בקופה מה יש בקופה?
הרכב נכסים נכון ל-30 ביוני 2026 · תשואה ודמי ניהול: אוגוסט 2026(רבעון 2 2026) · עודכן באתר: 2026-10-22 · הרבעון הבא (רבעון 3 2026) צפוי להתפרסם בסביבות דצמבר 2026

הפניקס פנסיה מקיפה מסלול בסיסי למקבלי קצבה

הפניקס פנסיה וגמל · קרן פנסיה · מספר אוצר 12119

פנסיה מקיפה מסלול קצבה (בתשלום) רבעון 2 2026 + הוספה לתיק שלי השוואה למסלול אחר

במה מושקע הפניקס פנסיה מקיפה מסלול בסיסי למקבלי קצבה?

בקצרה: הפניקס פנסיה מקיפה מסלול בסיסי למקבלי קצבה הוא מסלול סולידי ברובו: כ-15% מהכסף חשוף למניות, כ-20% לשווקים בחו"ל וכ-9% למטבע זר. כ-81% מושקע באג"ח, כ-73% מהן מגובות מדינה (אג"ח מיועדות ואפיק מובטח תשואה). כ-65% מהנכסים אינם נסחרים בבורסה. המסלול מנהל 15.4 מיליארד ₪, נכון ל-30.6.2026, לפי הדוח הרשמי של הפניקס פנסיה וגמל.
14.6%חשיפה למניותכולל חוזים ואופציות · דיווח רשמי↑ 15.4% באוגוסט 2026 (+0.8 נק')נמוך מ-75% מסלולי הפנסיה המקיפה
19.9%חשיפה לחו"ללפי החשיפה הכלכלית · דיווח רשמי↑ 20.4% באוגוסט 2026 (+0.6 נק')נמוך מ-65% מסלולי הפנסיה המקיפה
15.4 מיליארד ₪שווי המסלולבאוגוסט 2026: 16.6 מיליארד ₪ (כולל הפקדות ומשיכות)גבוה מ-80% מסלולי הפנסיה המקיפה
עוד נתונים
8.7%חשיפה למט"חאחרי גידור · דיווח רשמי↓ 8.3% באוגוסט 2026 (-0.4 נק')
4.30%תשואה לפדיון של האג"חמחושבת על 56% מרכיב החוב34.8%נכסים סחיריםלא סחיר 65.2%

תשואה ודמי ניהול

נתון רשמי, לא דירוג
דמי ניהול
0.14%
מהיתרה, בשנה · 1.53% מההפקדות
נמוך מ-68% מסלולי הפנסיה המקיפה
מתחילת השנה עד אוגוסט 2026
4.9%
ממוצע שנתי, 3 שנים
9.4%
ממוצע שנתי, 5 שנים
8.0%

תנודתיות (סטיית תקן) 2.3% · מדד שארפ 2.20.

התשואה היא נתון היסטורי ואינה צופה פני עתיד. מסלולים עם חשיפה שונה למניות נושאים סיכון שונה, ולכן כדאי להשוות תשואה רק בין מסלולים בעלי הרכב דומה. התשואה נטו, אחרי דמי הניהול.

מקור: דיווח הגוף המוסדי לרשות שוק ההון (גמל-נט/פנסיה-נט, data.gov.il), נכון לאוגוסט 2026.

תשואות ודמי ניהול של כל מסלולי פנסיה מקיפה ←

הניתוח מכסה את מלוא נכסי המסלול: 15.4 מיליארד ₪ ב־3,303 שורות אחזקה, כפי שדווחו ברבעון 2 2026. הסכום אומת מול גיליון "סכום נכסים" שבקובץ המקור (פער 0.00%). 65.2% מהמסלול מוחזק בנכסים לא־סחירים (אג"ח מיועדות, אפיק מובטח תשואה, קרנות השקעה, הלוואות, זכויות מקרקעין ומוצרים מובנים), ששוויים נקבע בהערכה ולא במסחר יומי.

הקצאת הנכסים

אג"ח80.6%
מניות9.7%
מזומנים6.2%
השקעות אלטרנטיביות3.0%
נגזרים0.2%
אחר0.2%
מוצרים מובנים0.0%

בנוסף, חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים חשיפה של 4.9% למניות, ולכן החשיפה הכוללת למניות היא 14.6%.

כך מתפלג הכסף שהושקע בפועל: קרן סל על מדד מניות נספרת כמניות ולא כ"קרן".

אג"ח80.6%12.5 מיליארד ₪
מניות9.7%1.5 מיליארד ₪
מזומנים6.2%962.2 מיליון ₪
השקעות אלטרנטיביות3.0%462.6 מיליון ₪
נגזרים0.2%34.8 מיליון ₪
אחר0.2%28.4 מיליון ₪
מוצרים מובנים<0.05%469 אלף ₪

חשיפה למניות: מה נקנה בפועל ומה מגיע מחוזים

מניות שנקנו ישירות6.6%
מניות דרך קרנות סל ונאמנות3.1%
סך המניות שנקנו בפועל9.7%
חשיפה כוללת, כולל חוזים ואופציות (דיווח רשמי)14.6%

9.7% מהמסלול מושקע במניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות. חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים עוד 4.9%, ולכן החשיפה הכוללת למניות, כפי שהקופה מדווחת לרשות שוק ההון (יוני 2026), היא 14.6%. זה המספר שקובע כמה המסלול יושפע מתנודות בבורסה. את התוספת מהחוזים אי אפשר לחשב מדוח הנכסים עצמו, ולכן היא נלקחת מהדיווח הרשמי.

לאן הכסף חשוף

ישראל מול חו"ל

19.9% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל (חשיפה כלכלית, דיווח רשמי, יוני 2026).

למה בפירוט לפי נייר יוצא מספר אחר?
ישראל 27%
חו"ל 14%
לא מסווג 59%

בפירוט לפי מקום הרישום של כל נייר, 14.3% מסווג "חו"ל". הפער נובע ממכשירים שנסחרים בישראל, כמו תעודות סל על מדדים בחו"ל, שנרשמים "ישראל" למרות שהחשיפה שלהם היא לחו"ל.

58.6% מהנכסים מגיעים בלי סיווג גיאוגרפי בקובץ המקור, בעיקר אפיק מובטח תשואה, אג"ח מיועדות, מוצרים מובנים.

מטבעות

8.7% מהמסלול חשוף למטבע זר, אחרי גידור (דיווח רשמי, יוני 2026).

פירוט לפי מטבע הנייר, לפני גידור
שקל26.3%
דולר אמריקאי12.3%
אירו1.6%
ליש"ט0.4%
ין יפני0.3%
אחר0.6%

לפני גידור, 15.3% מהנכסים נקובים במטבע זר. חלק מהחשיפה הזו מנוטרל בעסקאות גידור, ולכן החשיפה בפועל נמוכה יותר. 58.4% מהנכסים דווחו בלי מטבע ואינם מופיעים כאן.

ענפים מובילים — החזקה ישירה

בנקים0.9%
אנרגיה מתחדשת0.6%
נדל"ן מניב בישראל0.5%
תקשורת ומדיה0.5%
מוליכים למחצה0.4%
בנייה0.4%
מכשור רפואי0.4%
ביטחוניות0.3%

הענפים מחושבים מהמניות המוחזקות ישירות בלבד. במניות המוחזקות דרך קרנות, הקובץ מדווח את סיווג הקרן ולא את ענפי החברות שבתוכה.

8 האחזקות הגדולות

8 האחזקות הגדולות במסלול
אפיק מובטח תשואה (ללא נייר)אפיק מובטח תשואה34.64%5.4 מיליארד ₪
ערד 2035 סדרה 8892אג"ח מיועדות1.83%282.5 מיליון ₪
בנק הפועליםמזומנים ושווי מזומנים1.70%261.9 מיליון ₪
ערד 2037 סדרה 8911אג"ח מיועדות1.36%209.8 מיליון ₪
ערד 2033 סדרה 8859אג"ח מיועדות1.23%190.5 מיליון ₪
ערד 2035 סדרה 8883אג"ח מיועדות0.97%149.1 מיליון ₪
ממשלתי צמוד 0529אג"ח ממשלתי0.88%136.0 מיליון ₪
ערד 2037 סדרה 8907אג"ח מיועדות0.87%135.0 מיליון ₪

כל האחזקות במסלול (3,303) ←

רכיב החוב — 80.6% מהמסלול

התשואה השנתית שרכיב החוב צפוי להניב אם כל האג"ח יוחזקו עד מועד הפירעון.
4.30%
כיסוי 56% מרכיב החוב
משך חיים ממוצע: כמה שנים בממוצע עד שהכסף באג"ח חוזר. ככל שהוא ארוך יותר, כך האג"ח רגישה יותר לשינויי ריבית.
6.20 שנים
דירוג ממוצע
—
מעט מדי אג"ח מדורגות (18% מהחוב)

פילוח דירוגים, מתוך רכיב החוב

מגובה מדינה72.7%
AAA9.4%
ממשלתי (RF)6.7%
BBB4.2%
ללא דירוג2.8%
A2.3%
AA1.6%
BB ומטה0.4%

"מגובה מדינה" הוא אג"ח מיועדות ואפיק מובטח תשואה: המדינה מבטיחה את התשואה עליהם, ולכן אין להם דירוג אשראי.

הדירוג הממוצע מוצג רק כשלפחות מחצית מרכיב החוב מדורגת. אג"ח ממשלתיות ואג"ח מגובות מדינה אינן נושאות דירוג קונצרני ואינן נכללות בו.

לפרופיל החוב המלא: תשואה לפי סוג נכס, פילוח הצמדה וחוב בעייתי ←

נכסים לא סחירים — 65.2% מהמסלול

שוויים נקבע בהערכה, לא במסחר יומי
התשואה השנתית שרכיב החוב צפוי להניב אם כל האג"ח יוחזקו עד מועד הפירעון.
4.95%
כיסוי 41% מהרכיב
משך חיים ממוצע: כמה שנים בממוצע עד שהכסף באג"ח חוזר. ככל שהוא ארוך יותר, כך האג"ח רגישה יותר לשינויי ריבית.
6.49 שנים
דירוג ממוצע
—
מעט מדי נכסים מדורגים (3%)

אפיק מובטח תשואה 34.6% אג"ח מיועדות 24.0% קרנות השקעה 3.0% הלוואות 2.3%

לפירוט המלא: לפי סוג נכס, תשואה ורשימת האחזקות ←

מסלולים דומים

אותה קטגוריה וסוג חשיפה, בחברות אחרות
מסלולים דומים להפניקס פנסיה מקיפה מסלול בסיסי למקבלי קצבה
הפניקס פנסיה מקיפה מסלול בסיסי למקבלי קצבה (המסלול הזה)הפניקס פנסיה וגמל0.14%9.4%14.6%15.4 מיליארד ₪
מנורה מבטחים פנסיה בסיסי למקבלי קצבהמנורה מבטחים פנסיה וגמל0.15%9.3%18.0%33.2 מיליארד ₪השוואה ←
מגדל מקפת אישית בסיסי למקבלי קצבהמגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל0.14%9.1%18.7%16.0 מיליארד ₪השוואה ←
הראל פנסיה בסיס למקבלי קצבההראל פנסיה וגמל0.16%8.6%18.8%14.0 מיליארד ₪השוואה ←
כלל פנסיה הלכה מסלול בסיסי למקבלי קצבהכלל פנסיה וגמל0.14%9.0%19.3%12.5 מיליארד ₪השוואה ←
מיטב פנסיה מקיפה בסיסי למקבלי קצבהמיטב גמל ופנסיה0.11%9.4%15.5%4.9 מיליארד ₪השוואה ←
מנורה מבטחים פנסיה מקבלי קצבה קיימיםמנורה מבטחים פנסיה וגמל0.15%5.1%0.0%4.8 מיליארד ₪השוואה ←
אלטשולר שחם פנסיה מקיפה בסיסי למקבלי קצבהאלטשולר שחם גמל ופנסיה0.15%8.6%15.9%3.3 מיליארד ₪השוואה ←
מגדל מקפת אישית למקבלי קצבה קיימיםמגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל0.14%5.7%2.0%2.9 מיליארד ₪השוואה ←

ממוין לפי שווי המסלול. דמי ניהול ממוצעים מהיתרה ותשואה נטו לפי דיווח רשמי; תשואת עבר אינה צופה פני עתיד. "השוואה" פותחת את כלי ההשוואה עם שני המסלולים.

מחזיק נייר מסוים?

שאלות נפוצות

כמה מניות יש בהפניקס פנסיה מקיפה מסלול בסיסי למקבלי קצבה?

כ-15% מהכסף בהפניקס פנסיה מקיפה מסלול בסיסי למקבלי קצבה חשוף למניות, נכון ל-30.6.2026. מתוכם 10% הם מניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות, והשאר מגיע מחוזים ואופציות על מדדים.

כמה מהכסף בהפניקס פנסיה מקיפה מסלול בסיסי למקבלי קצבה מושקע בחו"ל?

כ-20% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל, וכ-9% חשוף למטבע זר אחרי גידור, נכון ל-30.6.2026. החשיפה למטבע זר נמוכה יותר, כי חלק מההשקעות בחו"ל מגודר לשקל.

מה התשואה ודמי הניהול של הפניקס פנסיה מקיפה מסלול בסיסי למקבלי קצבה?

דמי הניהול הממוצעים מהיתרה הם 0.14% בשנה, התשואה מתחילת השנה היא 4.9%, התשואה השנתית הממוצעת בשלוש השנים האחרונות היא 9.4%, לפי הדיווח לרשות שוק ההון עד אוגוסט 2026. התשואה נטו אחרי דמי ניהול, ותשואת עבר אינה מבטיחה תשואה עתידית.

פרטי מקור

מספר אוצר
12119
סוג מוצר
פנסיה מקיפה
נכון ל-
רבעון 2 2026
מקור
דוח "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד"
כיסוי אימות
100% מסך המסלול, מאומת מול גיליון "סכום נכסים"
רישיון
CC BY 4.0, מותר להשתמש בתנאי שמציינים את בקופה כמקור

המידע מוצג לצורך השוואה והבנה בלבד, ואינו מהווה ייעוץ או שיווק פנסיוני. ביצועי עבר והרכב נכסים אינם מבטיחים תשואה עתידית. הנתונים מבוססים על דוחות "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד" שמפרסמים הגופים המוסדיים מכוח חוזר גופים מוסדיים 2015-9-14.