הרכב נכסים נכון ל-30 ביוני 2026 · תשואה ודמי ניהול: אוגוסט 2026
(רבעון 2 2026) · עודכן באתר: 2026-10-22 · הרבעון הבא (רבעון 3 2026) צפוי להתפרסם בסביבות דצמבר 2026הראל פנסיה קצבה לזכאים קיימים
הראל פנסיה וגמל · קרן פנסיה · מספר אוצר 8588
פנסיה מקיפה מסלול קצבה (בתשלום) רבעון 2 2026 + הוספה לתיק שלי השוואה למסלול אחר
במה מושקע הראל פנסיה קצבה לזכאים קיימים?
תשואה ודמי ניהול
נתון רשמי, לא דירוגתנודתיות (סטיית תקן) 2.3% · מדד שארפ 1.17.
התשואה היא נתון היסטורי ואינה צופה פני עתיד. מסלולים עם חשיפה שונה למניות נושאים סיכון שונה, ולכן כדאי להשוות תשואה רק בין מסלולים בעלי הרכב דומה. התשואה נטו, אחרי דמי הניהול.
מקור: דיווח הגוף המוסדי לרשות שוק ההון (גמל-נט/פנסיה-נט, data.gov.il), נכון לאוגוסט 2026.
הקצאת הנכסים
כך מתפלג הכסף שהושקע בפועל: קרן סל על מדד מניות נספרת כמניות ולא כ"קרן".
| אג"ח | 97.7% | 22.9 מיליון ₪ |
| מזומנים | 2.3% | 542 אלף ₪ |
| אחר | <0.05% | 2 אלף ₪ |
| מוצרים מובנים | <0.05% | 292 ₪ |
| נגזרים | <0.05% | 44 ₪ |
| השקעות אלטרנטיביות | <0.05% | 9 ₪ |
| מניות | <0.05% | 0 ₪ |
כך מדווח המסלול בפועל, קרנות סל וקרנות נאמנות מופיעות כמכשיר נפרד.
| אג"ח מיועדות | 84.1% | 19.7 מיליון ₪ |
| אג"ח ממשלתי | 7.9% | 1.9 מיליון ₪ |
| הלוואות | 3.0% | 699 אלף ₪ |
| אג"ח קונצרני | 2.7% | 627 אלף ₪ |
| מזומנים ושווי מזומנים | 2.3% | 542 אלף ₪ |
| נכסים אחרים | <0.05% | 2 אלף ₪ |
| קרנות סל | <0.05% | 590 ₪ |
| מוצרים מובנים | <0.05% | 292 ₪ |
| חוזים עתידיים | <0.05% | 26 ₪ |
| נגזרים אחרים | <0.05% | 18 ₪ |
| קרנות השקעה | <0.05% | 9 ₪ |
| פיקדונות | <0.05% | 5 ₪ |
| מניות | <0.05% | 0 ₪ |
לאן הכסף חשוף
ישראל מול חו"ל
0.0% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל (חשיפה כלכלית, דיווח רשמי, יוני 2026).
למה בפירוט לפי נייר יוצא מספר אחר?
בפירוט לפי מקום הרישום של כל נייר, 0.0% מסווג "חו"ל", קרוב למספר הרשמי.
84.1% מהנכסים מגיעים בלי סיווג גיאוגרפי בקובץ המקור, בעיקר אג"ח מיועדות, כתבי אופציה, זכויות מקרקעין.
מטבעות
0.0% מהמסלול חשוף למטבע זר, אחרי גידור (דיווח רשמי, יוני 2026).
פירוט לפי מטבע הנייר, לפני גידור
0.0% מהנכסים נקובים במטבע זר, קרוב למספר הרשמי. 84.1% מהנכסים דווחו בלי מטבע ואינם מופיעים כאן.
ענפים מובילים — החזקה ישירה
הענפים מחושבים מהמניות המוחזקות ישירות בלבד. במניות המוחזקות דרך קרנות, הקובץ מדווח את סיווג הקרן ולא את ענפי החברות שבתוכה.
8 האחזקות הגדולות
| ממשלתי צמוד 1151 | אג"ח ממשלתי | 4.51% | 1.1 מיליון ₪ |
| ממשלתית צמודה 2% 0456 | אג"ח ממשלתי | 3.34% | 784 אלף ₪ |
| ערד סדרה 8892 | אג"ח מיועדות | 3.03% | 709 אלף ₪ |
| ערד סדרה 8889 | אג"ח מיועדות | 2.53% | 594 אלף ₪ |
| בנק לאומי | מזומנים ושווי מזומנים | 2.31% | 542 אלף ₪ |
| ערד סדרה 8894 | אג"ח מיועדות | 2.14% | 501 אלף ₪ |
| הלוואות (ללא שם נייר) | הלוואות | 2.07% | 484 אלף ₪ |
| ערד סדרה 8882 | אג"ח מיועדות | 1.77% | 414 אלף ₪ |
רכיב החוב — 97.7% מהמסלול
פילוח דירוגים, מתוך רכיב החוב
"מגובה מדינה" הוא אג"ח מיועדות ואפיק מובטח תשואה: המדינה מבטיחה את התשואה עליהם, ולכן אין להם דירוג אשראי.
הדירוג הממוצע מוצג רק כשלפחות מחצית מרכיב החוב מדורגת. אג"ח ממשלתיות ואג"ח מגובות מדינה אינן נושאות דירוג קונצרני ואינן נכללות בו.
לפרופיל החוב המלא: תשואה לפי סוג נכס, פילוח הצמדה וחוב בעייתי ←
נכסים לא סחירים — 87.1% מהמסלול
שוויים נקבע בהערכה, לא במסחר יומיאג"ח מיועדות 84.1% הלוואות 3.0% אג"ח קונצרני 0.0% נכסים אחרים 0.0%
מסלולים דומים
אותה קטגוריה וסוג חשיפה, בחברות אחרות| הראל פנסיה קצבה לזכאים קיימים (המסלול הזה) | הראל פנסיה וגמל | 0.16% | 6.5% | 0.0% | 23 מיליון ₪ | |
| מנורה מבטחים פנסיה בסיסי למקבלי קצבה | מנורה מבטחים פנסיה וגמל | 0.15% | 9.3% | 18.0% | 33.2 מיליארד ₪ | השוואה ← |
| מגדל מקפת אישית בסיסי למקבלי קצבה | מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל | 0.14% | 9.1% | 18.7% | 16.0 מיליארד ₪ | השוואה ← |
| הפניקס פנסיה מקיפה מסלול בסיסי למקבלי קצבה | הפניקס פנסיה וגמל | 0.14% | 9.4% | 14.6% | 15.4 מיליארד ₪ | השוואה ← |
| כלל פנסיה הלכה מסלול בסיסי למקבלי קצבה | כלל פנסיה וגמל | 0.14% | 9.0% | 19.3% | 12.5 מיליארד ₪ | השוואה ← |
| מיטב פנסיה מקיפה בסיסי למקבלי קצבה | מיטב גמל ופנסיה | 0.11% | 9.4% | 15.5% | 4.9 מיליארד ₪ | השוואה ← |
| מנורה מבטחים פנסיה מקבלי קצבה קיימים | מנורה מבטחים פנסיה וגמל | 0.15% | 5.1% | 0.0% | 4.8 מיליארד ₪ | השוואה ← |
| אלטשולר שחם פנסיה מקיפה בסיסי למקבלי קצבה | אלטשולר שחם גמל ופנסיה | 0.15% | 8.6% | 15.9% | 3.3 מיליארד ₪ | השוואה ← |
| מגדל מקפת אישית למקבלי קצבה קיימים | מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל | 0.14% | 5.7% | 2.0% | 2.9 מיליארד ₪ | השוואה ← |
ממוין לפי שווי המסלול. דמי ניהול ממוצעים מהיתרה ותשואה נטו לפי דיווח רשמי; תשואת עבר אינה צופה פני עתיד. "השוואה" פותחת את כלי ההשוואה עם שני המסלולים.
מחזיק נייר מסוים?
שאלות נפוצות
כמה מניות יש בהראל פנסיה קצבה לזכאים קיימים?
כ-0% מהכסף בהראל פנסיה קצבה לזכאים קיימים חשוף למניות, נכון ל-30.6.2026.
כמה מהכסף בהראל פנסיה קצבה לזכאים קיימים מושקע בחו"ל?
כ-0% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל, וכ-0% חשוף למטבע זר אחרי גידור, נכון ל-30.6.2026.
מה התשואה ודמי הניהול של הראל פנסיה קצבה לזכאים קיימים?
דמי הניהול הממוצעים מהיתרה הם 0.16% בשנה, התשואה מתחילת השנה היא 3.9%, התשואה השנתית הממוצעת בשלוש השנים האחרונות היא 6.5%, לפי הדיווח לרשות שוק ההון עד אוגוסט 2026. התשואה נטו אחרי דמי ניהול, ותשואת עבר אינה מבטיחה תשואה עתידית.
פרטי מקור
- מספר אוצר
- 8588
- חברה
- הראל פנסיה וגמל
- סוג מוצר
- פנסיה מקיפה
- נכון ל-
- רבעון 2 2026
- מקור
- דוח "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד"
- כיסוי אימות
- 100% מסך המסלול, מאומת מול גיליון "סכום נכסים"
- רישיון
- CC BY 4.0, מותר להשתמש בתנאי שמציינים את בקופה כמקור
המידע מוצג לצורך השוואה והבנה בלבד, ואינו מהווה ייעוץ או שיווק פנסיוני. ביצועי עבר והרכב נכסים אינם מבטיחים תשואה עתידית. הנתונים מבוססים על דוחות "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד" שמפרסמים הגופים המוסדיים מכוח חוזר גופים מוסדיים 2015-9-14.