הרכב נכסים נכון ל-30 ביוני 2026 · תשואה ודמי ניהול: אוגוסט 2026
(רבעון 2 2026) · עודכן באתר: 2026-10-22 · הרבעון הבא (רבעון 3 2026) צפוי להתפרסם בסביבות דצמבר 2026מגדל מקפת אישית למקבלי קצבה קיימים
מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל · קרן פנסיה · מספר אוצר 2207
פנסיה מקיפה מסלול קצבה (בתשלום) רבעון 2 2026 + הוספה לתיק שלי השוואה למסלול אחר
במה מושקע מגדל מקפת אישית למקבלי קצבה קיימים?
תשואה ודמי ניהול
נתון רשמי, לא דירוגתנודתיות (סטיית תקן) 3.0% · מדד שארפ 0.63.
התשואה היא נתון היסטורי ואינה צופה פני עתיד. מסלולים עם חשיפה שונה למניות נושאים סיכון שונה, ולכן כדאי להשוות תשואה רק בין מסלולים בעלי הרכב דומה. התשואה נטו, אחרי דמי הניהול.
מקור: דיווח הגוף המוסדי לרשות שוק ההון (גמל-נט/פנסיה-נט, data.gov.il), נכון לאוגוסט 2026.
הקצאת הנכסים
כך מתפלג הכסף שהושקע בפועל: קרן סל על מדד מניות נספרת כמניות ולא כ"קרן".
| אג"ח | 93.6% | 2.7 מיליארד ₪ |
| מזומנים | 2.6% | 75.7 מיליון ₪ |
| מניות | 1.5% | 42.9 מיליון ₪ |
| השקעות אלטרנטיביות | 1.0% | 29.8 מיליון ₪ |
| נדל"ן | 0.9% | 26.1 מיליון ₪ |
| מוצרים מובנים | 0.3% | 9.4 מיליון ₪ |
| נגזרים | <0.05% | 1.0 מיליון ₪ |
| אחר | <0.05% | 51 ₪ |
כך מדווח המסלול בפועל, קרנות סל וקרנות נאמנות מופיעות כמכשיר נפרד.
| אפיק מובטח תשואה | 31.9% | 914.9 מיליון ₪ |
| אג"ח מיועדות | 28.6% | 821.3 מיליון ₪ |
| אג"ח ממשלתי | 23.6% | 678.0 מיליון ₪ |
| אג"ח קונצרני | 6.9% | 198.7 מיליון ₪ |
| מזומנים ושווי מזומנים | 2.6% | 75.7 מיליון ₪ |
| הלוואות | 2.3% | 65.8 מיליון ₪ |
| מניות | 1.1% | 30.5 מיליון ₪ |
| קרנות השקעה | 1.0% | 29.8 מיליון ₪ |
| זכויות מקרקעין | 0.9% | 26.1 מיליון ₪ |
| קרנות סל | 0.7% | 19.3 מיליון ₪ |
| מוצרים מובנים | 0.3% | 9.4 מיליון ₪ |
| נגזרים אחרים | <0.05% | 992 אלף ₪ |
| כתבי אופציה | <0.05% | 156 אלף ₪ |
| קרנות נאמנות | <0.05% | 60 אלף ₪ |
| חוזים עתידיים | <0.05% | 37 אלף ₪ |
| נכסים אחרים | <0.05% | 51 ₪ |
חשיפה למניות: מה נקנה בפועל ומה מגיע מחוזים
המניות שנקנו בפועל (1.5%) קרובות לחשיפה הכוללת שהקופה מדווחת (2.0%, יוני 2026). המסלול לא מחזיק חוזים או אופציות שמשנים את התמונה.
לאן הכסף חשוף
ישראל מול חו"ל
2.3% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל (חשיפה כלכלית, דיווח רשמי, יוני 2026).
למה בפירוט לפי נייר יוצא מספר אחר?
בפירוט לפי מקום הרישום של כל נייר, 1.7% מסווג "חו"ל", קרוב למספר הרשמי.
61.4% מהנכסים מגיעים בלי סיווג גיאוגרפי בקובץ המקור, בעיקר אפיק מובטח תשואה, אג"ח מיועדות, זכויות מקרקעין.
מטבעות
1.1% מהמסלול חשוף למטבע זר, אחרי גידור (דיווח רשמי, יוני 2026).
פירוט לפי מטבע הנייר, לפני גידור
2.5% מהנכסים נקובים במטבע זר, קרוב למספר הרשמי. 60.5% מהנכסים דווחו בלי מטבע ואינם מופיעים כאן.
ענפים מובילים — החזקה ישירה
הענפים מחושבים מהמניות המוחזקות ישירות בלבד. במניות המוחזקות דרך קרנות, הקובץ מדווח את סיווג הקרן ולא את ענפי החברות שבתוכה.
8 האחזקות הגדולות
| אפיק מובטח תשואה (ללא נייר) | אפיק מובטח תשואה | 31.87% | 914.9 מיליון ₪ |
| ממשל צמודה 0545 | אג"ח ממשלתי | 9.74% | 279.6 מיליון ₪ |
| ממשל צמודה 1151 | אג"ח ממשלתי | 4.13% | 118.6 מיליון ₪ |
| ממשל צמודה 0841 | אג"ח ממשלתי | 3.71% | 106.4 מיליון ₪ |
| ממשל צמודה 1131 | אג"ח ממשלתי | 1.61% | 46.2 מיליון ₪ |
| ממשל צמודה 0456 | אג"ח ממשלתי | 1.39% | 40.0 מיליון ₪ |
| ערד 8892 | אג"ח מיועדות | 1.18% | 33.7 מיליון ₪ |
| ממשל צמודה 0529 | אג"ח ממשלתי | 0.88% | 25.2 מיליון ₪ |
רכיב החוב — 93.6% מהמסלול
פילוח דירוגים, מתוך רכיב החוב
"מגובה מדינה" הוא אג"ח מיועדות ואפיק מובטח תשואה: המדינה מבטיחה את התשואה עליהם, ולכן אין להם דירוג אשראי.
הדירוג הממוצע מוצג רק כשלפחות מחצית מרכיב החוב מדורגת. אג"ח ממשלתיות ואג"ח מגובות מדינה אינן נושאות דירוג קונצרני ואינן נכללות בו.
לפרופיל החוב המלא: תשואה לפי סוג נכס, פילוח הצמדה וחוב בעייתי ←
נכסים לא סחירים — 65.5% מהמסלול
שוויים נקבע בהערכה, לא במסחר יומיאפיק מובטח תשואה 31.9% אג"ח מיועדות 28.6% הלוואות 2.3% קרנות השקעה 1.0%
מסלולים דומים
אותה קטגוריה וסוג חשיפה, בחברות אחרות| מגדל מקפת אישית למקבלי קצבה קיימים (המסלול הזה) | מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל | 0.14% | 5.7% | 2.0% | 2.9 מיליארד ₪ | |
| מנורה מבטחים פנסיה בסיסי למקבלי קצבה | מנורה מבטחים פנסיה וגמל | 0.15% | 9.3% | 18.0% | 33.2 מיליארד ₪ | השוואה ← |
| הפניקס פנסיה מקיפה מסלול בסיסי למקבלי קצבה | הפניקס פנסיה וגמל | 0.14% | 9.4% | 14.6% | 15.4 מיליארד ₪ | השוואה ← |
| הראל פנסיה בסיס למקבלי קצבה | הראל פנסיה וגמל | 0.16% | 8.6% | 18.8% | 14.0 מיליארד ₪ | השוואה ← |
| כלל פנסיה הלכה מסלול בסיסי למקבלי קצבה | כלל פנסיה וגמל | 0.14% | 9.0% | 19.3% | 12.5 מיליארד ₪ | השוואה ← |
| מיטב פנסיה מקיפה בסיסי למקבלי קצבה | מיטב גמל ופנסיה | 0.11% | 9.4% | 15.5% | 4.9 מיליארד ₪ | השוואה ← |
| מנורה מבטחים פנסיה מקבלי קצבה קיימים | מנורה מבטחים פנסיה וגמל | 0.15% | 5.1% | 0.0% | 4.8 מיליארד ₪ | השוואה ← |
| אלטשולר שחם פנסיה מקיפה בסיסי למקבלי קצבה | אלטשולר שחם גמל ופנסיה | 0.15% | 8.6% | 15.9% | 3.3 מיליארד ₪ | השוואה ← |
| כלל פנסיה למקבלי קצבה קיימים | כלל פנסיה וגמל | 0.14% | 5.7% | 1.0% | 2.2 מיליארד ₪ | השוואה ← |
ממוין לפי שווי המסלול. דמי ניהול ממוצעים מהיתרה ותשואה נטו לפי דיווח רשמי; תשואת עבר אינה צופה פני עתיד. "השוואה" פותחת את כלי ההשוואה עם שני המסלולים.
מחזיק נייר מסוים?
שאלות נפוצות
כמה מניות יש במגדל מקפת אישית למקבלי קצבה קיימים?
כ-2% מהכסף במגדל מקפת אישית למקבלי קצבה קיימים חשוף למניות, נכון ל-30.6.2026.
כמה מהכסף במגדל מקפת אישית למקבלי קצבה קיימים מושקע בחו"ל?
כ-2% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל, וכ-1% חשוף למטבע זר אחרי גידור, נכון ל-30.6.2026.
מה התשואה ודמי הניהול של מגדל מקפת אישית למקבלי קצבה קיימים?
דמי הניהול הממוצעים מהיתרה הם 0.14% בשנה, התשואה מתחילת השנה היא 3.2%, התשואה השנתית הממוצעת בשלוש השנים האחרונות היא 5.7%, לפי הדיווח לרשות שוק ההון עד אוגוסט 2026. התשואה נטו אחרי דמי ניהול, ותשואת עבר אינה מבטיחה תשואה עתידית.
פרטי מקור
- מספר אוצר
- 2207
- סוג מוצר
- פנסיה מקיפה
- נכון ל-
- רבעון 2 2026
- מקור
- דוח "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד"
- כיסוי אימות
- 100% מסך המסלול, מאומת מול גיליון "סכום נכסים"
- רישיון
- CC BY 4.0, מותר להשתמש בתנאי שמציינים את בקופה כמקור
המידע מוצג לצורך השוואה והבנה בלבד, ואינו מהווה ייעוץ או שיווק פנסיוני. ביצועי עבר והרכב נכסים אינם מבטיחים תשואה עתידית. הנתונים מבוססים על דוחות "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד" שמפרסמים הגופים המוסדיים מכוח חוזר גופים מוסדיים 2015-9-14.