בקופה מה יש בקופה?
הרכב נכסים נכון ל-30 ביוני 2026 · תשואה ודמי ניהול: אוגוסט 2026(רבעון 2 2026) · עודכן באתר: 2026-10-22 · הרבעון הבא (רבעון 3 2026) צפוי להתפרסם בסביבות דצמבר 2026

כלל פנסיה הלכה מסלול בסיסי למקבלי קצבה

כלל פנסיה וגמל · קרן פנסיה · מספר אוצר 12177

פנסיה מקיפה מסלול קצבה (בתשלום) רבעון 2 2026 + הוספה לתיק שלי השוואה למסלול אחר

במה מושקע כלל פנסיה הלכה מסלול בסיסי למקבלי קצבה?

בקצרה: כלל פנסיה הלכה מסלול בסיסי למקבלי קצבה הוא מסלול סולידי ברובו: כ-19% מהכסף חשוף למניות, כ-25% לשווקים בחו"ל וכ-10% למטבע זר. כ-72% מושקע באג"ח, כ-82% מהן מגובות מדינה (אג"ח מיועדות ואפיק מובטח תשואה). כ-78% מהנכסים אינם נסחרים בבורסה. המסלול מנהל 12.5 מיליארד ₪, נכון ל-30.6.2026, לפי הדוח הרשמי של כלל פנסיה וגמל.
19.3%חשיפה למניותכולל חוזים ואופציות · דיווח רשמי↓ 18.6% באוגוסט 2026 (-0.7 נק')נמוך מ-68% מסלולי הפנסיה המקיפה
24.8%חשיפה לחו"ללפי החשיפה הכלכלית · דיווח רשמי↑ 25.0% באוגוסט 2026 (+0.2 נק')נמוך מ-61% מסלולי הפנסיה המקיפה
12.5 מיליארד ₪שווי המסלולבאוגוסט 2026: 12.9 מיליארד ₪ (כולל הפקדות ומשיכות)גבוה מ-76% מסלולי הפנסיה המקיפה
עוד נתונים
9.6%חשיפה למט"חאחרי גידור · דיווח רשמי↑ 10.2% באוגוסט 2026 (+0.6 נק')
4.74%תשואה לפדיון של האג"חמחושבת על 60% מרכיב החוב22.1%נכסים סחיריםלא סחיר 77.9%

תשואה ודמי ניהול

נתון רשמי, לא דירוג
דמי ניהול
0.14%
מהיתרה, בשנה · 1.52% מההפקדות
נמוך מ-68% מסלולי הפנסיה המקיפה
מתחילת השנה עד אוגוסט 2026
6.1%
ממוצע שנתי, 3 שנים
9.0%
ממוצע שנתי, 5 שנים
8.1%

תנודתיות (סטיית תקן) 2.0% · מדד שארפ 2.40.

התשואה היא נתון היסטורי ואינה צופה פני עתיד. מסלולים עם חשיפה שונה למניות נושאים סיכון שונה, ולכן כדאי להשוות תשואה רק בין מסלולים בעלי הרכב דומה. התשואה נטו, אחרי דמי הניהול.

מקור: דיווח הגוף המוסדי לרשות שוק ההון (גמל-נט/פנסיה-נט, data.gov.il), נכון לאוגוסט 2026.

תשואות ודמי ניהול של כל מסלולי פנסיה מקיפה ←

הניתוח מכסה את מלוא נכסי המסלול: 12.5 מיליארד ₪ ב־2,116 שורות אחזקה, כפי שדווחו ברבעון 2 2026. הסכום אומת מול גיליון "סכום נכסים" שבקובץ המקור (פער 0.00%). 77.9% מהמסלול מוחזק בנכסים לא־סחירים (אג"ח מיועדות, אפיק מובטח תשואה, קרנות השקעה, הלוואות, זכויות מקרקעין ומוצרים מובנים), ששוויים נקבע בהערכה ולא במסחר יומי.

הקצאת הנכסים

אג"ח71.9%
מניות15.0%
השקעות אלטרנטיביות9.4%
מוצרים מובנים1.1%
נגזרים1.0%
אחר0.6%
נדל"ן0.4%
אחר0.6%

בנוסף, חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים חשיפה של 4.3% למניות, ולכן החשיפה הכוללת למניות היא 19.3%.

כך מתפלג הכסף שהושקע בפועל: קרן סל על מדד מניות נספרת כמניות ולא כ"קרן".

אג"ח71.9%9.0 מיליארד ₪
מניות15.0%1.9 מיליארד ₪
השקעות אלטרנטיביות9.4%1.2 מיליארד ₪
מוצרים מובנים1.1%140.0 מיליון ₪
נגזרים1.0%120.1 מיליון ₪
אחר0.6%74.6 מיליון ₪
נדל"ן0.4%46.5 מיליון ₪
מזומנים0.3%41.2 מיליון ₪
קרנות מטבע0.3%37.1 מיליון ₪
סחורות<0.05%1.3 מיליון ₪

חשיפה למניות: מה נקנה בפועל ומה מגיע מחוזים

מניות שנקנו ישירות9.2%
מניות דרך קרנות סל ונאמנות5.8%
סך המניות שנקנו בפועל15.0%
חשיפה כוללת, כולל חוזים ואופציות (דיווח רשמי)19.3%

15.0% מהמסלול מושקע במניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות. חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים עוד 4.3%, ולכן החשיפה הכוללת למניות, כפי שהקופה מדווחת לרשות שוק ההון (יוני 2026), היא 19.3%. זה המספר שקובע כמה המסלול יושפע מתנודות בבורסה. את התוספת מהחוזים אי אפשר לחשב מדוח הנכסים עצמו, ולכן היא נלקחת מהדיווח הרשמי.

לאן הכסף חשוף

ישראל מול חו"ל

24.8% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל (חשיפה כלכלית, דיווח רשמי, יוני 2026).

למה בפירוט לפי נייר יוצא מספר אחר?
ישראל 20%
חו"ל 21%
לא מסווג 59%

בפירוט לפי מקום הרישום של כל נייר, 21.1% מסווג "חו"ל", קרוב למספר הרשמי.

59.2% מהנכסים מגיעים בלי סיווג גיאוגרפי בקובץ המקור, בעיקר אג"ח מיועדות, אפיק מובטח תשואה, זכויות מקרקעין.

מטבעות

9.6% מהמסלול חשוף למטבע זר, אחרי גידור (דיווח רשמי, יוני 2026).

פירוט לפי מטבע הנייר, לפני גידור
שקל19.1%
דולר אמריקאי18.0%
אירו2.0%
ליש"ט0.7%
ין יפני0.3%
אחר0.2%

לפני גידור, 21.2% מהנכסים נקובים במטבע זר. חלק מהחשיפה הזו מנוטרל בעסקאות גידור, ולכן החשיפה בפועל נמוכה יותר. 59.7% מהנכסים דווחו בלי מטבע ואינם מופיעים כאן.

ענפים מובילים — החזקה ישירה

בנקים1.2%
אנרגיה מתחדשת1.1%
מוליכים למחצה1.0%
נדל"ן מניב בישראל0.8%
תוכנה ואינטרנט0.6%
ביטחוניות0.5%
בנייה0.5%
אנרגיה0.4%

הענפים מחושבים מהמניות המוחזקות ישירות בלבד. במניות המוחזקות דרך קרנות, הקובץ מדווח את סיווג הקרן ולא את ענפי החברות שבתוכה.

8 האחזקות הגדולות

8 האחזקות הגדולות במסלול
אפיק מובטח תשואה (ללא נייר)אפיק מובטח תשואה27.24%3.4 מיליארד ₪
ערד 8892אג"ח מיועדות1.56%194.3 מיליון ₪
S&P500 EMINI FUT Sep26חוזים עתידיים1.13%141.5 מיליון ₪
ערד 8894אג"ח מיועדות0.99%123.2 מיליון ₪
ערד 8903אג"ח מיועדות0.93%116.2 מיליון ₪
ערד 8905אג"ח מיועדות0.81%101.2 מיליון ₪
VANGUARD S&P 500 ETFקרנות סל0.79%98.0 מיליון ₪
ערד 8889אג"ח מיועדות0.72%89.7 מיליון ₪

כל האחזקות במסלול (2,116) ←

רכיב החוב — 71.9% מהמסלול

התשואה השנתית שרכיב החוב צפוי להניב אם כל האג"ח יוחזקו עד מועד הפירעון.
4.74%
כיסוי 60% מרכיב החוב
משך חיים ממוצע: כמה שנים בממוצע עד שהכסף באג"ח חוזר. ככל שהוא ארוך יותר, כך האג"ח רגישה יותר לשינויי ריבית.
5.53 שנים
דירוג ממוצע
—
מעט מדי אג"ח מדורגות (8% מהחוב)

פילוח דירוגים, מתוך רכיב החוב

מגובה מדינה81.8%
ממשלתי (RF)5.3%
ללא דירוג4.5%
A2.8%
BBB2.1%
BB ומטה1.5%
AA1.1%
AAA0.9%

"מגובה מדינה" הוא אג"ח מיועדות ואפיק מובטח תשואה: המדינה מבטיחה את התשואה עליהם, ולכן אין להם דירוג אשראי.

הדירוג הממוצע מוצג רק כשלפחות מחצית מרכיב החוב מדורגת. אג"ח ממשלתיות ואג"ח מגובות מדינה אינן נושאות דירוג קונצרני ואינן נכללות בו.

לפרופיל החוב המלא: תשואה לפי סוג נכס, פילוח הצמדה וחוב בעייתי ←

נכסים לא סחירים — 77.9% מהמסלול

שוויים נקבע בהערכה, לא במסחר יומי
התשואה השנתית שרכיב החוב צפוי להניב אם כל האג"ח יוחזקו עד מועד הפירעון.
4.84%
כיסוי 48% מהרכיב
משך חיים ממוצע: כמה שנים בממוצע עד שהכסף באג"ח חוזר. ככל שהוא ארוך יותר, כך האג"ח רגישה יותר לשינויי ריבית.
5.29 שנים
דירוג ממוצע
—
מעט מדי נכסים מדורגים (5%)

אג"ח מיועדות 31.5% אפיק מובטח תשואה 27.2% קרנות השקעה 9.4% הלוואות 4.2%

לפירוט המלא: לפי סוג נכס, תשואה ורשימת האחזקות ←

מסלולים דומים

אותה קטגוריה וסוג חשיפה, בחברות אחרות
מסלולים דומים לכלל פנסיה הלכה מסלול בסיסי למקבלי קצבה
כלל פנסיה הלכה מסלול בסיסי למקבלי קצבה (המסלול הזה)כלל פנסיה וגמל0.14%9.0%19.3%12.5 מיליארד ₪
מנורה מבטחים פנסיה בסיסי למקבלי קצבהמנורה מבטחים פנסיה וגמל0.15%9.3%18.0%33.2 מיליארד ₪השוואה ←
מגדל מקפת אישית בסיסי למקבלי קצבהמגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל0.14%9.1%18.7%16.0 מיליארד ₪השוואה ←
הפניקס פנסיה מקיפה מסלול בסיסי למקבלי קצבההפניקס פנסיה וגמל0.14%9.4%14.6%15.4 מיליארד ₪השוואה ←
הראל פנסיה בסיס למקבלי קצבההראל פנסיה וגמל0.16%8.6%18.8%14.0 מיליארד ₪השוואה ←
מיטב פנסיה מקיפה בסיסי למקבלי קצבהמיטב גמל ופנסיה0.11%9.4%15.5%4.9 מיליארד ₪השוואה ←
מנורה מבטחים פנסיה מקבלי קצבה קיימיםמנורה מבטחים פנסיה וגמל0.15%5.1%0.0%4.8 מיליארד ₪השוואה ←
אלטשולר שחם פנסיה מקיפה בסיסי למקבלי קצבהאלטשולר שחם גמל ופנסיה0.15%8.6%15.9%3.3 מיליארד ₪השוואה ←
מגדל מקפת אישית למקבלי קצבה קיימיםמגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל0.14%5.7%2.0%2.9 מיליארד ₪השוואה ←

ממוין לפי שווי המסלול. דמי ניהול ממוצעים מהיתרה ותשואה נטו לפי דיווח רשמי; תשואת עבר אינה צופה פני עתיד. "השוואה" פותחת את כלי ההשוואה עם שני המסלולים.

מחזיק נייר מסוים?

שאלות נפוצות

כמה מניות יש בכלל פנסיה הלכה מסלול בסיסי למקבלי קצבה?

כ-19% מהכסף בכלל פנסיה הלכה מסלול בסיסי למקבלי קצבה חשוף למניות, נכון ל-30.6.2026. מתוכם 15% הם מניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות, והשאר מגיע מחוזים ואופציות על מדדים.

כמה מהכסף בכלל פנסיה הלכה מסלול בסיסי למקבלי קצבה מושקע בחו"ל?

כ-25% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל, וכ-10% חשוף למטבע זר אחרי גידור, נכון ל-30.6.2026. החשיפה למטבע זר נמוכה יותר, כי חלק מההשקעות בחו"ל מגודר לשקל.

מה התשואה ודמי הניהול של כלל פנסיה הלכה מסלול בסיסי למקבלי קצבה?

דמי הניהול הממוצעים מהיתרה הם 0.14% בשנה, התשואה מתחילת השנה היא 6.1%, התשואה השנתית הממוצעת בשלוש השנים האחרונות היא 9.0%, לפי הדיווח לרשות שוק ההון עד אוגוסט 2026. התשואה נטו אחרי דמי ניהול, ותשואת עבר אינה מבטיחה תשואה עתידית.

פרטי מקור

מספר אוצר
12177
סוג מוצר
פנסיה מקיפה
נכון ל-
רבעון 2 2026
מקור
דוח "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד"
כיסוי אימות
100% מסך המסלול, מאומת מול גיליון "סכום נכסים"
רישיון
CC BY 4.0, מותר להשתמש בתנאי שמציינים את בקופה כמקור

המידע מוצג לצורך השוואה והבנה בלבד, ואינו מהווה ייעוץ או שיווק פנסיוני. ביצועי עבר והרכב נכסים אינם מבטיחים תשואה עתידית. הנתונים מבוססים על דוחות "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד" שמפרסמים הגופים המוסדיים מכוח חוזר גופים מוסדיים 2015-9-14.