הרכב נכסים נכון ל-30 ביוני 2026 · תשואה ודמי ניהול: אוגוסט 2026
(רבעון 2 2026) · עודכן באתר: 2026-10-22 · הרבעון הבא (רבעון 3 2026) צפוי להתפרסם בסביבות דצמבר 2026הראל פנסיה כללית עוקב מדדים גמיש
הראל פנסיה וגמל · קרן פנסיה · מספר אוצר 14192
פנסיה כללית עוקב מדדים (גמיש) רבעון 2 2026 + הוספה לתיק שלי השוואה למסלול אחר
במה מושקע הראל פנסיה כללית עוקב מדדים גמיש?
עוד נתונים
תשואה ודמי ניהול
נתון רשמי, לא דירוגהתשואה היא נתון היסטורי ואינה צופה פני עתיד. מסלולים עם חשיפה שונה למניות נושאים סיכון שונה, ולכן כדאי להשוות תשואה רק בין מסלולים בעלי הרכב דומה. התשואה נטו, אחרי דמי הניהול.
מקור: דיווח הגוף המוסדי לרשות שוק ההון (גמל-נט/פנסיה-נט, data.gov.il), נכון לאוגוסט 2026.
הקצאת הנכסים
כך מתפלג הכסף שהושקע בפועל: קרן סל על מדד מניות נספרת כמניות ולא כ"קרן".
| מניות | 57.8% | 25.5 מיליון ₪ |
| אג"ח | 40.8% | 18.0 מיליון ₪ |
| מזומנים | 1.4% | 620 אלף ₪ |
| אחר | <0.05% | 1 אלף ₪ |
כך מדווח המסלול בפועל, קרנות סל וקרנות נאמנות מופיעות כמכשיר נפרד.
| קרנות סל | 98.6% | 43.5 מיליון ₪ |
| מזומנים ושווי מזומנים | 1.4% | 620 אלף ₪ |
| נכסים אחרים | <0.05% | 1 אלף ₪ |
חשיפה למניות: מה נקנה בפועל ומה מגיע מחוזים
המניות שנקנו בפועל (57.8%) קרובות לחשיפה הכוללת שהקופה מדווחת (57.7%, יוני 2026). המסלול לא מחזיק חוזים או אופציות שמשנים את התמונה.
לאן הכסף חשוף
ישראל מול חו"ל
38.3% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל (חשיפה כלכלית, דיווח רשמי, יוני 2026).
למה בפירוט לפי נייר יוצא מספר אחר?
בפירוט לפי מקום הרישום של כל נייר, 5.4% מסווג "חו"ל". הפער נובע ממכשירים שנסחרים בישראל, כמו תעודות סל על מדדים בחו"ל, שנרשמים "ישראל" למרות שהחשיפה שלהם היא לחו"ל.
מטבעות
18.2% מהמסלול חשוף למטבע זר, אחרי גידור (דיווח רשמי, יוני 2026).
פירוט לפי מטבע הנייר, לפני גידור
5.6% מהנכסים נקובים במטבע זר. חוזים ונגזרים מוסיפים חשיפה למטבע זר מעבר לנכסים עצמם.
8 האחזקות הגדולות
| מור סל S&P500 | קרנות סל | 12.98% | 5.7 מיליון ₪ |
| מור סל תל בונד מאגר | קרנות סל | 9.87% | 4.4 מיליון ₪ |
| אי בי אי סל MSCI AC World | קרנות סל | 9.36% | 4.1 מיליון ₪ |
| מגדל MTF סל ת"א 125 | קרנות סל | 7.51% | 3.3 מיליון ₪ |
| תכלית סל MSCI AC World מנוטרלת מט"ח | קרנות סל | 7.22% | 3.2 מיליון ₪ |
| תכלית סל תל בונד מאגר | קרנות סל | 6.99% | 3.1 מיליון ₪ |
| קסם סל תא 125 | קרנות סל | 6.42% | 2.8 מיליון ₪ |
| מגדל MTF סל תל גוב-שקלי 5+ | קרנות סל | 5.76% | 2.5 מיליון ₪ |
רכיב החוב — 40.8% מהמסלול
פילוח דירוגים, מתוך רכיב החוב
לפרופיל החוב המלא: תשואה לפי סוג נכס, פילוח הצמדה וחוב בעייתי ←
מסלולים דומים
אותה קטגוריה וסוג חשיפה, בחברות אחרות| הראל פנסיה כללית עוקב מדדים גמיש (המסלול הזה) | הראל פנסיה וגמל | 0.15% | 12.4% | 57.7% | 44 מיליון ₪ | |
| מנורה מבטחים משלימה עוקב מדדים גמיש | מנורה מבטחים פנסיה וגמל | 0.26% | 11.5% | 50.6% | 61 מיליון ₪ | השוואה ← |
| כלל פנסיה משלימה עוקב מדדים גמיש | כלל פנסיה וגמל | 0.19% | 3.8% | 52.9% | 29 מיליון ₪ | השוואה ← |
| מיטב פנסיה כללית עוקב מדדים גמיש | מיטב גמל ופנסיה | 0.14% | 7.8% | 58.8% | 21 מיליון ₪ | השוואה ← |
| מגדל מקפת משלימה עוקב מדדים - גמיש | מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל | 0.18% | 2.2% | 58.3% | 18 מיליון ₪ | השוואה ← |
| הפניקס פנסיה משלימה עוקב מדדים גמיש | הפניקס פנסיה וגמל | 0.13% | 2.4% | 43.5% | 11 מיליון ₪ | השוואה ← |
| אלטשולר שחם פנסיה כללית עוקב מדדים גמיש | אלטשולר שחם גמל ופנסיה | 0.18% | 6.5% | 52.4% | 3 מיליון ₪ | השוואה ← |
| מור פנסיה כללית - עוקב מדדים גמיש | מור גמל ופנסיה | 0.18% | 3.0% | 48.4% | 1 מיליון ₪ | השוואה ← |
ממוין לפי שווי המסלול. דמי ניהול ממוצעים מהיתרה ותשואה נטו לפי דיווח רשמי; תשואת עבר אינה צופה פני עתיד. "השוואה" פותחת את כלי ההשוואה עם שני המסלולים.
איפה המסלול עומד ביחס למסלולים אחרים
מיקום בתוך אותו סוג מוצר, לא המלצה- חשיפה למט"ח: בשליש האמצעי מבין 99 מסלולי פנסיה כללית
- חשיפה לחו"ל: בשליש התחתון מבין 99 מסלולי פנסיה כללית
- תנודתיות צפויה: נמוכה ביחס ל-99 מסלולי פנסיה כללית
- נכסים לא סחירים: בשליש התחתון מבין 99 מסלולי פנסיה כללית
מחזיק נייר מסוים?
שאלות נפוצות
כמה מניות יש בהראל פנסיה כללית עוקב מדדים גמיש?
כ-58% מהכסף בהראל פנסיה כללית עוקב מדדים גמיש חשוף למניות, נכון ל-30.6.2026.
כמה מהכסף בהראל פנסיה כללית עוקב מדדים גמיש מושקע בחו"ל?
כ-38% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל, וכ-18% חשוף למטבע זר אחרי גידור, נכון ל-30.6.2026. החשיפה למטבע זר נמוכה יותר, כי חלק מההשקעות בחו"ל מגודר לשקל.
מה התשואה ודמי הניהול של הראל פנסיה כללית עוקב מדדים גמיש?
דמי הניהול הממוצעים מהיתרה הם 0.15% בשנה, התשואה מתחילת השנה היא 7.0%, התשואה השנתית הממוצעת בשלוש השנים האחרונות היא 12.4%, לפי הדיווח לרשות שוק ההון עד אוגוסט 2026. התשואה נטו אחרי דמי ניהול, ותשואת עבר אינה מבטיחה תשואה עתידית.
פרטי מקור
- מספר אוצר
- 14192
- חברה
- הראל פנסיה וגמל
- סוג מוצר
- פנסיה כללית
- נכון ל-
- רבעון 2 2026
- מקור
- דוח "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד"
- כיסוי אימות
- 100% מסך המסלול, מאומת מול גיליון "סכום נכסים"
- רישיון
- CC BY 4.0, מותר להשתמש בתנאי שמציינים את בקופה כמקור
המידע מוצג לצורך השוואה והבנה בלבד, ואינו מהווה ייעוץ או שיווק פנסיוני. ביצועי עבר והרכב נכסים אינם מבטיחים תשואה עתידית. הנתונים מבוססים על דוחות "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד" שמפרסמים הגופים המוסדיים מכוח חוזר גופים מוסדיים 2015-9-14.