בקופה מה יש בקופה?
הרכב נכסים נכון ל-30 ביוני 2026 · תשואה ודמי ניהול: אוגוסט 2026(רבעון 2 2026) · עודכן באתר: 2026-10-22 · הרבעון הבא (רבעון 3 2026) צפוי להתפרסם בסביבות דצמבר 2026

מנורה מבטחים פנסיה מקבלי קצבה קיימים

מנורה מבטחים פנסיה וגמל · קרן פנסיה · מספר אוצר 2212

פנסיה מקיפה מסלול קצבה (בתשלום) רבעון 2 2026 + הוספה לתיק שלי השוואה למסלול אחר

במה מושקע מנורה מבטחים פנסיה מקבלי קצבה קיימים?

בקצרה: מנורה מבטחים פנסיה מקבלי קצבה קיימים הוא מסלול כמעט בלי מניות, בלי חשיפה לשווקים בחו"ל ולמטבע זר. כ-93% מושקע באג"ח, כ-65% מהן מגובות מדינה (אג"ח מיועדות ואפיק מובטח תשואה). כ-61% מהנכסים אינם נסחרים בבורסה. המסלול מנהל 4.8 מיליארד ₪, נכון ל-30.6.2026, לפי הדוח הרשמי של מנורה מבטחים פנסיה וגמל.
0.0%חשיפה למניותכולל חוזים ואופציות · דיווח רשמינמוך מ-93% מסלולי הפנסיה המקיפה
0.0%חשיפה לחו"ללפי החשיפה הכלכלית · דיווח רשמינמוך מ-95% מסלולי הפנסיה המקיפה
4.8 מיליארד ₪שווי המסלולבאוגוסט 2026: 4.8 מיליארד ₪ (כולל הפקדות ומשיכות)גבוה מ-64% מסלולי הפנסיה המקיפה
עוד נתונים

תשואה ודמי ניהול

נתון רשמי, לא דירוג
דמי ניהול
0.15%
מהיתרה, בשנה · 1.73% מההפקדות
גבוה מ-63% מסלולי הפנסיה המקיפה
מתחילת השנה עד אוגוסט 2026
3.2%
ממוצע שנתי, 3 שנים
5.1%
ממוצע שנתי, 5 שנים
4.5%

תנודתיות (סטיית תקן) 3.7% · מדד שארפ 0.37.

התשואה היא נתון היסטורי ואינה צופה פני עתיד. מסלולים עם חשיפה שונה למניות נושאים סיכון שונה, ולכן כדאי להשוות תשואה רק בין מסלולים בעלי הרכב דומה. התשואה נטו, אחרי דמי הניהול.

מקור: דיווח הגוף המוסדי לרשות שוק ההון (גמל-נט/פנסיה-נט, data.gov.il), נכון לאוגוסט 2026.

תשואות ודמי ניהול של כל מסלולי פנסיה מקיפה ←

הניתוח מכסה את מלוא נכסי המסלול: 4.8 מיליארד ₪ ב־180 שורות אחזקה, כפי שדווחו ברבעון 2 2026. הסכום אומת מול גיליון "סכום נכסים" שבקובץ המקור (פער 0.00%). 60.7% מהמסלול מוחזק בנכסים לא־סחירים (אג"ח מיועדות, אפיק מובטח תשואה, קרנות השקעה, הלוואות, זכויות מקרקעין ומוצרים מובנים), ששוויים נקבע בהערכה ולא במסחר יומי.

הקצאת הנכסים

אג"ח93.3%
מזומנים6.7%
אחר0.0%

כך מתפלג הכסף שהושקע בפועל: קרן סל על מדד מניות נספרת כמניות ולא כ"קרן".

אג"ח93.3%4.5 מיליארד ₪
מזומנים6.7%322.7 מיליון ₪
אחר<0.05%270 אלף ₪

לאן הכסף חשוף

ישראל מול חו"ל

0.0% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל (חשיפה כלכלית, דיווח רשמי, יוני 2026).

למה בפירוט לפי נייר יוצא מספר אחר?
ישראל 39%
לא מסווג 61%

בפירוט לפי מקום הרישום של כל נייר, 0.0% מסווג "חו"ל", קרוב למספר הרשמי.

60.7% מהנכסים מגיעים בלי סיווג גיאוגרפי בקובץ המקור, בעיקר אג"ח מיועדות, אפיק מובטח תשואה, כתבי אופציה.

מטבעות

0.0% מהמסלול חשוף למטבע זר, אחרי גידור (דיווח רשמי, יוני 2026).

פירוט לפי מטבע הנייר, לפני גידור
שקל39.3%

0.0% מהנכסים נקובים במטבע זר, קרוב למספר הרשמי. 60.7% מהנכסים דווחו בלי מטבע ואינם מופיעים כאן.

8 האחזקות הגדולות

8 האחזקות הגדולות במסלול
ממשל צמודה 1033אג"ח ממשלתי9.65%464.8 מיליון ₪
ממשל צמודה 545אג"ח ממשלתי8.85%426.6 מיליון ₪
ממשל צמודה 0529אג"ח ממשלתי7.80%375.8 מיליון ₪
ממשל צמודה 841אג"ח ממשלתי3.60%173.2 מיליון ₪
ממשל צמודה 1151אג"ח ממשלתי1.59%76.5 מיליון ₪
אפיק מובטח תשואה (ללא נייר)אפיק מובטח תשואה1.57%75.8 מיליון ₪
אפיק מובטח תשואה (ללא נייר)אפיק מובטח תשואה1.46%70.5 מיליון ₪
ערד סדרה 8892 4.8% 2035אג"ח מיועדות1.42%68.5 מיליון ₪

כל האחזקות במסלול (180) ←

רכיב החוב — 93.3% מהמסלול

התשואה השנתית שרכיב החוב צפוי להניב אם כל האג"ח יוחזקו עד מועד הפירעון.
3.50%
כיסוי 75% מרכיב החוב
משך חיים ממוצע: כמה שנים בממוצע עד שהכסף באג"ח חוזר. ככל שהוא ארוך יותר, כך האג"ח רגישה יותר לשינויי ריבית.
7.59 שנים
דירוג ממוצע
—
מעט מדי אג"ח מדורגות (1% מהחוב)

פילוח דירוגים, מתוך רכיב החוב

מגובה מדינה65.0%
ממשלתי (RF)33.7%
AAA0.9%
AA0.4%

"מגובה מדינה" הוא אג"ח מיועדות ואפיק מובטח תשואה: המדינה מבטיחה את התשואה עליהם, ולכן אין להם דירוג אשראי.

הדירוג הממוצע מוצג רק כשלפחות מחצית מרכיב החוב מדורגת. אג"ח ממשלתיות ואג"ח מגובות מדינה אינן נושאות דירוג קונצרני ואינן נכללות בו.

לפרופיל החוב המלא: תשואה לפי סוג נכס, פילוח הצמדה וחוב בעייתי ←

נכסים לא סחירים — 60.7% מהמסלול

שוויים נקבע בהערכה, לא במסחר יומי
התשואה השנתית שרכיב החוב צפוי להניב אם כל האג"ח יוחזקו עד מועד הפירעון.
4.86%
כיסוי 61% מהרכיב
משך חיים ממוצע: כמה שנים בממוצע עד שהכסף באג"ח חוזר. ככל שהוא ארוך יותר, כך האג"ח רגישה יותר לשינויי ריבית.
5.24 שנים
דירוג ממוצע
—

אג"ח מיועדות 37.2% אפיק מובטח תשואה 23.4% נכסים אחרים 0.0%

לפירוט המלא: לפי סוג נכס, תשואה ורשימת האחזקות ←

מסלולים דומים

אותה קטגוריה וסוג חשיפה, בחברות אחרות
מסלולים דומים למנורה מבטחים פנסיה מקבלי קצבה קיימים
מנורה מבטחים פנסיה מקבלי קצבה קיימים (המסלול הזה)מנורה מבטחים פנסיה וגמל0.15%5.1%0.0%4.8 מיליארד ₪
מגדל מקפת אישית בסיסי למקבלי קצבהמגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל0.14%9.1%18.7%16.0 מיליארד ₪השוואה ←
הפניקס פנסיה מקיפה מסלול בסיסי למקבלי קצבההפניקס פנסיה וגמל0.14%9.4%14.6%15.4 מיליארד ₪השוואה ←
הראל פנסיה בסיס למקבלי קצבההראל פנסיה וגמל0.16%8.6%18.8%14.0 מיליארד ₪השוואה ←
כלל פנסיה הלכה מסלול בסיסי למקבלי קצבהכלל פנסיה וגמל0.14%9.0%19.3%12.5 מיליארד ₪השוואה ←
מיטב פנסיה מקיפה בסיסי למקבלי קצבהמיטב גמל ופנסיה0.11%9.4%15.5%4.9 מיליארד ₪השוואה ←
אלטשולר שחם פנסיה מקיפה בסיסי למקבלי קצבהאלטשולר שחם גמל ופנסיה0.15%8.6%15.9%3.3 מיליארד ₪השוואה ←
מגדל מקפת אישית למקבלי קצבה קיימיםמגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל0.14%5.7%2.0%2.9 מיליארד ₪השוואה ←
כלל פנסיה למקבלי קצבה קיימיםכלל פנסיה וגמל0.14%5.7%1.0%2.2 מיליארד ₪השוואה ←

ממוין לפי שווי המסלול. דמי ניהול ממוצעים מהיתרה ותשואה נטו לפי דיווח רשמי; תשואת עבר אינה צופה פני עתיד. "השוואה" פותחת את כלי ההשוואה עם שני המסלולים.

מחזיק נייר מסוים?

שאלות נפוצות

כמה מניות יש במנורה מבטחים פנסיה מקבלי קצבה קיימים?

כ-0% מהכסף במנורה מבטחים פנסיה מקבלי קצבה קיימים חשוף למניות, נכון ל-30.6.2026.

כמה מהכסף במנורה מבטחים פנסיה מקבלי קצבה קיימים מושקע בחו"ל?

כ-0% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל, וכ-0% חשוף למטבע זר אחרי גידור, נכון ל-30.6.2026.

מה התשואה ודמי הניהול של מנורה מבטחים פנסיה מקבלי קצבה קיימים?

דמי הניהול הממוצעים מהיתרה הם 0.15% בשנה, התשואה מתחילת השנה היא 3.2%, התשואה השנתית הממוצעת בשלוש השנים האחרונות היא 5.1%, לפי הדיווח לרשות שוק ההון עד אוגוסט 2026. התשואה נטו אחרי דמי ניהול, ותשואת עבר אינה מבטיחה תשואה עתידית.

פרטי מקור

מספר אוצר
2212
סוג מוצר
פנסיה מקיפה
נכון ל-
רבעון 2 2026
מקור
דוח "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד"
כיסוי אימות
100% מסך המסלול, מאומת מול גיליון "סכום נכסים"
רישיון
CC BY 4.0, מותר להשתמש בתנאי שמציינים את בקופה כמקור

המידע מוצג לצורך השוואה והבנה בלבד, ואינו מהווה ייעוץ או שיווק פנסיוני. ביצועי עבר והרכב נכסים אינם מבטיחים תשואה עתידית. הנתונים מבוססים על דוחות "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד" שמפרסמים הגופים המוסדיים מכוח חוזר גופים מוסדיים 2015-9-14.