בקופה מה יש בקופה?
הרכב נכסים נכון ל-30 ביוני 2026 · תשואה ודמי ניהול: אוגוסט 2026(רבעון 2 2026) · עודכן באתר: 2026-10-22 · הרבעון הבא (רבעון 3 2026) צפוי להתפרסם בסביבות דצמבר 2026

מנורה מבטחים משלימה עוקב מדדים גמיש

מנורה מבטחים פנסיה וגמל · קרן פנסיה · מספר אוצר 14309

פנסיה כללית עוקב מדדים (גמיש) רבעון 2 2026 + הוספה לתיק שלי השוואה למסלול אחר

במה מושקע מנורה מבטחים משלימה עוקב מדדים גמיש?

בקצרה: מנורה מבטחים משלימה עוקב מדדים גמיש הוא מסלול משולב עם משקל גבוה למניות: כ-51% מהכסף חשוף למניות, כ-39% לשווקים בחו"ל וכ-29% למטבע זר. כ-48% מושקע באג"ח. המסלול מנהל 61.4 מיליון ₪, נכון ל-30.6.2026, לפי הדוח הרשמי של מנורה מבטחים פנסיה וגמל.
50.6%חשיפה למניותכולל חוזים ואופציות · דיווח רשמי↑ 50.8% באוגוסט 2026 (+0.2 נק')גבוה מ-50% מסלולי הפנסיה הכללית
38.6%חשיפה לחו"ללפי החשיפה הכלכלית · דיווח רשמי↓ 38.1% באוגוסט 2026 (-0.4 נק')נמוך מ-58% מסלולי הפנסיה הכללית
61 מיליון ₪שווי המסלולבאוגוסט 2026: 59 מיליון ₪ (כולל הפקדות ומשיכות)נמוך מ-52% מסלולי הפנסיה הכללית
עוד נתונים
28.6%חשיפה למט"חאחרי גידור · דיווח רשמי↑ 28.7% באוגוסט 2026 (+0.1 נק')
100.0%נכסים סחיריםלא סחיר 0.0%

תשואה ודמי ניהול

נתון רשמי, לא דירוג
דמי ניהול
0.26%
מהיתרה, בשנה · 1.05% מההפקדות
גבוה מ-96% מסלולי הפנסיה הכללית
מתחילת השנה עד אוגוסט 2026
6.5%
ממוצע שנתי, 3 שנים
11.5%

התשואה היא נתון היסטורי ואינה צופה פני עתיד. מסלולים עם חשיפה שונה למניות נושאים סיכון שונה, ולכן כדאי להשוות תשואה רק בין מסלולים בעלי הרכב דומה. התשואה נטו, אחרי דמי הניהול.

מקור: דיווח הגוף המוסדי לרשות שוק ההון (גמל-נט/פנסיה-נט, data.gov.il), נכון לאוגוסט 2026.

תשואות ודמי ניהול של כל מסלולי פנסיה כללית ←

הניתוח מכסה את מלוא נכסי המסלול: 61.4 מיליון ₪ ב־61 שורות אחזקה, כפי שדווחו ברבעון 2 2026. הסכום אומת מול גיליון "סכום נכסים" שבקובץ המקור (פער 0.00%). 0.0% מהמסלול מוחזק בנכסים לא־סחירים (אג"ח מיועדות, אפיק מובטח תשואה, קרנות השקעה, הלוואות, זכויות מקרקעין ומוצרים מובנים), ששוויים נקבע בהערכה ולא במסחר יומי.

הקצאת הנכסים

מניות50.5%
אג"ח47.7%
מזומנים1.9%

כך מתפלג הכסף שהושקע בפועל: קרן סל על מדד מניות נספרת כמניות ולא כ"קרן".

מניות50.5%31.0 מיליון ₪
אג"ח47.7%29.3 מיליון ₪
מזומנים1.9%1.1 מיליון ₪

חשיפה למניות: מה נקנה בפועל ומה מגיע מחוזים

מניות שנקנו ישירות0.0%
מניות דרך קרנות סל ונאמנות50.5%
סך המניות שנקנו בפועל50.5%
חשיפה כוללת, כולל חוזים ואופציות (דיווח רשמי)50.6%

המניות שנקנו בפועל (50.5%) קרובות לחשיפה הכוללת שהקופה מדווחת (50.6%, יוני 2026). המסלול לא מחזיק חוזים או אופציות שמשנים את התמונה.

לאן הכסף חשוף

ישראל מול חו"ל

38.6% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל (חשיפה כלכלית, דיווח רשמי, יוני 2026).

למה בפירוט לפי נייר יוצא מספר אחר?
ישראל 99%
חו"ל 1.1%

בפירוט לפי מקום הרישום של כל נייר, 1.1% מסווג "חו"ל". הפער נובע ממכשירים שנסחרים בישראל, כמו תעודות סל על מדדים בחו"ל, שנרשמים "ישראל" למרות שהחשיפה שלהם היא לחו"ל.

מטבעות

28.6% מהמסלול חשוף למטבע זר, אחרי גידור (דיווח רשמי, יוני 2026).

פירוט לפי מטבע הנייר, לפני גידור
שקל98.9%
דולר אמריקאי1.1%

1.1% מהנכסים נקובים במטבע זר. חוזים ונגזרים מוסיפים חשיפה למטבע זר מעבר לנכסים עצמם.

8 האחזקות הגדולות

8 האחזקות הגדולות במסלול
הראל סל אינ ישר 100משקל שקרנות סל6.34%3.9 מיליון ₪
MTF סל אינדקס 120 ישראלקרנות סל5.00%3.1 מיליון ₪
תכלית סל מדורג פיזור רחבקרנות סל4.84%3.0 מיליון ₪
קסם ETF אינ מד שק מ5 קבקרנות סל4.80%2.9 מיליון ₪
מור סל תל בונד מאגרקרנות סל4.79%2.9 מיליון ₪
אי.בי.אי. מחקה‏ (00) אינדקס A-AA מנגנון מרווחקרנות נאמנות4.77%2.9 מיליון ₪
איישרס.חוץ CORP BONDS USDקרנות סל4.59%2.8 מיליון ₪
תכלית סל תלבונד מאגרקרנות סל4.58%2.8 מיליון ₪

כל האחזקות במסלול (61) ←

רכיב החוב — 47.7% מהמסלול

התשואה השנתית שרכיב החוב צפוי להניב אם כל האג"ח יוחזקו עד מועד הפירעון.
—
משך חיים ממוצע: כמה שנים בממוצע עד שהכסף באג"ח חוזר. ככל שהוא ארוך יותר, כך האג"ח רגישה יותר לשינויי ריבית.
— שנים
דירוג ממוצע
—

פילוח דירוגים, מתוך רכיב החוב

ללא דירוג100.0%

לפרופיל החוב המלא: תשואה לפי סוג נכס, פילוח הצמדה וחוב בעייתי ←

מסלולים דומים

אותה קטגוריה וסוג חשיפה, בחברות אחרות
מסלולים דומים למנורה מבטחים משלימה עוקב מדדים גמיש
מנורה מבטחים משלימה עוקב מדדים גמיש (המסלול הזה)מנורה מבטחים פנסיה וגמל0.26%11.5%50.6%61 מיליון ₪
הראל פנסיה כללית עוקב מדדים גמישהראל פנסיה וגמל0.15%12.4%57.7%44 מיליון ₪השוואה ←
כלל פנסיה משלימה עוקב מדדים גמישכלל פנסיה וגמל0.19%3.8%52.9%29 מיליון ₪השוואה ←
מיטב פנסיה כללית עוקב מדדים גמישמיטב גמל ופנסיה0.14%7.8%58.8%21 מיליון ₪השוואה ←
מגדל מקפת משלימה עוקב מדדים - גמישמגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל0.18%2.2%58.3%18 מיליון ₪השוואה ←
הפניקס פנסיה משלימה עוקב מדדים גמישהפניקס פנסיה וגמל0.13%2.4%43.5%11 מיליון ₪השוואה ←
אלטשולר שחם פנסיה כללית עוקב מדדים גמישאלטשולר שחם גמל ופנסיה0.18%6.5%52.4%3 מיליון ₪השוואה ←
מור פנסיה כללית - עוקב מדדים גמישמור גמל ופנסיה0.18%3.0%48.4%1 מיליון ₪השוואה ←

ממוין לפי שווי המסלול. דמי ניהול ממוצעים מהיתרה ותשואה נטו לפי דיווח רשמי; תשואת עבר אינה צופה פני עתיד. "השוואה" פותחת את כלי ההשוואה עם שני המסלולים.

איפה המסלול עומד ביחס למסלולים אחרים

מיקום בתוך אותו סוג מוצר, לא המלצה

מחזיק נייר מסוים?

שאלות נפוצות

כמה מניות יש במנורה מבטחים משלימה עוקב מדדים גמיש?

כ-51% מהכסף במנורה מבטחים משלימה עוקב מדדים גמיש חשוף למניות, נכון ל-30.6.2026.

כמה מהכסף במנורה מבטחים משלימה עוקב מדדים גמיש מושקע בחו"ל?

כ-39% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל, וכ-29% חשוף למטבע זר אחרי גידור, נכון ל-30.6.2026. החשיפה למטבע זר נמוכה יותר, כי חלק מההשקעות בחו"ל מגודר לשקל.

מה התשואה ודמי הניהול של מנורה מבטחים משלימה עוקב מדדים גמיש?

דמי הניהול הממוצעים מהיתרה הם 0.26% בשנה, התשואה מתחילת השנה היא 6.5%, התשואה השנתית הממוצעת בשלוש השנים האחרונות היא 11.5%, לפי הדיווח לרשות שוק ההון עד אוגוסט 2026. התשואה נטו אחרי דמי ניהול, ותשואת עבר אינה מבטיחה תשואה עתידית.

פרטי מקור

מספר אוצר
14309
סוג מוצר
פנסיה כללית
נכון ל-
רבעון 2 2026
מקור
דוח "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד"
כיסוי אימות
100% מסך המסלול, מאומת מול גיליון "סכום נכסים"
רישיון
CC BY 4.0, מותר להשתמש בתנאי שמציינים את בקופה כמקור

המידע מוצג לצורך השוואה והבנה בלבד, ואינו מהווה ייעוץ או שיווק פנסיוני. ביצועי עבר והרכב נכסים אינם מבטיחים תשואה עתידית. הנתונים מבוססים על דוחות "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד" שמפרסמים הגופים המוסדיים מכוח חוזר גופים מוסדיים 2015-9-14.