בקופה מה יש בקופה?
הרכב נכסים נכון ל-30 ביוני 2026 · תשואה ודמי ניהול: אוגוסט 2026(רבעון 2 2026) · עודכן באתר: 2026-10-22 · הרבעון הבא (רבעון 3 2026) צפוי להתפרסם בסביבות דצמבר 2026

מור פנסיה כללית - עוקב מדדים גמיש

מור גמל ופנסיה · קרן פנסיה · מספר אוצר 14338

פנסיה כללית עוקב מדדים (גמיש) רבעון 2 2026 + הוספה לתיק שלי השוואה למסלול אחר

במה מושקע מור פנסיה כללית - עוקב מדדים גמיש?

בקצרה: מור פנסיה כללית - עוקב מדדים גמיש הוא מסלול משולב עם משקל גבוה למניות: כ-48% מהכסף חשוף למניות (כולל דרך חוזים ואופציות על מדדים), כ-99% לשווקים בחו"ל וכ-100% למטבע זר. כ-57% מושקע באג"ח. המסלול מנהל 1.2 מיליון ₪, נכון ל-30.6.2026, לפי הדוח הרשמי של מור גמל ופנסיה.
48.4%חשיפה למניותכולל חוזים ואופציות · דיווח רשמי↓ 47.9% באוגוסט 2026 (-0.5 נק')נמוך מ-56% מסלולי הפנסיה הכללית
99.2%חשיפה לחו"ללפי החשיפה הכלכלית · דיווח רשמי↓ 98.3% באוגוסט 2026 (-0.9 נק')גבוה מ-83% מסלולי הפנסיה הכללית
1 מיליון ₪שווי המסלולבאוגוסט 2026: 1 מיליון ₪ (כולל הפקדות ומשיכות)נמוך מ-95% מסלולי הפנסיה הכללית
עוד נתונים
100.0%חשיפה למט"חאחרי גידור · דיווח רשמי↓ 99.1% באוגוסט 2026 (-0.9 נק')
3.36%תשואה לפדיון של האג"חמחושבת על 9% מרכיב החוב
100.0%נכסים סחיריםלא סחיר 0.0%

תשואה ודמי ניהול

נתון רשמי, לא דירוג
דמי ניהול
0.18%
מהיתרה, בשנה · 1.07% מההפקדות
גבוה מ-61% מסלולי הפנסיה הכללית
מתחילת השנה עד אוגוסט 2026
0.7%
ממוצע שנתי, 3 שנים
3.0%

התשואה היא נתון היסטורי ואינה צופה פני עתיד. מסלולים עם חשיפה שונה למניות נושאים סיכון שונה, ולכן כדאי להשוות תשואה רק בין מסלולים בעלי הרכב דומה. התשואה נטו, אחרי דמי הניהול.

מקור: דיווח הגוף המוסדי לרשות שוק ההון (גמל-נט/פנסיה-נט, data.gov.il), נכון לאוגוסט 2026.

תשואות ודמי ניהול של כל מסלולי פנסיה כללית ←

הניתוח מכסה את מלוא נכסי המסלול: 1.2 מיליון ₪ ב־30 שורות אחזקה, כפי שדווחו ברבעון 2 2026. הסכום אומת מול גיליון "סכום נכסים" שבקובץ המקור (פער 0.00%). 0.0% מהמסלול מוחזק בנכסים לא־סחירים (אג"ח מיועדות, אפיק מובטח תשואה, קרנות השקעה, הלוואות, זכויות מקרקעין ומוצרים מובנים), ששוויים נקבע בהערכה ולא במסחר יומי.

הקצאת הנכסים

אג"ח56.7%
מניות29.6%
מזומנים14.3%
אחר0.1%

בנוסף, חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים חשיפה של 18.7% למניות, ולכן החשיפה הכוללת למניות היא 48.4%.

כך מתפלג הכסף שהושקע בפועל: קרן סל על מדד מניות נספרת כמניות ולא כ"קרן".

אג"ח56.7%694 אלף ₪
מניות29.6%363 אלף ₪
מזומנים14.3%176 אלף ₪
אחר0.1%1 אלף ₪

חשיפה למניות: מה נקנה בפועל ומה מגיע מחוזים

מניות שנקנו ישירות0.0%
מניות דרך קרנות סל ונאמנות29.6%
סך המניות שנקנו בפועל29.6%
חשיפה כוללת, כולל חוזים ואופציות (דיווח רשמי)48.4%

29.6% מהמסלול מושקע במניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות. חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים עוד 18.7%, ולכן החשיפה הכוללת למניות, כפי שהקופה מדווחת לרשות שוק ההון (יוני 2026), היא 48.4%. זה המספר שקובע כמה המסלול יושפע מתנודות בבורסה. את התוספת מהחוזים אי אפשר לחשב מדוח הנכסים עצמו, ולכן היא נלקחת מהדיווח הרשמי.

לאן הכסף חשוף

ישראל מול חו"ל

99.2% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל (חשיפה כלכלית, דיווח רשמי, יוני 2026).

למה בפירוט לפי נייר יוצא מספר אחר?
ישראל 63%
חו"ל 37%

בפירוט לפי מקום הרישום של כל נייר, 36.6% מסווג "חו"ל". הפער נובע ממכשירים שנסחרים בישראל, כמו תעודות סל על מדדים בחו"ל, שנרשמים "ישראל" למרות שהחשיפה שלהם היא לחו"ל.

מטבעות

100.0% מהמסלול חשוף למטבע זר, אחרי גידור (דיווח רשמי, יוני 2026).

פירוט לפי מטבע הנייר, לפני גידור
שקל54.3%
דולר אמריקאי46.6%

46.6% מהנכסים נקובים במטבע זר. חוזים ונגזרים מוסיפים חשיפה למטבע זר מעבר לנכסים עצמם.

8 האחזקות הגדולות

8 האחזקות הגדולות במסלול
ISHARES GS$ INVESTOP CORPקרנות סל12.84%157 אלף ₪
VANGUARD INTERMIDIATE TERMקרנות סל12.80%157 אלף ₪
ISHARES BROAD USD HIGH YIELDקרנות סל10.84%133 אלף ₪
בנק הבינלאומי הראשון לישראל בע"ממזומנים ושווי מזומנים9.97%122 אלף ₪
SPBDUS5T.קסםקרנות סל8.80%108 אלף ₪
NASDAQ 100.IBIקרנות סל7.30%89 אלף ₪
STOXX600.הרלקרנות סל7.27%89 אלף ₪
RUSS2000.קסםקרנות סל6.69%82 אלף ₪

כל האחזקות במסלול (30) ←

רכיב החוב — 56.7% מהמסלול

התשואה השנתית שרכיב החוב צפוי להניב אם כל האג"ח יוחזקו עד מועד הפירעון.
3.36%
כיסוי 9% מרכיב החוב
משך חיים ממוצע: כמה שנים בממוצע עד שהכסף באג"ח חוזר. ככל שהוא ארוך יותר, כך האג"ח רגישה יותר לשינויי ריבית.
0.36 שנים
דירוג ממוצע
—

פילוח דירוגים, מתוך רכיב החוב

ללא דירוג100.0%

לפרופיל החוב המלא: תשואה לפי סוג נכס, פילוח הצמדה וחוב בעייתי ←

מסלולים דומים

אותה קטגוריה וסוג חשיפה, בחברות אחרות
מסלולים דומים למור פנסיה כללית - עוקב מדדים גמיש
מור פנסיה כללית - עוקב מדדים גמיש (המסלול הזה)מור גמל ופנסיה0.18%3.0%48.4%1 מיליון ₪
מנורה מבטחים משלימה עוקב מדדים גמישמנורה מבטחים פנסיה וגמל0.26%11.5%50.6%61 מיליון ₪השוואה ←
הראל פנסיה כללית עוקב מדדים גמישהראל פנסיה וגמל0.15%12.4%57.7%44 מיליון ₪השוואה ←
כלל פנסיה משלימה עוקב מדדים גמישכלל פנסיה וגמל0.19%3.8%52.9%29 מיליון ₪השוואה ←
מיטב פנסיה כללית עוקב מדדים גמישמיטב גמל ופנסיה0.14%7.8%58.8%21 מיליון ₪השוואה ←
מגדל מקפת משלימה עוקב מדדים - גמישמגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל0.18%2.2%58.3%18 מיליון ₪השוואה ←
הפניקס פנסיה משלימה עוקב מדדים גמישהפניקס פנסיה וגמל0.13%2.4%43.5%11 מיליון ₪השוואה ←
אלטשולר שחם פנסיה כללית עוקב מדדים גמישאלטשולר שחם גמל ופנסיה0.18%6.5%52.4%3 מיליון ₪השוואה ←

ממוין לפי שווי המסלול. דמי ניהול ממוצעים מהיתרה ותשואה נטו לפי דיווח רשמי; תשואת עבר אינה צופה פני עתיד. "השוואה" פותחת את כלי ההשוואה עם שני המסלולים.

איפה המסלול עומד ביחס למסלולים אחרים

מיקום בתוך אותו סוג מוצר, לא המלצה

מחזיק נייר מסוים?

שאלות נפוצות

כמה מניות יש במור פנסיה כללית - עוקב מדדים גמיש?

כ-48% מהכסף במור פנסיה כללית - עוקב מדדים גמיש חשוף למניות, נכון ל-30.6.2026. מתוכם 30% הם מניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות, והשאר מגיע מחוזים ואופציות על מדדים.

כמה מהכסף במור פנסיה כללית - עוקב מדדים גמיש מושקע בחו"ל?

כ-99% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל, וכ-100% חשוף למטבע זר אחרי גידור, נכון ל-30.6.2026.

מה התשואה ודמי הניהול של מור פנסיה כללית - עוקב מדדים גמיש?

דמי הניהול הממוצעים מהיתרה הם 0.18% בשנה, התשואה מתחילת השנה היא 0.7%, התשואה השנתית הממוצעת בשלוש השנים האחרונות היא 3.0%, לפי הדיווח לרשות שוק ההון עד אוגוסט 2026. התשואה נטו אחרי דמי ניהול, ותשואת עבר אינה מבטיחה תשואה עתידית.

פרטי מקור

מספר אוצר
14338
סוג מוצר
פנסיה כללית
נכון ל-
רבעון 2 2026
מקור
דוח "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד"
כיסוי אימות
100% מסך המסלול, מאומת מול גיליון "סכום נכסים"
רישיון
CC BY 4.0, מותר להשתמש בתנאי שמציינים את בקופה כמקור

המידע מוצג לצורך השוואה והבנה בלבד, ואינו מהווה ייעוץ או שיווק פנסיוני. ביצועי עבר והרכב נכסים אינם מבטיחים תשואה עתידית. הנתונים מבוססים על דוחות "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד" שמפרסמים הגופים המוסדיים מכוח חוזר גופים מוסדיים 2015-9-14.