

כך מתפלג הכסף שהושקע בפועל: קרן סל על מדד מניות נספרת כמניות ולא כ"קרן".

אג"ח78.6%12.2 מיליון ₪
מניות20.2%3.1 מיליון ₪
מזומנים0.6%96 אלף ₪
נגזרים0.6%90 אלף ₪

חשיפה למניות: מה נקנה בפועל ומה מגיע מחוזים

מניות שנקנו ישירות0.0%
מניות דרך קרנות סל ונאמנות20.2%
סך המניות שנקנו בפועל20.2%
חשיפה כוללת, כולל חוזים ואופציות (דיווח רשמי)23.2%

20.2% מהמסלול מושקע במניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות. חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים עוד 3.0%, ולכן החשיפה הכוללת למניות, כפי שהקופה מדווחת לרשות שוק ההון (יוני 2026), היא 23.2%. זה המספר שקובע כמה המסלול יושפע מתנודות בבורסה. את התוספת מהחוזים אי אפשר לחשב מדוח הנכסים עצמו, ולכן היא נלקחת מהדיווח הרשמי.

לאן הכסף חשוף

ישראל מול חו"ל

100.0% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל (חשיפה כלכלית, דיווח רשמי, יוני 2026).

למה בפירוט לפי נייר יוצא מספר אחר?
ישראל 31%
חו"ל 69%

בפירוט לפי מקום הרישום של כל נייר, 69.4% מסווג "חו"ל". הפער נובע ממכשירים שנסחרים בישראל, כמו תעודות סל על מדדים בחו"ל, שנרשמים "ישראל" למרות שהחשיפה שלהם היא לחו"ל.

מטבעות

93.6% מהמסלול חשוף למטבע זר, אחרי גידור (דיווח רשמי, יוני 2026).

פירוט לפי מטבע הנייר, לפני גידור
דולר אמריקאי54.9%
שקל30.4%
אירו14.0%

68.9% מהנכסים נקובים במטבע זר. חוזים ונגזרים מוסיפים חשיפה למטבע זר מעבר לנכסים עצמם.

8 האחזקות הגדולות

8 האחזקות הגדולות במסלול
USA Bonds Notes 1.875% 15feb2032 USDאג"ח ממשלתי23.74%3.7 מיליון ₪
ISHARES USD CORPORATE BONDקרנות סל18.43%2.9 מיליון ₪
Xtrackers USD High Yield Corporate Bond ETFקרנות סל12.95%2.0 מיליון ₪
SPDR Bloomberg Euro Corporate Bond UCITS ETFקרנות סל10.04%1.6 מיליון ₪
קסם iBoxx US Liquidקרנות סל9.48%1.5 מיליון ₪
הראל סל (4D) ‏S 50קרנות סל7.58%1.2 מיליון ₪
מור סל (4A)י NASDAQקרנות סל4.85%754 אלף ₪
Xtrackers EUR High Yield Corporate Bond ETFקרנות סל4.01%623 אלף ₪

כל האחזקות במסלול (53) ←

רכיב החוב — 78.6% מהמסלול

התשואה השנתית שרכיב החוב צפוי להניב אם כל האג"ח יוחזקו עד מועד הפירעון.
4.34%
כיסוי 30% מרכיב החוב
משך חיים ממוצע: כמה שנים בממוצע עד שהכסף באג"ח חוזר. ככל שהוא ארוך יותר, כך האג"ח רגישה יותר לשינויי ריבית.
5.30 שנים
דירוג ממוצע
—
מעט מדי אג"ח מדורגות (30% מהחוב)

פילוח דירוגים, מתוך רכיב החוב

ללא דירוג69.8%
AA30.2%

הדירוג הממוצע מוצג רק כשלפחות מחצית מרכיב החוב מדורגת. אג"ח ממשלתיות ואג"ח מגובות מדינה אינן נושאות דירוג קונצרני ואינן נכללות בו.

לפרופיל החוב המלא: תשואה לפי סוג נכס, פילוח הצמדה וחוב בעייתי ←

מסלולים דומים

אותה קטגוריה וסוג חשיפה, בחברות אחרות
מסלולים דומים למיטב גמל להשקעה מדדי אג"ח עם מניות (עד 25% מניות)
מיטב גמל להשקעה מדדי אג"ח עם מניות (עד 25% מניות) (המסלול הזה)מיטב גמל ופנסיה0.63%—23.2%16 מיליון ₪
מנורה מבטחים גמל להשקעה עוקב מדדי אג"ח עם מניות (עד 25% מניות)מנורה מבטחים פנסיה וגמל0.60%7.5%23.0%65 מיליון ₪השוואה ←
הראל גמל להשקעה- עוקב מדדים- אג"ח מדדים (עד 25% מניות)הראל פנסיה וגמל0.56%—22.6%28 מיליון ₪השוואה ←
מור גמל להשקעה עוקב מדדי אג"חמור גמל ופנסיה0.67%—0.0%21 מיליון ₪השוואה ←
הראל גמל להשקעה עוקב מדדי אג"חהראל פנסיה וגמל0.57%—0.0%13 מיליון ₪השוואה ←
מגדל גמל להשקעה עוקב מדדי אג"חמגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל0.64%—0.0%4 מיליון ₪השוואה ←

ממוין לפי שווי המסלול. דמי ניהול ממוצעים מהיתרה ותשואה נטו לפי דיווח רשמי; תשואת עבר אינה צופה פני עתיד. "השוואה" פותחת את כלי ההשוואה עם שני המסלולים.

איפה המסלול עומד ביחס למסלולים אחרים

מיקום בתוך אותו סוג מוצר, לא המלצה

מחזיק נייר מסוים?

שאלות נפוצות

כמה מניות יש במיטב גמל להשקעה מדדי אג"ח עם מניות (עד 25% מניות)?

כ-23% מהכסף במיטב גמל להשקעה מדדי אג"ח עם מניות (עד 25% מניות) חשוף למניות, נכון ל-30.6.2026. מתוכם 20% הם מניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות, והשאר מגיע מחוזים ואופציות על מדדים.

כמה מהכסף במיטב גמל להשקעה מדדי אג"ח עם מניות (עד 25% מניות) מושקע בחו"ל?

כ-100% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל, וכ-94% חשוף למטבע זר אחרי גידור, נכון ל-30.6.2026. החשיפה למטבע זר נמוכה יותר, כי חלק מההשקעות בחו"ל מגודר לשקל.

מה התשואה ודמי הניהול של מיטב גמל להשקעה מדדי אג"ח עם מניות (עד 25% מניות)?

דמי הניהול הממוצעים מהיתרה הם 0.63% בשנה, התשואה מתחילת השנה היא -2.3%, לפי הדיווח לרשות שוק ההון עד אוגוסט 2026. התשואה נטו אחרי דמי ניהול, ותשואת עבר אינה מבטיחה תשואה עתידית.

פרטי מקור

מספר אוצר
15351
סוג מוצר
גמל להשקעה
נכון ל-
רבעון 2 2026
מקור
דוח "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד"
כיסוי אימות
100% מסך המסלול, מאומת מול גיליון "סכום נכסים"
רישיון
CC BY 4.0, מותר להשתמש בתנאי שמציינים את בקופה כמקור

המידע מוצג לצורך השוואה והבנה בלבד, ואינו מהווה ייעוץ או שיווק פנסיוני. ביצועי עבר והרכב נכסים אינם מבטיחים תשואה עתידית. הנתונים מבוססים על דוחות "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד" שמפרסמים הגופים המוסדיים מכוח חוזר גופים מוסדיים 2015-9-14.