בקופה מה יש בקופה?
הרכב נכסים נכון ל-30 ביוני 2026 · תשואה ודמי ניהול: אוגוסט 2026(רבעון 2 2026) · עודכן באתר: 2026-10-22 · הרבעון הבא (רבעון 3 2026) צפוי להתפרסם בסביבות דצמבר 2026

אלטשולר שחם פנסיה כללית עוקב מדדים גמיש

אלטשולר שחם גמל ופנסיה · קרן פנסיה · מספר אוצר 14305

פנסיה כללית עוקב מדדים (גמיש) רבעון 2 2026 + הוספה לתיק שלי השוואה למסלול אחר

במה מושקע אלטשולר שחם פנסיה כללית עוקב מדדים גמיש?

בקצרה: אלטשולר שחם פנסיה כללית עוקב מדדים גמיש הוא מסלול משולב עם משקל גבוה למניות: כ-52% מהכסף חשוף למניות, כ-100% לשווקים בחו"ל וכ-100% למטבע זר. כ-47% מושקע באג"ח. המסלול מנהל 3.4 מיליון ₪, נכון ל-30.6.2026, לפי הדוח הרשמי של אלטשולר שחם גמל ופנסיה.
52.4%חשיפה למניותכולל חוזים ואופציות · דיווח רשמי↓ 51.5% באוגוסט 2026 (-0.9 נק')גבוה מ-52% מסלולי הפנסיה הכללית
100.3%חשיפה לחו"ללפי החשיפה הכלכלית · דיווח רשמיגבוה מ-91% מסלולי הפנסיה הכללית
3 מיליון ₪שווי המסלולבאוגוסט 2026: 3 מיליון ₪ (כולל הפקדות ומשיכות)נמוך מ-86% מסלולי הפנסיה הכללית
עוד נתונים
100.3%חשיפה למט"חאחרי גידור · דיווח רשמי
100.0%נכסים סחיריםלא סחיר 0.0%

תשואה ודמי ניהול

נתון רשמי, לא דירוג
דמי ניהול
0.18%
מהיתרה, בשנה · 1.24% מההפקדות
גבוה מ-61% מסלולי הפנסיה הכללית
מתחילת השנה עד אוגוסט 2026
2.5%
ממוצע שנתי, 3 שנים
6.5%

התשואה היא נתון היסטורי ואינה צופה פני עתיד. מסלולים עם חשיפה שונה למניות נושאים סיכון שונה, ולכן כדאי להשוות תשואה רק בין מסלולים בעלי הרכב דומה. התשואה נטו, אחרי דמי הניהול.

מקור: דיווח הגוף המוסדי לרשות שוק ההון (גמל-נט/פנסיה-נט, data.gov.il), נכון לאוגוסט 2026.

תשואות ודמי ניהול של כל מסלולי פנסיה כללית ←

הניתוח מכסה את מלוא נכסי המסלול: 3.4 מיליון ₪ ב־59 שורות אחזקה, כפי שדווחו ברבעון 2 2026. הסכום אומת מול גיליון "סכום נכסים" שבקובץ המקור (פער 0.00%). 0.0% מהמסלול מוחזק בנכסים לא־סחירים (אג"ח מיועדות, אפיק מובטח תשואה, קרנות השקעה, הלוואות, זכויות מקרקעין ומוצרים מובנים), ששוויים נקבע בהערכה ולא במסחר יומי.

הקצאת הנכסים

מניות52.3%
אג"ח47.1%
מזומנים2.6%

כך מתפלג הכסף שהושקע בפועל: קרן סל על מדד מניות נספרת כמניות ולא כ"קרן".

מניות52.3%1.8 מיליון ₪
אג"ח47.1%1.6 מיליון ₪
מזומנים2.6%88 אלף ₪

חשיפה למניות: מה נקנה בפועל ומה מגיע מחוזים

מניות שנקנו ישירות0.0%
מניות דרך קרנות סל ונאמנות52.3%
סך המניות שנקנו בפועל52.3%
חשיפה כוללת, כולל חוזים ואופציות (דיווח רשמי)52.4%

המניות שנקנו בפועל (52.3%) קרובות לחשיפה הכוללת שהקופה מדווחת (52.4%, יוני 2026). המסלול לא מחזיק חוזים או אופציות שמשנים את התמונה.

לאן הכסף חשוף

ישראל מול חו"ל

100.3% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל (חשיפה כלכלית, דיווח רשמי, יוני 2026).

למה בפירוט לפי נייר יוצא מספר אחר?
ישראל 0.6%
חו"ל 99%

בפירוט לפי מקום הרישום של כל נייר, 99.4% מסווג "חו"ל", קרוב למספר הרשמי.

מטבעות

100.3% מהמסלול חשוף למטבע זר, אחרי גידור (דיווח רשמי, יוני 2026).

פירוט לפי מטבע הנייר, לפני גידור
דולר אמריקאי89.4%
אירו7.6%
ין יפני3.3%

100.2% מהנכסים נקובים במטבע זר, קרוב למספר הרשמי.

8 האחזקות הגדולות

8 האחזקות הגדולות במסלול
Vanguard Short-Term Corporateקרנות סל14.05%473 אלף ₪
iShares 7-10 Year Treasury Bonקרנות סל11.99%403 אלף ₪
Proshares S&P 500 EX-Technologקרנות סל10.70%360 אלף ₪
State Street Technology Selectקרנות סל10.39%350 אלף ₪
iShares 10-20 Year Treasury Boקרנות סל9.45%318 אלף ₪
VGLT USקרנות סל5.47%184 אלף ₪
VanEck Semiconductor ETFקרנות סל5.12%172 אלף ₪
Invesco QQQ Trust Series 1קרנות סל4.89%165 אלף ₪

כל האחזקות במסלול (59) ←

רכיב החוב — 47.1% מהמסלול

התשואה השנתית שרכיב החוב צפוי להניב אם כל האג"ח יוחזקו עד מועד הפירעון.
—
משך חיים ממוצע: כמה שנים בממוצע עד שהכסף באג"ח חוזר. ככל שהוא ארוך יותר, כך האג"ח רגישה יותר לשינויי ריבית.
— שנים
דירוג ממוצע
—

פילוח דירוגים, מתוך רכיב החוב

ללא דירוג100.0%

לפרופיל החוב המלא: תשואה לפי סוג נכס, פילוח הצמדה וחוב בעייתי ←

מסלולים דומים

אותה קטגוריה וסוג חשיפה, בחברות אחרות
מסלולים דומים לאלטשולר שחם פנסיה כללית עוקב מדדים גמיש
אלטשולר שחם פנסיה כללית עוקב מדדים גמיש (המסלול הזה)אלטשולר שחם גמל ופנסיה0.18%6.5%52.4%3 מיליון ₪
מנורה מבטחים משלימה עוקב מדדים גמישמנורה מבטחים פנסיה וגמל0.26%11.5%50.6%61 מיליון ₪השוואה ←
הראל פנסיה כללית עוקב מדדים גמישהראל פנסיה וגמל0.15%12.4%57.7%44 מיליון ₪השוואה ←
כלל פנסיה משלימה עוקב מדדים גמישכלל פנסיה וגמל0.19%3.8%52.9%29 מיליון ₪השוואה ←
מיטב פנסיה כללית עוקב מדדים גמישמיטב גמל ופנסיה0.14%7.8%58.8%21 מיליון ₪השוואה ←
מגדל מקפת משלימה עוקב מדדים - גמישמגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל0.18%2.2%58.3%18 מיליון ₪השוואה ←
הפניקס פנסיה משלימה עוקב מדדים גמישהפניקס פנסיה וגמל0.13%2.4%43.5%11 מיליון ₪השוואה ←
מור פנסיה כללית - עוקב מדדים גמישמור גמל ופנסיה0.18%3.0%48.4%1 מיליון ₪השוואה ←

ממוין לפי שווי המסלול. דמי ניהול ממוצעים מהיתרה ותשואה נטו לפי דיווח רשמי; תשואת עבר אינה צופה פני עתיד. "השוואה" פותחת את כלי ההשוואה עם שני המסלולים.

איפה המסלול עומד ביחס למסלולים אחרים

מיקום בתוך אותו סוג מוצר, לא המלצה

מחזיק נייר מסוים?

שאלות נפוצות

כמה מניות יש באלטשולר שחם פנסיה כללית עוקב מדדים גמיש?

כ-52% מהכסף באלטשולר שחם פנסיה כללית עוקב מדדים גמיש חשוף למניות, נכון ל-30.6.2026.

כמה מהכסף באלטשולר שחם פנסיה כללית עוקב מדדים גמיש מושקע בחו"ל?

כ-100% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל, וכ-100% חשוף למטבע זר אחרי גידור, נכון ל-30.6.2026.

מה התשואה ודמי הניהול של אלטשולר שחם פנסיה כללית עוקב מדדים גמיש?

דמי הניהול הממוצעים מהיתרה הם 0.18% בשנה, התשואה מתחילת השנה היא 2.5%, התשואה השנתית הממוצעת בשלוש השנים האחרונות היא 6.5%, לפי הדיווח לרשות שוק ההון עד אוגוסט 2026. התשואה נטו אחרי דמי ניהול, ותשואת עבר אינה מבטיחה תשואה עתידית.

פרטי מקור

מספר אוצר
14305
סוג מוצר
פנסיה כללית
נכון ל-
רבעון 2 2026
מקור
דוח "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד"
כיסוי אימות
100% מסך המסלול, מאומת מול גיליון "סכום נכסים"
רישיון
CC BY 4.0, מותר להשתמש בתנאי שמציינים את בקופה כמקור

המידע מוצג לצורך השוואה והבנה בלבד, ואינו מהווה ייעוץ או שיווק פנסיוני. ביצועי עבר והרכב נכסים אינם מבטיחים תשואה עתידית. הנתונים מבוססים על דוחות "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד" שמפרסמים הגופים המוסדיים מכוח חוזר גופים מוסדיים 2015-9-14.